Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#61 2024-02-04 18:18

Fragus74
Użytkownik
Lokalizacja: śląskie
Data rejestracji: 2023-12-31
Liczba postów: 47

Odp: Czy wstydzicie się być fanami Króla Lwa?

tak czytam te posty i nieco się zdziwiłem jak u niektórych wyglądały reakcje znajomych, mówiąc o postach poniżej 2016 roku. aktualnie mamy 2024 i wydaje mi się, że tolerancja stała się bardziej trendowa niż kiedyś (chociaż trochę) z resztą nie oszukujmy się, że człowiek który by cię wyśmiał za to że jesteś fanem/fanką króla lwa jest najzwyczajniej niedojrzały. mimo wszystko reakcja lekkiego zdziwienia może się z dużym prawdopodobieństwem pojawić u osoby której jakiś fan to oświadczy, no bo czekaj... chodzi ci o tą bajkę dla dzieci? XD. i tutaj jest ten punkt kluczowy którego większość ludzi nie kuma, bo raczej większość oglądała króla lwa dawno dawno temu i nie miała okazji wgłębić się w jego przekaz i rozszerzone uniwersum jako dorosła lub prawie dorosła osoba, tak więc totalnie mnie nie dziwi fakt, że ludzie często patrzą na takiego fana jak na kogoś "ciut innego" jeżeli chodzi o mnie to wstydzę się tego do pewnego stopnia. jako ulubioną bajkę mógłbym śmiało powiedzieć, że jest nią król lew, ale to że przykładowo siedzę na tym forum, często wgłębiam się we wszystko co związane z tlk i ogólnie nie traktuję tego filmu tak jak każdego innego, to w tedy nie pędziłbym już tak ze szczerą odpowiedzią XD. w mojej rodzinie od czasu do czasu gadam na temat tego hobby tylko z jedną osobą która w sumie tak samo lubi króla lwa (choć zdecydowanie bardziej wojowników) raz też zdarzyło mi się kupić bluzę z simbą i maskotkę simby (bluza niestety za mała :D) a simba nadal się na mnie gapi tam z tyłu jak to piszę. nikt na niego nie reagował w sumie nigdy. raz tylko mama powiedziała że fajny mam ten "zestaw" i na tym się skończyło. raz też dostałem pytanie od koleżanki jaka jest moja ulubiona bajka "dzieciństwa", to odpowiedziałem król lew a ona, że ta bajka jest świrnięta XD. w sumie w małym stopniu mogę się zgodzić mimo wszystko, bo taki simba który chce jak najszybciej śmierci mufasy - to może się wydawać szalone. takie rzeczy jednak nigdy mnie nie odciągną od niesamowitego klimatu króla lwa. według mnie warto być fanem/fanką filmu i się tego nie wstydzić ale nie zawsze trzeba odrazu się tym chwalić. jeżeli ktoś nie chce tak jak ja, to wygodniej jest się nie wstydzić tego przed samym sobą. tyle wystarczy.

Offline

#62 2024-02-11 21:24

MrLion
Weteran
Data rejestracji: 2014-03-21
Liczba postów: 1,160
WWW

Odp: Czy wstydzicie się być fanami Króla Lwa?

Ciekawe opisanie, osobiście aktualnie nie przebywam w towarzystwie młodszych ludzi, ale i faktycznie zdaje mi się, że ogólnie animacje są bardziej tolerowane. Ja raczej nigdy się nie wstydziłem, ale samemu chyba tylko kilka razy zaczynałem rozmowę na ten temat. Ew. pamiętam, że z kolegą rozmawialiśmy np. o budżetach filmów no to wtedy podawałem jako przykłady Króla Lwa xd Gadżetów żadnych niestety nie mam (chociaż mam kilka z innych serii i są tolerowane xd). Gdy chodziłem do szkoły pamiętam, że dużo osób chciało się że tak to ujmę - wykazać, że oglądają filmy lub grają w gry dla dorosłych (typu np. COD), a ja czasami wyskakiwałem z Królem Lwem, co może wtedy mogło być trochę dziwne xd Teraz tym bardziej bym się nie wstydził, a jakby ktoś choćby wspomniał o tym filmie to pewnie bym go zasypał informacjami xd


We Are One!   X

Offline

#63 2024-02-12 23:15

Fragus74
Użytkownik
Lokalizacja: śląskie
Data rejestracji: 2023-12-31
Liczba postów: 47

Odp: Czy wstydzicie się być fanami Króla Lwa?

no właśnie, czasami trochę ciężko zachować te wszystkie informacje tylko dla siebie i ogólnie panuje taka chęć podzielenia się z kimś jak bardzo lubisz ten film. to jest powszechna reakcja u ludzi którzy są fanami czegokolwiek, zawsze trzeba się popisać XD już nawet nie mówiąc o sytuacji kiedy to z siebie wypuścisz, ale samo wspomnienie o królu lwie, nie wiem jak u ciebie, ale u mnie od razu włącza wykrzyknik w mózgu. działało by to mega dobrze jako taki bodziec przykładowo na matmie jak jest mega nuda i już prawie zasypiam - aż tu nagle nauczyciel wspomina o królu lwie. w tedy mózg nagle zaczyna działać na najwyższych obrotach, jako iż sytuacja w której mógłbym się w końcu czymś popisać, została wykryta. chociaż u mnie to nie działa tak że od razu muszę coś powiedzieć. wręcz przeciwnie, wolę aby moje "doświadczenie" pozostało tylko w mojej głowie. po czasie też zacząłem odczuwać taki wewnętrzny dyskomfort jeśli chodzi o powiedzmy "króla lwa w tle" np. jeśli widzę film w którym ktoś ma założoną bluzę z tlk, to ciężej mi się skupić na temacie bo ciągle widzę jedynie tą bluzę xd. taka tam jedynie "malutka" obsesja. jeżeli chodzi o twoich kolegów ze szkoły którzy chcieli się "wykazać" to nie wiem o jaką klasę ci chodzi, ale spodziewam się, że coś koło czwartej podstawówki, bo jednak dzieci chcą być najbardziej dorosłe z własnego doświadczenia. tolerancja też rzecz jasna aktualnie jest, ale bardziej do anime i bajek typu blue xd. myślę, że do króla lwa też by się nie przyczepili. w razie czego, zawsze sobie mogę przypomnieć unikalny tekst mojej rodziny "ale nie ma się co wstydzić oglądać bajkę, przecież ja stara krowa też oglądam czasami i co?"

Offline

#64 2024-02-12 23:27

Mizani_Ash
Weteran
Lokalizacja: Układ Słoneczny
Data rejestracji: 2022-12-27
Liczba postów: 76

Odp: Czy wstydzicie się być fanami Króla Lwa?

Co do młodszego pokolenia ( mam drobną wiedzę na ten temat) to nawet w ósmej klasie, niektórzy ludzie na wzmiankę o bajce rysunkowej reagują zdziwieniem i zniesmaczeniem.
Przykład? Jedna z dziewczyn nie miała szczotki do włosów i któraś zażartowała, że w stołówce będzie czesać się widelcem. Moja dawna BF porównała to do sceny z "Małej Syrenki". Jedna z tych " fajnych" dziewczyn zapytała z uniesioną brwią czy ciągle ogląda bajki dla dzieci. Ona się tego wyparła i powiedziała, że tylko pamięta tę scenę.
Z mojej punktu widzenia owszem jest tolerancja ale na filmy komputerowe w stylu " Krainy Lodu", " Zwierzogrodu".

Kiedyś będąc młodsza paplałam na lewo i prawo o tym, że mam bloga o "Królu Lwie". Obecnie jak ktoś o to zapyta czy dalej prowadzę niestety się wypieram
Wiem, że prawdziwemu fanowi tak nie przystoi, ale boję się tych spojrzeń, a nie mam bliskiej osoby w realu z którą mogłabym pogadać. Może kiedyś się zmieni.

Ostatnio edytowany przez Mizani_Ash (2024-02-12 23:30)

Offline

#65 2024-02-12 23:43

Fragus74
Użytkownik
Lokalizacja: śląskie
Data rejestracji: 2023-12-31
Liczba postów: 47

Odp: Czy wstydzicie się być fanami Króla Lwa?

Może nie każdego to by obchodziło, ale jakbyś raz się przełamała to poczułabyś ulgę. Żeby nie było że jestem hipokrytą to wiem to ale nie z przykładu króla lwa akurat :D w sensie jesteśmy zbyt egoistyczni aby się skupiać na tym czy ktoś lubi to czy to (jedynie takie przypadki zdarzają się jak ktoś ci czegoś zazdrości lub cie nie lubi) chociaż jeśli po prostu wewnętrznie nie chcesz nikomu się chwalić to najlepiej to olać. Tylko właśnie w razie czego chcę wspomnieć że prawdopodobnie większość przejdzie obok tego obojętnie.

Ostatnio edytowany przez Fragus74 (2024-02-12 23:45)

Offline

#66 2024-02-13 18:12

MrLion
Weteran
Data rejestracji: 2014-03-21
Liczba postów: 1,160
WWW

Odp: Czy wstydzicie się być fanami Króla Lwa?

W sumie macie rację, inaczej ktoś zareaguje jak powiecie o "Zwierzogrodzie" inaczej o "Małej syrence", jeszcze inaczej o anime czy o nowszych lub starszych kreskówkach. Odnośnie swojej klasy to były okolice drugiej gimnazjum, czyli aktualnie 8. klasa. Może nienajlepiej to ująłem, ale też m.in. takie gry były "modne". I dziwnie się czułem jak wśród takich tematów zaczynalem mówić o KL, z powodu tego kontrastu xd Chociaż nie miałem jakichś nieprzyjemności z tego powodu xd Ale jeśli Mizani myślisz, że Twój komfort psychiczny może się pogorszyć przez kogoś, to lepiej faktycznie tymczasowo zachować dla siebie, nawet jeśli jest się wielkim fanem :sweat: W tym wieku chyba niestety zdecydowanie prędzej ktoś może się przyczepić, później faktycznie prawie pewne, że lubie podejdą do tego egoistycznie i pewnie nawet nie zapamiętają xd Ale oczywiście życzę tego, żeby był ktoś w otoczeniu, kto lubi takie tematy. Jeśli znasz kogoś przez internet to zawsze można się spotkać i pogadać na żywo, takie znajomości często utrzymują się bardzo długo  :sweat:


We Are One!   X

Offline

#67 2024-02-15 15:07

Mizani_Ash
Weteran
Lokalizacja: Układ Słoneczny
Data rejestracji: 2022-12-27
Liczba postów: 76

Odp: Czy wstydzicie się być fanami Króla Lwa?

Rozmawiałam z jedną dziewczyną internetowo. Przez mniej więcej rok. Po jakimś czasie jak ja nie pisałam to ona nigdy nie zaczęła kontaktu. Obecnie chyba o mnie zapomniała. Ale może kiedyś kogo znajdę :tak:

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman