Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2015-04-01 00:03

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

HabitRPG / Habitica

habitrpg_logo.png

Ilu z Was korzysta z  programów lub aplikacji tworzących listy TO-DO? A ilu z Was lubi gry RPG? : D Całkiem przypadkiem znalazłam coś co łączy w sobie jedno i drugie!  :la:

Ogółem:
Habitica proponuje spojrzenie na życie jak na RPG. Wyznaczasz sobie zadania To-Do, nawyki i różne codzienne czynności, a wykonując je dostajesz doświadczenie i pieniądze, za które możesz nabyć uprzednio przygotowane przez siebie (lub proponowane przez system) nagrody. Za niezrobione zadania codzienne lub złe nawyki dostajesz obrażenia, a jeśli przez to zginiesz to tracisz poziom, dotychczas zdobyte złoto i jeden z przedmiotów w ekwipunku.

Społeczność:
Jest możliwość zrzeszania się w gildie i drużyny, a te mogą min. podejmować Wyzwania - wspólnie opracowane zadania/nawyki/czynności i rywalizować w tym, komu najlepiej idzie ich wypełnianie, za co można dostać nagrodę obiecaną przez twórcę wyzwania.

Oprócz tego drużyny mogą podejmować Questy np. związane z pokonaniem jakiegoś bossa (pierwszy, jakiego miałam przyjemność poznać opierał się na wykonywaniu Zadań Codziennych - wykonujesz, zadajesz mu obrażenia, nie wykonujesz - boss bije ciebie i całą drużynę), gdzie wymagana jest współpraca i solidarność członków. Jeśli lubisz grać solo jest możliwość utworzenia pustej drużyny i wypełniania zadań w pojedynkę.

Jeśli chcesz (lub jesteś zmuszony) sobie na jakiś czas odpuścić, możesz odpocząć (i pogadać) w karczmie, podczas pobytu w niej twoje zadania są "zamrożone".

Nagrody:
Oprócz EXPa i monet za wykonane zadania dostajemy też losowe przedmioty, np jajka petów i ich jedzenie, do zdobycia jest 90 rodzajów petów i 90 rodzajów wierzchowców.
Domyślnym rodzajem nagród przygotowanym przez twórców gry jest ekwipunek dla naszej postaci - hełmy, zbroje, tarcze i bronie, dodające bonusy do statystyk postaci.
Możesz zdefiniować własne nagrody (również oparte na wydawaniu monet), np. za 5 monet odpuszczę sobie wykonywanie jakiegoś codziennego zadania, albo obejrzę odcinek ulubionego serialu.

Statystyki:
Siła - im masz jej więcej - częściej zadajesz "ciosy krytyczne" i dostajesz za nie więcej złota, doświadczenia, częściej wypadają przedmioty, oraz zadajesz więcej obrażeń bossom.
Inteligencja - im masz jej więcej - zdobywasz więcej doświadczenia i masz więcej many.
Kondycja - im masz jej więcej - otrzymujesz mniejsze obrażenia od złych nawyków i opuszczonych codziennych zadań.
Percepcja - im masz jej więcej - dostajesz więcej złota, częściej dostaniesz jakieś przedmioty po zakończeniu questa.

Można pobrać aplikację na Androida, która pozwala zarządzać naszymi zadaniami gdzie tylko jesteśmy. Z niej też korzystam, lecz osobiście polecam zacząć przygodę z HabitRPG od wersji komputerowej, ze względu na szybki i ciekawy tutorial, wprowadzający w tajniki działania strony.
Oczywiście na wszelkie pytanie odpowie też świetnie przygotowana WIKIA (choć jest tylko angielska).


Jeśli interesuje was korzystanie z takiej strony - zapraszam do drużyny, którą założyłam. Pod linkiem https://habitrpg.com/#/options/settings/api możecie znaleźć "ID Użytkownika". Jeśli chcecie dołączyć do drużyny - podajcie je tutaj w temacie.  :good:
Co Wy na to?  :)

Edit: zaktualizowałam tytuł, ponieważ strona zmieniła nieco nazwę.

Ostatnio edytowany przez Kiara (1970-01-01 02:00)


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#2 2015-04-01 18:56

Pinky Panda
Użytkownik
Lokalizacja: IKEA
Data rejestracji: 2012-07-15
Liczba postów: 347

Odp: HabitRPG / Habitica

To nie dla mnie. Nawet taka fajna aplikacja nie potrafi mnie zmusić do systematyczności... Nie dość, że systematycznie muszę wykonywać obowiązki to jeszcze zaznaczać ich wykonanie w grze. Niezorganizowani ludzie na zawsze pozostaną niezorganizowani. :d


tumblr_mgip6stizo1rwaj6jo1_500.gif

「彼が死んだ時、私の心も死にました。」

Offline

#3 2015-04-01 20:28

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: HabitRPG / Habitica

Ja też się trochę obawiałam czy fajność wystarczy do motywacji... ale powiem ci, że w moim przypadku tak - w dodatku wspólne questy naprawdę motywują do nieopuszczania zadań - za zrobienie dochodzi dodatkowe poczucie dumy, że przezwyciężyłaś siebie, żeby innych nie zabolało.  :)
Teraz jest wielkanocny quest na zbieranie jajek. ^_^
Zapraszam Pandziu, a nóż się wciągniesz...  :-D


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#4 2015-04-01 20:43

Pinky Panda
Użytkownik
Lokalizacja: IKEA
Data rejestracji: 2012-07-15
Liczba postów: 347

Odp: HabitRPG / Habitica

Sęk w tym, że zrobiłam sobie kiedyś konto, zapomniałam o nim po dwóch dniach i jakoś nie mam ochoty wracać. :P Nie, to nie dla mnie.


tumblr_mgip6stizo1rwaj6jo1_500.gif

「彼が死んだ時、私の心も死にました。」

Offline

#5 2015-07-15 00:01

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: HabitRPG / Habitica

Fakt, sama zrobiłam sobie przerwę na czas sesji (ta, kiedy to by się najbardziej przydało, nie? XD) ale już wróciłam i zamierzam stawiać sobie nowe wyzwania.
Np. zamierzam przytyć. Co może okazać się jednak dość trudne... XD


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman