Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2011-02-24 12:20

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Renifer Niko ratuje Święta

Ciekawa animacja 3D przedstawiająca losy renifera Niko, który tak jak jego ojciec chce zostać latającym reniferem
http://www.filmweb.pl/film/Renifer+Niko … 008-446075
Film sympatyczny, warto obejrzeć ale nie spodziewajcie się czegoś niesamowitego...
Film w kilku miejscach przypomniał mi niektóre sceny Króla Lwa (ale ja potrafię dostrzec podobieństwa wszędzie xD)


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#2 2011-02-24 12:37

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,329

Odp: Renifer Niko ratuje Święta

Hmm... nie oglądałem... ale fakt, sądząc z tego:

Humphrey napisał/a:

Renifer który nie wie z kim ma dziecko

to faktycznie nie jest dla dzieci. //xd ale musiała być impreza xd xd xd xd xd//

Ostatnio edytowany przez Ibilis (2011-02-24 12:37)


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#3 2011-02-24 13:14

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Renifer Niko ratuje Święta

No jedna scena jak się chciał się dowiedzieć kto jest ojcem może i nie była xD


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#4 2011-02-24 13:17

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,329

Odp: Renifer Niko ratuje Święta

xd cóż, jego sprawa xd ale fakt faktem, nie dla dzieci xd


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#5 2011-02-24 19:02

Sambirani
Optymistyczna optymistka
Data rejestracji: 2009-09-08
Liczba postów: 3,299

Odp: Renifer Niko ratuje Święta

Oglądałam :) Miło się ogląda ale też nie oczekiwałam od niego dużo. A co do tego "nie dla dzieci" xd nie mam komentarza xd


wężowa mama

XkTwZ8S.png

Offline

#6 2011-04-09 10:42

Heather
Użytkownik
Lokalizacja: Zła Ziemia
Data rejestracji: 2011-04-05
Liczba postów: 51

Odp: Renifer Niko ratuje Święta

Film nawet fajny, chociaż 3d.
Przyjemnie się ogląda.


0102k1_01[1].gif

Offline

#7 2011-04-23 20:09

Helbi
Renifer
Lokalizacja: Lasy Warszawy
Data rejestracji: 2011-04-22
Liczba postów: 1,070
WWW

Odp: Renifer Niko ratuje Święta

Jak dla mnie to jest ciekawa pozycja. Animacja i muzyka bez kokosów (nie to co KL :D) ale jak już wspomnieliście aspekty społeczne są pikantne. Najlepsze w tym filmie jest to, że nie jest amerykański i daje się to poznać właśnie po relacjach między bohaterami. Film jest fiński i to widać, zresztą zrobił na północy furorę. Finowie i w ogóle cała skandynawia mają nieco inne problemy niż my, głównie z modelem rodziny. Oni od zawsze utrzymywali słabe więzi rodzinne, każdy musiał sobie radzić sam, a teraz zmagają się z falą rozwodów, więc dzieci, które nie widziały na oczy tatusia lub nawet nie wiedza kto nim jest znajduje się tam wiele i o do nich był głownie ten film.

P.S. Skandynawia to moja mała szajbka :p


2z59cac.gif

Offline

#8 2011-08-16 03:43

Helbi
Renifer
Lokalizacja: Lasy Warszawy
Data rejestracji: 2011-04-22
Liczba postów: 1,070
WWW

Odp: Renifer Niko ratuje Święta

No i właśnie dlatego bardzo lubię poznawać inne kultury :D Bo bardzo często okazuje się, że już tuż za granicą albo nawet w twoim własnym kraju pewne zachowania, które dla Ciebie są jednoznaczne o utartym znaczeniu w świadomości innych ludzi znaczą coś zupełnie innego. Różnorodność kulturowa ubarwia świat ale jednocześnie jest jedną z głównych przyczyn wojen. Głównie dzięki tak skończonym ignorantom i egotykom jak anglicy czy ich pokłosie... amerykanie :| Są gotowi wybić wszystkich którzy nie mówią "Hello" i nie lubią pic herbaty o 5 po południu. Wracając do tematu to takie filmy mają nam właśnie w prosty (w końcu dla dzieci) pokazać różnice ale też i podobiństwa na których można budować most porozumienia.

//Jeszcze trochę OT :P//
Chyba najgłupszym przykładem wzajemnego nieporozumienia jest konflikt żydowsko - arabski. Co najciekawsze wcale nie chodzi o różnice kulturowe  :chytry: , bo ich kultury są niemal identyczne :D Wywodzą się z tego samego miejsca. Jedni mają w piątek ramadan drudzy maja w ... piątek szabas i oczywiście w obu przypadkach chodzi o post i nie pracowanie. I jedni i drudzy gardzą wieprzowiną w takim czy innym stopniu. Mają bardzo podobne języki i z tego co wiem nie tylko w wymowie. Jedni i drudzy przywiązują dużą wagę do utrzymywania więzi rodzinnych. Jedni i drudzy wierzą w jednego Boga i na dodatek tego samego, pomijając fakt, że prorocy islamscy są tacy sami tylko że mają jeszcze kilku nadprogramowych jak chrystus czy mahomet. To jest dopiero ironia...
Jako komentarz do tego wywodu polecam film Izraelsko - Egipski: "Przyjeżdża orkiestra" ;)


2z59cac.gif

Offline

#9 2012-04-19 16:40

Amstazu
ZBANOWANY
Lokalizacja: Dzika sawanna
Data rejestracji: 2012-04-04
Liczba postów: 85

Odp: Renifer Niko ratuje Święta

No bardzo miłe na święta.  ;P


Pixie/Amstazu to jedna osoba. Ban za kradzieże artów

Offline

#10 2013-01-03 14:05

Samburu
Użytkownik
Lokalizacja: dln/grn Śląsk
Data rejestracji: 2012-01-12
Liczba postów: 259

Odp: Renifer Niko ratuje Święta

Oglądnąłem sobie ten filmik w święta i muszę przyznać że całkiem przyjemnie się go oglądało. Zwłaszcza że nie ma tam wymuszających na siłę śmiechu tekstów i dziwnego humoru co to w niektórych animacjach tego typu jest nadużywane.

Nit napisał/a:

Film w kilku miejscach przypomniał mi niektóre sceny Króla Lwa (ale ja potrafię dostrzec podobieństwa wszędzie xD)

Ja też dostrzegam podobieństwo i to nawet mogę podać scenę w której KL sam się nawinął - to było coś pod koniec filmu, jak Niko oblizany przez matkę mówi w ten sposób: "Mamo nie przy wszystkich!" Chyba od razu przypomina się kąpiel ;p.
Mi tam nawet głos niko przypominał trochę głos małego Simby, co mnie zdziwiło bo do tej pory uważałem że głos małego Mecha był wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju.

Offline

#11 2013-01-31 11:23

Pixie
ZBANOWANY
Data rejestracji: 2013-01-28
Liczba postów: 127

Odp: Renifer Niko ratuje Święta

Osobiscie nie ogladalam ale pamietam ze moja kolezanka miala na to wielka faze.
Caly czas tylko rozmawiala o tym filmie. Choc nic o nim nie wiem, nim go obejrze, wyczekuje, ze bedzie to mily film i ze nie bede miala po nim moich koszmarow o filmowej zlej fabule.


//A ja mam nadzieję, że po Twoich postach nie będę miała moich koszmarów o braku przecinków w postach. Hale.//


Pixie/Amstazu to jedna osoba. Ban za kradzieże artów

Offline

#12 2014-01-03 11:02

turbo1988
Szukający drogi
Lokalizacja: Warszawa
Data rejestracji: 2012-01-06
Liczba postów: 1,078

Odp: Renifer Niko ratuje Święta

Oglądałem pierwszą cześć jak i drugą czyli Renifer Niko ratuje brata.
Fabuła jest dość ciekawa, może nie pokazuje wszystkiego w różowych barwach ale dzięki temu opowieść wydaje się bardziej prawdziwa.
W drugiej części już prawie wszystko jest pięknie, ma możliwość spędzania czasu z ojcem i jest nadzieja na "połączenie" rodziny lecz niespodziewanie pojawia się ojczym i przybrany braciszek.
Sytuacja staje się dość napięta a resztę to już trzeba zobaczyć w filmie  ;)
http://www.youtube.com/watch?v=GY1oc9ob5Ys

Co do podobieństw z Królem Lwem powiem tylko tyle, orły i biała wilczyca  ;P

Mi oba filmy się bardzo podobały.


"Dopóki tutaj jesteś ważne jest kim jesteś"
TimonKopaGanzFertigSized.jpggasp.gif
CZASAMI TO CZEGO NIE WIDAĆ JEST, A TO CO WIDAĆ TO TYLKO ZŁUDZENIE . . .
zapraszam - www.youtube.com/user/TurboTLK www.facebook.com/NikoPoland

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman