Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2010-11-15 15:35

Lorise
[center][img]http://i44.tinypic.com/fkyzo8.png[/im
Lokalizacja: Odwróć się powoli :>
Data rejestracji: 2010-07-20
Liczba postów: 3,697

Dzwonnik z Notre Dame

Nad średniowiecznym Paryżem góruje katedra Notre Dame. Lalkarz Clopin śpiewa piosenkę o losach Quasimodo, tajemniczego dzwonnika z Notre Dame. Quasimodo jest dzieckiem cyganki, która zginęła z ręki okrutnego sędziego, opętanego ideą oczyszczenia miasta z wyrzutków. Kaleka znalazł schronienie w katedrze, ale jego opiekun zabronił mu ją opuszczać. Młody chłopak marzy jednak o życiu między ludźmi. W dniu dorocznego święta błaznów Quasimodo zbiera się na odwagę i dołącza do tańczącego tłumu. Tam poznaje piękną cygankę Esmeraldę. W tym samym czasie do miasta przybywa młody kapitan Febus, by służyć sędziemu.


Sygn by Laura-comics

"Va'esse deireádh aep eigean..."

"Jutro ruszę tam, w obcą stronę
Bojąc się, że znów zgubiłem cel.
Może wszystko jest już stracone
A może nie... A może nie..."

303h7ck.png

"Jutro ruszę tam, w inną stronę
Z wiarą, że choć raz nagrodzi mnie los.
I odzyskam myśli stracone
I jeszcze coś... Jeszcze to coś."

                                                           ~Dżem

Offline

#2 2012-08-09 14:34

Salina
Użytkownik
Lokalizacja: Z poza tego co widać
Data rejestracji: 2012-07-27
Liczba postów: 493

Odp: Dzwonnik z Notre Dame

Jeden z najlepszych filmów Disneya. Według mnie postać Frolla jest najlepszym czarnym charakterem tej wytwórni. Trzeba jeszcze dodać, że nie kończy się takim całkowitym Happy Endem, bo w końcu Kwazimodo nie zdobył serca Esmeraldy. Co prawda ukochaną zdobywa w drugiej części, ale nie polecam tego filmu, ponieważ, według mnie, jest to najgorsza kontynuacja w historii Disneya (no może w wyjątkiem  Pocahontas 2)


Król Lew:
-Epicka muzyka
-Epicka historia
-Epickie postacie
-EPICKI FILM

Offline

#3 2012-08-09 16:37

Rarity
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-01-20
Liczba postów: 833

Odp: Dzwonnik z Notre Dame

Salina napisał/a:

Co prawda ukochaną zdobywa w drugiej części, ale nie polecam tego filmu, ponieważ, według mnie, jest to najgorsza kontynuacja w historii Disneya (no może w wyjątkiem  Pocahontas 2)

Dwójka jest o wiele gorsza. Tylko dla kasy. Ale Dzwonnik z Notre Dame [1] jest bardzo dobry filmem,świetna muzyka,grafika i bohaterowie! Na prawdę polecam!


tumblr_n61ltfCX7I1qki7dgo1_400.gif
tumblr_n61ltfCX7I1qki7dgo2_400.gif

Offline

#4 2013-04-12 09:46

gamertr9
Nowy Użytkownik
Lokalizacja: http://www.waltdisney.vgh.pl/
Data rejestracji: 2013-04-11
Liczba postów: 8
WWW

Odp: Dzwonnik z Notre Dame

W ogóle jak to z kontynuacjami od Disneya bywa, sa albo dobre albo złe. Większość niestety jest robiona na odpał i wtedy sa takie buble jak II tego świetnego filmu. Dlatego najlepiej nie oglądać dwójki bo popsuje cały urok jedynki i jej atuty.

Offline

#5 2013-04-16 14:57

Shigalana
Użytkownik
Data rejestracji: 2013-04-15
Liczba postów: 17

Odp: Dzwonnik z Notre Dame

część pierwsza jest niesamowita, najbardziej dojrzała animacja Disneya jak dla mnie. pięknie narysowana, z cudowną muzyką Alana Menkena, wspaniałym polskim dubbingiem (jest to przykład bajki, która moim zdaniem dużo lepiej prezentuje się w naszym języku niż w oryginale), świetną, złożoną historią. szkoda tylko, że gargulce nie istniały wyłącznie w wyobraźni Quasimodo, w filmie jest to jedyna wada, która może nieco razić.
postać Frollo-genialna! najlepszy czarny charakter i osobowość w ogóle.
za to sequel, ech... szkoda słów, grafika tak okropna w porównaniu z jedynką, że aż razi w oczy, opowieść naciągana i mdła... nie byłabym tak zniesmaczona, gdyby to nie była kontynuacja najdojrzalszej w moim odczuciu produkcji Disneya

Offline

#6 2013-04-24 01:00

Mamao(Kiara 0)
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
Autor/ka awatara: Carotte
Mów mi: Mamo ;P
Wiek postaci: młoda dorosła
WWW

Odp: Dzwonnik z Notre Dame

Pierwsza część wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie, fakt, brak żyli długo i szczęśliwie trochę dziwi, ale po tym co mówicie o drugiej części... chyba ją dokończę - obejrzałam tylko 15 minut, a niezależnie od stylu rysunku czy fabuły... jestem ciekawa.

Offline

#7 2013-04-26 23:40

GoldenLion
[center][size=12][b][color=green]Moderator[/color]
Data rejestracji: 2012-04-07
Liczba postów: 6,103

Odp: Dzwonnik z Notre Dame

Zapraszam serdecznie na "seans" w Polsacie. Już jutro o godzinie 20:10 będziecie mogli zobaczyć wzruszający i pouczający film Disney'a - "Dzwonnik z Notre Dame". Powtórka z rozrywki w najbliższą niedzielę o godzinie 10:45. Szczególnie zachęcam do oglądania filmu tych, którzy jeszcze go nie widzieli. Nie zawiedziecie się na pewno, fabuła jest bardzo wciągająca i trzyma w napięciu do samego końca. Polecam z całego serduszka. Wasza Goldi. :)


,,Pamiętaj, kim jesteś'' - Ja zawsze będę pamiętała, że jestem złotym fanem TLK! <3
shining_lion_by_maroko13-d6iz6rk.png ~ Goldi by Maro

Offline

#8 2014-03-17 14:38

Tima
Użytkownik
Data rejestracji: 2013-12-22
Liczba postów: 429
WWW

Odp: Dzwonnik z Notre Dame

Ten film jest genialny (tak to się pisze XD)!

Ostatnio edytowany przez FireLion (2014-03-17 18:09)


"Ty i ja to jedno"
" Nie żałuj umarłych, żałuj tych, co żyją bez miłości." ~ Albus Dumbledore
http://krolllewek.blogspot.com/

Offline

#9 2014-03-17 16:31

Ariz
Użytkownik
Data rejestracji: 2011-08-18
Liczba postów: 499

Odp: Dzwonnik z Notre Dame

Lwiątko11, ---> genialny*, tak się piszę.
Zgadzam się z Tobą ten film, Aladyn i Król Lew stoją na pierwszym miejscu w moim rankingu. To klasyka. Nie wiem jak można być na to obojętnym i tylko krytykować.

Ostatnio edytowany przez Ariz (2014-03-17 16:31)


Za ciebie i mnie..Na krzyża ramionach...Rozpięty był on pan i król...Człowiekiem się stał...I jak człowiek skonał...Z miłością zniósł strach i ból...Każdy grzech...Na krzyżu spłacił...Swoją krwią

Taka jest prawda!

Offline

#10 2014-03-17 21:57

wimpy^^
Użytkownik
Lokalizacja: Przemyśl
Data rejestracji: 2014-03-08
Liczba postów: 874

Odp: Dzwonnik z Notre Dame

Mądry film, ale jak dla mnie trochę za bardzo brutalny. Drugiej częsci nie oglądałam, ale skoro tak piszecie to chyba nie obejrzę xD


tumblr_nj6drfxPLp1tjsw8vo4_250.gif

Offline

#11 2014-06-12 15:07

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Dzwonnik z Notre Dame

Mi się podobał. Za bardzo brutalny? Jak dla mnie to aż tak źle nie było.
Drugiej części nie widziałem jeszcze.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman