Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2013-01-23 18:41

Maciek
[center][img]http://img543.imageshack.us/img543/35
Lokalizacja: Nieznany...
Data rejestracji: 2011-10-31
Liczba postów: 2,018

Czterej Pancerni i Pies

Zdziwiłem się, że jeszcze takiego tematu tutaj nie ma ;)

Ukryta treść

Czterej pancerni i pies – serial telewizyjny w reżyserii Konrada Nałęckiego, według scenariusza Janusza Przymanowskiego na podstawie książki tegoż autora pod tym samym tytułem. Fabuła przedstawia losy załogi czołgu Rudy i psa Szarika podczas II wojny światowej.

Ktoś z was oglądał? Są fani? Piszcie.
Osobiście uwielbiam ten serial (tak jak mój tata). Mam w domu wszystkie odcinki i bardzo często oglądam je z rodzicami. Liczy on 21 odcinków. Moja ulubiony to akcja to zdobycie niemieckiego fortu. Zapraszam do pisania ;)

Ciekawsze filmy:
Sceny z serialu "Czterej Pancerni i Pies" kiedyś i dziś - Śladami Czterech Pancernych
Amerykański trailer Czterech Pancernych by Cyber Marian

Ostatnio edytowany przez Kiara (1970-01-01 02:00)


Baczność [you]!

1769vq.jpg
niesmiertelnik.png

"...Dowodem odwagi nie jest umrzeć, lecz żyć..."

Offline

#2 2013-01-24 16:01

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,329

Odp: Czterej Pancerni i Pies

A kto tego nie oglądał, toż to klasyka :)
Mój ulubiony odcinek? "Załoga" (czyli pierwszy).


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#3 2013-01-25 00:45

Madame Carotte
Weteran
Lokalizacja: Poznań
Data rejestracji: 2012-05-31
Liczba postów: 2,169
WWW

Odp: Czterej Pancerni i Pies

Och.. w dzieciństwie oglądałam Pancerniaków z tatą. I chciałam zostać czołgistką XD

Offline

#4 2013-01-25 10:15

Strzelec Lew
Użytkownik
Lokalizacja: Rybnik
Data rejestracji: 2012-08-21
Liczba postów: 492

Odp: Czterej Pancerni i Pies

Ja oglądnąłem cały serial i przeczytałem książkę Przymanowskiego pod tym samym tytułem. Według mnie "Pancerni" to jeszcze jeden wyrób propagandy peerelowskiej, mający za zadanie ukazanie ówczesnym Polakom, czym byłby nasz kraj bez pomocy "bratniej" Armii Czerwonej.
Co do treści, to aż rażą w niej zakłamania historyczne i niedociągnięcia, np. wątek ojca Janka, porucznika "Westa" z organizacji Gryf Pomorski. Jest to postać prawdziwa, lecz jego losy potoczyły się nieco inaczej, niż pokazano to w serialu (został aresztowany pod zarzutem współpracy z Niemcami i szpiegostwa na rzecz Londynu. Zamordowany w podziemiach gdańskiego Urzędu Bezpieczeństwa). Na niekorzyść "Pancernych" działa jeszcze fakt, że niemal w każdym odcinku da się zauważyć rażącą niedokładność, jeżeli chodzi o sprzęt żołnierzy (np. używanie przez aktorów karabinów szturmowych AK-47, Niemcy jeżdżący radzieckimi czołgami IS-2 i używanie przez nich transporterów opancerzonych SKOT produkowanych od lat 60-tych XX w. itp.).

Ostatnio edytowany przez Strzelec (1970-01-01 02:00)


Biały Orzeł znakiem, lew w sercu.

"niepodległości Jej zawsze gotów będę bronić do ostatniej kropli krwi..."
fragment przyrzeczenia ZS "Strzelec" OSW

Offline

#5 2014-06-13 17:04

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Czterej Pancerni i Pies

Czasami go oglądam. Jednak telewizja zbyt często go emituje, co powoduje czasami moją niechęć do niego. Ale tak ogólnie to lubię ten serial.

//Jak "telewizja" to "emituje", jak "stacje" to "emitują" . Ibilis//

Ostatnio edytowany przez Ibilis (2014-06-15 22:51)


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#6 2015-03-28 00:39

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,329

Odp: Czterej Pancerni i Pies

@Strzelec Lew:
Propagandowy  i pełen błędów historycznych (a Trylogia Sienkiewicza to opowiada prawdę, samą prawdę i tylko prawdę? Nie piszę tylko o ekranizacjach ale i powieści). To często efekt uboczny wepchnięcia wciągającej (mniej lub bardziej) przygody do prawdziwych realiów... to tu to ówdzie pojawiają się zgrzyty. (A rekwizyty... cóż jest to fail, do do AK-47 to nie zwracałem nigdy jakoś uwagi, jak już widziałem coś o zbliżonym kształcie to myślałem, że może to zdobyczne Sg44 na których AK był wzorowany).

Serial ma swoje wady, ale pokażcie mi współczesny "wolny" serial/film wojenny, który tak ludzi przyciągnie przed telewizory/do kina jak Pancerni robią to nawet dziś, chętnie obejrzę.


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#7 2015-03-28 13:40

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Czterej Pancerni i Pies

Jestem ciekaw, czy jestem jedyną osobą, która nigdy "Pancernych" nie lubiła.  o_O


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#8 2015-03-28 19:09

Warmik
Użytkownik
Lokalizacja: Będzin
Data rejestracji: 2013-09-01
Liczba postów: 484

Odp: Czterej Pancerni i Pies

Tym serialem byłem katowany przez mojego rodzica praktycznie od najmłodszych lat. O ile, w dzieciństwie nie zwracałem uwagi na praktycznie żadne błędy, to kiedy zacząłem się interesować na większy zakres historią... już nie mogę patrzeć na ten serial naturalnie. Pod względem umundurowania i wyposażenia, sprzętu wojskowego i reali historycznych serial jest wręcz tragicznie zrobiony. Nie możliwe do przełknięcia błędy + robienie serialu jako "propagandowy"... Nie można jednak zaprzeczać temu, że jest po prostu kultowy i rodzice/dziadkowie nigdy nie będą zwracać na takie rzeczy uwagi.


"Jasność tysiąca słońc, rozbłysłych na niebie, oddaje moc Jego potęgi. Teraz stałem się Śmiercią, niszczycielem światów." Robert Oppenheimer

tOKmh0p.jpg

Offline

#9 2015-03-28 21:47

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Czterej Pancerni i Pies

Nawet nie wiedziałam, że serial powstał na podstawie książki. :)  A ten trailer z pierwszego posta kiedyś już chyba widziałam i to... naprawdę pasuje do amerykańskich standardów i naprawdę nie pasuje do klimatu serialu. XD
Nigdy nie byłam wielkim fanem, ale tata pokazał mi, że jest to "klasyka" i dzięki niemu mam sentyment do Pancernych.
Nie znam się na realiach wojny i na sprzęcie więc żadne niedociągnięcia czy przekłamania mnie nie raziły. ^_^
Nit, a czemu jakoś konkretniej nie lubisz tego serialu?


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#10 2015-03-31 11:18

Strzelec Lew
Użytkownik
Lokalizacja: Rybnik
Data rejestracji: 2012-08-21
Liczba postów: 492

Odp: Czterej Pancerni i Pies

Co do treści, które zawiera serial może nie będę się zagłębiał, bo po prostu zabrakłoby miejsca na wszystkie "wpadki" i "niedociągnięcia" historyczne, jakie są w "Pancernych" zawarte. Nie znoszę też wszechobecnego gloryfikowania przez PRL-owskich filmowców wszystkich bezmyślnych rzezi 1. i 2. Armii Ludowego Wojska Polskiego. W "Pancernych" była to bitwa pod Studziankami (przyczółek Warecko-Magnuszewski)-bezmyślne rzucenie Polaków do walki przeciwko ściągniętym na front elitarnym jednostkom niemieckim. Tą decyzją Niemcy osłabili pozostałą część frontu, w tym odcinek, na którym leżała Warszawa. Zamiast ruszyć na stolicę, LWP wykrwawiało się w bitwie, którą można było wygrać przy znacznie mniejszych stratach.


Biały Orzeł znakiem, lew w sercu.

"niepodległości Jej zawsze gotów będę bronić do ostatniej kropli krwi..."
fragment przyrzeczenia ZS "Strzelec" OSW

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman