Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2013.10.04 23:07

Carcano
Użytkownik
Data rejestracji: 2013.09.01
Liczba postów: 484

The Walking Dead

Serial telewizji AMC, adaptacja komiksu pt. "Żywe trupy". Opowiada o losach grupy ocalałych, którzy przetrwali katastrofę zombie (dziwnie to brzmi). Bohaterem głównym jest policjant o imieniu Rick. Bohaterowie próbując przetrwać, często zmieniają schronienie oraz bronią się przed hordami zombie. Tyle z opisu.

Jaka jest wasza opinia na temat tego serialu? Ps. 14 Październik nowy sezon! :D

Ostatnio edytowany przez Fantlk (2013.10.06 12:34)

"Jasność tysiąca słońc, rozbłysłych na niebie, oddaje moc Jego potęgi. Teraz stałem się Śmiercią, niszczycielem światów." Robert Oppenheimer

tOKmh0p.jpg

#2 2013.10.04 23:20

Madame Carotte
Weteran
Data rejestracji: 2012.05.30
Liczba postów: 2,174

Odp: The Walking Dead

Hmm nie widziałam, ale jeśli jest o zombie to muszę obejrzeć : D

#3 2013.10.05 14:43

Carcano
Użytkownik
Data rejestracji: 2013.09.01
Liczba postów: 484

Zobacz bo warto :D. Niedługo nowy sezon, może jeszcze zdążysz nadrobić.

"Jasność tysiąca słońc, rozbłysłych na niebie, oddaje moc Jego potęgi. Teraz stałem się Śmiercią, niszczycielem światów." Robert Oppenheimer

tOKmh0p.jpg

#4 2015.10.30 13:51

Sami
Optymistyczna optymistka
Data rejestracji: 2009.09.08
Liczba postów: 3,292

Hmmm. Oglądałam chyba 2 lata temu, może z trzy sezony. Serial ciekawy, podobał mi się, jednak po jakimś czasie zaczął mnie nudzić. No ale jest tak z większością serialów, które oglądałam, więc to raczej nie jego wina. Mam zamiar kiedyś do niego wrócić i obejrzeć do końca. Nie wiem jednak kiedy będzie to 'kiedyś'. x'D

Moderator globalny
e9yzkl.jpg

#5 2017.10.05 15:27

Maro
Użytkownik
Data rejestracji: 2007.02.06
Liczba postów: 372

Jestem wielką fanką The Walking Dead!
Serial ma swoje monotonne momenty, czasami zdarza się, że kilka odcinków na sezon jest poświęcone refleksji, rozmowom, wyjaśnieniom. Tak chyba bywa ze wszystkimi dłuższymi serialami. Mimo to kiedy przetrwa się te nudniejsze momenty, zaskakuje kiedy dzieje sie akcja. Mnie bardzo wciągnął, lubię to jak zbudowane są postacie i to, że wydarzenia mają na nie konkretny wpływ. Zmierzam do tego, że często w serialach psychika bohaterów jest pominięta, jakaś postać doświadcza traumatycznych wydarzeń ale w żaden sposób się to na niej nie odbija. W the walking dead postacie naprawdę mogą się zmienić, jak ktoś ma mieć traumę to ją ma i to widać.
Bardzo nie lubię takiego motywu w serialach, że bohater jest nielogicznie niezniszczalny. Występuje to głównie w anime i mandze- bohater nie do pokonania, co by mu sie nie stało to jakos przezyje,  nawet nie jest wyjasnione jak ale przezyje. W TWD tego nie ma, ogladamy i drżymy o życie KAŻDEJ postaci. Nie ma takiego przeświadczenia, że "ehh ten na pewno wyjdzie cało bo jest głównym bohaterem". Za to mocno cenie The Walking Dead.

#6 2017.10.18 17:20

Madame Carotte
Weteran
Data rejestracji: 2012.05.30
Liczba postów: 2,174

My z Nalimbą dalej w drugim sezonie.. ALE.. kocham, kocham całym sercem <3 Postaci, tak jak napisała Maro, są zbudowane logicznie, są takie prawdziwe. Ponadto scenografia, efekty specjalne, charakteryzacja zombiaków.. awww!

#7 2017.10.18 22:26

Maro
Użytkownik
Data rejestracji: 2007.02.06
Liczba postów: 372

W 7 sezonie pojawia się postać tak świetnie skomponowana że nie wiadomo czy ją kochać czy nienawidzić. Szkoda, że macie jeszcze tyle drogi.

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] CCBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman