Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2011-12-05 17:36

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Zauważyliście?

nea napisał/a:

Zauważyliście,że w KL 1 I 2 na skałach balansują i walczą o życie różne lwy:
-Mufasa
-Simba
(we śnie Simby)
-Mufasa i Simba
-Zira.
-Kiara

Ogółem 4 lwy. Zauważaliście,że Skaza,zawsze doprowadza do tego,żeby jego ofiara wisiała bezbronna i dopiero wtedy mówi mu dokładnie 3 wyrazy,po czym zabija.
We śnie Simby tu był akurat trójkącik,Simba po prostu stracił rachubę czasu i zawahał się co sprawiło,że jego ojciec zsunął się z klipu.Właśnie taką wersję przyjął i zapamiętał,gdy Skaza mu tu wyznał.Tak właśnie wyobrażał sobie prawdziwą śmierć Mufa.Wtedy na Lwiej Skale Skaza podstępem sprawił,że Simba stał się bezbronny i zdany na jego łaskę i litość. Simba po prostu nie wyczuł podstępu, jego wzrok był błagalny gdy wyciągał łapę do Skazy,a  ten snuł swoją gadkę. Dopiero gdy go chwycił w jego oczach i po pysku widać skupienie i zaczął słuchać co mówi Skaza. Wreszcie gdy Skaza odskoczył,by Simba mógł już spokojnie się stoczyć,ten wyskoczył z krzykiem samoistnie.Z kolei Kiara odziedziczyła po tatusiu zwinność i sama wyskoczyła i uratowała się od ognia.A Zirą było dużo poprawek.Ostatnia scena gdy się zsuwa była najpierw pierwszą. Była zła na Kiarę i nie wybaczyłaby gdyby przyjęła od niej pomoc.Totalnie zignorowała  jej głos i rady oraz pomoc. Och sama bała się śmierci jak ognia.Miała jeszcze szanse,ale jej nie wykorzystała.
Nad tymi lwami zawsze stoją inne w bezpiecznym miejscu.Obserwują ich wysiłki i wysłuchują próśb i błagań.Zawsze jedna ze stron w stosunku do drugiej przejawia agresję,np atakowanie Mufasy i Simby przez Skazę łapami.Ale czasem druga strona też i tak oto Zira choć jej życie wisi na włosku,atakuję żądza zemsty Kiarę.Jeśli ta agresja jest przejawiana w stosunku do lwa na dole,to już nie ma praktycznie żadnych szans na ratunek(zabicie Mufasy.)(i Simby w jego śnie)Lwy bronią się przed różnym zagrożeniem woda (Zira), stado gnu (Simba {we śnie}), (2 razy Mufasa) ognień, (Simba i Kiara). Tylko Simba i Kiara ratują się od śmierci.

W wyniku błędu na forum straciliśmy sporo tematów - ten był jednym z nich
Szczęście w nieszczęściu - zachowały się kopie Google:
http://pridelands.eu.pl/rozne/stadolwie … liscie.htm


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#2 2011-12-22 21:30

Ariz
Użytkownik
Data rejestracji: 2011-08-18
Liczba postów: 499

Odp: Zauważyliście?

Nitrol,można nadal kontynuować ten wątek?


Za ciebie i mnie..Na krzyża ramionach...Rozpięty był on pan i król...Człowiekiem się stał...I jak człowiek skonał...Z miłością zniósł strach i ból...Każdy grzech...Na krzyżu spłacił...Swoją krwią

Taka jest prawda!

Offline

#3 2011-12-22 21:51

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Zauważyliście?

No jasne, że tak - po to otworzyłem go ponownie, zapraszam do dyskusji ;)


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#4 2011-12-22 23:03

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Zauważyliście?

Szczerze, to nie wiem co można tu dodać. Wypracowanie objęło wszystkie aspekty i dało tylko wyjaśnienie, a nie daje pytań, na które mogłaby odpowiedzieć dyskusja.


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#5 2011-12-24 21:31

Ariz
Użytkownik
Data rejestracji: 2011-08-18
Liczba postów: 499

Odp: Zauważyliście?

//Zamierzam urozmaicić ten wątek,po tym jak stanął w martwym punkcie//

Zauważyliście,że w KL 1 I 2 na skałach balansują i walczą o życie różne lwy:
przechwytywaniewtrybieps.jpg
przechwytywaniewtrybiephv.jpg
przechwytywaniewtrybiepvx.jpg
przechwytywaniewtrybiepyr.jpg
przechwytywaniewtrybiepnn.jpg

Ogółem 4 lwy. Zauważaliście,że Skaza,zawsze doprowadza do tego,żeby jego ofiara wisiała bezbronna i dopiero wtedy mówi mu dokładnie 3 wyrazy,po czym zabija.

przechwytywaniewtrybiepg.jpg
przechwytywaniewtrybiepvme.jpg
przechwytywaniewtrybiepoq.jpg
przechwytywaniewtrybiepk.jpg

Tylko Simba i Kiara ratują się od śmierci.
przechwytywaniewtrybiepqt.jpg
przechwytywaniewtrybiepkp.jpg

Śmierć spowodowana właśnie upadkiem:
przechwytywaniewtrybiepyr.jpg
przechwytywaniewtrybiepax.jpg
przechwytywaniewtrybiepwt.jpg
przechwytywaniewtrybiepwu.jpg

Ten wzrok,o którym wspominał Skaza
przechwytywaniewtrybiepz.jpg
przechwytywaniewtrybieprl.jpg
przechwytywaniewtrybieptk.jpg
przechwytywaniewtrybiepan.jpg

Jeśli ta agresja jest przejawiana w stosunku do lwa na dole,to już nie ma praktycznie żadnych szans na ratunek
przechwytywaniewtrybieplm.jpg
przechwytywaniewtrybieptp.jpg
przechwytywaniewtrybiepsa.jpg
przechwytywaniewtrybiepqg.jpg

Inne podobieństwa:
przechwytywaniewtrybiepnm.jpg
przechwytywaniewtrybiephm.jpg
przechwytywaniewtrybieptb.jpg
przechwytywaniewtrybiepln.jpg
przechwytywaniewtrybiepea.jpg


przechwytywaniewtrybiepf.jpg
przechwytywaniewtrybiepee.jpg
przechwytywaniewtrybiepxw.jpg
przechwytywaniewtrybiepd.jpg
przechwytywaniewtrybieptp.jpg

Pomoc z góry:
przechwytywaniewtrybiepw.jpg
przechwytywaniewtrybiepys.jpg
Reszcie nikt nie chciał pomóc   ;(

Balansowanie

przechwytywaniewtrybiepmi.jpg
przechwytywaniewtrybiephv.jpg
przechwytywaniewtrybiepyq.jpg
przechwytywaniewtrybiepk.jpg

Ostatnio edytowany przez Ariz (2011-12-25 19:36)


Za ciebie i mnie..Na krzyża ramionach...Rozpięty był on pan i król...Człowiekiem się stał...I jak człowiek skonał...Z miłością zniósł strach i ból...Każdy grzech...Na krzyżu spłacił...Swoją krwią

Taka jest prawda!

Offline

#6 2011-12-24 22:10

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,329

Odp: Zauważyliście?

Świetna analiza Ariz. Te screeny to super porównanie :D
Faktycznie... ciągle powtarza się ten schemat... ale jest to dość efektowne i prawdopodobne (a nie, że wywala się na kogoś palma... albo uderza grom z nieba xd).


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#7 2011-12-25 15:30

Ariz
Użytkownik
Data rejestracji: 2011-08-18
Liczba postów: 499

Odp: Zauważyliście?

Dziękuję Ib.Niedługo dodam nowe podobieństwa.


Za ciebie i mnie..Na krzyża ramionach...Rozpięty był on pan i król...Człowiekiem się stał...I jak człowiek skonał...Z miłością zniósł strach i ból...Każdy grzech...Na krzyżu spłacił...Swoją krwią

Taka jest prawda!

Offline

#8 2011-12-26 22:31

Sufuria
Użytkownik
Data rejestracji: 2011-04-22
Liczba postów: 87

Odp: Zauważyliście?

Dzieki Ariz : ) O wile latwiej zrozumiec o co chodzi w temcie dzieki tym obrazkom. :) Mnie sie podoba powtarzajaca sytuacja ze skala w Krolu Lwie.

nea napisał/a:

Zauważaliście,że Skaza,zawsze doprowadza do tego,żeby jego ofiara wisiała bezbronna i dopiero wtedy mówi mu dokładnie 3 wyrazy,po czym zabija.

Hmmm... 'zawsze' to zle slowo. Z tego, co pamietam bylismy tylko przy dwoch morderstach Skazy, z ktorych jedno zakonczylo sie fiaskiem. Dwa razy probowal tej samej sztuczki. A mowia, ze do trzech razy sztuka. >> Hmmm.... Ciekawe czy antylopy i zebry tez dyndaly na skale.... xD


PS: Brak polskich literek.. jakby, co ;P

Offline

#9 2011-12-26 23:08

Ariz
Użytkownik
Data rejestracji: 2011-08-18
Liczba postów: 499

Odp: Zauważyliście?

Sufuria już tłumaczę
zawsze doprowadza do tego,żeby jego ofiara wisiała bezbronna i dopiero wtedy mówi mu dokładnie 3 wyrazy,po czym zabija.
Chodzi o to,że w wąwozie Skaza celowo doprowadził Mufasę by wspinał się po skale.Potem z Simbą było podobnie.Scar skorzystał,że ogłuszył go piorun,a gdy ten nie zdawał sobie sprawy,że się cofa po Lwiej Skale,zsunął się.Plan Skazy znowu się udał,choć nie udało mu się zabić Simby
EDIT:czy chcecie może więcej scen do wypracowania?

Ostatnio edytowany przez Ariz (2012-01-07 21:25)


Za ciebie i mnie..Na krzyża ramionach...Rozpięty był on pan i król...Człowiekiem się stał...I jak człowiek skonał...Z miłością zniósł strach i ból...Każdy grzech...Na krzyżu spłacił...Swoją krwią

Taka jest prawda!

Offline

#10 2012-03-15 14:02

pokemon
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-03-13
Liczba postów: 703

Odp: Zauważyliście?

Jeśli jest tu o śmierci Mufasy, to mam znaleziony przeze mnie błąd. Kiedy Simba podchodzi do nieżywego Mufasy, to na jego ( Mufasy ) ciele nie widać śladów kopyt, a wszyscy wiemy, że w wąwozie biegło stado antylop gnu. Jak to możliwe ?  :co:  Przecież stado go stratowało.

Offline

#11 2012-03-15 14:08

Ariz
Użytkownik
Data rejestracji: 2011-08-18
Liczba postów: 499

Odp: Zauważyliście?

Dokładnie,również nie widać śladów ran na łapach Mufasy,a przecież zrobił mu je jego brat.Wiadomo,że ta scena (położenie łap jednych na drugich) była krótka i żadne dziecko się tego w ciągu tych kilku sekund nie spostrzeże.A celowo nie pokazano ran/siniaków/śladów kopyt,z racji,że jest to film dla dzieci i nie powinny one oglądać takich masakrycznych rzeczy.Już sama śmierć Mufasy wystarczyła

Ostatnio edytowany przez Ariz (2012-03-15 14:09)


Za ciebie i mnie..Na krzyża ramionach...Rozpięty był on pan i król...Człowiekiem się stał...I jak człowiek skonał...Z miłością zniósł strach i ból...Każdy grzech...Na krzyżu spłacił...Swoją krwią

Taka jest prawda!

Offline

#12 2012-03-15 14:10

Maru
[center][img]http://skroc.pl/db628[/img][/center]
Data rejestracji: 2012-03-10
Liczba postów: 5,190

Odp: Zauważyliście?

Pokemonie, to jest bajka i raczej nie pokazaliby dzieciom poharatanego ciała Mufasy :P
Inna mała ciekawostka. W wąwozie stado biegnie w prawą stronę, we śnie Simby biegną już w lewo dodatkowo mając żółte świecące oczy.


rainbow-mplz.gif?1rainbow-aplz.gif?1rainbow-rplz.gif?1rainbow-uplz.gif?1

Offline

#13 2012-03-15 14:36

pokemon
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-03-13
Liczba postów: 703

Odp: Zauważyliście?

Racja. Chociaż trochę to dziwne. Ale faktycznie, nie powinni pokazywać takich scen w filmie dla dzieci.

Offline

#14 2013-03-23 00:20

Ariz
Użytkownik
Data rejestracji: 2011-08-18
Liczba postów: 499

Odp: Zauważyliście?

Jak sie tak przyjrzeć całej tej sytuacji to Disney użyl takiego schematu również i w innych bajkach, które same stworzył. NP Alladin
przechwytywaniewtrybiepjt.jpg
przechwytywaniewtrybiepci.jpg
VS  The Lion King
przechwytywaniewtrybiepg.jpg
przechwytywaniewtrybiepvme.jpg


Za ciebie i mnie..Na krzyża ramionach...Rozpięty był on pan i król...Człowiekiem się stał...I jak człowiek skonał...Z miłością zniósł strach i ból...Każdy grzech...Na krzyżu spłacił...Swoją krwią

Taka jest prawda!

Offline

#15 2013-03-31 16:38

Moon
Użytkownik
Data rejestracji: 2013-02-21
Liczba postów: 72

Odp: Zauważyliście?

Przeniosłam post, do odpowiedniego tematu ;) Zauważyliśćie, że podczas prezentacji Kiary, wygląda ona bardziej jak Shani (postać koncepcyjna)? Zobaczcie:
Szkice Shani:
http://akril15.com/Literature/tptnw/shani1.gif
Prezentacja Kiary:
http://pridelands.eu/pictures/tlk2/1/si … e_0134.jpg


"Każdy człowiek jest jak Księżyc.
Ma swoją drugą stronę, której nie pokazuje nikomu."
~Mark Twain

Offline

#16 2014-05-27 15:50

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Zauważyliście?

Wydaje mi się, że Disney lubił robić różne schematy i podobieństwa. Bo nie sądzę, że to wszystko to przypadek.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#17 2014-05-27 16:41

Ariz
Użytkownik
Data rejestracji: 2011-08-18
Liczba postów: 499

Odp: Zauważyliście?

No tak, Disney miał tendencję do powtarzania wielu schematów.
http://www.youtube.com/watch?v=DnJ1Tna1W_E&feature=kp


Za ciebie i mnie..Na krzyża ramionach...Rozpięty był on pan i król...Człowiekiem się stał...I jak człowiek skonał...Z miłością zniósł strach i ból...Każdy grzech...Na krzyżu spłacił...Swoją krwią

Taka jest prawda!

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman