Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2014-11-02 12:18

MrLion
Weteran
Data rejestracji: 2014-03-21
Liczba postów: 1,159
WWW

"Miasto 44"

Film powstał niedawno, więc nie wiem, czy ktoś go oglądał... no ale jeśli jednak, to warto podyskutować.

"Miasto 44" – polski film wojenny w reżyserii Jana Komasy, którego premiera miała miejsce 19 września 2014 roku. Opowiada o Powstaniu Warszawskim.

Całkiem niedawno byłem na nim w kinie. Czy mi się podobał ? Muszę powiedzieć, że był całkiem niezły. Był bardzo realistyczny w kwestii wyglądu miasta (biorąc pod uwagę, że zwieźli ileś tam tysięcy ton gruzu.) W filmie były sceny dość brutalne, jednak dało się oglądać. Według mnie w kilku scenach były błędy, np. jak został zbombardowany szpital... zaczął się lać deszcz krwi (dosłownie), lecz nigdzie nie leciał gruz budynku.
Również w niektórych sytuacjach nie pasowała mi muzyka... dlaczego dali dubstep do filmu wojennego ?  o_O

Ogólnie film był dobry (biorąc pod uwagę również, że 8 lat zbierali na niego pieniądze i poświęcili dziesiątki tysięcy godzin na robienie efektów). Jeśli ktoś się interesuje wojną, czy powstaniami, warto (przynajmniej według mnie) go obejrzeć.

Ostatnio edytowany przez MrLion (2014-11-02 16:45)


We Are One!   X

Offline

#2 2014-11-02 12:36

Maisha
Użytkownik
Lokalizacja: Pyroland
Data rejestracji: 2013-08-26
Liczba postów: 645
WWW

Odp: "Miasto 44"

Ostatnio byłam na nim w kinie z klasą, mi się tak średnio podobał. Sceny drastyczne w których inne dziewczyny zakrywały oczy a nawet płakały nie wywołały u mnie większych emocji, a to z tym szpitalem to już dla mnie lekka przesada, gdzie był szpital a gdzie kamera, bo dla mnie to odrobinę zbyt wielka odległość była, plus szczątki ciał były małe, a według mnie klatka piersiowa byłaby w większym kawałku, nawet po takim wybuchu. (dłoń z palcami była cała, a klatka piersiowa lub głowa już nie.) Było tez dziwne, ze ten krwawy ,,deszcz" lał się jakby to była ulewa stulecia, przez kilka minut krew lała się jak z fontanny. Zgadzam się również z tym gruzem, małe kawałki dalej by poleciały razem ze szczątkami, bo cięższe już mogły opaść. Co do muzyki, była w porządku, ale to z tym dubstepem już przesadzili, mocno zaleciało amerykańskimi filmami. Jednak dobrze odwzorowali klimat miasta z tamtych czasów, ubiór, zachowania oraz to jak naziści potwornie traktowali ludzi.

Ostatnio edytowany przez Maisha (2014-11-02 12:37)


Moje DA.
I remember everything... And it changes nothing! ~Dust
JFuVehTQOmohyWKcfXXS
Bardzo tajemniczy link

Offline

#3 2015-01-18 20:04

Strzelec Lew
Użytkownik
Lokalizacja: Rybnik
Data rejestracji: 2012-08-21
Liczba postów: 492

Odp: "Miasto 44"

Co do mojej opinii... miałem wątpliwą przyjemność oglądnąć ten film na Narodowym 1 sierpnia i podobnie jak wielu kombatantów byłem nim mocno zniesmaczony. Pomijając zwykłe dla filmów wojennych akcje (bohaterowie bez problemu unikają trafienia pociskiem; obrażenia np. w wyniku wybuchu granatu mniejsze niż w rzeczywistości itp.), to przeciętny gimnazjalista nie wyniesie z niego nic, no może poza (przepraszam za określenie) wrytymi w pamięć scenami o charakterze erotycznym. Właśnie te, jak mogłoby się wydawać, nic nie znaczące w porównaniu do współczesnej kinematografii sceny najmocniej mnie buylwersowały.


Biały Orzeł znakiem, lew w sercu.

"niepodległości Jej zawsze gotów będę bronić do ostatniej kropli krwi..."
fragment przyrzeczenia ZS "Strzelec" OSW

Offline

#4 2015-01-19 16:05

Shaia
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-10-26
Liczba postów: 746

Odp: "Miasto 44"

Film szczerze powiem zaskoczył mnie. Raczej pozytywnie go odebrałam. Idealnie pokazał ogrom zniszczeń jaki wyrządzili na Niemcy. Drastyczne sceny strasznie mi się podobały,  (zwłaszcza "przejęcie czołgu). Niestety moja klasa nie potrafiła ich docenić... Co mnie drażni. Cały wątek miłosny. Uważam go za źle zrobiony i niepotrzebny. Weźmy na przykład scenę, w której pociski zmieniają trajektorię lotu lub tę, w której leci muzyka elektroniczna. O wiele lepiej oglądałoby się bez nich.

Ostatnio edytowany przez Shaia (2015-01-19 17:14)

Offline

#5 2015-02-11 10:40

Venon Yakani
[class=r][b]Fiery Heart[/b][/class]
Lokalizacja: włochy
Data rejestracji: 2013-05-05
Liczba postów: 1,706
WWW

Odp: "Miasto 44"

Film pt."Miasto 44" , bardzo mnie się spodobał,oraz  zaskoczył .
Więc w chwili obecnej nie umiem wyrazić  w pełni swojej opinii na temat tego filmu, więc powiem, że ten film bardzo mi się podobał.
Polecam, do obejrzenia.  :D  :ok:


newtechno-france-hololens.gif
Och, nie doceniasz tego, co masz nie, ani trochę nie doceniasz tego, co masz dopóki tego nie stracisz. - motto Venona.                    klaussmile.gif
Dawniej Eragon905.
Postacie, którymi gram: ( JWS- RP -Drakon) Dziewczyna- Lena, Smok- Furio.)

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman