Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2013-11-01 11:52

Carissime
Pomocna Dłoń
Data rejestracji: 2013-09-01
Liczba postów: 1,978
WWW

Halloween - Fajne?

Co myślicie o Halloween? Czy jest fajne? Czy wolicie obchodzić Polskie Święto Zmarłych?


377_by_lereeth-dag7mgi.gif

Offline

#2 2013-11-01 12:05

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Halloween - Fajne?

Ja wolę obchodzić polskie Święto Zmarłych.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#3 2013-11-01 12:06

Carissime
Pomocna Dłoń
Data rejestracji: 2013-09-01
Liczba postów: 1,978
WWW

Odp: Halloween - Fajne?

A ja Halloween ^^

Dlaczego?
Bo są cukierki ^^'

A poza tym za pięć dni mam urodziny, a Halloween to taki mój przed urodzinowy nastrój :D


377_by_lereeth-dag7mgi.gif

Offline

#4 2013-11-01 12:13

Maru
[center][img]http://skroc.pl/db628[/img][/center]
Data rejestracji: 2012-03-10
Liczba postów: 5,190

Odp: Halloween - Fajne?

Małpujmy dalej po jankesach. Za niedługo będziemy jeść indyka na święto dziękczynienia i odpalać fajerwerki na 4. lipca.


rainbow-mplz.gif?1rainbow-aplz.gif?1rainbow-rplz.gif?1rainbow-uplz.gif?1

Offline

#5 2013-11-01 12:51

Shaia
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-10-26
Liczba postów: 746

Odp: Halloween - Fajne?

Z fajerwerkami to raczej przesada. Jak dla mnie Halloween to tylko kolejny pretekst do zabawy, a tej nigdy dość.

Offline

#6 2013-11-01 12:53

Warmik
Użytkownik
Lokalizacja: Będzin
Data rejestracji: 2013-09-01
Liczba postów: 484

Odp: Halloween - Fajne?

Też tolerowałem Halloween, ale chyba dlatego, że lecą nawet fajne filmy a w grach są eventy. No ale banda "dzieci" biegających po okolicy i proszących się o cukierki, a jak nie to rozwalimy ci jajka w domu, lub wydrapiemy coś na drzwiach? Żałosne, żałosne i jeszcze raz żałosne. Zgadzam się z Maru, w Polsce to idiotyzm, całkiem inna tradycja. My mamy inne święto, i je powinniśmy obchodzić.


"Jasność tysiąca słońc, rozbłysłych na niebie, oddaje moc Jego potęgi. Teraz stałem się Śmiercią, niszczycielem światów." Robert Oppenheimer

tOKmh0p.jpg

Offline

#7 2013-11-01 13:07

Carissime
Pomocna Dłoń
Data rejestracji: 2013-09-01
Liczba postów: 1,978
WWW

Odp: Halloween - Fajne?

Ja lubię Halloween za cukierki, te filmy i eventy. No i dynie  :3


377_by_lereeth-dag7mgi.gif

Offline

#8 2013-11-01 14:33

Maisha
Użytkownik
Lokalizacja: Pyroland
Data rejestracji: 2013-08-26
Liczba postów: 645
WWW

Odp: Halloween - Fajne?

Ja o wiele bardziej lubię Halloween od Święta zmarłych, ogólnie nie lubię chodzić po cmentarzach, mam wrażenie ze czuję wtedy zapach śmierci...

Chodzenie po domach i zbieranie cukierków to dla mnie przyjemność. A eventy w grach z okazji Halloween są jak dla mnie najfajniejsze.


Moje DA.
I remember everything... And it changes nothing! ~Dust
JFuVehTQOmohyWKcfXXS
Bardzo tajemniczy link

Offline

#9 2013-11-01 15:19

Crusier
[center][img]http://i.imgur.com/Mp4A5.png[/img][/c
Lokalizacja: ~Wawa
Data rejestracji: 2009-02-03
Liczba postów: 704
WWW

Odp: Halloween - Fajne?

Ja tam mam do Halloween obojętny stosunek, bo mnie to w zasadzie nie obchodzi i ja go nie obchodzę, heh. To zupełnie inny klimat od Święta Zmarłych, a jest tuż obok, w którym jednak chodzi o jakaś zadumę, a nie zabawę.


Jestę kucę kucowym sfinksę

Offline

#10 2013-11-01 16:27

Warmik
Użytkownik
Lokalizacja: Będzin
Data rejestracji: 2013-09-01
Liczba postów: 484

Odp: Halloween - Fajne?

Halloween to nie nasze święto. Co do Wszystkich Świętych (nie Święta zmarłych,jak napisało to kilka osób) to lubię to święto. Można wtedy odwiedzić groby bliskich, rodzinę w innych miastach. To święto przypomina nam o naszych bliskich zmarłych, natomiast Halloween psuje troszkę sam klimat tego święta. No cóż, taka moja opinia.

Ostatnio edytowany przez Warmik (2013-11-01 16:29)


"Jasność tysiąca słońc, rozbłysłych na niebie, oddaje moc Jego potęgi. Teraz stałem się Śmiercią, niszczycielem światów." Robert Oppenheimer

tOKmh0p.jpg

Offline

#11 2013-11-01 18:39

Pinky Panda
Użytkownik
Lokalizacja: IKEA
Data rejestracji: 2012-07-15
Liczba postów: 347

Odp: Halloween - Fajne?

A ja nie lubię ani Halloween ani Wszystkich Świętych. Najlepiej niczego nie świętowałabym, ale strach pomyśleć jak ojciec zareagowałby, że nie będę jeździć z rodziną po cmentarzach, bo mi się nie chce.


tumblr_mgip6stizo1rwaj6jo1_500.gif

「彼が死んだ時、私の心も死にました。」

Offline

#12 2013-11-01 19:01

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Halloween - Fajne?

Warmik napisał/a:

Co do Wszystkich Świętych (nie Święta zmarłych,jak napisało to kilka osób)

Więc ja może lekko sprostuję i rozwinę moją wypowiedź. Otóż, chodziło mi o Wszystkich Świętych.
A dlatego wolę Wszystkich Świętych, bo jest bardziej polskie. Jeśli chodzi o Halloween, to nie przeszkadza mi zabawa (bo bawić też się trzeba), ale przeszkadza, to co robią, gdy cukierków nie dostaną.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#13 2013-11-02 17:53

Strzelec Lew
Użytkownik
Lokalizacja: Rybnik
Data rejestracji: 2012-08-21
Liczba postów: 492

Odp: Halloween - Fajne?

Ja wolę nasz tradycyjny Dzień Wszystkich Świętych. Uważam, że polska tradycja tego święta jest jeszcze nie wszystkim w pełni znana (chodzi mi tu o sposoby obchodzenia w różnych częściach kraju), więc nie potrzebujemy "ściągniętych" z zachodu różnego rodzaju zabaw, jak Halloween.


Biały Orzeł znakiem, lew w sercu.

"niepodległości Jej zawsze gotów będę bronić do ostatniej kropli krwi..."
fragment przyrzeczenia ZS "Strzelec" OSW

Offline

#14 2014-08-21 22:26

K.O.T
Użytkownik
Data rejestracji: 2014-08-14
Liczba postów: 187

Odp: Halloween - Fajne?

Nie obchodzę Halloween. Nigdy to "święto" nie było nasza tradycją i nie będzie, więc nie czuję potrzeby świętowania cudzych tradycji. Naszego święta Wszystkich Świętych nienawidzę, ale jest ono polska tradycją i idę wtedy na mszę i groby Bliskich.


"Otaczają mnie kretyni…"

Offline

#15 2014-10-15 18:17

Ariz
Użytkownik
Data rejestracji: 2011-08-18
Liczba postów: 499

Odp: Halloween - Fajne?

Nie obchodzę święta Halloween. O wiele bardziej wolę Dzień Wszystkich Świętych, bo raz, że to polskie i tradycyjne, a dwa zmarli potrzebują naszej modlitwy i trzeba o nich pamiętać, choćby zapalić świeczkę. Przecież i tak kiedyś podzielimy ich losy i sami będziemy potrzebowali modlitwy.


Za ciebie i mnie..Na krzyża ramionach...Rozpięty był on pan i król...Człowiekiem się stał...I jak człowiek skonał...Z miłością zniósł strach i ból...Każdy grzech...Na krzyżu spłacił...Swoją krwią

Taka jest prawda!

Offline

#16 2014-10-15 19:45

wimpy^^
Użytkownik
Lokalizacja: Przemyśl
Data rejestracji: 2014-03-08
Liczba postów: 874

Odp: Halloween - Fajne?

Ja również wolę Wszystkich Świętych. Nie jest to z pewnością moje ulubione święto, jednak uważam, że jest potrzebne, by chociaż raz w roku powspominać sobie naszych bliskich zmarłych. Poza tym, taki oświetlony zniczami cmentarz nocą wygląda bajecznie.


tumblr_nj6drfxPLp1tjsw8vo4_250.gif

Offline

#17 2014-10-15 19:54

Swahili
Użytkownik
Data rejestracji: 2011-07-20
Liczba postów: 603
WWW

Odp: Halloween - Fajne?

Niby nie obchodzę Halloween, nie licząc halloweenowych eventów w grach. Ale sam klimat tego święta jest świetny. Jeżeli miałabym wybierać między Halloween, a Wszystkich Świętych, nie wybrałabym niczego. Nie lubię dokonywać takich wyborów. Mimo to, Wszystkich Świętych jest ważnym świętem, bo warto czasem wspomnieć zmarłych. Wybaczcie chaotyczną wypowiedź, nie umiem pisać w takich tematach. xD


hydra_by_goldennove-d9lmufy.png

They all will know I bring
the joy of creation

Offline

#18 2014-10-15 20:55

Carissime
Pomocna Dłoń
Data rejestracji: 2013-09-01
Liczba postów: 1,978
WWW

Odp: Halloween - Fajne?

Dobra, rok temu uważałam inaczej, teraz też uważam inaczej.
Teraz to już mi wszystko jedno. Hallowen - lubię za te eventy w grach, słodycze mi zbrzydły. Poza tym i tak nie łażę po domach i nie proszę o cukierki. Wszystkich Świętych też lubię, tak jak mówiła wimpy, za bajeczny wygląd cmentarzu. Poza tym lubię odwiedzać dziadków na cmentarzu i pomodlić się za nich.
Wracając do wyglądu cmentarza w nocy - u mnie to wygląda naprawdę bajecznie, bo mieszkam niedaleko cmentarza. Z okna taki piękny widok na mnóstwo kolorowych kropek na tle ciemnego krajobrazu. Wyglądają niczym cekiny na czarnym płótnie. <3


377_by_lereeth-dag7mgi.gif

Offline

#19 2014-10-15 21:20

Des
Weteran
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Data rejestracji: 2011-11-06
Liczba postów: 1,178

Odp: Halloween - Fajne?

Halloween w mojej okolicy nie jest spopularyzowane, ale to chyba dobrze. Małe dzieci chodzące po polach wieczorem to zły pomysł. Lubie wycinanie dyń i mroczny klimacik, ale to wszystko. Uważam, że nasze święta mają jakiś swój urok, spacery po cmentarzach, wspominanie przodków i kochanych osób których już z nami nie ma. Jedyne co mnie denerwuje to stragany przy cmentarnej bramie! Ludzie, kiedy byłam mała to mi się to podobało, ale teraz... Pozostawia to jakieś takie wrażenie komerchy.


tumblr_nb3g390x5b1t4y72uo1_500.gif
"Najprawdziwszym złem na świecie są czyny człowieka."
Sarah J. Maas – Szklany tron

scar_fan_stamp_by_konyhyuga_sama-d4ffmmf.gif

Offline

#20 2014-10-15 22:28

Helbi
Renifer
Lokalizacja: Lasy Warszawy
Data rejestracji: 2011-04-22
Liczba postów: 1,070
WWW

Odp: Halloween - Fajne?

Wszystko jest ok, dopóki nie jest szkodliwe albo ktoś nie jest przymuszany. Ja się w Halloween nigdy nie bawiłem i nie bawię się. Natomiast podobnie jak Fire Lion miałem okazję zmywać jajka z bramofonu i furtki. Jakim prawem się coś takiego uskutecznia? Następnym razem pofatyguje się do furtki ale żeby sprzedać kopa sążnistego.
My jesteśmy przyzwyczajeni do świąt amerykańskich, bo popkultura jest na nich zbudowana. W ogóle cała idea popkultury pochodzi ze stanów. Niestety idea ta zakłada wyłączenie myślenia i przyjmowanie gotowych produktów. To nam na dobre nie wyjdzie.

O wiele bardziej wolę Wszystkich Świętych. Tak jak już wspomniano za ten klimat spokoju i zadumy oraz za bajecznie rozświetlone cmentarze. Stragany to część tego święta i nie wyobrażałbym sobie go bez nich. Jednakże przyznaję, że od jakiegoś czasu to co się dzieje wokół cmentarzy w te dni to po prostu wielkie targowiska.


2z59cac.gif

Offline

#21 2014-10-16 19:25

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Halloween - Fajne?

Helbi napisał/a:

Natomiast podobnie jak Fire Lion miałem okazję zmywać jajka z bramofonu i furtki.

Jeśli można sprostować, to akurat mi to się na szczęście nie przytrafiło XD.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#22 2014-10-16 22:43

Helbi
Renifer
Lokalizacja: Lasy Warszawy
Data rejestracji: 2011-04-22
Liczba postów: 1,070
WWW

Odp: Halloween - Fajne?

A ok, tak wywnioskowałem po prostu. Hmmm to w takim razie jestem ciekaw czy ktoś oprócz mnie się z tym spotkał?


2z59cac.gif

Offline

#23 2014-10-16 22:50

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,329

Odp: Halloween - Fajne?

Helbi napisał/a:

O wiele bardziej wolę Wszystkich Świętych. Tak jak już wspomniano za ten klimat spokoju i zadumy oraz za bajecznie rozświetlone cmentarze. Stragany to część tego święta i nie wyobrażałbym sobie go bez nich. Jednakże przyznaję, że od jakiegoś czasu to co się dzieje wokół cmentarzy w te dni to po prostu wielkie targowiska.

O ile sprzedaż przekąsek (obwarzanki, pańska skórka) jeszcze jakoś zrozumiem... to jak zobaczyłem na cmentarzu (w zeszłym roku) dzieciaki z balonikami (kupionymi już na terenie cmentarza), to doszedłem do wniosku, że chyba już to amerykańskie irlandzkie Halloween ma więcej sensu (choć mało kto pamięta o co w nim chodzi).


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#24 2014-10-19 22:01

Helbi
Renifer
Lokalizacja: Lasy Warszawy
Data rejestracji: 2011-04-22
Liczba postów: 1,070
WWW

Odp: Halloween - Fajne?

Ib, aż się prosi abyś rozwinął swoją wypowiedź. Bo może właśnie nie wszyscy wiedzą o co kaman z tym Halloween :P Czym by ono nie było, to jednak oceniam to święto na podstawie tego z czym się stykam ze strony ludzi/sklepów/mediów i mam, delikatnie mówiąc, mieszane odczucia.


2z59cac.gif

Offline

#25 2014-10-20 21:31

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,329

Odp: Halloween - Fajne?

Cóż, nie znam dokładnej historii tego święta, ale opiszę tu wersję z którą się już parokrotnie spotkałem (plus mam ściągę na Wikipedii xD):
W Irlandii mieli przypowieść o Jacku, bardzo chciwym człowieku. Jack spotkał diabła i... postawił mu piwo. Diabeł piwo wypił, a Jack wyskoczył, że nie jest darmowe i że w zamian nie chce trafić do piekła. Diabeł nie miał wyjścia i to mu obiecał. Jackowi się zmarło 31 paździenika. Był zbyt grzeszny by trafić do nieba, diabeł mu obiecał, że go nie przyjmie (a pojęcie czyśćca wprowadzono kilkaset lat później). Jack wybłagał w niebie rzepę, a od diabła kilka żarzących się węgielków i z taką latarnią jego dusza błąka po wieki. W połączeniu z wierzeniami w różnej maści ogniki które owa latarnia (Jack-o-Lantern) przypomina zaraz wymyślono jakieś obrzędy z nią związane (a to, że przejmuje złe dusze a to coś innego) i już tak zostało.

Nazwa pochodzi od... chrześcijańskiego dnia Wszystkich Świętych, które miało przyćmić pogańskie (celtyckie Samhain będące powitaniem zimy i >>świętem zmarłych<< i rzymskie święto Pomony, boginii owoców i nasion) święta które przypadały dzień wcześniej. Ochrzczono je (a przypowieścią o Jacku schrystianizowano) All Hollows Eve (Wigiliwa Wszystkich Świętych) co połączone z ludzkim lenistwem i upraszczaniem wszystkiego dało stopniowo All Hollow' E'en i ostatecznie Halloween.

A zabawy w straszenie i zbieranie cukierków... W XIX wieku to raczej ludzie mieli mniej rozrywek, to jakoś tak (pewnie przez skojarzenia latarni z ognikami) ludzie wpadli na pomysł przebierania się, straszenia etc.
Podsumowując: Święto jest pogańskie, acz widać wyraźnie (choćby legenda o Jacku) próby jego chrystianizacji. Problemy w Polsce zapewne wywołuje fakt, że nie jest to ani święto czysto chrześcijańskie, ani nie wywodzi się z polskich wierzeń przedchrześcijańskich (konkuruje z Dziadami). A skoro "oficjalny" Kościół Szatana (o tym na wiki przeczytałem) ma 31 października jakieś swoje święto, to wiele osób je z Halloween utożsamia.

//Btw. Helbi ten Twój avek a'la "co ja właściwie napisałem" XD//

Ukryta treść

A i pamiętajmy, by odpowiednio uczcić Pana Ciemności:
Trzymając zabawkę Hello Kitty przyczepioną do odwróconego krucyfiksu oglądać My Little Pony siedząc pośrodku pentagramu wymalowanego krwią kozy (używając jej odciętej głowy jako taboretu) mając na sobie koszulkę z liczbą 666 napisaną kolorami tęczy... (oczywiście to wszystko to żart, piszę dla osób które nie domyśliłyby się XD)

Ostatnio edytowany przez Ibilis (2014-10-20 21:32)


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman