Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2013-08-12 17:16

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Tabaluga

Znany serial animowany produkcji niemieckiej.
Z wikipedii:
"Fabuła oryginalnej serii koncentruje się wokół zaognionych stosunków Rajskiej Doliny z Lodolandią. Krótkotrwałe okresy nieoficjalnego zawieszenia broni przerywane są nagłymi i burzliwymi konfliktami zbrojnymi. Obywatele Rajskiej Doliny, Grzebcio, Bzyk i Rubin, podczas beztroskiej zabawy przypadkiem odkrywają tajemnicze jajo zakopane w ziemi. Wykluwa się z niego młody smok – syn i dziedzic Tyriona, Tabaluga. Wkrótce Tabaluga zostaje poinformowany o okolicznościach śmierci jego ojca. Tyrion zginął śmiercią żołnierską podczas bitwy z tyranem Lodolandii, bałwanem Arktosem, ulegając przekształceniu w ciało niebieskie (gwiazdę). Ostatnia prośbą Tyriona zmusiła jego zausznika, Puchacza, do przyjęcia postawy wallenrodycznej: mędrzec emigruje do Lodolandii i podejmuje się zdradliwej współpracy z Arktosem, aby dzięki swej uprzywilejowanej pozycji móc dokonywać strategicznych aktów szpiegostwa i sabotażu. Wraz z końcem serii Arktos uświadamia sobie potężną moc, która (niczym cudowna broń) pozwoli przeważyć szale wojny na jego korzyść. Przed ostatecznym zamrożeniem terenów Rajskiej Doliny powstrzymuje go jednak Tabaluga. Obywatele Rajskiej Doliny żądają dla schwytanego zbrodniarza najwyższej kary, jednak Tabaluga z pozycji siły decyduje się na współpracę z Arktosem. W wyniku tego sojuszu w świecie filmu pojawi się zjawisko zmienności pór roku."
Oglądał ktoś może?


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#2 2013-08-12 18:47

Darkness
Użytkownik
Lokalizacja: Zła Ziemia
Data rejestracji: 2013-02-28
Liczba postów: 464
WWW

Odp: Tabaluga

To bajka mojego dzieciństwa !  :la:
Pamiętam doskonale te czasy, kiedy w niedzielę czekałem cały dzień, aż równo o 19:00 będzie ta bajka.
Wprost kochałem piosenkę końcową
http://www.youtube.com/watch?v=rEYWOlzp5IY
Głos tego wokalisty wydawał mi się zawsze tak wspaniały, że pierwszy raz nie byłem wkurzony, kiedy kończyła się bajka.
Co do fabuły, to jest po prostu świetna. Trzeba mieć naprawdę wyobraźnie, żeby stworzyć coś takiego.
Dubbing też jest dobry. Głosy dobrze dopasowane, aktorstwo na dobrym poziomie. Ogólnie świetnie.
Gdybym miał ją ocenić to dałbym 10/10.


"Kłamstwa są jak sprinterzy, prawda biega w maratonach."

Offline

#3 2013-08-19 10:03

Pinky Panda
Użytkownik
Lokalizacja: IKEA
Data rejestracji: 2012-07-15
Liczba postów: 347

Odp: Tabaluga

Ulubiona postać? Arktos, a jakby inaczej. :D Tabaluga też jest moją ulubiona bajką z dzieciństwa i w sumie nie znam osoby, która nie lubiła tego małego zielonego spryciarza. ^^
Takie pytanie: Wasi ojcowie również lubili oglądać Tabalugę? Bo ja zaobserwowałam, że i mój i tatuśkowie moich znajomych wciągali się w niego nieźle.  :awesomecat:


tumblr_mgip6stizo1rwaj6jo1_500.gif

「彼が死んだ時、私の心も死にました。」

Offline

#4 2013-08-19 14:23

Shadow
Użytkownik
Lokalizacja: Sicz Zaporoska.
Data rejestracji: 2009-04-20
Liczba postów: 763

Odp: Tabaluga

Pinky, przybij piątaka. :3 Ten niecny bałwan-intrygant podbił od pierwszych chwil moje dziecięce serce. Pamiętam, że zawsze się zastanawiałam, czy on te oczy miał zamontowane na kapeluszu, czy też po prostu miał w nim dziury przez które patrzył. xD Na moją sympatię do niego przemówił również fakt, że lubił lody czekoladowe i miał ich zawsze pod dostatkiem. Przyznam, że mu nieraz tego zazdrościłam, bo wystarczyło, że tylko zawołał wiekopomne: ,,Jakubie, zrób mi loda" i miał całą miskę, a ja biedna musiałam obejść się smakiem (chyba, że akurat jakieś lody były w zamrażarce, co w zimie zdarzało się sporadycznie). Pałałam również sympatią do wspomnianego wyżej Jakuba - taki sympatyczny pingwin. I miał ładny głos. Czasem mi się go szkoda robiło, gdy dostawał po piórach od mojego idola.
A co do Twojego pytania, pani Pandolino - mój tatuś też kochał ze mną oglądać tę dobranockę. Chyba podobała mu się nawet bardziej niż mnie. :D


,,Jestem człowiekiem, który jeśli mówi tak, to jest tak, jeśli mówi nie, to jest nie, a jeśli nie mówię nic, to albo nie mogę, albo nie chcę powiedzieć prawdy." - gen. Władysław Sikorski

Offline

#5 2013-08-19 14:50

Pinky Panda
Użytkownik
Lokalizacja: IKEA
Data rejestracji: 2012-07-15
Liczba postów: 347

Odp: Tabaluga

Shadow napisał/a:

Pamiętam, że zawsze się zastanawiałam, czy on te oczy miał zamontowane na kapeluszu, czy też po prostu miał w nim dziury przez które patrzył. xD

O ile mnie pamięć nie myli to w pewnym odcinku kichnął i... jego kapelusz podskoczył, a oczy zostały nad głową.  :omgomgomg:


tumblr_mgip6stizo1rwaj6jo1_500.gif

「彼が死んだ時、私の心も死にました。」

Offline

#6 2013-08-19 15:17

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Tabaluga

Więc tak:
1. Moją ulubioną postacią też był Arktos. Wkurzyło mnie, że go tak zmienili od drugiej serii.
2. Czytałem, że w 1 i 3 serii miał oczy w kapeluszu, a w 2 serii miał w swoim "ciele", a w kapeluszu miał dziury. Bo w serii 2 rysownicy się zmienili, a dopiero w 3 serii zobaczyli, że zrobili błąd.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#7 2013-08-19 18:11

Madame Carotte
Weteran
Lokalizacja: Poznań
Data rejestracji: 2012-05-31
Liczba postów: 2,169
WWW

Odp: Tabaluga

Okurczę, 'moja' dobranocka! Lubiłam oglądać Tabalugę, ale właściwie nie wiem dlaczego. Moja ulubiona postacią był Jakub, trochę się z nim utożsamiałam i żal mi go było, bo Arktos zawsze za dużo od niego wymagał.

Offline

#8 2013-08-19 18:33

Pinky Panda
Użytkownik
Lokalizacja: IKEA
Data rejestracji: 2012-07-15
Liczba postów: 347

Odp: Tabaluga

Madame Carotte napisał/a:

Moja ulubiona postacią był Jakub, trochę się z nim utożsamiałam i żal mi go było, bo Arktos zawsze za dużo od niego wymagał.

Czyżbyś miała starsze rodzeństwo, któremu musiałaś służyć w dzieciństwie? ^^'

Cóż, przyznaję, biedny był ten Jakub... ale to tak jak w realnym, codzinnym życiu, często pracuje się dla bałwana. Obyśmy nie mieli takiego Arktosa jako szefa w pracy. :d


tumblr_mgip6stizo1rwaj6jo1_500.gif

「彼が死んだ時、私の心も死にました。」

Offline

#9 2013-09-05 23:12

Mamao(Kiara 0)
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
Autor/ka awatara: Carotte
Mów mi: Mamo ;P
Wiek postaci: młoda dorosła
WWW

Odp: Tabaluga

Darkness napisał/a:

Głos tego wokalisty wydawał mi się zawsze tak wspaniały, że pierwszy raz nie byłem wkurzony, kiedy kończyła się bajka.

Och tak, też kocham piosenkę końcową. Miła dla ucha, choć z nutą nostalgii, że koniec.

@Panda: Wolę chyba pozostać przy wizji, że to dziury w kapeluszu, bo to drugie jest creepy.

@Fantlk: W jaki sposób zmienili go w drugiej serii, bo chyba coś przegapiłam?

Ja zawsze kibicuję dobrym, choćby nawet zła postać miała o wiele ciekawszy charakter czy historię. Bardzo lubię Tabalugę, oraz Tryiona i wszystkie legendy o smokach jakie pojawiały się na przestrzeni serialu.

/Czemu akurat teraz musiałam zajrzeć do tematu... no i będę oglądać serial po nocy zamiast iść spać. xD/

Ostatnio edytowany przez Mamao (2013-09-05 23:17)

Offline

#10 2013-09-06 16:04

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Tabaluga

Mamao napisał/a:

W jaki sposób zmienili go w drugiej serii, bo chyba coś przegapiłam?

Zabrali mu spryt i inteligencje. Chociaż i tak w serii 1 czasami się mogło wydawać, że tych cech nie miał, to jednak jak się porówna serię 1 z pozostałymi, to wychodzi na to, że je miał.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#11 2014-02-27 22:43

Evanlyn
Użytkownik
Data rejestracji: 2014-02-24
Liczba postów: 42

Odp: Tabaluga

Powiem (napisze) tak. Gdyby dalej to lecialo, to NIE wstydzilabym sie tego ogladac.


Wielki powrót :D

Offline

#12 2014-03-01 14:46

Ariz
Użytkownik
Data rejestracji: 2011-08-18
Liczba postów: 499

Odp: Tabaluga

Hej. Wie ktoś, dlaczego nie można obejrzeć/znaleźć drugiego odcinka tej bajki ? (sezon 1)
Jeśli ktoś jest w posiadaniu tej bajki to bardzo proszę o udostępnienie.


Za ciebie i mnie..Na krzyża ramionach...Rozpięty był on pan i król...Człowiekiem się stał...I jak człowiek skonał...Z miłością zniósł strach i ból...Każdy grzech...Na krzyżu spłacił...Swoją krwią

Taka jest prawda!

Offline

#13 2014-03-01 19:39

Evanlyn
Użytkownik
Data rejestracji: 2014-02-24
Liczba postów: 42

Odp: Tabaluga

Jakby ktos mial linka do wszystkich czesci, byloby super... Moze byc nawet po angielsku xP


Wielki powrót :D

Offline

#14 2014-03-01 21:09

Ariz
Użytkownik
Data rejestracji: 2011-08-18
Liczba postów: 499

Odp: Tabaluga

Angielski ? Proszę bardzo. Jest na yt. Daję linka do 2 odcinka.

Część 1 http://www.youtube.com/watch?v=sr8RhgJfo3A
Część 2 http://www.youtube.com/watch?v=16sdhcniIOc


Za ciebie i mnie..Na krzyża ramionach...Rozpięty był on pan i król...Człowiekiem się stał...I jak człowiek skonał...Z miłością zniósł strach i ból...Każdy grzech...Na krzyżu spłacił...Swoją krwią

Taka jest prawda!

Offline

#15 2014-03-02 09:22

Rita
Użytkownik
Data rejestracji: 2014-03-01
Liczba postów: 30

Odp: Tabaluga

Tak. Kochałam tę bajkę, jak wszystkie inne. ^^
A wiecie, że ona leci na TVP ABC ?

Offline

#16 2014-03-02 18:16

Evanlyn
Użytkownik
Data rejestracji: 2014-02-24
Liczba postów: 42

Odp: Tabaluga

Gdybym miala TVP ABC, czy jak to tam leci z ta nazwa, to bym ogladala Tabaluge xP

Dzieki za linki, ale sama juz znalazlam na YT.
Jak gdzies znajde polskie wersje z odcinkami, to wstawie =)


Wielki powrót :D

Offline

#17 2014-03-09 22:38

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Tabaluga

Evanlyn napisał/a:

Gdybym miala TVP ABC

To jest na Naziemnej Telewizji Cyfrowej.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#18 2014-05-17 01:38

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Tabaluga

To gdzieś leci aktualnie czy nie, skoro mówiliście o telewizji?
Próbowałam kiedyś oglądać po kolei w necie, ale prawie w każdym serwisie brakuje jakichś odcinków i ciągle trzeba szukać kolejnego gdzie indziej.


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#19 2014-05-17 11:37

Ariz
Użytkownik
Data rejestracji: 2011-08-18
Liczba postów: 499

Odp: Tabaluga

Z tego co udało mi się ustalić nigdzie nie ma pierwszych kilku odcinków. Trzeba oglądać po angielsku.


Za ciebie i mnie..Na krzyża ramionach...Rozpięty był on pan i król...Człowiekiem się stał...I jak człowiek skonał...Z miłością zniósł strach i ból...Każdy grzech...Na krzyżu spłacił...Swoją krwią

Taka jest prawda!

Offline

#20 2014-05-17 14:00

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Tabaluga

Już się skończyło. TVP ABC wyemitowało wszystkie odcinki, tylko niestety po dwa dziennie.

Obecnie możesz w internecie obejrzeć całą trzecią serię, prawie całą drugą (z wyjątkiem dwóch odcinków) i pół pierwszej serii na kanale "Michał Silent".


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#21 2014-05-17 14:26

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Tabaluga

Dzięki. W sumie najbardziej zależy mi na wątku Medalionu Smoka.


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#22 2014-05-17 14:31

Ariz
Użytkownik
Data rejestracji: 2011-08-18
Liczba postów: 499

Odp: Tabaluga

Jeśli pojawiło się w telewizji to prędzej czy później ktoś wrzuci brakujące polskie odcinki.


Za ciebie i mnie..Na krzyża ramionach...Rozpięty był on pan i król...Człowiekiem się stał...I jak człowiek skonał...Z miłością zniósł strach i ból...Każdy grzech...Na krzyżu spłacił...Swoją krwią

Taka jest prawda!

Offline

#23 2014-05-17 14:46

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Tabaluga

Medalion Smoka, czyli seria trzecia jest tu:
http://www.youtube.com/playlist?list=PL … TRF8ed4i_L .

A jeśli chodzi o serię pierwszą, to na tym kanale brakuje 9 odcinków.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#24 2014-08-06 11:54

GoldenLion
[center][size=12][b][color=green]Moderator[/color]
Data rejestracji: 2012-04-07
Liczba postów: 6,103

Odp: Tabaluga

Od zawsze lubiłam Tabalugę. Piosenka tytułowa i końcowa cały czas krążą w mojej pamięci. Pierwszy raz zetknęłam się z tym serialem, gdy byłam malutka. Oglądałam wtedy Tabalugę w Wieczorynce. Mam płytę z dwoma odcinkami (z jakiejś gazety). Jakiś czas temu oglądałam prawie wszystkie odcinki na TVP ABC. Ostatnio coraz bardziej zaczynam lubić Arktosa, chociaż i tak moim ulubieńcem jest tytułowy smok. :D


,,Pamiętaj, kim jesteś'' - Ja zawsze będę pamiętała, że jestem złotym fanem TLK! <3
shining_lion_by_maroko13-d6iz6rk.png ~ Goldi by Maro

Offline

#25 2014-08-30 21:40

K.O.T
Użytkownik
Data rejestracji: 2014-08-14
Liczba postów: 187

Odp: Tabaluga

Bajka mojego dzieciństwa. To była jedna z najbardziej lubianych przeze mnie dobranocek. Piosenka z Tabalugi wpadała w ucho i często ją nuciłam:D. Miałam nawet kasetę z dwoma odcinkami i właśnie przez nią poznałam tę bajkę.  Potem Tabaluge puszczano w TV i się oglądało. Pamiętam, że wolałam te starsze odcinki, bo nowe były już inne nieco.


"Otaczają mnie kretyni…"

Offline

#26 2014-08-30 21:49

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Tabaluga

Miałam nawet kasetę z dwoma odcinkami i właśnie przez nią poznałam tę bajkę.

Ja wciąż mam. "Niebezpieczny żar" i "Sługa dwóch panów".


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#27 2014-08-31 03:51

Furaha
Użytkownik
Lokalizacja: Lubelskie
Data rejestracji: 2014-07-13
Liczba postów: 267
WWW

Odp: Tabaluga

XD Pamiętam jak lubiłem te bajkę ... Teraz lubie z niej tylko 1 tekst: "Jakubie zrób mi loda" nie żeby coś Xd


I już się nie martw, aż do końca swych dni, naucz się tych 2, radosnych słów ... Hakuna Matata.

Offline

#28 2014-08-31 11:25

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Tabaluga

Teraz lubie z niej tylko 1 tekst: "Jakubie zrób mi loda" nie żeby coś

Zasmucę cię, ale te słowa nigdy się w tej bajce nie pojawiły.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#29 2014-09-06 22:45

Torrez
Użytkownik
Lokalizacja: Suwałki
Data rejestracji: 2014-09-03
Liczba postów: 45

Odp: Tabaluga

Słabo już pamiętam tą bajke, lecz była to moja ulubiona wieczorynka :D

Offline

#30 2014-09-07 15:12

Furaha
Użytkownik
Lokalizacja: Lubelskie
Data rejestracji: 2014-07-13
Liczba postów: 267
WWW

Odp: Tabaluga

Fire TO SKĄD JA TO ZNAM !!! O_o
A dobda już wiem z chorych przeróbek tej bajki ... Coś musiało mi sie potentegować XD

Ostatnio edytowany przez Furaha (2014-09-07 15:14)


I już się nie martw, aż do końca swych dni, naucz się tych 2, radosnych słów ... Hakuna Matata.

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman