Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#31 2013-09-13 18:23

Madame Carotte
Weteran
Lokalizacja: Poznań
Data rejestracji: 2012-05-31
Liczba postów: 2,169
WWW

Odp: Wasze ulubione lektury szkolne.

Hmm a cóż Cię urzekło w Lalce i Chłopach?

Offline

#32 2013-09-13 18:32

Kiburi
Użytkownik
Lokalizacja: Łódź
Data rejestracji: 2013-09-09
Liczba postów: 23
WWW

Odp: Wasze ulubione lektury szkolne.

Cóż mnie urzekło w "Lalce"? Przede wszystkim piękny, wyważony, klasyczny styl Prusa. Refleksje i sposób ich prezentowania przez bohaterów [To, co mówi Rzecki, wzruszało mnie czasem do łez]. Obraz XIX-wiecznej Warszawy - sportretowanej wręcz panoramicznie. Głęboka analiza psychologiczna postaci i pojęć związanych z emocjami, uczuciami, moralnością - studium miłości, przyjaźni, zawodu, bohaterstwa, poszukiwania własnej tożsamości, determinacji, zwątpienia...mogłabym wymieniać godzinami. Barwne charakterologicznie postacie, wspaniałe tło jednej z ulubionych przeze mnie epok. Uniwersalność poruszanych tematów etycznych. Piękno tkwiące w ludziach i ideach. Egzystencjalizm przemyśleń. Ciekawa, nietuzinkowa historia.... etc., etc., etc...
Pamiętam, że na jednej z lekcji dyskutowaliśmy na temat: "O czym jest "Lalka"" - okazało się, że zeszła nam na to cała godzina :) I ja mogę opowiadać o tym godzinami. To dla mnie najdojrzalsze i najmądrzejsze dzieło bardzo mądrego, wnikliwego obserwatora.
Poza tym fascynuje mnie wątek: Wokulski- romantyk czy pozytywista?
Wolę nie rozpisywać się zbytnio tutaj o "Lalce", bo miałam nawet niejako o niej pisać pracę olimpijską, więc przesadziłabym pewnie z objętością wypowiedzi. ;]

O "Chłopach" dopiszę jak znajdę kolejną chwilę.

Ostatnio edytowany przez Kiburi (2013-09-13 22:01)


Drodzy moderatorzy!
Proszę ostrożnie z poprawianiem treści moich postów, problemów z językiem polskim nie mam (wręcz przeciwnie), a ingerencja merytoryczna narusza sens mojej wypowiedzi. Pozdrawiam gorąco naszych modów, Kiburi. ;)

Offline

#33 2013-09-13 19:00

Leah
Użytkownik
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior!
Data rejestracji: 2013-03-04
Liczba postów: 306
WWW

Odp: Wasze ulubione lektury szkolne.

Do tej pory moją ulubioną lekturą szkolną jest "Spotkanie Nad Morzem". Nie pamiętam, z której ona jest klasy, ale co tam. Jakby co, jestem w szóstej klasie.


>> deviantART>> KoziolTerrorysta
''Every place you've ever imagined... It's real. There's a fictional city in your mind, and you know every corner of it. Your mind is a world. Each of us is a place."/ Porter Robinson // 【=◈︿◈=】

Offline

#34 2013-09-13 22:03

Kiburi
Użytkownik
Lokalizacja: Łódź
Data rejestracji: 2013-09-09
Liczba postów: 23
WWW

Odp: Wasze ulubione lektury szkolne.

Nie czytałam "Spotkania nad morzem", ale moja koleżanka też je uwielbia, a przerabiali to bodajże w klasach 1-3. Aż się kiedyś sama skuszę, skoro już kilku osobom aż tak się podoba. :D
Będziesz miała Leah jeszcze sporo szans, by do pewnego rodzaju literatury się zapalić, do innego zniechęcić, uwierz mi xD.
Przepraszam za offtop ^^.

Ostatnio edytowany przez Kiburi (2013-09-14 00:30)


Drodzy moderatorzy!
Proszę ostrożnie z poprawianiem treści moich postów, problemów z językiem polskim nie mam (wręcz przeciwnie), a ingerencja merytoryczna narusza sens mojej wypowiedzi. Pozdrawiam gorąco naszych modów, Kiburi. ;)

Offline

#35 2013-09-14 18:03

Madame Carotte
Weteran
Lokalizacja: Poznań
Data rejestracji: 2012-05-31
Liczba postów: 2,169
WWW

Odp: Wasze ulubione lektury szkolne.

Hmm nigdy w ten sposób nie zerkałam ani na Lalkę ( wstyd przyznać, ale po 16 stronach zasnęłam.. ), ani na Chłopów (chyba zniechęcił mnie język, nie pamiętam dokładnie ). Możliwe, że kieedyś się na nie skuszę  :D

Offline

#36 2013-09-14 18:28

Warmik
Użytkownik
Lokalizacja: Będzin
Data rejestracji: 2013-09-01
Liczba postów: 484

Odp: Wasze ulubione lektury szkolne.

Ja chyba najbardziej, zapewne przez zainteresowania lubię "Kamienie na szaniec", ale czekam na "Folwark zwierzęcy", bo po obejrzeniu filmu myślę, że mi się spodoba.

//Dodałem brakująca spację. ~Fantlk//
//Zmieniłem "usunąłem" na dodałem. ~Nit xD//
Powinno być: "usunąłem niepotrzebną spację".
Przepraszam za ten "bałagan". ~Fantlk//

Ostatnio edytowany przez Fantlk (2013-09-20 17:01)


"Jasność tysiąca słońc, rozbłysłych na niebie, oddaje moc Jego potęgi. Teraz stałem się Śmiercią, niszczycielem światów." Robert Oppenheimer

tOKmh0p.jpg

Offline

#37 2013-09-14 18:50

Kiburi
Użytkownik
Lokalizacja: Łódź
Data rejestracji: 2013-09-09
Liczba postów: 23
WWW

Odp: Wasze ulubione lektury szkolne.

@MadameCarotte - ja jestem trochę jak z tamtej epoki wyjęta, więc uwielbiam takie klimaty. I doceniam dobrą literaturę - a to kawał dobrej literatury, z którą można przeżyć niesamowitą przygodę, jak się wie, jak z tego czerpać. Serial Bera z Kamasem, Braunek i Pawlikiem też u-wiel-biam. ;] Piękna robota!
Postaram się coś o "Chłopach" wkrótce uzupełnić. :) Ale już teraz mogę zdradzić, że mową rodem z "Chłopów" mogę posługiwać się płynnie na co dzień. ;]
Jeżeli chciałabyś sięgnąć po te dzieła, ale nie jesteś pewna - polecam tym razem zacząć od seriali, które są bardzo wierne i bynajmniej nie nudne. Myślę, że po złapaniu, co można z tego wyciągnąć, chętniej sięgniesz po lekturę potem. :]

@Warmik - już dzisiaj niejako poruszyliśmy temat "Folwarku zwierzęcego" z M.C. i Mariutunio (jak się go skraca? xD) i chyba wspólnie się wypowiemy, że na pewno Ci się spodoba. :]

Ostatnio edytowany przez Kiburi (2013-09-14 19:24)


Drodzy moderatorzy!
Proszę ostrożnie z poprawianiem treści moich postów, problemów z językiem polskim nie mam (wręcz przeciwnie), a ingerencja merytoryczna narusza sens mojej wypowiedzi. Pozdrawiam gorąco naszych modów, Kiburi. ;)

Offline

#38 2013-09-14 21:48

Strzelec Lew
Użytkownik
Lokalizacja: Rybnik
Data rejestracji: 2012-08-21
Liczba postów: 492

Odp: Wasze ulubione lektury szkolne.

Dla osób zaintrygowanych książkami Orwella polecam "Rok 1984" (lektura dodatkowa w I klasie liceum).


Biały Orzeł znakiem, lew w sercu.

"niepodległości Jej zawsze gotów będę bronić do ostatniej kropli krwi..."
fragment przyrzeczenia ZS "Strzelec" OSW

Offline

#39 2013-12-31 13:08

Tima
Użytkownik
Data rejestracji: 2013-12-22
Liczba postów: 429
WWW

Odp: Wasze ulubione lektury szkolne.

Opowieści z Narnii

//A może ciut wydłużysz post... uzasadniając jakoś taką opinię? Ibilis//

Ostatnio edytowany przez Ibilis (2013-12-31 23:44)


"Ty i ja to jedno"
" Nie żałuj umarłych, żałuj tych, co żyją bez miłości." ~ Albus Dumbledore
http://krolllewek.blogspot.com/

Offline

#40 2014-02-27 22:25

Evanlyn
Użytkownik
Data rejestracji: 2014-02-24
Liczba postów: 42

Odp: Wasze ulubione lektury szkolne.

U mnie byli to Krzyzacy <3

Gdybym miala Wam odpowiedziec, noo... Rozpisalabym sie dosyc sporo, wiec lepiej nie..

//Ten wyraz piszemy łącznie. Ib//

Ostatnio edytowany przez Ibilis (2014-03-01 21:42)


Wielki powrót :D

Offline

#41 2014-03-03 17:37

Lia
Użytkownik
Data rejestracji: 2014-03-01
Liczba postów: 29

Odp: Wasze ulubione lektury szkolne.

Jestem młodą osóbką, więc nie mam zbyt wielu lektur na koncie, ale jak na razie najmilej wspominam Tajemniczy Ogród. Książkę czytałam już we wczesnym dzieciństwie, ale jak to dziecku, szybko mi się znudziła. Jak trochę podrosłam, to przeczytałam ją całą i wrażenia jak najbardziej pozytywne. Gdybym miała wymienić rzeczy, które najbardziej mnie urzekły, to pewnie wymieniłabym wszystkie elementy książki. xd Dlatego napiszę dość krótko - podobał mi się wątek Rudzika i głównej bohaterki, Mary. Bardzo się z nią utożsamiałam, szczególnie we wczesnym etapie mieszkanie z wujem.
Wiem, że tytuł bardzo pospolity, zdaję sobie z tego sprawę. Jak już wspomniałam, młoda jestem i wiele ciekawych lektur dopiero przede mną c:

Ostatnio edytowany przez FireLion (2014-03-04 19:23)


You may say I'm a dreamer,
but I'm not the only one.
I hope some day you'll join us,
and the world will live as one.

Offline

#42 2014-03-13 21:43

wimpy^^
Użytkownik
Lokalizacja: Przemyśl
Data rejestracji: 2014-03-08
Liczba postów: 874

Odp: Wasze ulubione lektury szkolne.

Nie przepadam za lekturami, bo wokół tysiące ciekawszych książek xD No, jedynymi lekturami, które mi się spodobały są:
1. "O psie, który jeździł koleją". Już w sumie nie pamiętam za co tak tą lekturę lubiłam, ale wiem, że mnie strasznie wciągnęła.
2. "Kwiat kalafiora". Uwielbiam czytać  książki napisane za czasów komuny. I uwielbiam Małgorzatę Musierowicz, przeczytałam jeszcze z kilka jej książek.
3. "Opowiesć wigilijna". Lubię Święta xD


tumblr_nj6drfxPLp1tjsw8vo4_250.gif

Offline

#43 2014-06-09 20:49

MrLion
Weteran
Data rejestracji: 2014-03-21
Liczba postów: 1,159
WWW

Odp: Wasze ulubione lektury szkolne.

Tak ogólnie, to nie przepadam za lekturami. Jednak podobały mi się: "80 dni dookoła świata", "Mały książe", "Kamienie na szaniec", "Opowieści z Narni: lew, czarownica i stara szafa". Jeszcze w miarę znośne były "Przygody Tomka Sawyera".


We Are One!   X

Offline

#44 2014-06-10 15:16

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Wasze ulubione lektury szkolne.

Ja również nie przepadam za lekturami. Większości nie dokończyłem. No ale nawet w miarę były: "Mały Książę", "Skąpiec", "Balladyna" (chyba jedyny, któremu się dobrze czytało xd).


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#45 2014-08-21 21:53

K.O.T
Użytkownik
Data rejestracji: 2014-08-14
Liczba postów: 187

Odp: Wasze ulubione lektury szkolne.

Moje ulubione:
"Lalka" Prusa - bardzo ciekawa i momentami zabawna, można mocno wciągnąć się w życie XIX wiecznej Warszawy
"Zbrodnia i kara" - świetnie skonstruowani bohaterowie,  ciekawy wątek psychologiczny, intrygi
"Mały książę" i "Oskar i Pani Róża" -  razem, bo z tego samego powodu je lubię, są wzruszające, mądre i piękne
"Pies, który jeździł koleją" - czytane za smarkacza, ale byłam zachwycona historią tego psa.
"Kamienie na szaniec" - poruszyła mnie historia tych chłopców walczących o Ojczyznę
"Chłopi" - zadano nam "Jesień", ale przeczytałam całość, bo zafascynowały mnie opisy obyczajów na wsi w XIX wieku oraz styl powieści, niesamowita książka!
"Dzieci z Bulerbyn" - tez czytane za smarkacza, chyba najlepsza lektura z klas 1-3, najbardziej mnie wciągnęła, była gruba (na 3 klasę), ale przeczytałam
"Ten Obcy" - zaciekawiła mnie niesamowicie historia "Obcego", zawsze fascynują mnie tajemnicze postaci i wątki w książkach


"Otaczają mnie kretyni…"

Offline

#46 2015-04-29 11:52

Nymeria
Użytkownik
Lokalizacja: Sulechów (Zielona Góra)
Data rejestracji: 2015-04-29
Liczba postów: 39
WWW

Odp: Wasze ulubione lektury szkolne.

Zaczynając od początku najbardziej lubiłam:
- "O psie, który jeździł koleją" - czytałam to tak dawno a nadal pamiętam jakie emocje towarzyszyły mi czytając tą książkę.
- "Chłopcy z placu broni" - wciągnęło mnie od początku do końca, jedna z nielicznych lektur, którą przeczytałam dwa razy.
- "Mały Książę" - jedna z najbardziej klasycznych książek. Nauczyciele nam powtarzają: "jeśli chcecie na maturze brzmieć mądrze, to jako argument weźcie Małego Księcia".
- "Oskar i Pani Róża" - książka, która pokazuje, że trzeba cieszyć się każdą chwilą.
- "Ten Obcy" - przeczytałam dwa razy, albo nawet trzy. Wciągnęło mnie bardzo, było nieco tajemnicze i ciekawiło mnie jak ta historia się skończy.
- "Kamienie na szaniec" - tu nic nie trzeba dopowiadać. Książka mnie wzruszyła przyznam, że miałam nawet łzy w oczach czytając końcowe strony.


"Półprzeźroczyste skrzydła zatrzepotały w powietrzu i po raz pierwszy od setek lat noc ożyła muzyką smoków."
khaleesi_stamp8_by_kadajogameover-d7qctvk.gif khaleesi_stamp5_by_kadajogameover-d7qcseb.gif
"– Czy można okazać dzielność, bojąc się jednocześnie?
– Tylko wtedy można być naprawdę dzielnym."

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman