Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#241 2013-07-10 14:05

Samanva Blirit
Niebieski koteł zagłady
Lokalizacja: Gdzieś w innym świecie...
Data rejestracji: 2013-04-29
Liczba postów: 1,039

Odp: Wpadki, błędy, pomyłki filmowców

Na krokodylu nie ma cieni:
http://pridelands.eu/hd/image12480.html


Wielka fanka Warrior Cats!
Postacie: Waveforce (normalne wątki), Samanva Blirit(schizy)
commisions_for_samanvablirit_by_kreszer-d80csao.png
Sygnaturka by Kreszer

Offline

#242 2013-07-14 18:06

Sabiri
Użytkownik
Lokalizacja: J-no
Data rejestracji: 2011-04-22
Liczba postów: 506
WWW

Odp: Wpadki, błędy, pomyłki filmowców

Nie rozumiem o co ci chodzi z tymi brwiami  o_O


v8dmxx.gif
"Życie spytało śmierć: ''Dlaczego ludzie Mnie kochają, a Ciebie nienawidzą?''.
Śmierć odpowiedziała: ''Ponieważ Ty jesteś pięknym kłamstwem,a Ja bolesna prawdą."

Offline

#243 2013-07-31 16:34

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Wpadki, błędy, pomyłki filmowców

Saraw napisał/a:

Gdy po raz pierwszy spotykamy Vitani, w oddaleniu widać idącego Nukę, a Vitani szarpie się z korzeniem. Widocznie widać, że ma pazury wysunięte, co jest błędem - wszystkie lwiątka w Królu Lwie pazury mają chowane. Na ogół. No ale to ujdzie. Gorzej jest, że już podczas zbliżenia, gdy widzimy Vitani z bliska oraz Nukę przecinającego swym pazurem korzeń, Vitani nie ma pazurów, potem także się nie pojawiają.

Sabiri napisał/a:

W scenie gdy Zazu zwraca uwagę Skazie i mysz mu ucieka widać lwu wysunięte pazury w tylnych łapach,lecz gdy Skaza mówi "przez ciebie straciłem obiad" pazurów nie widać

Sabiri napisał/a:

Kiedy skaza odchodzi mówiąc :O nie mufaso,to ty nie zwracaj sie przeciw mnie < wyraźnie widać pazury na tylnych łapach a gdy  mufasa ryczy i podbiega do niego pytając CZY TO WYZWANIE!? - pazurów nie ma , nr 2 roazmawiaa z simbom i mówi MÓWISZ ŻE OJCIEC POKAZAŁ CI CAŁE LWIE KRÓLESTWO? ma pazurki a kiedy odzywa się :  A CO CI POWIEDZIAŁ O TYM CIEMNYM MIEJSCU TAM? nie ma ich (na tylnych łapach) .

Ta "wpadka" pojawia się w tym temacie wiele razy. Więc ja postanowiłem to podsumować i wyjaśnić.

Sabiri napisał/a:

1.Z pazurami jest tak że mógł je chować no nie ?

Odkryłaś Amerykę! Lwy to kotowate, a prawie wszystkie kotowate mogą chować pazury.

Saraw napisał/a:

Dziwi mnie natomiast fakt, że lwy wysuwały tylko pazury u przednich łap, jakby w tylnych ich nie miały. Wydaje mi się zaś, że kot pod wpływem impulsu wysuwa pazury we wszystkich łapach.

Sabiri napisał/a:

2.ale raczej zwierzę nie kontroluje zbytnio tylnych pazurów tak aby schować je calkiem,co zaprzecza mojej odpowiedzi nr 1 XD

Tu się zgodzić nie mogę. Lwy to kotowate. A więc na podstawie obserwacji kota stwierdziłem, że mogą wysuwać/chować pazury w przednich i tylnych łapach niezależnie. Czyli np. mogą mieć wysunięte w przednich, a schowane w tylnych.

Jeszcze wrócę do tego:

Saraw napisał/a:

Gdy po raz pierwszy spotykamy Vitani, w oddaleniu widać idącego Nukę, a Vitani szarpie się z korzeniem. Widocznie widać, że ma pazury wysunięte, co jest błędem - wszystkie lwiątka w Królu Lwie pazury mają chowane.

To nie jest prawdą. U Simby można zauważyć wysunięte pazury. Np. w "IJCWTBK", a nawet przez krótką chwilę w "Kręgu Życia".

Sabiri napisał/a:

Hieny nie wystawiają pazurów i mają tylko 3 palce O,O a lwy 4

To jest akurat błąd. Hieny to psowate. A psowate nie mogą chować pazurów i mają je cały czas wysunięte.
Jeśli chodzi o palce, to błędem jest też ich liczba.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#244 2014-01-26 19:50

Tima
Użytkownik
Data rejestracji: 2013-12-22
Liczba postów: 429
WWW

Odp: Wpadki, błędy, pomyłki filmowców

W jakiejś scenie Skaza wygląda jak Kovu.

Ostatnio edytowany przez Tima (2014-01-26 19:51)


"Ty i ja to jedno"
" Nie żałuj umarłych, żałuj tych, co żyją bez miłości." ~ Albus Dumbledore
http://krolllewek.blogspot.com/

Offline

#245 2014-05-01 21:10

MrLion
Weteran
Data rejestracji: 2014-03-21
Liczba postów: 1,159
WWW

Odp: Wpadki, błędy, pomyłki filmowców

//Wybaczcie, jeśli ten przykład się już pojawił.//

W TLK2 Młoda Vitani ma "fiołkowy" kolor oczu, gdy jest dorosła ma czerwone, a gdy stada się pogodziły, kolor zmienia się na niebieski.


We Are One!   X

Offline

#246 2014-05-01 21:13

Ariz
Użytkownik
Data rejestracji: 2011-08-18
Liczba postów: 499

Odp: Wpadki, błędy, pomyłki filmowców

Może zmienia się to pod wpływem nastroju - Nala też miała inne oczy jak polowała i była "żądna krwii" niż wtedy gdy witała sie i rozmawiała z Simbą


Za ciebie i mnie..Na krzyża ramionach...Rozpięty był on pan i król...Człowiekiem się stał...I jak człowiek skonał...Z miłością zniósł strach i ból...Każdy grzech...Na krzyżu spłacił...Swoją krwią

Taka jest prawda!

Offline

#247 2014-05-28 18:06

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Wpadki, błędy, pomyłki filmowców

Albo po prostu rysownicy nie zwracali uwagi zbytniej na kolor oczu.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#248 2014-05-29 15:29

MrLion
Weteran
Data rejestracji: 2014-03-21
Liczba postów: 1,159
WWW

Odp: Wpadki, błędy, pomyłki filmowców

No ale jednak nie powinien się zmieniać w trakcie filmu ;x


We Are One!   X

Offline

#249 2014-05-31 17:10

dewil
Użytkownik
Lokalizacja: Lwia Skała
Data rejestracji: 2013-07-31
Liczba postów: 162
WWW

Odp: Wpadki, błędy, pomyłki filmowców

Lwice w tle nawet nie mrugają, kiedy Zira wymawia wojnę Lwiej Ziemi


możesz mi zaufać, jestem dosłownie jak lew najważniejsza jest stado  :dusi:


P.S.Moja kuzynka Claudia dała mi to konto,bo twierdzi że król lew jej się znudził i teraz jestem ja.Mam proźbę,usuńcie to co ona dodała bo ja dopiero zaczynam.

Offline

#250 2015-02-05 23:02

Mika
Weteran
Data rejestracji: 2009-12-12
Liczba postów: 1,006

Odp: Wpadki, błędy, pomyłki filmowców

Nie ma tego tematu, a jeśli się mylę usuńcie ten wątek.

Jestem ciekawa, czy zobaczyliście jakieś błędy w KL, ja np zobaczyłam to:

Gdy Simba biegnie do ciała Mufasy, widać z daleka trawę wokół niego (na każdej klatce z oddali)
http://pridelands.eu/hd/image4614.html

Jednak gdy staje obok niego trawy nie ma, NIGDZIE:
http://pridelands.eu/hd/image4738.html

Wydaję mi się, że w tym filmie jest wiele niejasności, rozumiem, że dzieci nie są wymagającymi odbiorcami i wgl i symbolizm niektórych scen po prostu musi być. Tak jak drzewo w pierwszej chwili jest symbolem życia Simby (w końcu dzięki niemu przeżył), a w drugim momencie złamane drzewo jest symbolem śmierci Mufasy - jedno się zaczyna drugie kończy że tak powiem (pomijam fakt, że jak Mufasa spadał to pod nim nie było żadnego drzewa.)

Drugim błędem jest to, że w pierwszej części bydło biegło w prawą stronę: http://pridelands.eu/hd/image4987.html
W drugiej części zaś biegną na lewo: http://pridelands.eu/hd/image14537.html <- dodatkowo nie wiem czemu, ale Mufasa na tym akurat screenie uśmiecha się [???] brak logiki.

A wy? Znaleźliście coś?


/Jednak był już taki temat, dlatego przeniosłam. ^_^ ~ Kiara/

/Dziękuję Kiaro ^^. Mika/

Ostatnio edytowany przez Mika (2015-02-06 21:40)


Żyj tak, aby twoja wolność nie była więzieniem...

Offline

#251 2015-06-17 10:40

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,329

Odp: Wpadki, błędy, pomyłki filmowców

//Wycinek z mojego posta z tematu o ukończeniu przez Króla Lwa 21 lat//
Co do oczu Nali postanowiłem się sprawie przyjrzeć uważnie, bo ("może to kwestia monitora" pomyślałem) kolory różniły się dla mnie bardzo nieznacznie. Otworzyłem zrzuty ekranów z obu scen i skopiowałem kolory do porównania. Efekt: [link]. Patrząc na składowe kolorów wyszło na to, że faktycznie w dzień oko było bardziej zielone (w RGB zielone 202 dla dnia, 80 dla nocy), a mniej niebieskie (choć dla dnia niebieski 158, a w nocy tylko 78, to faktycznie stosunek do zielonego znacząco zmieniony).
Jednakże, popatrzmy na pozostałe kolory - spojówkę (to żółte u Nali, u człowieka białe) i sierść. Stosunek różnic nasyceń zielonego i niebieskiego między dniem i nocą jest "bardziej zielony" dla dnia i "bardziej niebieski" dla nocy.
Dlatego, uważam, że jest to ten sam kolor (taki... "morski"? Nie znam nazw takich kolorów) jedynie w różnym naświetleniu (intensywnym białym/żółtawym świetle dziennym i słabym niebieskawym świetle nocnym). Do mnie takie tłumaczenie przemawia i nie uznam tego za błąd :P.


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#252 2015-06-17 13:41

Feothar
Użytkownik
Data rejestracji: 2011-04-23
Liczba postów: 560

Odp: Wpadki, błędy, pomyłki filmowców

Kiedyś próbowałem sprawdzić jakby wyglądał Kopa w filmie. Zebrałem kolory Nali z filmu i książki i pobawiłem się balansem kolorów. Udało mi się osiągnąć podobieństwo w jakichś 80-90%. Tą samą metodą spróbowałem dopasować kolory dla Nali z dnia i nocy. O ile udało się to w przypadku sierści to już z oczami wychodzi kompletny cyrk i nic się nie zgadza. To są zupełnie inne barwy i nie znalazłem dla nich żadnych powiązań więc wychodzi na to, że jest to błąd rysowników :good:


"Było nas trzech, w każdym z nas inna krew, ale jeden przyświecał nam cel.
Za kilka lat mieć u stóp cały świat..." :buahaha:

Offline

#253 2015-06-23 19:58

CherryCola
Użytkownik
Data rejestracji: 2014-11-11
Liczba postów: 18

Odp: Wpadki, błędy, pomyłki filmowców

MrLion napisał/a:

W TLK2 Młoda Vitani ma "fiołkowy" kolor oczu, gdy jest dorosła ma czerwone, a gdy stada się pogodziły, kolor zmienia się na niebieski.

Nie zgodzę się. Jej oczy tak w rzeczywistości cały czas są niebieskie, czerwone były tylko w jednej scenie, gdy razem z Nuką idzie podpalać gałązki, co jest jedynie nieco niefartowną grą świateł. Podobnie efekt widzimy w innej scenie, kiedy to czerwone oczy Nuki (http://pridelands.eu/hd/image14479.html) przekonwertowali (cóż, może i nieco bez sensu) na niebieski/fiołkowy pod wpływem nocnego oświetlenia. Jak widać, kiedy odwraca oczy od źródła światła, przybierają ponownie swoją barwę: http://pridelands.eu/hd/image14428.html
Zwykła manipulacja barwą oświetlenia/odbitego światła.
A co do oczu Nali - stwierdzę, że tam również zachodzi dość logiczna reakcja. Bo tu nie chodzi tylko o sam fakt, że "bo nocą jest ciemno, to wszystko po prostu ciemniejsze jest!" i tak samo z dniem, mowa tutaj także o efekcie, jakie daje reszta obiektów. W tle jest jasno, a jak wiemy w dzisiejszych czasach, że widzimy rzeczy i ich kolory ze względu na odbijanie się światła od każdego najmniejszego punkcika. Światło odbija się potem do naszych oczu i inne alele - ale zauważmy: Afryka, środek dnia, palące słońce i żółta trawa wokół, dająca efekt, iż tło wydaje się żółte, a sama lwica jest między tym schowana. Odbite żółtawe światło w połączeniu z niebieskim logicznie daje nam zielonkawy, 'morski' odcień. Nie postrzegam więc tego jako błąd, ponieważ połączenie żółtego z niebieskim w końcu daje zielony, i bez większego rozkminiania dam głowę, że gdyby dać na to zwykły błękit, cały efekt dodający nieco realizmu by się zawalił. Jeżeli narysujesz czarną postać na białym tle, od którego odbija się światło, to chyba logiczne że miejscowo przybierze kolor szarawy, tylko po prostu ciemny. Zwykłe kolory działają w ten sam, bodajże podobny sposób.
Pozdrawiam.  :D

Ostatnio edytowany przez CherryCola (2015-06-23 19:59)


We are all connected in the great circle of life.

Offline

#254 2015-06-23 23:51

Cynka
Użytkownik
Data rejestracji: 2010-08-07
Liczba postów: 134
WWW

Odp: Wpadki, błędy, pomyłki filmowców

http://nala.ru/nalas_eyes.htm

Ciekawa analiza, pod którą muszę się podpisać.

Cherry zauważyła słuszny fakt. Dodam tylko coś od siebie. To, jak widzimy światło i jego nasycenie zależy od składowej fal o różnej długości i częstotliwościach. Kiedy nocą nie ma słońca, nie ma tak silnego źródła emisji światła (fal), dlatego ta składowa jest inna niż za dnia i w efekcie nasze oko widzi barwy inaczej, choć kolor się nie zmienił.

Ostatnio edytowany przez Cynka (2015-06-23 23:51)


sarryxscar_zpsaugz3wbi.png tamaxmalka_zpsjfa5i7yl.png

Offline

#255 2015-09-25 18:26

CherryCola
Użytkownik
Data rejestracji: 2014-11-11
Liczba postów: 18

Odp: Wpadki, błędy, pomyłki filmowców

Ostatnio przeglądając google, natrafiłam na ciekawy argument... - http://www.repostuj.pl/files/2014/06/20 … _93947.jpg
Dafuq? :'D


We are all connected in the great circle of life.

Offline

#256 2015-09-26 00:39

Feothar
Użytkownik
Data rejestracji: 2011-04-23
Liczba postów: 560

Odp: Wpadki, błędy, pomyłki filmowców

W tym przypadku bład stworzył ten co to montował. W czwartym obrazku jest spore przekłamanie.
Zanim Sarabi podniosła Simbe, ten stał przed Sarafiną i szeptał Nali do ucha. Na obrazku nie dość, że Simba jest umiejscowiony w połowie łapy Sarafiny to jeszcze rozmawiać może co najwyżej z ogonem Nali. W rzeczywistości był w tym samym miejscu co na pierwszym obrazku, ale krok dalej.

Ostatnio edytowany przez Kiara (1970-01-01 02:00)


"Było nas trzech, w każdym z nas inna krew, ale jeden przyświecał nam cel.
Za kilka lat mieć u stóp cały świat..." :buahaha:

Offline

#257 2015-10-09 21:29

CherryCola
Użytkownik
Data rejestracji: 2014-11-11
Liczba postów: 18

Odp: Wpadki, błędy, pomyłki filmowców

Nie powiedziałabym. On nie jest właściwie w połowie łapy, tylko "na" jej łapie, i to w momencie, kiedy próbował nieco uciekać. Radzę się przyjrzeć uważnie ;) - https://www.youtube.com/watch?v=KNIiu7k--lg


We are all connected in the great circle of life.

Offline

#258 2015-10-10 01:23

Feothar
Użytkownik
Data rejestracji: 2011-04-23
Liczba postów: 560

Odp: Wpadki, błędy, pomyłki filmowców

No dobra... Zwracam honor  :good:
Specjalnie nałożyłem 2 kadry na siebie by sprawdzić jak to wygląda:
http://i.epvpimg.com/lUXhb.png
Jednak lewitująca głowa to nie jedyny błąd w tej scenie:
http://i.epvpimg.com/3Qnwd.png
Na oddaleniu widać, że Sarabi leży oparta na łapie, a po przybliżeniu jej głowa znika i nagle spada z nieba. Przy normalnej prędkości tak to nie rzuca się w oczy, ale ustawiając 0,25s widać, że przy przejściu z oddalenia na przybliżenie, Nala i Sarafina nie drgnęły nawet o 1mm.


"Było nas trzech, w każdym z nas inna krew, ale jeden przyświecał nam cel.
Za kilka lat mieć u stóp cały świat..." :buahaha:

Offline

#259 2015-10-10 12:00

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Wpadki, błędy, pomyłki filmowców

Kurcze, zawsze coś jeszcze jest w stanie nas zaskoczyć, że nie zauważyliśmy tego wcześniej.  :good:
Ale myślę, że tworząc scenę z sięgającą Sarabi, nikt nawet nie pomyślał, że coś jest trochę nie tak. XD
Gratuluję research'u.  :D


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#260 2016-05-14 21:15

Ashera
Użytkownik
Data rejestracji: 2015-04-15
Liczba postów: 91

Odp: Wpadki, błędy, pomyłki filmowców

Sarafina z pokolorowanymi łapami
tlk_hd_2489.jpeg

Chwilę potem jej łapy są już niepokolorowane
tlk_hd_2505.jpeg

Dorosły Nuka bez grzywy
simbas_pride_3751.jpg

Dziwnie wyglądająca Kiara ze złoziemskim nosem
simbas_pride_2289.jpg
simbas_pride_5272.jpg

Przyjrzyjcie się łapom tych Złoziemek...
simbas_pride_5279.jpg


tumblr_oh1x7aKzdw1v9ez4qo1_540.gif

Offline

#261 2016-07-22 22:04

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Wpadki, błędy, pomyłki filmowców

Ok, wydawało mi się że już wszystko w pierwszej części zauważono, ale ja zauważyłem jeden drobiazg - znikającą wielką skałę w tle. :D
tlk_hd_3454_thumb.jpeg
tlk_hd_3467_thumb.jpeg
Niemal to samo ujęcie, dzieli je ledwie chwila, a skała znika i się pojawia w sposób, którego perspektywą wytłumaczyć się nie da. ;)

Swoją drogą:
I5uTrRE.png
XD


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#262 2016-08-07 21:53

t1n00pr
Użytkownik
Data rejestracji: 2014-10-28
Liczba postów: 31

Odp: Wpadki, błędy, pomyłki filmowców

Dwie następujące po sobie klatki. Odstające z prawej strony włosy Rafikiego zmieniają kolor na biały.
rfhyIu0m.jpgvAGlR4Qm.jpg
> Gif dla lepszego zobrazowania <


Policzcie ile nóg ma Simba :D
OetyQ5ql.jpg

Nala z podwójną łapą, nie mówiąc już wykoślawionej drugiej xd
VDDNpU5l.jpg

> Więcej niedociągnięć z tej sceny <


Wygląd pnia, gdy skacze Timon
x2sOfP8l.jpg
Wygląd pnia, gdy skacze Pumba
f643837l.jpg
Wygląd pnia, gdy skacze Simba
6rpjJMQl.jpg
Choć tego wpadką raczej bym nie nazwał, a bardziej celowym zabiegiem mającym na celu ułatwienie zanimowania ruchu pnia po odbiciu Pumby.

Ostatnio edytowany przez t1n00pr (2016-08-08 00:30)

Offline

#263 2016-08-08 17:01

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Wpadki, błędy, pomyłki filmowców

Te wpadki, które są w ostatnim poście, to mnie nie dziwią. KL był robiony starą techniką (nową jak na tamte czasy) i wtedy by takich szczegółów nawet nie dało się zauważyć. Widać to tylko dzięki temu, że film został "odświeżony".


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman