Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#31 2012-08-29 21:01

Feothar
Użytkownik
Data rejestracji: 2011-04-23
Liczba postów: 560

Odp: Anime z dzieciństwa

To tak by ożywić trochę ten temat i dać niektórym osobom okazje do powspominania ;)
http://mamoru021.wrzuta.pl/katalog/51B4 … polonia_1/
17 różnych anime wyemitowanych na Polonii 1.


"Było nas trzech, w każdym z nas inna krew, ale jeden przyświecał nam cel.
Za kilka lat mieć u stóp cały świat..." :buahaha:

Offline

#32 2012-08-29 21:53

Wolfinka1999
Użytkownik
Lokalizacja: lwia Skała/Wolbrom
Data rejestracji: 2012-05-25
Liczba postów: 35

Odp: Anime z dzieciństwa

Dla mnie najlepszym anime jest oczywiście FMA.Zaczęłam je oglądać,kiedy miałam 8 lat!Po dodatkowe informacje wejdźcie w watek Wspaniałe anime FMA.


Guest pamiętaj!Idź cały czas na przód i nigdy się nie poddawaj!
Wyświetla się nick osoby czytającej.
Moje ulubione anime to:Yu-Gi-Oh! a openingi  zniego to 4 full i 5 full ;)
Full metal alchemist opening to 2 full ;)

Offline

#33 2012-08-29 21:58

Keoni
[img]http://i49.tinypic.com/wjuber.png[/img]
Lokalizacja: Polska
Data rejestracji: 2011-07-08
Liczba postów: 1,479

Odp: Anime z dzieciństwa

Ja nie cierpie anime. Jedyne co mi się w miare podobało to bajeczka o Hiroshimie. Wrażliwym odradzam oglądania.
http://www.youtube.com/watch?v=BfJZ6nwxD38
Co do komentarza Nitrola i Kiary to polacem sobie obejrzeć film Wpływ kreskówek. Jest dostępny na YouTube.


Już taki jestem zimny drań
I dobrze mi z tym, bez dwóch zdań
bo w tym jest rzeczy sedno
Że jest mi wszystko jedno
Już taki jestem zimny drań

Offline

#34 2012-08-30 04:14

Feothar
Użytkownik
Data rejestracji: 2011-04-23
Liczba postów: 560

Odp: Anime z dzieciństwa

Keoni napisał/a:

polacem sobie obejrzeć film Wpływ kreskówek. Jest dostępny na YouTube.

Obejrzałem i jestem raczej zmieszany samym filmem niż jego treścią. Jest w tym co tam powiedzieli sporo prawdy, ale z kilometra można wyczuć, że "co nie rosyjskie to śmierdzi".
Uczepili się księżniczek i innych filmowych bohaterek... Tylko pytanie jak inaczej mieli je przedstawić? Rozumiem, że teraz każda dziewczyna ma reagować jak typowa szlachcianka sprzed 500 lat? Podchodzi nieznajomy chłopak do dziewczyny, bez skrępowania chwyta jej dłoń i weń całuje. A jak ma dziewczyna zareagować? Pewnie wzdychać w powietrze jaki to on szarmancki. Po obejrzeniu tego filmu to właśnie takie odniosłem wrażenie.
Albo ta scena pokazana z El dorado... Najpierw przedstawiają bohaterkę jako zbyt kobiecą, a później mówią, że taka może być bardziej obeznana w "tych" sprawach bo to inne społeczeństwo. o_O Czyli kompletny bezsens!
Dalej ten apel do rodziców by sprawdzili co czytają ich dzieci. No i to mnie kompletnie rozłożyło... Spotkał się tu ktoś może z scenami erotycznymi w czasopismach dla powiedzmy dwunastolatków? Masa jest takich pism, ale pierwsze słyszę by w którymś prezentowano sceny łóżkowe dla zakochanych. W Polsce się z czymś takim jeszcze nie spotkałem, ale w Rosji to może być jakiś stanard :chytry:
Wiele rzeczy tam przesadzonych jest, ale sensowne fragmenty także się zdarzają. Nie powiem, że się nie zgodzę w sprawie Shreków i innych historii tego typu co jak dla mnie służą do odmóżdżania ludzi. I zgodzę się również z tym, że jedyne sensowne przedstawienie rodziny występuje tylko w historiach o zwierzętach, ale z drugiej strony co innego mieli w nich przedstawić? O czym miałby być Król Lew? Rodzi się Simba, a lwice by go wyżywić idą na polowanie. Idzie sobie zebra, a te skaczą na nią, wbijają pazury w grzbiet i silną paszczą duszą swoją ofiarę, która ginie. Następnie całe w błocie i krwi, ciągną zdobycz do młodego króla, który z uśmiechem wyrywa z niej wnętrzności swoimi ostrymi zębami. No taka historia rzeczywiście jest stworzona dla najmłodszych widzów XD

Ten film tylko potwierdza to, że każdy widzi to co chce widzieć. Jakby patrzeć z perspektywy kilku scen (tak przecież oceniano bajki w filmie), a głównie przykładów podanych wcześniej przez Niuba to Król Lew powinien mieć nawet kategorie +18 bo niektóre sceny mogą być nieodpowiednie nawet dla nastolatków :good:


"Było nas trzech, w każdym z nas inna krew, ale jeden przyświecał nam cel.
Za kilka lat mieć u stóp cały świat..." :buahaha:

Offline

#35 2012-08-30 11:55

Keoni
[img]http://i49.tinypic.com/wjuber.png[/img]
Lokalizacja: Polska
Data rejestracji: 2011-07-08
Liczba postów: 1,479

Odp: Anime z dzieciństwa

Masz racje, Feothar. Film jednak dużo pokazuje. Jak w każdym troche sensu troche przeady. Jak trzymałem (gdzieś 4 lata temu) gazete dla młodzierzy (bravo czy coś) to znalazłem w niej tylko "Jak się całować?" Wiec nie jest to zbytnio złe.  Film na youtube jest od roku wiec może coś się zmieniło. A jeśli chodzi o księżniczki to niewiem jak Tobie ale mi bardziej się podoba całowanie w dłoń niż traktowanie ją jak śmiecia. Całowanie w dłoń to może troszke już przesadne ale moim zdaniem kobiete powinno się traktować przyzwoicie.


Już taki jestem zimny drań
I dobrze mi z tym, bez dwóch zdań
bo w tym jest rzeczy sedno
Że jest mi wszystko jedno
Już taki jestem zimny drań

Offline

#36 2013-12-15 19:36

Pharao
Użytkownik
Lokalizacja: Millenis
Data rejestracji: 2013-12-06
Liczba postów: 81
WWW

Odp: Anime z dzieciństwa

Nwm czy to będzie się liczyć, ale moim anime z dzieciństwa jest Yu-Gi-Oh!, które wyszło dokładnie w 2000 roku i można je było oglądać na TV4. Obecnie odcinki można oglądać na necie, lub  zakupić film na DVD Yu-Gi-Oh! Ostateczne starcie PL


Vote Mal for president.Cause you know what's best...
tumblr_mvrwp7JrrI1r5inwuo7_r1_250.giftumblr_mvrwp7JrrI1r5inwuo5_r1_250.gif11009429.png

Offline

#37 2013-12-20 19:25

Umeme
Użytkownik
Lokalizacja: Nie znajdziesz na mapie
Data rejestracji: 2013-12-16
Liczba postów: 13

Odp: Anime z dzieciństwa

Mam 13  lat... Ale jedyne co mi się przypomina to Król Szamanów!


"Uśmiech jest naj­praw­dziw­szym, kiedy jed­nocześnie uśmie­chają się oczy."- J. Twardowski

Offline

#38 2013-12-20 20:28

Feothar
Użytkownik
Data rejestracji: 2011-04-23
Liczba postów: 560

Odp: Anime z dzieciństwa

A teraz to chyba zaskoczę wszystkich, ale czy rzeczywiście nikt nie pamięta tych anime?

20397.1.jpg
みつばちマーヤの冒険
Mitsuba chi Māya no bōken

muminki_przeszlosc.jpg
楽しいムーミン一家
Tanoshī Mūmin ikka

Bo przeglądam temat i widzę same Czarodziejki z księżyca, Dragon Balle i inne cuda, a o takich perełkach produkcji japońskiej to nikt nie wspomina ;P


"Było nas trzech, w każdym z nas inna krew, ale jeden przyświecał nam cel.
Za kilka lat mieć u stóp cały świat..." :buahaha:

Offline

#39 2013-12-20 23:03

Pinky Panda
Użytkownik
Lokalizacja: IKEA
Data rejestracji: 2012-07-15
Liczba postów: 347

Odp: Anime z dzieciństwa

Feothar napisał/a:

A teraz to chyba zaskoczę wszystkich, ale czy rzeczywiście nikt nie pamięta tych anime?

http://1.fwcdn.pl/ph/38/81/103881/20397.1.jpg
みつばちマーヤの冒険
Mitsuba chi Māya no bōken

http://www.iceis.pl/muminki/muminki_przeszlosc.jpg
楽しいムーミン一家
Tanoshī Mūmin ikka

Bo przeglądam temat i widzę same Czarodziejki z księżyca, Dragon Balle i inne cuda, a o takich perełkach produkcji japońskiej to nikt nie wspomina ;P

Bo większość ludzi nie klasyfikuje w swojej podświadomości tych bajek jako anime, bo wymykają się stereotypowemu wyobrażeniu o anime.


tumblr_mgip6stizo1rwaj6jo1_500.gif

「彼が死んだ時、私の心も死にました。」

Offline

#40 2013-12-21 19:56

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Anime z dzieciństwa

Pinky Panda napisał/a:

Bo większość ludzi nie klasyfikuje w swojej podświadomości tych bajek jako anime, bo wymykają się stereotypowemu wyobrażeniu o anime.

Otóż to. Ja np. nie wiedziałem, że te bajki to anime.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#41 2013-12-22 13:07

Shaia
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-10-26
Liczba postów: 746

Odp: Anime z dzieciństwa

Moje pierwsze Anime nieświadome to Digimony (jestem ogromną fanką całej serii).

Ukryta treść

Digimon-Frontier-Episode-46-English-Dubbed.jpg

Świadome to FMA Brotherhood.

Offline

#42 2014-07-09 13:52

Ariz
Użytkownik
Data rejestracji: 2011-08-18
Liczba postów: 499

Odp: Anime z dzieciństwa

Witam. Kojarzę  większość tytułów wymienionych tutaj i podobnie jak Kiarze 0, również bardzo spodobał mi się InuYasha. Zaczęłam niedawno oglądać, aż w sumie się dziwie że tak późno trafiłam na ten tytuł. A ze swojego dzieciństwa pamiętam Pokemony, leciały na Polsacie, gdy je po tylu latach ponownie oglądam przypominają mi się stare dobre czasy beztroskiego dzieciństwa.

Ostatnio edytowany przez Ariz (2014-07-09 13:53)


Za ciebie i mnie..Na krzyża ramionach...Rozpięty był on pan i król...Człowiekiem się stał...I jak człowiek skonał...Z miłością zniósł strach i ból...Każdy grzech...Na krzyżu spłacił...Swoją krwią

Taka jest prawda!

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman