Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2014-08-27 23:52

K.O.T
Użytkownik
Data rejestracji: 2014-08-14
Liczba postów: 187

Harry Potter

Nie ma wątku o HP, więc będzie. Zapewne sporo forumowiczów czytało i oglądało serię o młodym czarodzieju. Co sądzicie o powieściach Rowling i ich ekranizacjach? Co było lepsze, książki, czy filmy? Kto był Waszym ulubionym bohaterem, kto znienawidzonym? Jaki dom lubiliście najbardziej, jaki najmniej? Graliście w gry komputerowe o Harrym Potterze? W którą część grało się najlepiej?

Ja czytałam wszystkie części. Z ekranizacji pozostała mi jeszcze Insygnia Śmierci część 2. Najpierw zaczęłam od filmów, potem przeczytałam wszystkie części. Myślę, że książki i ekranizacje są tak samo dobre, choć Książę Półkrwi w wersji filmowej był gorszy od książki. Zabrakło mi wiele, według mnie ważnych rzeczy i wątków. Moi ulubieni bohaterowie to oczywiście główna Trójca, Dumbledore <3, Tonks i Lupin, rodzinka Rona, Bellatrix (była okrutna, ale to ciekawa postać), częściowo Voldemort (fascynująca postać), Hagrid i to chyba wszyscy. Nie lubiłam Voldzia (tu go też zaliczę za to że był zły i narobił tylu okropnych rzeczy), Malfoy, Snape (choć po 7 części zaczęłam inaczej na niego patrzeć, ale mimo wszystko nie byłam jego ogromną fanką, choć przestałam go nie lubić), zgraja Voldemorta, Drusleyowie i chyba to wszyscy. Moim ulubionym domem był Gryffindor, bo tam trafiali najodważniejsi i najbardziej szlachetni czarodzieje. Najmniej lubiłam Slytherin, bo najwięcej było tam cwaniaków.


"Otaczają mnie kretyni…"

Offline

#2 2014-08-28 07:42

Tima
Użytkownik
Data rejestracji: 2013-12-22
Liczba postów: 429
WWW

Odp: Harry Potter

Przeczytałam też całą serię, ale nie pokoleji. Najpierw był Więźień Azkabanu, potem Kamień Filozoficzny, następnie Komnata Tajemnic, po KT dostałam Insygnie, potem był Zakon Fekiksa, następnie Czara Ognia, a na koniec Książe Półkrwi.

Seria dobra, ksiażki ciekawe, ale czasami są powtórzenia. Moją ulubioną częścią jest Więźień Azkabanu, ale nie podobała mi się Czara Ognia. Filmy też były dobre, ale Zakon Feniksa zepsuli kompletnie.
A to taka strona dla fanów Pottera: Pottermore. Niestety trafiłam do Hufflepuff'u.

Ostatnio edytowany przez Tima (2014-08-28 07:42)


"Ty i ja to jedno"
" Nie żałuj umarłych, żałuj tych, co żyją bez miłości." ~ Albus Dumbledore
http://krolllewek.blogspot.com/

Offline

#3 2014-09-05 21:41

Torrez
Użytkownik
Lokalizacja: Suwałki
Data rejestracji: 2014-09-03
Liczba postów: 45

Odp: Harry Potter

Przeczytałem i oglądnąłem wszystkie części. Jak dla mnie troche lepiej wypadła książka, ale film także niesamowity i pełen akcji.

Offline

#4 2016-06-24 19:26

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Harry Potter

*Zdmuchuje kurz z tego tematu*
Od jakiegoś czasu wciągnął mnie jak nic innego od długiego czasu fanfic "Harry Potter and the Methods of Rationality".
Przedstawia on alternatywną wersję wydarzeń - co gdyby Petunia zamiast Vernona Dursleya wyszła za profesora biochemii na Oxfordzie. :D
Jakie konsekwencje to ciągnie za sobą? Jak sam tytuł wskazuje - jego przybrany ojciec wpoił w niego racjonalizm, a Harry próbował będzie poznać mechanizmy, które wprawiają Magiczną Anglię w ruch... i wykorzystać tę wiedzę na własną korzyść.

Szczerze polecam, naprawdę dobrze napisany, przemyślany fanfic. Gdyby nie prawa do marki i postaci - autor fanfica mógłby bez problemu wydać go jako pełnoprawną książkę. :)

http://hpmor.com/

PS. Jest też polskie nieoficjalne tłumaczenie rozdziałów 1-32, ale nie jestem w stanie nic powiedzieć o jego jakości. Czytam w oryginale. ;)
Niemniej jednak poniżej link do tłumaczenia:
https://www.fanfiction.net/s/7693610/1/ … jonalnosci


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman