Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#61 2015-05-11 22:45

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#62 2015-05-18 00:15

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

Uwaga! Autor teł udostępnił kilka nowych ujęć na TLG:
http://www.ktk.design/TV.html
:D


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#63 2015-05-18 19:57

Athastan
Moderator
Data rejestracji: 2015-03-18
Liczba postów: 270

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

Wiadomość bardzo ciekawa . Niestety muszę się podpisać pod obawami moich przedmówców. Kreska jest jeszcze znośna, chociaż uważam, że grafika na okładce książki jest ładniejsza ( bardziej zbliżona do oryginału ). Martwi mnie natomiast już sam pomysł wypuszczenia serialu. Po pierwsze, istnieje niestety możliwość, iż będzie to serial edukacyjno-interaktywny ( na szczęście nie widziałem jeszcze filmów tego typu, więc wstęp powinien dać się obejrzeć  ). Co do fabuły, nie spodziewam się szału ( nawet w wypadku serialu zwykłego typu ), w końcu ma to być dla sześciolatków, a trzeba się naprawdę postarać by zrobić coś co przekracza kategorie wiekowe. Po drugie mało który film posiadający serial doczekał się kolejnych pełnometrażowych filmów, więc może może to być koniec oficjalnej serii ( na szczęście są wyjątki ).  I ostatnie: skład ,, drużyny " jest zbyt różnorodny ( chodzi mi o niedosyt lwów ) więc seria może się okazać dość dziwnym spin off 'em.
A teraz coś lepszego na zakończenie: po pierwsze w ogóle coś się pojawiło, po drugie jest 2D, po trzecie ( i ostatnie ) uwzględnia 'podstawowe' postacie ( i to jeszcze żywe, a nie w formie wspomnień / opowieści babci.

// Tak, wiem że powyższa wypowiedź jest mocno pesymistyczna, ale zawsze najlepiej założyć najgorsze ( zawsze można się cieszyć jak coś wyjdzie lepiej)//

/Powyższa wypowiedź jest najeżona nadprogramowymi spacjami. Treść bardzo dobra, ale nie stawiaj spacji przed znakami interpunkcyjnymi. ;)  ~Kiara 0/

Ostatnio edytowany przez Kiara (1970-01-01 02:00)


Szaman, Lord Cesarstwa Doliny
Mówca Praojców, Mistrz Protokołu i Protektor Tronu
Starodawny, Pierwszy Zaprzysiężony, Strażnik Pieczęci i Pan na Szarej Twierdzy

~ wcieleń ma wiele... ale to tu wszystko się zaczęło.

Offline

#64 2015-05-19 18:56

Darkness
Użytkownik
Lokalizacja: Zła Ziemia
Data rejestracji: 2013-02-28
Liczba postów: 464
WWW

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

Nit, muszę przyznać, że widok drzew na pierwszym kadrze trochę mnie przeraził. XD
Rozumiem, nowa kreska itp, ale te drzewa wyglądają po prostu...źle, strasznie rzuciły mi się w oczy. :/ Czy teraz wszystko musi być tak zniekształcane, wyglądać tak nienaturalnie ? Dla porównania...
LG_01.jpg
Tree-wallpaper-the-lion-king-28440627-1366-768.jpg
Czy oni muszą iść na łatwiznę ? Jednak i tak cieszę się, że nie dają nam grafiki 3D.


"Kłamstwa są jak sprinterzy, prawda biega w maratonach."

Offline

#65 2015-05-28 19:31

dewil
Użytkownik
Lokalizacja: Lwia Skała
Data rejestracji: 2013-07-31
Liczba postów: 162
WWW

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

Te piksele xd


możesz mi zaufać, jestem dosłownie jak lew najważniejsza jest stado  :dusi:


P.S.Moja kuzynka Claudia dała mi to konto,bo twierdzi że król lew jej się znudził i teraz jestem ja.Mam proźbę,usuńcie to co ona dodała bo ja dopiero zaczynam.

Offline

#66 2015-05-28 20:23

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

A mi się podoba. Zachowali oryginalną paletę, a styl uprościli co prawda, ale wciąż da się poznać, że to Król Lew. :)
Pamiętajcie, że to budżetowa produkcja. Myślę, że lepiej się nie da. ;)


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#67 2015-06-06 19:58

Salina
Użytkownik
Lokalizacja: Z poza tego co widać
Data rejestracji: 2012-07-27
Liczba postów: 493

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

Ostatnio zaczęłam się zastanawiać jak nasi wspaniali tłumacze przetłumaczą nazwę serialu. Najbardziej oczywistą odpowiedzią jest "Lwia Straż" chociaż nie zdziwiłbym się gdyby zdecydowali się na "Kion i przyjaciele" :la:


Król Lew:
-Epicka muzyka
-Epicka historia
-Epickie postacie
-EPICKI FILM

Offline

#68 2015-07-13 17:51

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#69 2015-07-13 18:13

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

Właśnie straciłem szacunek dla Disneya. Zabijają najlepszą postać, którą bardzo chciałem zobaczyć w tym filmie. Jak widać, powoli moje przypuszczenia co do tego filmu i serialu się sprawdzają - będzie gorszy od KL3.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#70 2015-07-13 22:26

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

Przyznaję, też bardzo lubię Kovu, więc jest mi smutno z powodu takiej decyzji. Mam nadzieję, że posypią się hejty w jej stronę i maile o zmianę koncepcji.


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#71 2015-07-13 23:06

Strzelec Lew
Użytkownik
Lokalizacja: Rybnik
Data rejestracji: 2012-08-21
Liczba postów: 492

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

Zgadzam się, że protest fanów "Króla Lwa" może "utrzymać" Kovu w fabule serialu (podobna sytuacja miała miejsce przecież podczas produkcji "Czasu Simby", gdy to miłośnicy pierwszej części powstrzymali twórców sequela przed "uśmierceniem" Simby).


Biały Orzeł znakiem, lew w sercu.

"niepodległości Jej zawsze gotów będę bronić do ostatniej kropli krwi..."
fragment przyrzeczenia ZS "Strzelec" OSW

Offline

#72 2015-07-14 14:05

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,329

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

Cóż... wygląda na to, że są równie konsekwentni wobec utworzonego przez siebie (i tak dość niespójnego) kanonu jak wszelkie blogi "KrUl l3F - m0j4 vv3rSj4" :/.
//Mam nadzieję, że to PoKeMoNowe pismo jest wystarczająco nieczytelnie - wiarygodne xD.//


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#73 2015-07-14 22:01

Salina
Użytkownik
Lokalizacja: Z poza tego co widać
Data rejestracji: 2012-07-27
Liczba postów: 493

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

Ale... ale dlaczego? Każdy lubi Kovu. A już go sobie wyobrażałam w roli przyjaciela / starszego brata Kiona. Mam nadzieję, że ta decyzja zostanie ostatecznie zmieniona.


Król Lew:
-Epicka muzyka
-Epicka historia
-Epickie postacie
-EPICKI FILM

Offline

#74 2015-07-14 22:31

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

Może i nie każdy, niemniej można by pomyśleć, czy jest jakaś osoba odpowiedzialna za ... wizerunek produkcji, tudzież kontakt z fanami i wystosowalibyśmy jakiegoś maila w imieniu całego Forum...


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#75 2015-07-15 18:37

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,329

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

<Troll mode ON> A może to dlatego, że Kovu jest czarny? </Troll mode OFF>
Hmm... na dobrą sprawę można użyć takiego argumentu w stosunku do ich działu PiaR, że  "To rasizm!"


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#76 2015-08-12 17:04

Strzelec Lew
Użytkownik
Lokalizacja: Rybnik
Data rejestracji: 2012-08-21
Liczba postów: 492

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

https://www.youtube.com/watch?v=J3HevDh7CE8

Chyba pierwszy klip z nowego serialu.


Biały Orzeł znakiem, lew w sercu.

"niepodległości Jej zawsze gotów będę bronić do ostatniej kropli krwi..."
fragment przyrzeczenia ZS "Strzelec" OSW

Offline

#77 2015-08-12 18:24

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

Yay! Aż przeszły mnie dreszcze. Co prawda magiczna łapka jest nieco naiwnym konceptem (i również naiwne zapewne będą scenariusze odcinków), to i tak przeszły mnie dreszcze gdy zobaczyłem trailer.
Nie mogę się doczekać, wydaje mi się, że z zacieszem będę oglądał każdy odcinek.  :la:

No i jak na serial dla małych dzieci jakość animacji i dubbingu jest zaskakująco dobra.  :)


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#78 2015-08-12 18:29

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

Trochę dodatkowych informacji:

Disney napisał/a:

The clip cannily sums up the premise of the new film (and eventual series), with Kion (voiced by Max Charles) leading a group of animals called The Lion Guard. Traditionally, this group has been comprised of the bravest, fastest and strongest animals of the Pride Lands, but Kion “breaks with tradition” and recruits his friends. This means that the new Lion Guard is comprised of a motley crew that includes Bunga (Joshua Rush), a blustery honey badger; Ono (Atticus Shaffer), a smarty-pants egret; Fuli (Diamond White), a confident cheetah and Beshte (Dusan Brown), a friendly hippo. Yes, this sounds very promising.

Even more promising is the voice cast that executive producer Ford Riley and his talented team have assembled. Not only does The Lion Guard include original stars James Earl Jones and Ernie Sabella, reprising their roles as Mufasa and Pumbaa, but also great new talent like Rob Lowe as Simba and Gabrielle Union as Nala. (Kevin Schon reprises his role as Timon from The Lion King’s Timon and Pumbaa television series.)

What makes The Lion King even more interesting is that the Education and Science experts from Disney’s Animal Kingdom have been advising on the project, letting the storytellers in on the “characteristics, behaviors and habitats of the African animal species” and continuing the series’ theme of preservation and respect for the natural surroundings of Africa.

Quite frankly, we can’t wait. The concept behind the serious is adorable and ingenious, allowing for genuine education about serious issues to be presented in an easily digestible platform (a spoonful of sugar, after all), and the animation is gorgeous and evocative. Something tells us that the time in between The Lion Guard: Return of the Roar and the premiere of the series will seem awfully long.

http://blogs.disney.com/insider/2015/08 … ocialmedia


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#79 2015-08-12 19:38

Salina
Użytkownik
Lokalizacja: Z poza tego co widać
Data rejestracji: 2012-07-27
Liczba postów: 493

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

Animacja wygląda lepiej niż przypuszczałam, to samo z dubbingiem. Mam nadzieję, że uda się w polskiej wersji zwerbować oryginalnych aktorów.
Gwiezdne Wojny, Park Jurajski, Terminator (słaby, ale jednak) Dragon Ball, Król Lew. Rok 2015 jest istnym powrotem do przeszłości.


Król Lew:
-Epicka muzyka
-Epicka historia
-Epickie postacie
-EPICKI FILM

Offline

#80 2015-08-12 23:59

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

Heh właśnie sama trafiłam na tę stronę i miałam ochotę napisać.
Zgadzam się, animacja wygląda całkiem fajnie. Co do samego angielskiego dubbingu... hieny mi ciężko zrozumieć. I miejmy nadzieję, że wytłumaczą o co chodzi ze świecącym znaczkiem.
Coś czuję, że każdy z nas będzie oglądał to na bieżąco i jeszcze miał własną kolekcję odcinków na dysku.  :la:


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#81 2015-08-13 02:50

Feothar
Użytkownik
Data rejestracji: 2011-04-23
Liczba postów: 560

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

Warto jednak poprzeglądać sieć trochę dokładniej :)
https://www.youtube.com/watch?v=mCOsBTGSMII


"Było nas trzech, w każdym z nas inna krew, ale jeden przyświecał nam cel.
Za kilka lat mieć u stóp cały świat..." :buahaha:

Offline

#82 2015-08-13 12:41

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

Co do tego filmiku. Kion dobrze narysowany. Mimo że to nie to samo co KL, to jednak wrażenie dobre. Animacja też fajna.
ALE HIEN NIE WYBACZĘ! Gdzie tu anatomia? Wodogłowie widzę tylko.
A chmury i świecące znamię... Na moich oczach wielkie arcydzieło, jakim jest Król Lew, zostaje zbezczeszczone. No sorry, ale nie mogę tego zaakceptować. KL też nie było dla dorosłych, tylko dla dzieci. I TAKIEGO KICZU TAM NIE WIDZIAŁEM!


Gdy się dowiedziałem o TLG, to fakt, że miałem obawy, że to będzie gorsze od KL3, ale mimo to cieszyłem się, że KL "nie umarło", oraz wierzyłem, że może to jednak będzie coś wartościowego. Ale z każdą nową informacją o TLG coraz bardziej się do tego zniechęcam. (Po tym jak się dowiedziałem, że uśmiercili Kovu, całkowicie straciłem nadzieję na to, że będzie warte obejrzenia. //Heh, wczoraj się dopiero dowiedziałem, że uśmiercenie Kovu to nieprawda.//) Teraz na chwilę nadzieja wróciła... Po to, aby po chwili znowu poszła w cholerę.


Możecie się nie zgadzać ze mną. Mimo to mam takie zdanie jakie mam.
Dziękuję za uwagę.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#83 2015-08-13 21:39

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

http://link.brightcove.com/services/pla … 6105056001 tu ten sam klip w trochę lepszej jakości. ;)


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#84 2015-08-13 22:32

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

Ooo... to ja nie zauważyłam nigdzie info, że "ożywili" Kovu. Jak bardzo pewna to informacja?


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#85 2015-08-13 23:40

Feothar
Użytkownik
Data rejestracji: 2011-04-23
Liczba postów: 560

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

FireLion napisał/a:

Na moich oczach wielkie arcydzieło, jakim jest Król Lew, zostaje zbezczeszczone.

Nie żebym się czepiał, ale ocenianie czegoś po dwóch fragmentach to czysty idiotyzm. Nie widząc ani filmu, ani żadnego odcinka po prostu nie da się powiedzieć czy coś jest profanacją czy czymś nowym i oryginalnym. Podobne opinie (na podstawie samych zapowiedzi) widywałem dziesiątki razy, a ostateczna ocena rosła dopiero po premierze.

FireLion napisał/a:

ALE HIEN NIE WYBACZĘ! Gdzie tu anatomia? Wodogłowie widzę tylko.
A chmury i świecące znamię... No sorry, ale nie mogę tego zaakceptować. KL też nie było dla dorosłych, tylko dla dzieci. I TAKIEGO KICZU TAM NIE WIDZIAŁEM!

Jeśli chodzi o hieny to pisałem o tym rok temu gdy ogłoszono przedział wiekowy odbiorców. Nowe postacie zostały "zdzieciowane" czyli nadano im zachowania typowe dla dzieci w wieku 6-8 lat. Ich wygląd został "upiększony" i to tłumaczy nieobecność postaci typowo mrocznych np. Kovu. Więc chyba lepiej, że ich nie będzie niż gdyby miały zostać upiększone na wzór hien.  Zachowanie hien przypomina zwykłych klasowych napinaczy, którzy nie wiedząc jak odezwać się do koleżanki to podchodzą i ciągną ją za warkocze, a dyskusja Kion-Hieny wygląda na dziecięcą kłótnie:
X - Ja mam fajny ołówek.
Y - A ja mam taki super ołówek.
X - Ja za to mam super piórnik!
Y - A ja mam lasery w oczach i zaraz was spalę!!!
X - Poważnie? To udowodnij!
BZZZzzzzZZZZzzzz...
Jeśli chodzi o chmury to nie nazwałbym tego kiczem. http://pridelands.eu/hd/image7431.html
Król Lew miał premierę w 1994 roku i także zawierał swoją scenę z lwem w chmurach. Gdyby premiera była w 2014 to ta scena wyglądałaby podobnie jak ta z Kionem. Z drugiej strony, gdyby te lwy nie były zrobione komputerowo i scena wyglądałaby podobnie do tej z KL1 to ludzie także by narzekali, że kopiują z pierwszego filmu. Tak jest źle, a tak niedobrze.
Zupełnie inną bajką jest to magiczne znamię Kiona. Wcześniej jedyną niezwykłością był duch Mufasy, który w KL1 objawił się w chmurach, a w KL2 ingerował w wydarzenia na Lwiej Ziemii i był w stałym kontakcie z Rafikim. Obecnie nie zamierzam się w to zagłębiać bo jeszcze nie wiadomo o co chodzi.

Jedynie co można pochwalić to płynność animacji, która jest jedną z najlepszych jakie ostatnio widziałem, ale to już chyba wszyscy zauważyli bez mojego komentarza. Świat stał się bardziej kolorowy/cukierkowy, ale to oczywiście też jest spowodowane docelową grupą odbiorców. TLK miał zachwycać jak każdy inny film, a TLG ma zapewnić rozrywkę młodszym pokoleniom więc nie zamierzam tego jeszcze oceniać. Jednak z tych dwóch fragmentów mogę powiedzieć, że postać Kiona zapowiada się świetnie i będzie to takie połączenie Simby i Kopy. Może on nadrobić wszystkie bolączki w nowej serii o ile będzie więcej takich scen jak te w drugim klipie.  Zapowiada się na to, że może to być wspaniały świat (polubią go starzy fani) z głupawą historią (polubią go dzieciaki), a co z tego ostatecznie wyjdzie to zależy jak Disney to wszystko zbalansuje.

Wszystkie brudy wyjdą w praniu. Premiera już niedaleko więc do tego czasu radzę się wstrzymać z ocenianiem wszystkiego.
Czasami złe rzeczy są tak złe, że aż dobre, a od tego co doskonałe to można na sam widok dostać niestrawności :good:


"Było nas trzech, w każdym z nas inna krew, ale jeden przyświecał nam cel.
Za kilka lat mieć u stóp cały świat..." :buahaha:

Offline

#86 2015-08-14 15:14

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

Niiiit, ubiegasz mnie nawet z nagradzaniem punktami takich ślicznych postów... T_T

Świetne podsumowanie, Feo. :) I nawet muszę tu stwierdzić, że skoro na tyle zachowali kolorystykę i wygląd świata, to choćby była głupawa historia to i tak będę to oglądać żeby móc popatrzeć na uniwersum KL. :good:

Ostatnio edytowany przez Kiara (1970-01-01 02:00)


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#87 2015-08-15 17:31

Cynka
Użytkownik
Data rejestracji: 2010-08-07
Liczba postów: 134
WWW

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

Magia była i w Królu Lwie - zarówno w pierwszej, jak i w drugiej części (trzeciej nie pamiętam, ale uznajmy, że traktujemy z przymrużeniem oka)... Jest także w nowej produkcji Disneya. Prawda? Tak było?

To dlaczego wszyscy kochają Króla Lwa, a patrzą sceptycznie na pierwszy klip z Kionem? Przecież i w jednym i w drugim występuje. Stwierdzenie, że "ale w TLK nie było!" byłoby hipokrycją. Moje osobiste odczucia są takie. W TLK... Władcy z przeszłości nie ingerowali ot tak w życie lwów. Kiedy Simba zapuszcza się na cmentarzysko słoi i o mało co nie ginie z łap hien - żadnych duchów nie było. Gdyby Mufasa się nie zjawił, film skończyły się w 20 minucie. Tak samo, nie ma cudownego ryku, który rozpędza gnu i w ten sposób Simba zostaje uratowany. Duchy są przestawione jako delikatny wiatr, wspomniani są w scenie z gwiazdami (zarówno pierwszej, jak i drugiej). Sam duch Mufasy pojawia się tylko jeden, jedyny raz - zmusza Simbę do powrotu na Lwią Ziemię i walczenie o swoje dziedzictwo. Pojawia się w bardzo ważnej i istotnej sprawie. W drugiej części tak naprawdę Mufasy nie ma. Jest jasnym promieniem, wiatrem z pyłkami. Raz się odzywa, ale ponownie, to bardzo istotna chwila - uroczyste połączenie obu stad.

W TLG wystarczy, że dwójka gów...rzy (wybaczcie epitet, ale to istotnie oddaje charakter tego) zapuściła się za daleko (o ile dobrze rozumuję, chyba zapuścili się na tereny Złej Ziemi) i napotkała hieny. Zarówno wyprawa Simby na cmentarzysko słoni, jak i wyprawa Kiary na Złą Ziemię jest taka sama - nielegalna, niebezpieczna. Obydwoje mogli przypłacić to swoim życiem. I gdzie magiczne duchy z chmur, które swoim rykiem wywołałyby trzęsienie ziemi? Nie było ich. Nie było cudownego wybawienia. A tu wystarczy, że mały smark złamie zakaz i nagle wszyscy władcy będą go chronić (szkoda, że za Kopy nie było tego wynalazku, może biedaczek by żył xP).

Takie jest moje zdanie. Za to drugi klip jest zupełnie inny. To ma klimat wszystkich książeczek, komiksów i opowiadań. To nie jest czysto klimat z filmu. Bardzo zaś mi pasuje do tych historii na kartkach. O Tojo, Tamie, Malce, o Kopie - to jest takie dziecięce. Lwiątko jest w stanie zaprzyjaźnić się z hipopotamem, ratelem - dorosłe lwy nie bardzo. Nawet Simba, gdyby nie znał Timona i Pumby w dzieciństwie, zeżarłby ich na obiad w dorosłości. Lwiątka będą biegać po sawannie, bawić się w bohaterów. W Królu Lwie za bardzo tego nie czuć. Zarówno Simba, jak i Kiara, jeśli robią coś dziecinnego, bardzo szybko zostają wtłoczeni w konflikt i jakieś poważne sprawy. A to konflikt między stadami, a to królobójstwo. W tym klipie nie czuć powagą. Po prostu, Kion biega z ratelem i tak po prostu, dziecinnie cieszą się. Tak było w książeczkach, komiksach. Nie było wielkich konfliktów. Trzeba było być mamką dla ptaszków, odkrywało się nieznane, tajemnicze zakątki - jak ta wężowa dolina. Miało się zakłady z przyjaciółmi. Ni wybaczę im tego szastania magią, ale bardzo podoba mi się wbijanie w klimat książek i komiksów.


sarryxscar_zpsaugz3wbi.png tamaxmalka_zpsjfa5i7yl.png

Offline

#88 2015-08-15 17:53

Des
Weteran
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Data rejestracji: 2011-11-06
Liczba postów: 1,178

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

Zgodzę się z przedmówczynią. TLG jest przede wszystkim kierowanie do mniejszych dzieci. Target wiekowy stacji jak Disney Junior to jakieś 4-8 lat. Nie oczekujmy zbyt wiele. Sytuacje w TLK takie jak: wojna stad, królobójstwo, śmierć, nie znajdą tam miejsca. Nie będzie tam morałów takich jak w filmach. Podejrzewam, że akcja skupi się na wartości przyjaźni i zabawie ze znajomymi, a nie przywróceniem równowagi na całej sawannie, która stoi w obliczu suszy. Nie mniej jednak  chętnie zobaczę kilka odcinków, choćby - jak już wspomniano - by podziwiać odnowione postaci. A propos, trafiłam na taki obrazek:
the_lion_guard_family2_by_capricornfox-d95imi3.jpg
Osoba która to wrzuciła na dA zarzeka się, że obrazek należy do Disney'a.
Nie wiem jak wy, ale jeśli Simba i Nala mieliby tak wyglądać, to byłabym zadowolona.


tumblr_nb3g390x5b1t4y72uo1_500.gif
"Najprawdziwszym złem na świecie są czyny człowieka."
Sarah J. Maas – Szklany tron

scar_fan_stamp_by_konyhyuga_sama-d4ffmmf.gif

Offline

#89 2015-08-15 20:22

Warmik
Użytkownik
Lokalizacja: Będzin
Data rejestracji: 2013-09-01
Liczba postów: 484

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

Czytając posty innych użytkowników napada mnie stwierdzenie, że mentalność ludzka i pewne zachowania są niezmienne odnośnie każdej, nawet malutkiej rzeczy :P Nie będę tutaj prawił kazań, ale zawsze (no, a przynajmniej prawie zawsze) gdy to jakiś film, książka, gra czy cokolwiek wychodzi po triumfie swojej,  przykładowo powiedzmy "pierwszej" części to wiesza się na niej koty. Tutaj będę się kierunkował na przykładzie obecnym. Po ogromnym triumfie "Króla Lwa" i "Króla Lwa II" (III średnio można uznać z triumf) Disney zastopował i wydawałoby się, że zrezygnował z tematu ukochanej przez nas Lwiej Ziemi i przygód Simby. Oczywiście, jak wiadomo powstawały komiksy i różne tego typu rzeczy, ale na dobrą sprawę nie zapowiadało się, by powstał nowy film. Fandom obracał się głównie wokół tych 3 części filmu, potem na komiksach i książeczkach, a na końcu przy teoriach fanów, takich jak my ;) No i po jakimś czasie fandom po prostu zaczął słabnąć, aż w końcu zatrzymał się (o czym świadczy chociażby to, jak wyglądało forum w ciągu ostatnich kilku miesięcy). Nagle Disney zapowiedział powstanie nowego serialu dla dzieci w realiach Króla Lwa ! Wszyscy od momentu objawienia daty rozpoczęcia emisji zaczęli się zastanawiać, snuć teorie o tym jak będzie ten serial wyglądać. Czy będą nasze ukochane postacie ? Jak będzie wyglądała fabuła ? I sporo podobnych pytań.
No i nagle, parę dni temu pojawia się trailer tego, jak będzie mniej-więcej wyglądała animacja. Czy fani się cieszą ? Nie :D Zaczynają sypać gromami i swoimi żalami, jaki to ten serial słaby, dziecinny, że tak nie powinno się hańbić wspaniałej historii z części poprzednich. I tu napada mnie rozmyślenie. Czego fani Króla Lwa spodziewali się po serialu typowym dla małych dzieci na kanale typowo dla przedszkolaków ? Nie rozumiem tego... Patrząc na trailer byłem pozytywnie zaskoczony wyglądem animacji, oryginalnym dubbingiem oraz całkiem przyjaznymi dla oka postaciami. Nie jest to produkcja na odwal się zrobiona tanim kosztem. Patrząc na niektóre komentarze z tego forum wpada mi do głowy wrażenie, że dla niektórych lepiej by było, gdyby ta produkcja nigdy nie powstała. No ludzie... Disney daje nam kolejną okazję do powrotu do wspomnień, okazję na zobaczenie tego, co tylko mogliśmy sobie wyobrażać. To jest oficjalna seria, nie teoria !
Na zakończenie powiem tyle, że uważam tą produkcję za bardzo pozytywny dar dla młodszych pokoleń i ogromny dar dla starszych, którzy na ich pierwszym dziele się wychowali. Rozumiem, że nie tego oczekiwali niektórzy... ale cieszmy się z tego, że mamy tą szansę poznać nową przygodę na lwiej ziemi, że będziemy jej świadkami.
To ogromne szczęście dla nas, szansa na rozwój fandomu i powrót aktywności w naszym kochanym Stadzie :)
Pozdrawiam serdecznie
War

Edit:
Feo bardzo dobrze mówi, na dobrą sprawę nie mamy jeszcze pojęcia o fabule, a niektórzy już ułożyli ją w swojej głowie i rzucają gromami ;)

Ostatnio edytowany przez Warmik (2015-08-15 20:24)


"Jasność tysiąca słońc, rozbłysłych na niebie, oddaje moc Jego potęgi. Teraz stałem się Śmiercią, niszczycielem światów." Robert Oppenheimer

tOKmh0p.jpg

Offline

#90 2015-08-15 23:10

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

...No dobra, masz rację. Powinniśmy się cieszyć, że to w ogóle powstało, że nie jest wcale złe, przynajmniej patrząc na to co aktualnie możemy oglądać.

Z pewnością po zakończeniu serialu czy też wypuszczeniu samego filmu większość z nas będzie miała wielką ochotę żeby jednak wypuścili coś... w starym stylu, albo coś po prostu poważniejszego. Myślę, że było by to możliwe tylko, gdyby TLG odniosło niespodziewanie wielki sukces. Może wtedy rozszerzali by tę serię o predyspozycje dla innych kategorii wiekowych - w tym osób starszych niż 10 lat.


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 2
[Bot] Googlebot,
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman