Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#121 2016-12-08 15:52

Eter
Użytkownik
Data rejestracji: 2016-12-06
Liczba postów: 24

Odp: Futrzaki / Furry

Cynka napisał/a:

I nie mogę się zgodzić z twierdzeniem podfandomu. C'mon, może denny przykład, ale idę po najmniejszej linii oporu - ile dziewczynek w wieku 8-11 lat tworzy sobie swoje cudowne lwiczki Migotki i inne tego typu gwiazdeczki, gra w jakieś onetowe stadka/pbfy/gry typu IT? I często to są osoby, które całkiem ogarniają ten cały fandom, wiedzą, kim jest Tojo, Uru itd. Czy to oznacza, że automatycznie są furry? Tylko zamaskowanymi? Przecież to nie ma najmniejszego sensu. xD

Przykład faktycznie jak sama powiedziałaś denny i nie odnoszący się w żadnym stopniu do dyskusji :P

A co do

I nie mogę się zgodzić z twierdzeniem podfandomu

Polecam nauczyć się czytać ze zrozumieniem:

Wg mnie

jest w pewnym sensie 'podfandomem'

Nigdzie nie napisałem że tak jest i kropka, tylko że prędzej by nim był, niż czymś całkowicie oddzielnym.

Offline

#122 2016-12-08 16:43

Filemona
Nowy Użytkownik
Lokalizacja: Chełm / Warszawa
Data rejestracji: 2015-07-05
Liczba postów: 8
WWW

Odp: Futrzaki / Furry

Wiesz co, w ogóle należy zauważyć, że fandom TLK jest jednak społecznością utworzoną wokół jakiegoś dzieła kultury, w tym przypadku Króla Lwa. Patrząc od tej strony, to TLK-owcom bliżej do fanów Balto, Mojego brata niedźwiedzia czy nawet tych marvelowców niż do furry, bo furry nie opiera się na żadnym konkretnym dziele kultury, więc nie są "fanami" jednego dzieła/konkretnego uniwersum. Jasne, mogą mieć ulubione furry-filmy, komiksy czy co tam jeszcze, ale nie opierają na nich całej swojej społeczności, nie tworzą postaci według żadnych z góry określonych zasad etc. U TLK-owców jest inaczej, bo ich postacie opierają się, jak zresztą zauważyłeś, na uniwersum TLK, wpasowują się w nie (przynajmniej w założeniu) - tak jak każde inne fanowskie postacie w każdym innym fandomie. Dla mnie furry prędzej spełnia cechy subkultury niż fandomu, bo zazwyczaj mają jakieś swoje wspólne cechy charakterystyczne czy upodobania. Fandomowcy nie muszą takich mieć, oni po prostu lubią dany wytwór kultury. A TLK to pełnoprawny fandom, może niezbyt duży, ale fandom, a nie żaden "pod".

Wiem, co to Telegram, bo Nit mi powiedział. Nit jest furry. Gdyby nie furry (Nit), to bym tego komunikatora nie poznała. Jeśli dla Ciebie sama znajomość z furry czyni ze mnie furry, to ja wychodzę z tej dyskusji.

I niby dlaczego przykład Cynki nie odnosi się do dyskusji? Jak najbardziej się odnosi. Czy Ty sugerujesz, że te dzieci zakładające Migotki na fejsie to furry? Pójdźmy o krok dalej: czy dziecko w przedszkolu, które ma maskotkę-kotka, nazwie go Puszek i będzie udawać, że Puszek umie mówić, to też furry? Bo do tego się to sprowadza. To nie ja i Cynka dążymy do absurdu, to Ty przyjmujesz jakąś absurdalnie szeroką definicję furry jako "osoby, która ma postać zwierzaka" i w ogóle nie bierzesz pod uwagę faktu, że furry to bardzo konkretna społeczność wśród tych osób mających zwierzęce postacie, bo ich są tłumy. Oprócz furry będą to choćby wspomniane dzieci z maskotkami, dziewczynki od Migotek, osoby lubiące rysować wilki na deviantArcie czy właśnie TLK-owcy - i uwierz mi, spora część z nich nie ma absolutnie nic wspólnego z furry poza tą jedną cechą "posiadania zwierzęcej postaci". Jak dla mnie to swoim skrajnie szerokim postrzeganiem furry jako osób spełniających ten jeden warunek tylko uwłaczasz futrzakom, bo choć to nie leży w obszarze moich zainteresowań, to byłam przekonana, że furry to coś więcej niż wymyślenie kotka i nazwanie go...


6d9cb78b0727.png    1.png

Offline

#123 2016-12-08 19:11

Athastan
Moderator
Data rejestracji: 2015-03-18
Liczba postów: 270

Odp: Futrzaki / Furry

Eter napisał/a:

To ma tyle wspólnego z furry, co fan Marvela, który tworzy sobie postać superbohatera w tamtym uniwersum

No... nie. Bo postać superbohatera to nie jest zwierzaczek z nadanymi cechami ludzkimi ;)

Idąc tym tropem, można by stwierdzić, że Ezop, Krasicki, Mickiewicz ,oraz wielce obszerna grupa pisarzy, którzy w swoich utworach, (a przede wszystkim w bajkach) personifikacji, można by uznać za powiązanych z futrzakami. Tym czasem personifikacja jest, zgodnie z definicją jest nadaniem rzeczą, zjawiskom oraz zwierzętom ludzkich cech charakteru i jest 'znakiem rozpoznawczym bajki'.
Tymczasem główną cechom postaci typu furry jest zmiana zarówno charakteru, jak i cech postawy oraz wyglądu, czyli antropomorfizacja.


Szaman, Lord Cesarstwa Doliny
Mówca Praojców, Mistrz Protokołu i Protektor Tronu
Starodawny, Pierwszy Zaprzysiężony, Strażnik Pieczęci i Pan na Szarej Twierdzy

~ wcieleń ma wiele... ale to tu wszystko się zaczęło.

Offline

#124 2016-12-09 14:29

Eter
Użytkownik
Data rejestracji: 2016-12-06
Liczba postów: 24

Odp: Futrzaki / Furry

Tak bardzo chcecie pokazać że "my nie furry", że żaden argument do Was nie dotrze. Pozdro ;)

Offline

#125 2016-12-09 17:33

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Futrzaki / Furry

Powiedział ten, do którego żaden argument nie dociera. Pozdro.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#126 2016-12-10 01:39

Helbi
Renifer
Lokalizacja: Lasy Warszawy
Data rejestracji: 2011-04-22
Liczba postów: 1,070
WWW

Odp: Futrzaki / Furry

Hmmm chyba nie potrzebnie zaczęliście się szufladkować i potem poszło to w niewłaściwą stronę. Zaczęło się: "my", "wy", "oni" czyli zwiastuny braku merytorycznej dyskusji, a już na pewno takiej w której czyta się/słucha się co druga strona chce powiedzieć.

Ewidentnie zapalnikiem jest nieszczęśliwe stwierdzenie, że fandom TLK jest podfandomem furry. Z jako dosłownym stwierdzeniem nie zgadzam się. Ale sądzę, że mogło chodzić o liczebność tych fandomów. Na tym tle TLK wypada skromniej i o to mogło chodzić.

Ja przychylam się do wersji Nita. To są po prostu przenikające się fandomy. Są furry fani TLK ale nie wszyscy fani tlk są furry, jak i nie wszystkie futra interesują się TLK.

Podfandomem TLK byłby fandom Nali. Podfandom furry trudno zdefiniować ze względu na rozległość definicji furry. Więc nie pokuszę się o żaden przykład bo sam każdy swój podważę.

Ponadto to rozważania czysto teoretyczne dotyczące definicji pojęcia. Spory na ten temat nie przyniosły zbyt wiele dobrego i zaliczają się do tych mniej lub bardziej ale jednak jałowych. Określenie czy należymy do jakiegoś podfandomu czy fandomu nie wiele zmieni w naszym życiu.


2z59cac.gif

Offline

#127 2016-12-10 17:17

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Futrzaki / Furry

Amen. Miałam właśnie odpisywać, że zgadzam się z Nitem, ale Helbi powiedział to samo co i ja planowałam.

I w razie czego - też jestem przeciwna dzieleniu się na my/oni. Należę do fandomu KL i mam fursonę, z którą się identyfikuję, więc jestem furry. Z kolei Feothar z pewnością należy do fandomu KL bo pisze na ten temat obszerne, bardzo treściwe posty, ale nie przypominam sobie by kiedykolwiek pisał RP.


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#128 2016-12-11 00:36

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,329

Odp: Futrzaki / Furry

//*Przestaje szamać prażoną kukurydzę.* Przyjdzie taki renifer i napisz coś pod czym można się już tylko podpisać...//

Tak patrzę na dotychczasowe posty (i choć chyba ta dyskusja jest skończona, to i tak wtrącę swoje dwa grosze) i uważam, że:

  • po pierwsze te fandomy się przeplatają (a nie TLK stanowi fragment furry),

  • przez to przeplatanie fandomów można mówić o podfandomie "TLK Furry", który to jest podfandomem fandomów TLK i furry.

Chyba mogę się pokusić o wstawienie tu poniżej rysunku który trochę rozjaśni mój pseudo-mądry bełkot (przepraszam za kompletny antytalent rysowniczy, taka jakość wcaaaale nie była zamierzona ;) ):
ccd8949f11504.png
//Coś jak operacje na zbiorach, jeśli ktoś miał na matematyce/logice/etc. A obrazek ma zabójcze niecałe 9kB ;P//


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman