Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2011-01-22 11:09

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Ahadi

110px-Ahadi.jpg
Ahadi, to odważny Król Lwiej Ziemi, był ojcem Mufasy i dziadkiem Simby. Pojawia się on w TLK6NA (a dokładnie w A Tale of Two Brothers.) ;)


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#2 2011-01-22 20:34

Omega
Użytkownik
Lokalizacja: Kula Gula
Data rejestracji: 2011-01-09
Liczba postów: 37

Odp: Ahadi

Noom tylko co to jest to A Tale of Two Brothers książka czy co?? :|


Zupa kapusciana wiatr

Offline

#3 2011-01-22 22:49

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Ahadi

Owszem, tu możesz się pobieżnie zapoznać z nimi: http://pl.tlk.wikia.com/wiki/TLK6NA lub http://forum.krollew.pl/viewtopic.php?id=357.


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#4 2011-01-23 12:58

Omega
Użytkownik
Lokalizacja: Kula Gula
Data rejestracji: 2011-01-09
Liczba postów: 37

Odp: Ahadi

Aha a gdzie znaleźć o Mohatu?


Zupa kapusciana wiatr

Offline

#5 2011-03-17 11:38

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Ahadi

Ahadi, heh czy mówiłem ze nie  uznaję postaci z komiksów, książek itp?

Hmm... ja uznaję wszystkie z tych komiksów co były w komiksowie itp. ale do TLK6NA podchodzę z rezerwą bo kłóci się z wydarzeniami z KL2 (nic dziwnego - było wydane 2-3 lata przed premierą KL2!) a "Hows true Zazu" kłóci się chyba z którymś audiobookiem.

Jak dla mnie  był po cżeści dobry a po cżeści miał złą stronęxP

Możesz powiedzieć jego złą stronę (bo ta z TLK6NA jest najbardziej oficjalna bo: 1) To są książki, wydane i sprzedawane 2)W tej serii pojawił się on pierwszy raz (i po raz ostatni "oficjalnie") ).


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#6 2011-03-18 11:54

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Ahadi

Ja osobiście nie wierzę w tę wersję "zła" się nie dziedziczy, pojawia się ono i rozwija w wyniku pewnych wydarzeń ;)


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#7 2011-03-18 14:20

Kora
[center][img]http://i.imgur.com/6aVwj.png[/img][/c
Lokalizacja: Kisielowo 8D
Data rejestracji: 2010-09-05
Liczba postów: 3,813

Odp: Ahadi

Podobno to on zrobił Tace bliznę.

Offline

#8 2011-03-18 15:11

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Ahadi

Najpierw trzeba uznać że Taka istniał, imię "Taka" pochodzi z serii TLK6NA a tam ranę miał zadaną przez GNU bodajże czy inne rogate zwierzę ;) Jeśli nie uznajemy tej wersji to również podważamy istnienie "Taki" bo moim zdaniem albo uznajemy całą historię albo w nią nie wierzymy ^^


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#9 2011-03-18 19:14

Lorise
[center][img]http://i44.tinypic.com/fkyzo8.png[/im
Lokalizacja: Odwróć się powoli :>
Data rejestracji: 2010-07-20
Liczba postów: 3,697

Odp: Ahadi

Czyli to też wymysły. Jeśli ktoś sobie pisze o Tace "ot tak" to nie jest to zbyt oficjalne xD


Sygn by Laura-comics

"Va'esse deireádh aep eigean..."

"Jutro ruszę tam, w obcą stronę
Bojąc się, że znów zgubiłem cel.
Może wszystko jest już stracone
A może nie... A może nie..."

303h7ck.png

"Jutro ruszę tam, w inną stronę
Z wiarą, że choć raz nagrodzi mnie los.
I odzyskam myśli stracone
I jeszcze coś... Jeszcze to coś."

                                                           ~Dżem

Offline

#10 2011-03-22 19:06

Kora
[center][img]http://i.imgur.com/6aVwj.png[/img][/c
Lokalizacja: Kisielowo 8D
Data rejestracji: 2010-09-05
Liczba postów: 3,813

Odp: Ahadi

http://i8.photobucket.com/albums/a45/no … noweia.jpg No dobra... -_-
Skoro tak było w TLK6NA to rzeczywiście musi być prawdą. Chociaż co do tej 2 wersji, to polecam Wam ten filmik http://www.youtube.com/watch?v=7N7FVSet6Jc ;)

Offline

#11 2011-03-22 19:47

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Ahadi

Cóż, masz prawo - od czasu wydania KL2 TLK6NA nie jest już kanoniczne (TLK6NA zostało wydane bodajże w 96).


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#12 2011-03-22 21:01

Kora
[center][img]http://i.imgur.com/6aVwj.png[/img][/c
Lokalizacja: Kisielowo 8D
Data rejestracji: 2010-09-05
Liczba postów: 3,813

Odp: Ahadi

Ahadi miał grzywę czarną czy brązową? TLK6NA ma brązową, ale ci fani znowu wszystko pokręcili i ma na większości Artów czarną. -,-

Offline

#13 2011-03-22 22:50

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Ahadi

W TLK6NA ma ciemnobrązową jak tu:
http://th01.deviantart.com/fs9/300W/i/2 … umidlo.jpg
ale skany książki nie są wykonane najlepszym skanerem ;)
czarny dali bo lepiej pasuje ^^


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#14 2011-03-23 12:17

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Ahadi

Owszem, pasuje bo spełnia wymogi pokrewieństwa - że niby Muffy odziedziczył jasne futro, a Skaza czarna grzywę.  Jednocześnie chyba wolałabym ciemnobrązową, bo taki żółto czarny tworzy za duży kontrast...


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#15 2011-03-23 18:03

Kora
[center][img]http://i.imgur.com/6aVwj.png[/img][/c
Lokalizacja: Kisielowo 8D
Data rejestracji: 2010-09-05
Liczba postów: 3,813

Odp: Ahadi

Mi się tam z czarną podoba :D Ale brązowa też może być xD Podobno często zwracał o wiele więcej uwagi Mufasie niż Tace...

Ostatnio edytowany przez Kora (2011-03-23 18:03)

Offline

#16 2011-05-02 20:56

Sufuria
Użytkownik
Data rejestracji: 2011-04-22
Liczba postów: 87

Odp: Ahadi

A wiecie, co?  :D Ostatnio z nudów przerobiłam obrazek z książki z Ahadim, Taką i Mufasą w taki sposób, by kolory odpowiadały filmowym kolorom sierści braci. I wiecie, co mi wyszło?! A no wyszło mi, że Ahadol był pomarańczowy! :P


PS: Brak polskich literek.. jakby, co ;P

Offline

#17 2011-10-26 23:21

Naj.Fanka.KL
Użytkownik
Lokalizacja: Katowice
Data rejestracji: 2011-08-18
Liczba postów: 34
WWW

Odp: Ahadi

Jak jednak jestem przekonana ,że Ahadi zrobił bliznę Skazie.Większość Artów jest pokazana z Ahadim o czarnej grzywie i myślę także ,że tak było tak jak ktoś powiedział pasuje to do dziedziczenia.Taka:Kolor sierści po matce(brązowa-Uru) zaś grzywę ma czarną jak ojciec.Muffasa:Kolr sierści po ojcu a grzywa ? Tego nie wiem xD.Z tego co widziałam Muffasa miał taką samą sylwetkę jak swój dziadek Mohatu.A właściwie kto się urodził w rodzinie królewskiej? Uru ,czy Ahadi? Są różne zdania na ten temat.


[you] grozisz mi ?! Nie ? To fajnie.

Lew ma, wiadomo, pazur lwi, :D
Lew sobie z wszystkich wrogów drwi. :P
Bo jak lew tylko ryknie, :)
To wróg natychmiast zniknie. ;)
ryyk :kwow: = :krzyk: :oczy: :wsciekly: :sparta: :wytrzeszcz:
Avek mojego autorstwa :)

Offline

#18 2011-10-27 02:25

Feothar
Użytkownik
Data rejestracji: 2011-04-23
Liczba postów: 560

Odp: Ahadi

A ja uważam, że to nie Ahadi zrobił bliznę Skazie, ponieważ nie pozwalała mu na to jego osobowość ;)
A dlaczego tak myślę? A pewnie dlatego, że wystarczy przemyśleć wszystko co wiemy na temat ostatnich królów.

Po pierwsze to chyba oczywistym faktem jest to, że Mufasa nawet w najgorszym wypadku nie zaatakowałby swojego brata jeśli ten nie zrobiłby tego jako pierwszy. Nie trudno się domyślić, że ten sposób postępowania zachował po swoim ojcu i wyciągnął z jego nauk.
Po drugie to co tak naprawdę wiemy o Ahadim? Jedynym źródłem o nim jest TLK6NA i to właśnie na tych historiach należało by się skupić.

Na temat wyglądu Ahadiego to wiemy tylko, że miał długą czarną grzywę i zielone oczy. Na temat jego rządów to nie wiele wiadomo. Prawdopodobnie to on wprowadził prawo na Lwiej Ziemi i w pojedynkę pilnował jego przestrzegania, rozwiązywał problemy i chronił wszystkie zwierzęta. Z opowieści o dwóch braciach można się dowiedzieć jak razem z Uru uratowali zwierzęta przed niechybną śmiercią podczas suszy. Z tej historii można także wyciągnąć informacje o tym, że był władcą używającym rozumu zamiast siły - gdy Taka zaczął się buntować to próbował przemówić mu do rozsądku (przekonywał do własnych racji i ostrzegał przed nienawiścią), a gdy masywny Boma okupował wodopój to zamiast rzucić się na niego z pazurami (mając zerowe szanse w bezpośredniej walce), postanowił postawić go w obliczu "ciężkich" argumentów. Ostatecznie miał się zająć także sprawą szalejących hien i można się tylko domyślać, że to on przegnał hieny na zupełne odludzie. Z innej historii w tej serii można się jeszcze dowiedzieć, że uratował zwierzęta i całą Lwią Ziemię podczas inwazji mrówek.
Mówiąc krótko to Ahadi jest rozsądnym królem, który dokonał wielkich czynów za pomocą rozumu i bez zbędnego używania siły.

Nitrol napisał/a:

Hmm... ja uznaję wszystkie z tych komiksów co były w komiksowie itp. ale do TLK6NA podchodzę z rezerwą bo kłóci się z wydarzeniami z KL2

A ja wręcz odwrotnie bo TLK6NA w przeciwieństwie do KL2 jest pod każdym względem zgodne z KL1 ;)
W KL2 nie zgadza się wiele rzeczy nawiązujących do KL1:
- w 1 Simba miał syna, a w 2 miał córkę
- w 1 rzeka jest po lewej stronie Lwiej Skały, a w 2 po prawej
- w 1 wszystkie lwice sprzeciwiały się Skazie, a w 2 istniał odłam ubóstwiający Skazę
Nie wiem kto wpadł na tak genialny pomysł by uznać wydarzenia z TLK6NA za niekanoniczne skoro w KL2 kompletnie nic się nie zgadza z KL1, ale wiem, że ktoś powinien puknąć go w ten głupi łeb tak by mu guz wyskoczył :P

Ostatnio edytowany przez Feothar (2011-10-27 02:27)


"Było nas trzech, w każdym z nas inna krew, ale jeden przyświecał nam cel.
Za kilka lat mieć u stóp cały świat..." :buahaha:

Offline

#19 2011-10-27 17:16

Kora
[center][img]http://i.imgur.com/6aVwj.png[/img][/c
Lokalizacja: Kisielowo 8D
Data rejestracji: 2010-09-05
Liczba postów: 3,813

Odp: Ahadi

Z tą rzeką to nie zauważyłam, dobra spostrzegawczość, Feo. xD Co do tych lwic to niekoniecznie musiały być te z 1cz. z Lwiej Ziemi, lecz to inny temat. Wiadomo, że to co w filmie jest tą najprawdziwszą prawdą, więc cóż, TLK6NA może bardziej pasowało, ale twórcy zadecydowali.. Osobiście, jak wielu chcę połączyć i komiks TLK6AA i 2 część filmu w dziejową całość.
A co do Ahadiego to owszem był w TLK6NA i wcale nie ma czarnej grzywy, bo tak fanowie-artyści sobie przekształcili i proszę: wszyscy myślą, że Ahadi ma czarną grzywę.. a miał brązową. Co do oczu to nie wiem.

Offline

#20 2011-10-27 22:07

Feothar
Użytkownik
Data rejestracji: 2011-04-23
Liczba postów: 560

Odp: Ahadi

Kora napisał/a:

A co do Ahadiego to owszem był w TLK6NA i wcale nie ma czarnej grzywy, bo tak fanowie-artyści sobie przekształcili i proszę: wszyscy myślą, że Ahadi ma czarną grzywę.. a miał brązową. Co do oczu to nie wiem.

Opowieść o Dwóch Braciach - strona 15 - ostatnie zdanie ;)


"Było nas trzech, w każdym z nas inna krew, ale jeden przyświecał nam cel.
Za kilka lat mieć u stóp cały świat..." :buahaha:

Offline

#21 2011-10-27 23:57

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Ahadi

Faktycznie... A to jeszcze dziwniejsze. Ksiązka - tekst i obrazek nawzajem sobie przeczą...


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#22 2011-10-28 00:23

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Ahadi

Z rysunku wychodzi, że grzywa Ahadiego była identycznego koloru co Mufasy, lub odrobinę, ale to odrobinę jaśniejszą do Mufasy ;)
A mogą być niezgodności bo zazwyczaj jest tak że jedna osoba jest od scenariusza, druga od rysunków ;)


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#23 2011-10-28 15:27

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,329

Odp: Ahadi

Najprościej by było, jakby się ograniczyli do KL1... Cóż... argumenty Feo są chyba pierwszą realną teorią na temat Ahadiego :D


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#24 2014-05-23 16:16

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Ahadi

Ahadi nie jest jedną z moich ulubionych postaci. Ale nie jest też jedną z nielubianych. Tak raczej pośrodku.

Jeśli zaś chodzi o kolor grzywy, to mnie dziwi, że Disney zatwierdził te ilustracje pomimo tego jakże rażącego błędu rysowników.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#25 2014-05-31 17:31

dewil
Użytkownik
Lokalizacja: Lwia Skała
Data rejestracji: 2013-07-31
Liczba postów: 162
WWW

Odp: Ahadi

No nie?
Straszne.
Ale wydaje mi się że na blogu mojej kuzynki jest coś o nim.
Nie bardzo  lubię Ahadiego ale może być


możesz mi zaufać, jestem dosłownie jak lew najważniejsza jest stado  :dusi:


P.S.Moja kuzynka Claudia dała mi to konto,bo twierdzi że król lew jej się znudził i teraz jestem ja.Mam proźbę,usuńcie to co ona dodała bo ja dopiero zaczynam.

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman