Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2014-06-10 11:55

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

Kion.jpg
Kion z ‘The Lion Guard’

Dawna nazwa tematu: The Lion Guard (2015) - nowy film i serial w uniwersum Króla Lwa!

Jak podaje Wall Street Journal - Walt Disney planuje rozpocząć nową serię animowaną na bazie Króla Lwa, kierowaną do dzieci w wieku przedszkolnym (kanał Disney Junior)! :omgomgomg:
Kreska co prawda komputerowa, ale jak widać na screenach - dwuwymiarowa. I co prawda odbiega od tej z filmu ale i tak jest ładna. :)

Premiera “The Lion Guard” (Lwia Gwardia?) ma nastąpić w USA w listopadzie 2015 roku.

Serial przedstawiać będzie losy Kiona, syna dorosłego już Simby,  który zbiera grupę zwierząt by  bronić dżunglę Lwiej Ziemi (sic!) przed m.in. hienami,  jako część tytułowej grupy zwanej The Lion Guard (Lwia Gwardia / Lwi Strażnicy).

Dyrektorka generalna Disney Junior - Nancy Kanter stwierdziła, ze to będzie swego rodzaju miks Króla Lwa z Avengersami (sic!).
Pomysł na serię zrodził się na spotkaniu Kanter z CEO Disneya - Robertem Igerem, które odbyło się dwa lata temu. Zaproponował on by kanał wyprodukował coś na dwudzieste urodziny "Króla Lwa".

By pokazać, że wciąż będzie miało to ducha
Aby potwierdzić, że marka jest znana nowemu pokoleniu i nie muszą jej ponownie przedstawiać, Disney Junior pokazał wczesny materiał filmowy młodej widowni testowej.
"Zwrócili nam uwagę, że powinniśmy poprawić wygląd hien." powiedziała pani Kanter.

Disney planuje rozpocząć "The Lion Guard" godzinnym filmem w 2015, a odcinki serialu mają zacząć wychodzić regularnie w styczniu 2016r.
Wraz z serialem ma być wypuszczona seria zabawek. Miejmy tylko że to zabawki będą dodatkiem do serialu, a nie serial dodatkiem do zabawek. ;)

Kion_roar.jpg

Źródła:
http://blogs.wsj.com/speakeasy/2014/06/ … lion-king/
http://time.com/2851192/spin-off-of-the … f-viewers/

Teraz pora na spekulacje:
Polska data premiery nie jest znana, ale zapewne będziemy musieli poczekać kilka miesięcy.
Miejmy też nadzieję, że tłumaczenie będzie na poziomie, ale kto ich tam wie. Najważniejsze, aby nie przemianowali "Lwiej Ziemi" na "Lwią Krainę".  :diabelek:
A co do kanoniczności - "The Lion Guard" został nazwany spinoffem. Nie wiemy, czy serial będzie uwzględniał wydarzenia z "Czasu Simby", ale osobiście bym obstawiał, że nie.
Czas Simby był robiony przez australijskie studio. TLG natomiast ma być tworem USA. Obstawiałbym w takim razie, że może on być bardziej kanoniczny od filmowego sequela Króla Lwa!

Często bywało tak, że wypuszczenie nowego filmu/serialu w jakimś uniwersum anulowało kanoniczność czegoś zrobionego wcześniej (przykład: Star Trek: TAS). Nie zdziwiłbym się, gdyby tak było i w tym przypadku. ;)
A co WY sądzicie?

Tak czy siak - NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ! :la:

Ostatnio edytowany przez Nit (2015-11-23 18:38)


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#2 2014-06-10 11:59

Madame Carotte
Weteran
Lokalizacja: Poznań
Data rejestracji: 2012-05-31
Liczba postów: 2,169
WWW

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

Czuję, że to może odświeżyć trochę nasze forum. Co prawda zanim dojdzie do emisji minie rok z groszami, ale.. Jak już się doczekamy serialu będzie o czym dyskutować :D

Offline

#3 2014-06-10 12:11

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

Hmm... ja ten film godzinny obejrzę z pewnością tuż po premierze, jeszcze po angielsku.
I kto wie - może się wypuści jakieś napisy. ;D


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#4 2014-06-10 13:05

MrLion
Weteran
Data rejestracji: 2014-03-21
Liczba postów: 1,159
WWW

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

Ooo będę czekał z niecierpliwością :D


We Are One!   X

Offline

#5 2014-06-10 14:26

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

Tego to się nie spodziewałem. Jak wyjdzie polska wersja, to na pewno obejrzę. Ale i tak dla mnie kanoniczne pozostanie dalej KL2.

A teraz muszę się do czegoś przyczepić. Czy mi się wydaje, czy Simba ma czworo dzieci? Dwóch synów, córkę i bezpłciowe dziecko xd.

Miks KL z Avengers? No to mnie lekko odepchnęło. Jakoś niezbyt przepadam za takimi miksami.
Dżungla Lwiej Ziemi? Czy to aby nie jest niezgodne z KL1?


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#6 2014-06-10 14:45

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

A teraz muszę się do czegoś przyczepić. Czy mi się wydaje, czy Simba ma czworo dzieci? Dwóch synów, córkę i bezpłciowe dziecko .

Niestety, ale jeśli o to chodzi to informacje są często sprzeczne
-Kopa nie jest postacią kanoniczną, a jedynie licencjonowaną.
-Lwiątko z końcówki KL1 nie miało oficjalnie sprecyzowanej płci - nazwano go pasującym do obu płci imieniem Fluffy, ale początkowo miał być samcem.
-Jeden z twórców KL2 stwierdził, że lwiątko na końcu Króla Lwa nie jest Kiarą.
-Inny twórca KL2 stwierdził, że Simba miał tylko jednego potomka.

Na razie jedynym kanonicznym potomkiem Simby jest jeszcze Kiara. Ale czekamy na stanowisko Disneya w tej sprawie.

Pragnę zauważyć, że TWSJ odniósł się do tego serialu, nazywając go  “Lion King: The Next Generation.”, co nasuwa mi skojarzenia z sytuacją w Star Treku:
Po wyjściu pierwszej serii Star Treka (The Original Series) wyszła wersja animowana (The Animated Series). Tworzyli ją w dużej mierze ci sami ludzie, co oryginał. Seria animowana była wtedy kanoniczna.
Po jakimś czasie wyszła kolejna, tym razem znów aktorska seria - The Next Generation. Wtedy nagle właściciele marki uznali, że TAS jest niekanoniczne, bo kolidowało im z planami.
Co ciekawe, mimo niekanoniczności TAS uznawali jedną z postaci pojawiającą się w tylko w TAS jako kanoniczną.
A jakiś czas temu, uwaga, mimo częściowych sprzeczności między TAS a TNG uznali, że TAS jest na nowo kanonczne.

Miejmy nadzieję, że Disney zrobi coś z tym od razu, by nie było bajzlu.

Miks KL z Avengers? No to mnie lekko odepchnęło. Jakoś niezbyt przepadam za takimi miksami.

Nie bierz tego dosłownie. Chodzi o to, że młode lwiątko się będzie bawiło z kolegami w superbohaterów. ;)

Dżungla Lwiej Ziemi? Czy to aby nie jest niezgodne z KL1?

Dlatego użyłem sic!. Ja tylko tłumaczyłem oryginalny tekst. Przyznam, że wprowadziło mnie to w konsternację.

Ostatnio edytowany przez Nit (2014-06-10 14:46)


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#7 2014-06-10 15:53

turbo1988
Szukający drogi
Lokalizacja: Warszawa
Data rejestracji: 2012-01-06
Liczba postów: 1,078

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

Moim zdaniem dobrze że coś się dzieje,
Pierwsze dwa skiny wyglądają jak dla mnie świetnie i na pewno dużo lepiej niż w serialu "Timon i Pumba" ;)

Co do reszty- poczekamy zobaczymy  ;) 
ale jestem dobrej myśli :)


"Dopóki tutaj jesteś ważne jest kim jesteś"
TimonKopaGanzFertigSized.jpggasp.gif
CZASAMI TO CZEGO NIE WIDAĆ JEST, A TO CO WIDAĆ TO TYLKO ZŁUDZENIE . . .
zapraszam - www.youtube.com/user/TurboTLK www.facebook.com/NikoPoland

Offline

#8 2014-06-10 18:02

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

Ktoś na forum Lea Halalela wpadł na ciekawy pomysł/teorię o możliwej fabule filmu:

Miss Mandz napisał/a:

I've been thinking about possible plot line, and this is what has struck me: Kiara and Kovu are in line for the throne whenever Simba chooses to stand down. But this leaves Kion, Simba's youngest, without a title... and Simba with the fear that Kion may follow the same path of jealousy that Scar once took. So wise old Rafiki makes a suggestion -- give Kion something to do! Something to make him feel just as important.

Luźne tłumaczenie:

Myślałam nad tym o czym może opowiadać fabuła i nagle mnie olśniło: Kiara i Kovu są pierwsi w kolejce do tronu. Pozostawia to Kiona, jako najmłodszego, bez tytułu, przez co Simba obawia się, że jego syn może pójść tą samą ścieżką zazdrości, co niegdyś Skaza. A więc stary i mądry Rafiki podsuwa mu pomysł - daj Kionowi coś do roboty! Coś, co sprawi, że poczuje się jak ktoś ważny.

Dalej było o tym, że Lwia Gwardia stanie się czymś więcej niż tylko dziecinną zabawą, gdy Kion wraz ze swoją drużyną ocali kogoś z tarapatów.
http://leahalalela.net/showthread.php?5 … %282015%29

Oczywiście to wszystko bezpodstawne, FANOWSKIE spekulacje. ;)


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#9 2014-06-10 18:08

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

Uwaga! Będą postacie z KL2:

The show will follow Kion, the second-born son of Simba and Nala.
Mufasa, Timon, Pumbaa, Rafiki, Zazu and Kion’s older sister Kiara will all make appearances, but the show will focus on the creatures of the Lion Guard, a series of new characters including a honey badger, a cheetah, a hippo, and an egret.

Czyli Mufasa, Timon, Pumba, Rafiki, Zazu i Kiara pojawią się w serialu, ale będzie on się skupiał na postaciach z Lwiej Gwardii.
Źródło: http://insidetv.ew.com/2014/06/10/disne … lion-guard

Edit: Znane są imiona członków The Lion Guard:
lew Kion,
ratel Bunga,
gepard Fuli,
hipopotam Beshte,
czapla Ono.
http://uk.eonline.com/news/549693/the-l … ney-junior

Jest też notatka prasowa: http://www.thefutoncritic.com/news/2014 … 0disney01/

Ukryta treść

Disney Begins Production on "The Lion Guard," an Animated Disney Junior TV Movie and Series Inspired by "The Lion King"
DISNEY BEGINS PRODUCTION ON "THE LION GUARD," AN ANIMATED
DISNEY JUNIOR TV MOVIE AND SERIES INSPIRED BY "THE LION KING"

Disney Television Animation has begun production on "The Lion Guard," an animated television movie and series that continues the story introduced 20 years ago in the acclaimed Disney animated film "The Lion King." Geared towards kids age 2-7 and their families, "The Lion Guard" television movie will premiere in Fall 2015, and the subsequent series will debut in early 2016 on Disney Junior and Disney Channel.

The wildlife education experts at Disney's Animal Kingdom theme park will serve as consultants on "The Lion Guard" stories, which will incorporate themes of conservation, family and community while also highlighting problem-solving, creative thinking and diversity. Author and Swahili expert Sarah Mirza is the language and cultural advisor.

Nancy Kanter, Executive Vice President, Original Programming and General Manager, Disney Junior Worldwide, said, "The story of 'The Lion King' has deeply touched families around the world since its original theatrical release 20 years ago. We look forward to introducing a whole new generation of kids to both the Disney legacy characters and to new friends and heroes."

"The Lion Guard" begins as Kion, the second-born cub of Simba and Nala, assumes the role of leader of the Lion Guard, a group of the bravest and brightest tasked with preserving the Pride Lands. Instead of assembling a team of young lions to serve with him, Kion challenges tradition by calling upon friends he believes are the best choices – Bunga, a fearless honey badger; Fuli, a confident cheetah; Beshte, a happy-go-lucky hippo; and Ono, an intellectual egret. Stories will include special appearances by Mufasa, Timon, Pumbaa, Rafiki, Zazu and Kion's older sister, Kiara, the future Queen of the Pride Lands.

"The Lion Guard" movie and series were developed by Ford Riley ("Special Agent Oso"), who also serves as executive producer. Howy Parkins ("Jake and the Never Land Pirates") is director. Christopher Willis ("Mickey Mouse") is the composer.

Originally released in June 1994, the Academy Award-winning animated film "The Lion King" is a Disney story with long-lasting appeal and creative interpretations across multiple Disney businesses.

The lifetime global box office total for "The Lion King" is $987.4 million; its 2011 3D re-release was #1 for its first two weeks; its Grammy Award-winning soundtrack sold over 14 million units; a Tony Award-winning musical, now in its 17th year on Broadway and with 10 productions in eight languages currently running worldwide, has been seen by over 70 million people around the globe and is the highest-grossing Broadway production in history. The North American tour and the Broadway show each surpassed $1 billion in ticket sales while global ticket sales surpassed $5 billion worldwide (from 22 productions). The Lion King is one of the biggest home entertainment titles of all time, and the direct-to-video release of "Lion King 2: Simba's Pride" is one of the best-selling direct-to-video releases of all time. "The Lion King" franchise also includes 85 episodes of the Emmy Award-winning animated television series "The Lion King's Timon and Pumbaa" and popular attractions at Disney Parks and Resorts. Twenty years since the film's release, "The Lion King" also continues to resonate with millions of fans who connect with the enduring story and timeless characters through a wide range of products, including nursery décor, bedding and junior fashion.

Marking the animated film's 20th anniversary, a special edition of the soundtrack exploring the stories behind the songs will be released June 24 as part of Walt Disney Records' Legacy Collection. An electronic dance music version of "Circle of Life," by music producer/composer/DJ Mat Zo, is on the recently released DCONSTRUCTED, a collection of EDM remixes of classic Disney songs.

In its first year reporting public ratings, the 24-hour Disney Junior channel ranked as the #1 preschooler-dedicated TV network in Total Day in Total Viewers, among Kids 2-5, Girls 2-5 and Boys 2-5 and Women 18-49, towering over Nick Jr. by double digits and Sprout by triple digits. Disney Junior, the daily programming block for kids age 2-7 on Disney Channel, is home to the top two telecasts in cable TV history among Kids 2-5, Girls 2-5 and the #2 preschool cable TV telecast ever in Total Viewers, Adults 18-49 and Women 18-49 -- "Sofia the First: The Floating Palace" and "Sofia the First: Once Upon a Princess." The animated series "Sofia the First" ranked as 2013's #1 TV series in Girls 2-5 and cable TV's #2 series in Kids 2-5 and accounted for five of cable TV's Top 10 telecasts of the year in Kids 2-5, and 17 of the Top 20 TV telecasts in Girls 2-5. 2014 to-date, "Sheriff Callie's Wild West," "Mickey Mouse Clubhouse" and "Sofia the First" are the Top 3 series across all preschooler-dedicated TV channels in Total Viewers, Kids 2-5, Boys 2-5 and Women 18-49 (order varies per demo).

Press materials are available at www.disneyjuniormedianet.com

Ostatnio edytowany przez Nit (2014-06-10 18:54)


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#10 2014-06-10 18:49

GoldenLion
[center][size=12][b][color=green]Moderator[/color]
Data rejestracji: 2012-04-07
Liczba postów: 6,103

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

Jejciuś, ale super! :la: To chyba najwspanialsza wiadomość roku! :D Mam nadzieję, że będzie to przyjemny serial. Chciałabym, aby w polskiej wersji językowej Timek miał głos Krzysztofa Tyńca, a nie Wojciecha Paszkowskiego...


,,Pamiętaj, kim jesteś'' - Ja zawsze będę pamiętała, że jestem złotym fanem TLK! <3
shining_lion_by_maroko13-d6iz6rk.png ~ Goldi by Maro

Offline

#11 2014-06-10 19:13

Shaia
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-10-26
Liczba postów: 746

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

Ta wiadomość dosłownie rozpromieniła mój beznadziejny żywot. Nie pozostaje nic tylko czekać na premierę :D

Offline

#12 2014-06-10 20:13

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,329

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

Jak się okaże spóźnionym prima aprilisowym trollem to nie będę zachwycony...

Cóż zobaczymy co z tego będzie, patrzę na to z nadzieją, ale i niestety ciut z rezerwą.
@FireLion: A propos dżungli... proste: jak Simba obalił Skazę roślinność odżyła... może przesadnie? XD

Hmm ta komputerowa kreska... kojarzy mi się bardziej z pewnym dość popularnym serialem niż z Królem Lwem... ale przynajmniej wygląda ok i nie jest renderem 3d.
Właściwie to przypomina mi trochę grafikę tej fanowskiej flashówki w której ratowało się Simbę z wąwozu, pamięta ją ktoś jeszcze?
Btw. Lorise powinna ich pozwać za wykorzystanie tego śladu łapki, nie sądzicie? (pytanie do osób które wiedzą o kim piszę XD).


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#13 2014-06-10 20:17

Laini
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-04-07
Liczba postów: 827

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

;o
Ale śmiesznie... Co prawda jakoś tak nie w pełni w to jeszcze wierzę, mam wrażenie jakby fani wyrazili swe życzenie a błędne info poszło w świat, ale... jeśli wszystko okaże się prawdą to  :la: Ciekawam, ciekawam!


Gołębie serce. Lwia dusza. Grrrau.

Przeszłość, młodość Obeca sygna by Sachara, avatar by Vita - THX :dusi:
346mgp3.gif

500 postów -> 09.06.2012 :good:

Offline

#14 2014-06-10 20:22

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

Jeśli będzie Kiara, to będzie to oznaczało, że KL2 pozostanie kanoniczne. YAY!


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#15 2014-06-10 20:59

Swahili
Użytkownik
Data rejestracji: 2011-07-20
Liczba postów: 603
WWW

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

Mam tylko nadzieję, że nie będzie to serial w rodzaju Dory albo innych tego typu, bo wtedy ciężko będzie trochę oglądać. Oby wyszło z tego coś fajnego, chętnie będzie znowu zobaczyć postacie z KL. Kreska całkiem miła dla oka, wygląd Kiona też fajny. Ciekawe, jak to będzie wyglądać. W każdym razie czekam na premierę, kolejna produkcja do listy oczekiwanych. xD


hydra_by_goldennove-d9lmufy.png

They all will know I bring
the joy of creation

Offline

#16 2014-06-10 21:06

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

Myślę, że ten godzinny film daje nadzieję, że to będzie coś więcej, niż tylko "Gdzie jest x?" i "Liczcie razem ze mną!". ;P
Jednakże fabuła z pewnością będzie prosta, w końcu kierowana jest do najmłodszych. ;)


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#17 2014-06-10 22:40

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,329

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

Właśnie oby nie wyszło kolejne "Moi Przyjaciele Tygrys i Kubuś"  brrr... ... ... może lepiej powstrzymajmy się ze spekulacjami aż będzie ciut więcej wiadomo xD.
//swoją drogą czemu Krzysia z książki zastąpili tą dziewczynką... nie bym był jakimś mizoginistą czy coś, ale chyba wypadałoby w pierwszej kolejności może korzystać z istniejących bohaterów...//


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#18 2014-06-11 00:01

Darkness
Użytkownik
Lokalizacja: Zła Ziemia
Data rejestracji: 2013-02-28
Liczba postów: 464
WWW

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

Oooo kurde ! Ooooo rany !!! To chyba dla mnie najlepsza wiadomość w ciągu ostatnich dwóch lat !!!
Tak marzyłem, że będzie coś jeszcze, a tu proszę ! :D
Że jestem fandubberem to oczywiście szybko pojawiają mi się myśli nowych możliwości fandubbingowych. Kiedy sobie pomyślę, że będę mógł  podłożyć swój głos pod te same postacie co zawsze, ale "odkurzone", aż mi się łezka w oku kręci. XD
Ale...ale...powtarzałem to wielu osobom wiele razy - Jeśli będzie Kovu i nie będzie go dubbingował Marcin Kudełka, to osobiście pojadę do Studia, w którym było to nagrywane i strzelę osoby odpowiedzialne za to. Mimo, że Pan Marcin ma prawie 51 lat, to nikt nie pasuje do Kovu tak jak on.

Ale wracając.
Wydaje mi się, że większość fanów Króla lwa będzie zachwycona. Oczywiście mam nadzieję, że nie będzie zapowiadania czegoś wielkiego, a efekt okaże się słabszy od KL3.
Warto jednak czekać, kto wie, może będziemy świadkami wielkiego powrotu. :)


"Kłamstwa są jak sprinterzy, prawda biega w maratonach."

Offline

#19 2014-06-11 03:41

Feothar
Użytkownik
Data rejestracji: 2011-04-23
Liczba postów: 560

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

Wszyscy tak się cieszą z tego powodu, a ja się raczej tego obawiam :oczka:
A powodów do obaw mam sporo bo gdy widzę co obecnie telewizja serwuje ludziom w nowych produkcjach to mój żołądek aż się skręca z bólu. Gdy czytam, że to ma być jeszcze kanał Disney Junior to już kompletnie zbiera mi się na wymioty. Wiem, że to dość mocne słowa, ale mam takie wrażenie od czasu gdy powstała "nowa" Pszczółka Maja. Do dziś pamiętam jak modliszka goniła owady przez całą łąkę, a wszyscy uciekali przed siebie bo wiedzieli, że mogą zginąć. Albo jak mrówkolew czaił się przy mrowisku i czekał na swoją ofiarę, horda szerszeni atakowała ul, a pajęczyca Tekla ciągle łapała kogoś w swoją sieć po czym szykowała się do obiadu. A jak to jest w nowej wersji? Tam problemu wielkiego nie ma bo i tak wszyscy są lub zostają przyjaciółmi. Co z tego, że jest pajęczyca skoro to przyjaciółka innych owadów, a mrówki nie walczą o przetrwanie bo wszyscy są przyjaciółmi. Nie widziałem tego za wiele, ale jeśli pojawia się tam modliszka to pewnie po to by poprzytulać inne owady (oczywiście przyjaciół), a sama to się pewnie żywi powietrzem :|
Właśnie dlatego obawiam się, że piękna historia o kilku lwich pokoleniach może się zamienić w kolejny serial robiący dzieciakom sieczkę z mózgu. Wystarczy sobie wyobrazić, że w serialu pojawią się dobrze wszystkim znane hieny lub ich potomkowie, którzy ganiają w kółko inne zwierzęta. Jednak nie robią tego dla zabawy (jak to było za panowania Mufasy) bo próbują się tylko zakolegować np. z antylopami, które normalnym hienom służą bardziej jako posiłek niż towarzysze do zabaw. Nagle zjawią się Obrońcy wszystkich zwierząt i po krótkiej wymianie zdań, wszyscy staną się jednym wielkim kręgiem przyjaciół. Na fabułę wysokich lotów nie ma co liczyć skoro to ma być seria adresowana głównie dla przedszkolaków więc tak jak w wielu innych produkcjach nie będzie złych osób, a tyle takie co robią coś źle by ostatecznie skończyć jako przyjaciele całego świata.
Inna sprawa to pojawienie się starych i dobrze znanych bohaterów. Kion to kolejne po Kiarze, dziecko Simby i Nali. Żeby było ciekawiej to wspomniano jeszcze Timona, Pumbe, Rafikiego i Zazu, ale nie wspominano już na temat Kovu, Ziry czy innych postaci z KL2. Wygląda na to, że "złe" postacie zostały całkowicie pominięte, Skaza to pewnie będzie jakąś miejscową legendą czy bajeczką do straszenia dzieci, a Mufasa wróci do życia bo raczej nie będą umieszczać ducha w serialu dla dzieci :dead:

Nie powiem bo miło wiedzieć, że powstanie coś jeszcze niż 2,5 filmu, ale jeśli mają to zrobić tak jak opisałem wcześniej to niech lepiej zostawią wszystko tak jak jest obecnie i nie tworzą nic nowego co jedynie zniszczy legendę jaką jest Król Lew.


"Było nas trzech, w każdym z nas inna krew, ale jeden przyświecał nam cel.
Za kilka lat mieć u stóp cały świat..." :buahaha:

Offline

#20 2014-06-12 01:17

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

W głębi podzielam twoje obawy Feotharze, ale przesłania je mój nadmierny optymizm. ;)

I wiecie co? Będą nowe zabawki na rynku!
Disney zaciera ręce, ja się cieszę, że powiększę swoją kolekcję, a mój portfel już płacze.  ;)


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#21 2014-06-12 17:30

Cynka
Użytkownik
Data rejestracji: 2010-08-07
Liczba postów: 134
WWW

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

Wątpię, aby odrzucili kanoniczność drugiej części. Jest za ważna, za rozpoznawalna i za istotna, aby pomijać takie postacie, jak Kiara, Kovu czy Vitani (i tak swoją drogą, ciekawe, jak zostanie tu rozstrzygnięty los Outlanderów, bo z pewnością jacyś się pojawią, nawet jeśli jako wcieleni do LZ członkowie stada).

Swoją drogą, czy tylko ja uważam, że fabuła (a raczej jej poszlaki) jest bardzo... Nieścisła? Nie chodzi mi tu o tą "dżunglę Lwiej Ziemi" (choć nie powiedziałabym, po części 1 1/2 - znanej u nas jako Król Lew III - rzeczywiście można odnieść takie wrażenie), a o sam pomysł chronienia LZ przed czymkolwiek. Mam nadzieję, że to będzie tylko taka zabawa w superbohaterów, w wyimaginowane walki z hienami - ot, jak każde dziecko kiedyś bawiło się chociażby w piratów, a nie realne przedsięwzięcie. Po pierwsze, kto puściłby tak małego lwiaka przeciwko nawet jednej hienie, a po drugie, Simba słynie ze swej "nadopiekuńczości" i nawet, jeśli się opanował, wątpię, aby nagle stał się totalnie wyluzowanym, wręcz lekkomyślnym rodzicem.

Bardzo się cieszę, że postanowili to zrobić w dwuwymiarze, choć kreska nie do końca mi podchodzi.


sarryxscar_zpsaugz3wbi.png tamaxmalka_zpsjfa5i7yl.png

Offline

#22 2014-06-13 00:54

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

Czy ktokolwiek zauważył, że na obrazku, na którym Kion ryczy jego znamię-łapka się ŚWIECI?
Kion_roar_thumb.jpg

Zaraz, zaraz zaraz... lwiątko ze świecącym niekiedy znamieniem? Gdzieś widziałem już coś podobnego...
SORoMWN.jpg


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#23 2014-06-13 13:07

turbo1988
Szukający drogi
Lokalizacja: Warszawa
Data rejestracji: 2012-01-06
Liczba postów: 1,078

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

Już nawet na Filmweb o tym piszą ;)
http://www.filmweb.pl/news/Przygotujcie … %22-105519
Czyli teoretycznie będzie to czwarta cześć Króla Lwa


"Dopóki tutaj jesteś ważne jest kim jesteś"
TimonKopaGanzFertigSized.jpggasp.gif
CZASAMI TO CZEGO NIE WIDAĆ JEST, A TO CO WIDAĆ TO TYLKO ZŁUDZENIE . . .
zapraszam - www.youtube.com/user/TurboTLK www.facebook.com/NikoPoland

Offline

#24 2014-06-13 16:07

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

Nit, ja zauważyłem, bo w tym tygodniu oglądałem "Simbę" i skojarzyłem jedno z drugim.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#25 2014-06-13 16:22

Souri
Weteran
Lokalizacja: Na krzesełku siedzę :D
Data rejestracji: 2013-07-26
Liczba postów: 1,384

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

Gdy tylko się o tym dowiedziałam, wpadłam w taki szał radości,  że połowa ludzi w mojej klasie przestraszyła się,  że coś mi się stanie.  :omgomgomg:
Co prawda jestem dość mocno spóźniona z entuzjazmem (dowiedziałam się dopiero wczoraj), ale to nie przeszkadza mi do dzisiaj cieszyć się z tych wiadomości. :)

Obawiam się jednak,  że może to przybrać formę... nie wiem jak mam to dokładnie ująć... dziecinnej bajki. Chodzi mi o to, jak na przykład tworzone są obecne filmy animowane. Nie oszukujmy się, ale prawie większość z nich jest dla dzieci w wieku do 5 lat. Kiedyś, wydaje mi się, tak nie było.  Filmy były tworzone z dbałością o najdokładniejsze szczegóły,  zawierały różnego rodzaju problemy moralne, ich bohaterowie byli stawiani w sytuacjach, gdzie niejednokrotnie musieli zmagać się sami z sobą,  nie wstyd było ich oglądać,  a teraz...
Może jest to tylko moja opinia, ale już czuję,  że tego może nie będzie dało się oglądać. :(  :(  :(  ;(
Miejmy jednak nadzieję,  że się mylę.
Jako fan Króla Lwa i większości filmów skarbnicy Disney'a jestem zobowiązana, by zaakceptować każdą postać oraz  wersję wydarzeń, jaką stworzą ludzie pracujący w tej wytwórni.
Jestem jedynie ciekawa w jakim "czasie akcji" zostaną umieszczone przygody nowego członka lwiej rodziny. Jeżeli w serialu czy filmie ani razu w towarzystwie Kiary nie pojawi się Kovu, to mogę być w stanie przypuszczać,  że akcja dzieje się jeszcze przed zjednoczeniem stada Ziry i Simby.
Może moja wypowiedź jest dość kontrowersyjna, ale chciałabym podzielić się z Wami moimi obawami. Mam nadzieję,  że Kion mnie nie zawiedzie.

//"Niejednokrotnie" piszemy łącznie. ~FL//

Ostatnio edytowany przez FireLion (2014-06-13 16:28)


Kochacie Króla Lwa? To zobaczcie go w tej wersji: http://www.youtube.com/watch?v=cHbSI7mQFeI  ;)
90smk5.png ~ Souri od Goldi :dusi:
212s9oh.png 2ngy7fr.gif

Offline

#26 2014-06-13 18:23

Tima
Użytkownik
Data rejestracji: 2013-12-22
Liczba postów: 429
WWW

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

Już na początku przepraszam za spam emotkami, ale to jest wyjątkowa sytuacja.
:omgomgomg:  A! Król Lew 4! Ile ja czekałam, nareszcie!  Już napisałam o tym na blogu! // http://krol-lew-co-by-bylo-gdyby.blogspot.com/ //
   :squee: To cudne! Ale oby nie było coś takiego

Kion napisał/a:

Hejka dzieci! Dziś się nauczymy co to jest dzielenie się ! Macie na to ochotę? ... Ja też! To chodźmy!

, jeśli to będzie coś takiego do podetnę się mydłem w płynie.  :|



//Poprawiłem "mygłem" na "mydłem", no i pisze się "nareszcie" a nie "nareszczcie"~Dagor//

Muszę pamiętać, żeby nie zjadać liter

Ostatnio edytowany przez Dagor (2014-06-14 00:11)


"Ty i ja to jedno"
" Nie żałuj umarłych, żałuj tych, co żyją bez miłości." ~ Albus Dumbledore
http://krolllewek.blogspot.com/

Offline

#27 2014-06-13 22:13

Feothar
Użytkownik
Data rejestracji: 2011-04-23
Liczba postów: 560

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

Souri napisał/a:

Może jest to tylko moja opinia, ale już czuję,  że tego może nie będzie dało się oglądać.
Miejmy jednak nadzieję,  że się mylę.

Może do końca nie jest to Kion i Lwia Straż, ale sama oceń czy da się to oglądać:
http://www.youtube.com/watch?v=r8B07ReHL_Q
http://www.youtube.com/watch?v=0AQLn7IBzS4
Linki powyżej prowadzą do seriali wyreżyserowanych przez tą samą osobę. Za scenariusz jest odpowiedzialny ten sam scenarzysta co w przypadku serialu Timon i Pumba dzięki czemu już wiemy, że facet nie jest zielony w tematyce KL. Można się więc spodziewać, że przynajmniej ta dwójka zachowa swój urok. Jeśli to będzie przypominać chociaż trochę zalinkowane seriale to będę w stanie to jakoś przetrawić, więc w całości pozostanie zarówno moja głowa jak i ściana :good:

Souri napisał/a:

Obawiam się jednak,  że może to przybrać formę... nie wiem jak mam to dokładnie ująć... dziecinnej bajki. Chodzi mi o to, jak na przykład tworzone są obecne filmy animowane. Nie oszukujmy się, ale prawie większość z nich jest dla dzieci w wieku do 5 lat. Kiedyś, wydaje mi się, tak nie było.  Filmy były tworzone z dbałością o najdokładniejsze szczegóły,  zawierały różnego rodzaju problemy moralne, ich bohaterowie byli stawiani w sytuacjach, gdzie niejednokrotnie musieli zmagać się sami z sobą,  nie wstyd było ich oglądać,  a teraz...

Nic się na to nie poradzi. Obecnie panuje moda na bezmózgowe bezstresowe wychowanie gdzie agresja jest ograniczona do minimum. Ostatecznie kończy się tak, że seriale dla dzieci są za głupie dla małych dzieci i za nudne dla tych starszych.

Souri napisał/a:

Jestem jedynie ciekawa w jakim "czasie akcji" zostaną umieszczone przygody nowego członka lwiej rodziny. Jeżeli w serialu czy filmie ani razu w towarzystwie Kiary nie pojawi się Kovu, to mogę być w stanie przypuszczać,  że akcja dzieje się jeszcze przed zjednoczeniem stada Ziry i Simby.

Jeśli zabraknie Kovu i innych to oznacza, że zmienili fabułę KL2. Nie ma takiej możliwości, żeby w okresie zagrożenia ze strony Ziry, Simba wypuścił samego syna, który jest jeszcze bardziej żywiołowy niż jego córka.


"Było nas trzech, w każdym z nas inna krew, ale jeden przyświecał nam cel.
Za kilka lat mieć u stóp cały świat..." :buahaha:

Offline

#28 2014-06-14 22:36

Salina
Użytkownik
Lokalizacja: Z poza tego co widać
Data rejestracji: 2012-07-27
Liczba postów: 493

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

Cóż, jestem do tego serialu raczej optymistycznie nastawiona, ale mam również jedno ale. Mój pięcioletni brat bardzo lubi Disney Junior, więc wiem mniej więcej jakie seriale tam się znajdują. Jeśli będzie to coś w stylu "Ej dzieciaki pomóżcie nam zrobić to, to i to" jak "Klub przyjaciół Myszki Mickey" uznam to za istną profanację, gdyż to będzie w zatrważającym stopniu odbiegać od nastroju i klimatu oryginału. Ale jeśli będzie to na podobnej zasadzie jak "Jej wysokość Zosia" czyli po prostu serial o przygodach głównej bohaterki, gdzie ludzie mimo wszystko mają swoje wady i zalety i w każdym odcinku jest jakiś morał to nie mam nic przeciwko. Bo spójrzmy prawdzie w oczy. Nie mam szans na kreskówki na miarę starego Disney Chanel na którym sama się wychowywałam czyli "Nowa szkoła króla", "Lilo i Stitch", "Tarzan", "Kim Kolwiek" czy nawet trochę obrzydliwe, ale mimo wszystko fajne "Brenda i pan Whiskers". Nie te czasy i nie ten target. Według mnie serial, jeśli byłby dobry,  mógłby być dobrym wprowadzeniem najmłodszych dzieciaków do świata Króla Lwa, jak "The Clone Wars" czy nadchodzące "Rebels" do świata Star Wars.


Król Lew:
-Epicka muzyka
-Epicka historia
-Epickie postacie
-EPICKI FILM

Offline

#29 2014-06-14 22:49

Sawi
Nowy Użytkownik
Data rejestracji: 2014-03-26
Liczba postów: 8

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

Na samą myśl że będzie tak jakby Król lew 4 od razu mam energię do życia. Mam pewne obawy co do serialu. Mogą to zrobić tak jak powinno się robić albo zrobić byle żeby było. Nienawidzę serialów które niszczą piękno filmu np. Pszczółka Maja lub Kubuś Puchatek, te dwa filmy już zostały zniszczone. Dawniej bajki były robione dla każdego odbiorcy. Z moich domysłów ten serial niczym się nie będzie różnił od tych serialów wyprodukowanych przez Disney Junior. Kiedyś rodzice sami mogli oglądać z ciekawością bajkę razem z dzieckiem, a na chwilę obecną gdybym miała dziecko to nie pozwoliła bym mu tego typu bajek oglądać. Bajka powinna uczyć i pokazywać jakie jest życie. Tutaj możemy zwrócić uwagę na KL tam jest radość np. Hakuna Matata i też prawda o życiu np. śmierć Mufasy. A z kolei w TLG wszystko będzie niewinne wszyscy będą znajomymi i że nigdy nie ma  zła czy to ma być w porządku? To będzie żenada i tyle. Jak będą mieć to samo podejście co do reszty to ta produkcja to wielka katastrofa i lepiej żeby się do tego nie zabierali. Już byli tacy co zrobili film "Simba" i mi się to nie za bardzo podoba. No ale może będzie to coś w stylu "Legenda Tarzana" tam jest ukazana życiowa prawda.
Czas na plusy w końcu zawsze muszą być. Kreska bardzo ładna szkoda że sobie ułatwili robotę komputerem na, ale niech im tam będzie. Kolory będą chyba wyglądać jak w KL więc jest ok  :)
Mam marzenie aby bajka nie utraciła swych wdzięków.
Efekt końcowy stoi pod wielkim znakiem zapytania.

Ostatnio edytowany przez Kiara (1970-01-01 02:00)


Lata mijają, wszyscy się zmieniają i nic już nie jest takie samo.

Offline

#30 2014-06-17 13:45

dewil
Użytkownik
Lokalizacja: Lwia Skała
Data rejestracji: 2013-07-31
Liczba postów: 162
WWW

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

IM DŁUŻEJ NA TO NARZEKACIE TYM BARDZIEJ MI SIĘ WYDAJE ŻE TEGO NIE BĘDZIE!!!
Ale mogli to pisać o Kopie ,fakt.

//Nie musisz tak krzyczeć. Wszyscy potrafią czytać, więc caps lock nie jest raczej potrzebny.
A poza tym czytaj wcześniejsze posty. ~FL//

Ostatnio edytowany przez FireLion (2014-06-17 13:59)


możesz mi zaufać, jestem dosłownie jak lew najważniejsza jest stado  :dusi:


P.S.Moja kuzynka Claudia dała mi to konto,bo twierdzi że król lew jej się znudził i teraz jestem ja.Mam proźbę,usuńcie to co ona dodała bo ja dopiero zaczynam.

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 2
[Bot] claudebot (2)

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman