Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2011-01-13 14:45

Nit(Nit )
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
Autor/ka awatara: Madame Carotte
Wiek postaci: Nastolatek
Cechy szczególne: Dwa ogony, jest tulaśny
WWW

Storytelling RPG

Nie oszukujmy się - aktualnie storytelling utknął w martwym punkcie, dla tego warto by wprowadzić jakiś konkretny system, zasady i Mistrza Gry ;) Zastanawiałem się nad tym już kiedyś a wczoraj napisał do mnie Chan z lionking.pl:

Przegladałem twoje forum i zaciekawił mnie wątek o storytelling rpg.
Wiesz, zawsze marzyłem o takim czymś, jednak nigdy nie udało mi się trafić na okazję i sytuację. Piszesz, że nie ma tam Mistrza Gry. I to jest błąd, który popełnia wiele osób. Nie ma gry sRPG bez Mistrza Gry.

Dlatego...

Chciałbym zaproponować siebie jako MG. Mam doświadczenie z systemów D&D i Vampir: Maskarada + pisałem sporo opowiadań, które mam nadzieje Herd wykopie, bo ma je gdzieś na płycie. Nie wiem niestety jaka jest dzienna ilość osób, które stawiają się na forum. Możliwe, że takia zabawa wymagała by nagłośnienia np: e-mail. Również wymaga to przygotowań: system, skrypt, scenariusz, i wymyślenie spójnych zasad.

Jeżeli chciałbyś wprowadzić coś takiego, bo swoją drogą twoje forum to kawał dobrej roboty ze względu na zebraną ilosć fanów,(to forum istnieje bardziej dla grupy starych znajomych), to daj mi znać na GG : _______
Z checią stworzył bym jakis fajny system od podstaw.

Nawiasem mówiąc spełnił byś moje marzenie ;)
Czekam na odpowiedź.
Chani

Proszę nie podchodźcie do tego krytycznie, nie bójcie się zmian... właściwie to nie będą zmiany - pamiętajcie że jeśli nie chcecie grać w RPG to nie musicie, dalej możecie pisać NLS a w Storytellingu nikt nie pisał od kilku miesięcy więc i tu też nic się nie zmieni. Mnie już osobiście koncepcja NLS trochę nudzi po napisaniu ponad 1000 postów w nim (szacuję, nie liczyłem ;) ) brakuje jakiś wyzwań, a wymyślanie sobie samemu przeciwnika i wyzwań nie bawi mnie raczej - przecież wszystko obmyślam sam, znam wszystkie słabe/mocne punkty i wiem co robić, a z MG... z MG trzeba improwizować, próbować na różne sposoby i jest ciekawie ^^ I nie bójcie się MG i systemu RPG bo to w końcu tylko zabawa ;)
I mam taką cichą nadzieję że wprowadzenie MG do storytellingu ożywi forum i wróci ono do dawnej formy... a może będzie nawet jeszcze lepiej? ^^


Rawr! :3

Offline

#2 2011-01-13 21:05

Swala (Swala )
Użytkownik
Data rejestracji: 2010-10-13
Liczba postów: 957

Odp: Storytelling RPG

Moim zdaniem to dobry pomysł. Sama nie wiem, czy będę pisać w RPG, ale można spróbować ;). Pomysł jest dobry, poza tym, jak by co, to jest jeszcze NLS ;).

Offline

#3 2011-01-13 21:43

Nit(Nit )
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
Autor/ka awatara: Madame Carotte
Wiek postaci: Nastolatek
Cechy szczególne: Dwa ogony, jest tulaśny
WWW

Odp: Storytelling RPG

Hump, nie narzucaj innym swojego zdania - to raz ;) Dwa - czemu to miałoby podzielić? Bo będą jakieś wyzwania i przeciwnicy? To równie dobrze event mógłby to zrobić :P


Rawr! :3

Offline

#4 2011-01-13 23:32

Kiara 0 (Kiara 0 )
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
Autor/ka awatara: Maroko The Great
Mów mi: Kiara
Partner/ka: bool boyfriend = 1;
Wiek postaci: Dojrzała dorosła
Cechy szczególne: pierdoła
WWW

Odp: Storytelling RPG

Moi drodzy... zanim przejdę do sedna i wypowiem się o tym temacie pozwolę sobie wyjaśnić i załagodzić sytuację:
Nit, nie musisz zabraniać powtórnego wypowiadania się na dany temat.
Humphrey, piszesz często pod wpływem impulsu, nie widzę, aby Nitrol zaatakował cię swoim postem.
Co do wspomnianego wyżej braku podziękowań: obwiniasz niewłaściwe osoby, gdyż to ja nie dość głośno obwieściłam aktualizację galerii, nad czym siedziałeś jak pamiętam kilka godzin, natomiast co się tyczy piosenek - to już wyłącznie moja wina. Nie dopuściłam aby linki zginęły, ale niestety nie zajęłam się nimi :( .
Skoro oczywiście nie chcesz aby praca poszła na marne, to w pierwszym wolnym dniu, czas przeznaczony dla siedzenia na forum poświecę na zapodanie linków w playliście Y.T. Jeszcze raz przepraszam.
Więc apeluję, sam wiesz, że jesteś tu potrzebny więc nie strasz odejściem.

Co się tyczy tematu RPGów... przyznam się, że pierwsze odczucie było, iż faktycznie, to może przynieść nam poprawę sytuacji i napływ piszących, ale zaraz potem: Ej.. a co będzie z Naszym Lwim Stadem? ... jeśli wszyscy przerzucą się na rpgi to wymrze.
Poza tym, to twoja opinia, jesteś trochę znudzony, bo według mnie właśnie własnoręczne wymyślanie historii wymaga więcej pomysłowości i inwencji twórczej.
Poniekąd podzielam postawę Humpa, choć nie aż tak radykalnie - ty masz Lwią Przygodę, która jest nastawiona na tego typu pracę, możesz sprowadzić jeszcze paru ludzi i zaproponować Chanowi pracę u siebie.
Powiem tak - nie mogę całkowicie się przeciwstawić, ale NIE jestem za otwarciem oryginalnego RPGu mimo że jest to całkiem niezła szansa - od zawsze misja forum miała inny kierunek.

Hump pewnie ma wizję, że wprowadzenie RPG zamieni nas w coś takiego: http://i40.tinypic.com/wjjf9c.giff

Offline

#5 2011-01-14 00:37

Nit(Nit )
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
Autor/ka awatara: Madame Carotte
Wiek postaci: Nastolatek
Cechy szczególne: Dwa ogony, jest tulaśny
WWW

Odp: Storytelling RPG

"jesteś trochę znudzony, bo według mnie właśnie własnoręczne wymyślanie historii wymaga więcej pomysłowości i inwencji twórczej."
ale mi chodzi o to że znudziło mnie samemu wymyślanie - chciałbym zobaczyć pomysły kogoś innego, poza tym średnio mnie bawi pisanie za siebie i np. wymyślonego przeciwnika, to jak gra w szachy ze samym sobą, mnie nudzi to że znam wszystkie swoje ruchy (a więc i mojego przeciwnika) niektórzy to lubią a inni nie,

"Co się tyczy tematu RPGów... przyznam się, że pierwsze odczucie było, iż faktycznie, to może przynieść nam poprawę sytuacji i napływ piszących, ale zaraz potem: Ej.. a co będzie z Naszym Lwim Stadem? ... jeśli wszyscy przerzucą się na rpgi to wymrze. "
W prawdziwym RPG nie można pisać w więcej niż jednym temacie, ba! często nie ma więcej niż jednego tematu więc spadkiem aktywności się nie martw - trzeba czekać aż MG odpisze ;)

"Poniekąd podzielam postawę Humpa, choć nie aż tak radykalnie - ty masz Lwią Przygodę, która jest nastawiona na tego typu pracę, możesz sprowadzić jeszcze paru ludzi i zaproponować Chanowi pracę u siebie. "
LP nie jest nastawiona na RPG, tytuł jest taki z braku lepszego i przypomina to dużo bardziej NLS ale z podziałem na stada i drobnymi modyfikacjami


"Hump pewnie ma wizję, że wprowadzenie RPG zamieni nas w coś takiego: http://i40.tinypic.com/wjjf9c.giff"
żeby takie coś było możliwe... nie nawet przy MG, który by pozwalał userom na wszystko to nie jest możliwe w sRPG, tu się liczą długie opisy, niekoniecznie trzeba walczyć z przeciwnikiem - równie dobrze mogą być przeciwności losu i natury ;)


Rawr! :3

Offline

#6 2011-01-14 03:25

Chanon (Chanon )
Nowy Użytkownik
Data rejestracji: 2011-01-14
Liczba postów: 1

Odp: Storytelling RPG

aplaus Bravissimo ^^ Muszę wam, a w szczególności Humphreyowi coś sprostować.

1. Rzucasz na stół swoją apokaliptyczną wizję, podpartą JEDYNIE swoimi własnymi odczuciami, przeżyciami whatever. Nie wiem co sie wydażyło kiedyś i jacy ludzie są za to odpowiedzialni, ale to nie musi się dziać tutaj, więc nie strasz z gromnicy, jakbyś był prorokiem. Btw, zmień motto w profilu bo okłamujesz sam siebie ;)

2. Możliwe, że popełniłem błąd i od razu powiniennem przedstawić wam projekt. Zaznaczę (bo widzę, że o to tu wszystko biega) nie zamierzam was rozdzielać, ani stawiać naprzeciwko sobie. Nie przyszedłem tu z chęcią sadysystycznej zabawy i patrzenia jak każdy z was zaczyna rzucać się do gardła drugiemu, z powodu mojej wybujałej i ukierunkowanej fantazji. Myślicie, że jak na sesji RPG spotykają się przyjaciele, to pod koniec zostaje tylko jeden z nich, umazany krwią i z nożem w łapie? Bo inny jego przyjaciel np: nie rzucił buffa przez co wszyscy pogineli i stracili exp? Jezu, was tak łatwo można skłócić? Skoro jesteście rodziną, to wiecie, że wszystko co tu by było pisane jest na NIBY i nie ma wpływu na relacje. Nie bądżcie jak dzieci, które obrażają się na serio z powodów powstałych podczas zabawy.

3. Kto do cholery powiedział, że ma być odrębnie SLZ i odrębnie sRPG. Ja zamierzam wprowadzić jedynie postać Mistrza Gry. Coś co nadzwyczaj w świecie urozmaici wam pisanie między sobą, a nie bedę wymyślał co macie robić i ustawiał was jak pionki na szachownicy, dając jedynie marne poczucie swobody. Chcecie zostać w obrebie SLZ? proszę bardzo. Jeśli góra nie chce przyjść do Mahometa, Mahomet pójdzie do niej.

4. Piszesz, że RPG i taka forma rozgrywki szybko umrze. Wiesz, to tak jak z narządem - nieużywany zanika. To od WAS bedzie zależeć przyszłość takiego projektu. Nie chcę działać na WASZĄ szkodę, ale dać upust swojej fantazji i stworzyć coś co, mam nadzieję, dało by radość i rozrywkę innym, czyli WAM. Jednak potrzebna mi do tego wasza współpraca, a nie stawanie naprzeciwko sobie.

5. sRPG prawda opiera się da dużych i szerokich opisach. Na szczęście chcę wam darować wasze rospisywanie się. To ja mam się rozpisywać i dawać wam pleasure and entertainment. WY bedziecie konsumentami. Dla mnie bycie MG sprawia samą radość, a nie uczestnictwo w zabawie.

6. Nitrol, chcesz, zrób ankietę. Niech zagłosuje większość. Ja chcę was zapewnić, że NIE BĘDĘ was rozdzielał, skłócał, kierował wami jak marionetkami. Będę tym wiatrem, który w nocy przetacza się po sawannie, bedę pierwszym promieniem światła o świecie, które pada na lwi pysk, będę ogniem, który pali  ziemię, bedę waszą zdobyczą podczas polowania i chcę sprawić, że skończy się pisanie o tym co robicie w aktualnej chwili np: * siedzi na trawie* a nastepnie napisaniem wiadomości przez użytkownika.

7. Nit, dałem Ci przedsmak swojej wyobrażni. Dałbym jej esencje, ale to opowiadanie, które jest moim arcydziełem, pisane z Safarim, ma około 30 stron maszynopisu czcionką nr 11. Muszę iść do niego i poprosić o strony i je zeskanować.

Ostatnio edytowany przez Chanon (2011-01-14 03:33)

Offline

#7 2011-01-14 16:08

Ibilis (Ibilis )
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,329
Autor/ka awatara: KujonekZombiVitri/MadKakerlaken
Mów mi: Ib, Ibek, Ibcio ;)
Wiek postaci: Dorosły lew
Cechy szczególne: Trzy blizny na prawym poliku

Odp: Storytelling RPG

Ludzie, ludzie. Popieram Kiarę i Humpa, że SLZ nie powstało w tym celu. Jeśli chodzi o ten rodzaj grania, to choć czasem brak mi pomysłu, to wtedy umożliwiam innej osobie zakończenie wypowiedzi za mnie.
Np.:

*Wbiega do domku i widzi...*

Lub coś w tym stylu.
Jestem osobiście przeciwny, ale jeśli większość będzie za (w tym Kiarą i Hump) to się dostosuję, ale póki co jestem przeciw.

Offline

#8 2011-01-14 19:58

Kiara 0 (Kiara 0 )
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
Autor/ka awatara: Maroko The Great
Mów mi: Kiara
Partner/ka: bool boyfriend = 1;
Wiek postaci: Dojrzała dorosła
Cechy szczególne: pierdoła
WWW

Odp: Storytelling RPG

Moi drodzy, niech się więcej osób wypowie, faktycznie nie musicie sie rozpisywać jak my powyżej, proszę chociaż o "TAK/NIE" poparte JEDNYM zdaniem argumentacji.

Ja jestem przeciwna, być może i masz spore ambicje i czerpiesz satysfakcję z samego pisania MG dla innych, ale powiem tak... niech cie nie zwiedzie, że może być tu spory ruch... na ogół jest bardzo spokojnie i prędzej być narzekał: "dlaczego nikt nie pisze ?!" .
Jesteśmy Stadem, jesteśmy rodziną, ale też poza obrębem forum jesteśmy najlepszymi przyjaciółmi. Nie będziemy sobie skakać do gardeł, i jak dotąd, to nie odbierałam skarg, że komuś nie pasuje forma pisania w Naszym Lwim Stadzie... a jeśli ktoś ma jakieś takie uwagi, proszę mnie osobiście poinformować.

Małe masz szanse na realizację pomysłu, niemniej , czekamy na dalsze opinie innych.

Offline

#9 2011-01-14 22:42

Mika (Mika )
Weteran
Data rejestracji: 2009-12-12
Liczba postów: 1,006
Autor/ka awatara: MOI
Mów mi: Mika
Partner/ka: Chyba nie bardzo :P
Wiek postaci: Dorosła
Cechy szczególne: 3 kropki pod lewym okiem

Odp: Storytelling RPG

NIE, stanowczo odmawiam. To stado nie będzie takie jak dawniej. Uważam, zę jest dobrze, jak jest. Ta zmiana tylko pogorszy nasze relacje, nie będzie tak miło i przyjemnie.

Offline

#10 2011-01-15 11:47

Sambirani (Sambirani )
Optymistyczna optymistka
Data rejestracji: 2009-09-08
Liczba postów: 3,299
Autor/ka awatara: ja
Mów mi: Sam, Sami, Samiś :3
Wiek postaci: młoda dorosła

Odp: Storytelling RPG

Również jestem na Nie. Taka zmiana w części zniszczyła by nasze stado, może nawet całkowicie.
Zraziły mnie pewne słowa Chanona: "Nie bądżcie jak dzieci, które obrażają się na serio z powodów powstałych podczas zabawy" - Nie jestem dzieckiem i nie zachowuje się jak ono. Nikt z naszej rodziny tak się nie zachowuję. Więc proszę nas w ten sposób nie obrażać. 
Co do naszego pisania - bardzo je lubię. Nawet gdy komuś braknie weny może on dać możliwość wypowiedzenia się drugiej osobie.
Nie uśmiecha mi się TO wszystko stracić, tą jedność i wspólnotę, którą Kiara tworzyła przez taki długi czas. Dlatego jestem na nie i jak na razie nie mam zamiaru zmieniać zdania.

Offline

#11 2011-01-15 13:49

Kiara 0 (Kiara 0 )
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
Autor/ka awatara: Maroko The Great
Mów mi: Kiara
Partner/ka: bool boyfriend = 1;
Wiek postaci: Dojrzała dorosła
Cechy szczególne: pierdoła
WWW

Odp: Storytelling RPG

A więc temat się kończy. Przykro mi Chanon, ale nie spełnisz się u nas.
Nit, lepiej nie kombinujmy z RPGami, nie wypalą.

Zamykam temat.

Offline

#12 2011-01-26 19:25

Kowu (Kowu )
Użytkownik
Lokalizacja: Poznań
Data rejestracji: 2007-10-13
Liczba postów: 570
Autor/ka awatara: Kitchiki
Mów mi: Kow, Tsum
WWW

Odp: Storytelling RPG

Dobra to może i ja się w końcu wypowiem.
Mi się pomysł z RPG też zbytnio nie podoba a osobiście nie lubię tego typu zabaw, gdyż jest to taka trochę pisanina bez sensu która nic nie wnosi ale to jest moje zdanie na ten temat i nie miałem na myśli obrażenie kogoś kto to lubi. Hump muszę się niestety zgodzić z Kiarą musisz nabrać więcej dystansu uczucia są ważne ale nie mogą Ci przysłonić prawidłowego odbioru sytuacji a już na pewno nie możesz dać się sprowokować....Staraj się nie odbierać wszystkiego tak personalnie :) I powiem Chanon to że nie pochwalamy pomysłu RPG to na pewno znajdziesz coś tu dla siebie, zobacz poszukaj może Cię coś zainteresuje i skłoni to wyrażenia swojego zdania na ten temat. Pamiętajcie również że wytykanie komuś jego wad czy bezsensowne kłótnie nikomu nie pomogły i nie wnoszą nic oprócz ciętych ripost osób kłócących się.....pamiętajcie że idzie to wszystko załatwić bez naskakiwania na drugą osobę:)

                                                                                                                                                                                              Pozdrawiam Kow.

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman