Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#91 2012-04-16 13:01

Tandi
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-04-15
Liczba postów: 1,091

Odp: Ulubiona Postać

1.spotty,dotty
2.vitani
3.nala
4.kiara
5.tojo
6.kopa
7.kali


Użytkownik zbanowany dożywotnio.

Offline

#92 2012-10-06 23:02

Harikana
Użytkownik
Lokalizacja: Kilimandżaro (Kilimanjaro)
Data rejestracji: 2012-04-10
Liczba postów: 1,204

Odp: Ulubiona Postać

1.Skaza (I :serce: czarne charaktery! Za te sarkazmy i maniery u mnie jest the best! )
2.Vitani (Cicha woda brzegi rwie..)
3.Kovu (Szarmancki, również dobrze wykreowana postać, ale mogli nie mieszać z tym że nie jest synem Skazy bo to istny Skaza ;P )
4. Rafiki (Z poza tego co widać :D )
5. Zazu (Piosenka Zazu wymiata! :la: )

To taka moja ulubiona 5  :good:


7sfa.jpg
Szacunek dla tego pana! Zanim zaczniesz obrażać kibiców zastanów się dwa razy, zapoznaj się chociażby ze wszystkimi akcjami charytatywnymi(np. Kolorujemy) prowadzonymi przez nich, polecam również film dokumentalny "Bunt Stadionów", który powinien rozjaśnić trochę wątpliwości. http://www.kibice.net/publicystyka/91_Serwis_kibice_net_patronem_medialnym_akcji_KOLORUJEMY_.html

Offline

#93 2012-12-23 19:47

Utumu
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-11-27
Liczba postów: 23

Odp: Ulubiona Postać

1. Skaza - uwielbiam go! Po prostu istny, czarny charakter! Jeśli chodzi o zalety, to według mnie jest idealny pod każdym (prawie  :) ) względem. Jego wadą było jednak to, że stał się zły. Czasem myślę sobie, że powinni Skazę, a właściwie Takę, postawić jako głównego bohatera (no fakt... szalona jestem, ale ja na punkcie Skazy mam bzika, jak Zira  ;P )
2. Vitani - pod względem urody. Jest wyjątkowo ładna i... trochę podobna do Nali. Te niebieskie oczy, kolor futra. W sumie Nala i Tani są dość podobne.
3. Kiara
Moja ulubiona trójka  :ok:


:ok:  "Przeszłość często boli... można od niej uciekać, lub też wyciągnąć z niej, jakieś wnioski!"  :ok:
8498814.png

Offline

#94 2013-01-21 21:54

GoldenLion
[center][size=12][b][color=green]Moderator[/color]
Data rejestracji: 2012-04-07
Liczba postów: 6,103

Odp: Ulubiona Postać

Jeśli chodzi o lwicę, to mym ideałem jeśli chodzi o charakter jest z całą pewnością Królowa Sarabi. Poważna, skromna, dostojna, rozważna, kochająca matka... Najważniejsza lwica w stadzie, która tłumaczyła Skazie, dlaczego lwice nie mogą polować. Lubię ją także dlatego, że w filmie grała rolę drugoplanową, więc o jej życiu nie wiemy zbyt wiele. Możemy dzięki temu uruchomić swoją wyobraźnię i wymyślić historię lwicy.
Na drugim miejscu z pewnością pojawi się Nala. Tak, Nala. Szczególnie podobało mi się, jak ze sprytnego i ciekawego świata lwiątka przeobraziła się w piękną, dostojną i odrobinę szaloną lwicę. To ona przyczyniła się do powrotu Simby na Lwią Ziemię, za co ma u mnie wielkiego plusa.
Trzecie miejsce zajmuje Vitani. Jako lwiątko zadziorna, odważna i sprytna, lecz jako lwica rozważna, sprawiedliwa i dobra. Córka Ziry, lecz jakby do niej niepodobna. Z całą pewnością nie była zła, była wyjątkowa. Jako pierwsza sprzeciwiła się swej matce i dołączyła do stada Simby. Miała własne zdanie. Zauroczyła mnie jej grzywka.

Jeśli chodzi zaś o męskie postacie, na miejscu pierwszym na mojej liście są Mufasa i Simba. Ojciec i syn, podobni z wyglądu jak dwie krople wody...  Jednak charakter już nie ten sam. Ojciec poważny, dostojny, sprawiedliwy i troskliwy, a syn to bystry i szalony poszukiwacz przygód... Oby dwa lwy zasługują na dużą uwagę, Król Mufasa i jego potomek, Simba. Mufasa umiera, gdy Simba jest lwiątkiem. Simbę poznajemy na jego prezentacji, później widzimy jego dziecięce lata i podziwiamy, jak wyrasta na mężnego królewicza, który gotów jest strącić swego  stryja z tronu.
Drugie miejsce należy do Kovu, syna Ziry. Matka wpajała mu, że Simba to zło, które musi pokonać, aby zasiąść na tronie Lwiej Skały. Jako młode lwiątko odważny i ciekawy świata, a jako dorosły lew mądry, rozsądny i odważny. Znalazł prawdziwą miłość - Kiarę. Wspólnie z nią połączył dwa wrogie stada: Lwiej Ziemi oraz Wyrzutków.
Trzecie miejsce obejmuje Skaza, postać nosząca miano czarnego charakteru. Długo można by wymieniać jego cytaty, lecz jednym z najbardziej zapamiętanych jest: "Otaczają mnie kretyni!"
Na następnym miejscu będą Timon i Pumba, dwaj przyjaciele. Wprowadzają dużo humoru do filmu, kierują się swoim mottem "Hakuna Matata". Właściwie to oni wychowywali Simbę. Są jednymi z najważniejszych bohaterów, bez których film nie byłby już taki sam. :D

Ostatnio edytowany przez GoldenLion (2013-12-26 16:37)


,,Pamiętaj, kim jesteś'' - Ja zawsze będę pamiętała, że jestem złotym fanem TLK! <3
shining_lion_by_maroko13-d6iz6rk.png ~ Goldi by Maro

Offline

#95 2013-01-29 17:37

Pixie
ZBANOWANY
Data rejestracji: 2013-01-28
Liczba postów: 127

Odp: Ulubiona Postać

Ja po prostu kocham Zazu (choc wiem ze wielu z was go nienawidzi)
Jest smieszny, rozwazny i ceni siebie sam jak i innych.
Zreszta wystarczy ze powie cos zlego i juz moze odleciec na drzewo.
Nie wiem czy to przez to ze kocham ptaszory, a moze dlatego ze kocham akurat ten afrykanski gatunek?


Pixie/Amstazu to jedna osoba. Ban za kradzieże artów

Offline

#96 2013-03-14 17:34

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Ulubiona Postać

1. Mufasa - za to,że sprawia wrażenie ideału, jest mądry, dostojny, sprawiedliwy i podoba mi się jego głos.
2. Skaza - za to, że jest najlepszym czarnym charakterem, inteligenty, przebiegły i również podoba mi się jego głos.
3. Kovu - za jego los, matka robiła mu pranie mózgu, Simba mu nie ufał, wygnany 2 razy (pierwszy raz jako dziecko, drugi jako dorosły), musiał wybierać między stadem a miłością.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#97 2013-03-21 22:01

Serui
Użytkownik
Lokalizacja: EL, Polska.
Data rejestracji: 2013-03-19
Liczba postów: 22
WWW

Odp: Ulubiona Postać

1. Mufasa- sprawiedliwy, odważny, silny i mądry władca, który troszczy się o bezpieczeństwo innych.
2. Skaza- prawdziwy zły charakter. Cechuje go podłość oraz spryt.
3. Simba- syn Mufasy, który po dość długim czasie odkrył prawdziwego siebie i postępował godnie tak jak jego ojciec.
4. Kovu- syn Ziry i Skazy, partner Kiary, córki Simby. Pochodził ze Złej Ziemi, jednak posiadał dobre serce i był otwarty na innych.
5. Rafiki- szaman, który zawsze wywiązywał się ze swoich obowiązków. Cechowała go zabawność oraz tajemniczość.

Oto mój ranking. Nie wiem czy dokładnie oto chodziło, ale mam nadzieję, że wystarczy. :3


9rui9t.jpg

I will protect You..
~*~

The solitude. It's scary, don't you think?

Offline

#98 2013-04-01 18:34

Moon
Użytkownik
Data rejestracji: 2013-02-21
Liczba postów: 72

Odp: Ulubiona Postać

Mój ranking postaci płci żeńskiej wygląda następująco:
1. Kiara
2. Zira
3. Vitani
4. Nala
5. Sarabi
Jeśli chodzi o lwy, to tak:
1. Kovu
2. Skaza
3. Mufasa
4. Simba


"Każdy człowiek jest jak Księżyc.
Ma swoją drugą stronę, której nie pokazuje nikomu."
~Mark Twain

Offline

#99 2013-05-11 19:57

Anisza
Użytkownik
Lokalizacja: Changea
Data rejestracji: 2013-02-22
Liczba postów: 182

Odp: Ulubiona Postać

części  postacie
1-       Mufasa.
2-       Kiara.
3-       Nala


Wynik psychotestu MLP: AppleJack - Jesteś niezawodna i pracowita, chociaż bardzo uparta. Nie masz problemu z ubrudzeniem się i wpadasz w konsternacje, kiedy musisz założyć coś ładnego. Jesteś usposobieniem uczciwości.

ZIRA FAN

Offline

#100 2013-05-13 21:45

Darkness
Użytkownik
Lokalizacja: Zła Ziemia
Data rejestracji: 2013-02-28
Liczba postów: 464
WWW

Odp: Ulubiona Postać

Ja uwielbiam Kovu. Przede wszystkim za jego historię, wygląd i głos ( Marcin Kudełka w jego roli spisał się na medal :ok::)
Bardzo się zawiodłem gdy nie zobaczyłem go w trzeciej części Króla lwa  :(


"Kłamstwa są jak sprinterzy, prawda biega w maratonach."

Offline

#101 2013-05-13 21:48

Himsi
Weteran
Lokalizacja: Kobyłka
Data rejestracji: 2013-05-02
Liczba postów: 1,138

Odp: Ulubiona Postać

Dla mnie najlepsza postacią jest Nala i Kiara moje ulubione postacie.Ja je kocham <3

Offline

#102 2013-06-21 22:41

Rose
Użytkownik
Lokalizacja: Lwia Skała
Data rejestracji: 2011-04-21
Liczba postów: 1,554

Odp: Ulubiona Postać

Dla mnie najlepszą postacią jest Kovu, a zaraz za nim Kiara, a któż by inny! xP


[you] widzę cię nawet w tedy, gdy mam zamknięte ślepia, więc nie kombinuj
:chytry:

Dawny nick: Sarmina
FH: nimfanati

Offline

#103 2013-12-25 18:03

Martyn
Nowy Użytkownik
Data rejestracji: 2013-11-21
Liczba postów: 9

Odp: Ulubiona Postać

Rafiki! Reprezentuje mądrość, ale inną niż Mufasa, u którego podszyta jest oczywiście szlachetnymi cechami, czyli dobrocią, odwagą. Rafiki to spokój, rozsądek, inteligencja, zaś mało brawury (no, dopóki nie trzeba lać hien kijem ;)). Muszę przyznać, że lubię go, bo jestem trochę podobny, właśnie spokojny, wolę się zastanowić nad sytuacją niż działać szybko i zdecydowanie. I ta tajemniczość szamana, nie wiemy o nim zbyt wiele, to też jest ciekawe. :)

Ostatnio edytowany przez Fantlk (2013-12-27 12:57)

Offline

#104 2014-03-09 17:02

wimpy^^
Użytkownik
Lokalizacja: Przemyśl
Data rejestracji: 2014-03-08
Liczba postów: 874

Odp: Ulubiona Postać

Ja to najbardziej lubię Kovu, nie wiem w sumie dlaczego, pewnie za to, że tak fajnie gada xD No i jeszcze trochę mu współczuję. Na piosence "One Of Us" było mi prawie tak przykro jak na śmierci Mufasy xD


tumblr_nj6drfxPLp1tjsw8vo4_250.gif

Offline

#105 2014-03-22 13:15

MrLion
Weteran
Data rejestracji: 2014-03-21
Liczba postów: 1,159
WWW

Odp: Ulubiona Postać

1.Simba
2.Kovu
3.Nala

:D


We Are One!   X

Offline

#106 2014-03-27 08:45

SeneaPL
Użytkownik
Data rejestracji: 2014-03-26
Liczba postów: 86

Odp: Ulubiona Postać

Mufasa i Simba, bez dwóch zdań! Daję te 2 postacie, gdyż nie mogę się zdecydować, czy Simba, który jest no... po prostu go uwielbiam! Czy Mufasa i jego poświęcenie?
Więc daję obydwie. :D
//Proszę, pamiętaj o przecinkach. ;) ~ Goldi//

Ostatnio edytowany przez GoldenLion (2014-03-27 16:36)


,,Król lew" od zawsze i na zawsze!

Offline

#107 2014-03-27 12:37

Wasi
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-03-18
Liczba postów: 660

Odp: Ulubiona Postać

Dla mnie zdecydowanie Mufasa! Uwielbiam go, był dostojnym, dobrym władcą. Szkoda, że czekał go taki los. :(


1186661-designstyle-mango-l.png

by Sami klik! | by Goldi klik! | by Caro klik!

Offline

#108 2014-04-16 13:46

Tima
Użytkownik
Data rejestracji: 2013-12-22
Liczba postów: 429
WWW

Odp: Ulubiona Postać

Najbardziej lubię Vitani jako lwiątko i dorosłą Nalę z TLK1.


"Ty i ja to jedno"
" Nie żałuj umarłych, żałuj tych, co żyją bez miłości." ~ Albus Dumbledore
http://krolllewek.blogspot.com/

Offline

#109 2014-06-07 15:46

Silvana
Weteran
Data rejestracji: 2011-01-21
Liczba postów: 1,104

Odp: Ulubiona Postać

Ile ludzi, tyle opinii. A moja ulubiona postać? Nie Kovu, nie Mufasa, nie Timon, ale Kiara. Kiara, która z biegiem czasu zaczęła mi przywodzić na myśl roztrzepaną, rozchichotaną blondynę (bez urazy dla wszystkich jasnowłosych piękności, proszę nie brać tego do siebie). Jej decyzje były czysto egoistyczne i w większości nie do końca przemyślane. Niegrzeczna, nieposłuszna, niemądra. Sama nie wiem za co ją lubię - może to kwestia przywiązania, albowiem najpierw obejrzałam drugą część filmu, a dopiero po kilku latach pierwszą. A dla siedmiolatki Kiara była odbiciem własnych marzeń i ambicji : beztroska, pogodna i do tego romantycznie zakochana. I tak już jakoś mi zostało. I chyba się nie zmieni.

Offline

#110 2014-08-21 21:44

MiramiDeLion
Użytkownik
Data rejestracji: 2014-08-10
Liczba postów: 173

Odp: Ulubiona Postać

A ja najbardziej lubię Vitani, tylko szkoda, że jest jej tak mało w filmie : / I ubóstwiam jej fanowski paring z Kopą : D


"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."

kimba+2.gif

Offline

#111 2015-05-17 20:19

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Ulubiona Postać

Trochę mam inne zdanie obecnie o postaciach.
Ulubione to:
1. Kovu - za jego los, matka robiła mu pranie mózgu, Simba mu nie ufał, wygnany 2 razy, musiał wybierać między stadem a miłością, oprócz tego jest taki trochę mroczny, widać jego wewnętrzną przemianę, no i jest najładniejszym lwem spośród złoziemców i wszystkich męskich osobników w KL2.
2. Skaza - za to, że jest najlepszym czarnym charakterem, inteligenty, przebiegły, podoba mi się jego sposób mówienia i zachowanie; no i nie jest tak naprawdę powiedziane, czym jego zachowanie było spowodowane - mógł być gorzej traktowany od brata, a lubię takie postacie, bo zawsze mi ich szkoda.
3. Simba - w KL1 jest fajną postacią, której ciężko nie lubić, fajny charakter, w późniejszej części filmu jest go szkoda, bo umiera mu ojciec, musi opuścić stado i żyć z poczuciem winy; za to w KL2 jego zachowanie mnie denerwuje, bo jest nadopiekuńczy.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#112 2016-08-21 19:05

Kifu
Użytkownik
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Data rejestracji: 2016-08-21
Liczba postów: 70
WWW

Odp: Ulubiona Postać

Moją ulubioną postacią jest i będzie Kovu.
Jestem pozytywnie zaskoczony tym, że ktoś kto jest praktycznie od kołyski napuszczany na drugą osobę, a w tym przypadku był nią Simba, mógł się tak bardzo zmienić na lepsze. Ponadto bardzo lubię jego charakter i jest w nim coś co mnie do niego troszkę upodabnia, a mianowicie niektóre cechy charakteru i blizna na oku.  :-D

Ostatnio edytowany przez Kifu (2016-08-21 20:08)

Offline

#113 2016-10-30 21:59

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Ulubiona Postać

Rozmowa z jedną osobą nakłoniła mnie do zrewidowania swoich poglądów i... właściwie wiele się nie zmieniły, bardziej poszerzyły.

Jeśli ograniczymy się do pierwszej części to pytanie zadane w tym wątku jest ciężkie. Mam na nie wiele odpowiedzi. Zależy tylko jak na to spojrzymy. ;)
Za całokształt myślę, iż wyróżniłbym Rafikiego. Mimo iż nie można nazwać go główną postacią to impakt, który wywarł na losy Lwiej Ziemi jest nieoceniony. No i samo usposobienie naszego szalonego szamana jest po prostu... czarujące. :D
Uwielbiam też rozwój charakteru Simby, jego wewnętrzne rozterki. Twórcy naprawdę się postarali by emocje, które nim szargały były czytelne dla dzieci, ale również - nie były pozbawione głębi.
Ach... no i Skaza - jako jeden z najlepszych złoczyńców Disneya. Może nawet jeden z najlepszych w ogóle? ;) W dodatku jego ruchy, mimika i sposób w jaki się wypowiada... wyjątkowo udane połączenie oziębłości i cynizmu z wcześniej nieco mniej typową u czarnych charakterów w animacjach gracją. Nie bez powodu ze wszystkich postaci w filmie jego ruchy są najbardziej... kocie. ;)
Nalę niestety tu pominę bo co prawda sprawdza się świetnie, ale no właśnie - widzimy ją w filmie jako partnerkę/przyjaciółkę Simby. Za mało wiemy o tym co się z nią działo w czasie rządów Skazy (a szkoda, można by w tych klimatach osadzić świetną historię!).

Przechodząc do drugiej części wybór jest prosty - Vitani. :D


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman