Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2012-05-14 19:34

Silvana
Weteran
Data rejestracji: 2011-01-21
Liczba postów: 1,104

Trylogia "Igrzyska Śmierci"

Na ruinach dawnej Ameryki Północnej rozciąga się państwo Panem, z imponującym Kapitolem otoczonym przez dwanaście dystryktów. Okrutne władze stolicy zmuszają podległe sobie rejony do składania upiornej daniny. Raz w roku każdy dystrykt musi dostarczyć chłopca i dziewczynę między dwunastym a osiemnastym rokiem życia, by wzięli udział w Igrzyskach śmierci, turnieju na śmierć i życie, transmitowanym na żywo przez telewizję. Bohaterką, a jednocześnie narratorką książki jest szesnastoletnia Katniss Everdeen, która mieszka z matką i młodszą siostrą w jednym z najbiedniejszych dystryktów nowego państwa....

Przyznaję, książka na początku nie przypadła mi do gustu. Akcja rozwijała się w ślimaczym tempie. Opisanie przygotowań do Igrzysk ciągnie się przez pół książki...  :/ . Ale kiedy Katniss trafiał na arenę - nie mogłam oderwać się od książki :D. Podczas Igrzysk na uczestników czeka mnóstwo nieprzewidzianych i niebezpiecznych sytuacji. Nie wiadomo co przyniesie następny dzień... I nie zapominajmy oczywiście o wątku miłosnym ;). Wszystko komponuje się w doskonałą całość :D. Gorąco polecam!

Offline

#2 2012-05-15 18:22

Lejla
Użytkownik
Data rejestracji: 2011-03-22
Liczba postów: 186

Odp: Trylogia "Igrzyska Śmierci"

Jest to jedna z książek która trafiła do mnie bo przyjaciółki poleciły. Mnie od początku książka zaciekawiła, uwielbiam ten moment kiedy to Kat biegnie na pomoc Rue a potem śpiewa jej jakąś piosenkę bo ją przed śmiercią oto poprosiła <3 Kocham tą książkę, jest na równo 1 miejscu wraz z "Zwiadowcy", oraz  "Gone : zniknęli",  już 2 tom czytam :D Ostatnio film był w kinach, widział ktoś ?


mlp__friendship_is_magic_stamp_by_ecokitty-d3fsrsc.gif animlek_by_laura_comics-d5427ps.gif c5a091890508ab5d4f416964b337fb68.png
Sach dzięki za tą animację <3

Offline

#3 2012-05-16 15:32

Silvana
Weteran
Data rejestracji: 2011-01-21
Liczba postów: 1,104

Odp: Trylogia "Igrzyska Śmierci"

Film oglądałam dwa razy - BOSKI :D. Tak jak aktor grający Peetę ;). Lej, Zwiadowcy, GONE... Mamy podobny gust ;).

Offline

#4 2012-05-16 15:46

Lejla
Użytkownik
Data rejestracji: 2011-03-22
Liczba postów: 186

Odp: Trylogia "Igrzyska Śmierci"

Ja niestety nie bo mam bardzo zacne kino które ma tylko 2 sale i puszczało igrzyska o 20:20 -.-  . Powiedz mi jeszcze że "drżenie" czytałaś a cię przytulę :3


mlp__friendship_is_magic_stamp_by_ecokitty-d3fsrsc.gif animlek_by_laura_comics-d5427ps.gif c5a091890508ab5d4f416964b337fb68.png
Sach dzięki za tą animację <3

Offline

#5 2012-05-16 16:32

Silvana
Weteran
Data rejestracji: 2011-01-21
Liczba postów: 1,104

Odp: Trylogia "Igrzyska Śmierci"

No to nici z przytulania, bo nie czytałam XD. Ale jak będę mieć okazję to na pewno to zrobię ;).
Właśnie skończyłam czytać trzecią część i... okazała się najlepsza ;). Trylogia "Igrzyska Śmierci" z pewnością trafi na listę moich ulubionych książek :D.

Ostatnio edytowany przez Silvana (2012-05-20 11:31)

Offline

#6 2012-07-03 22:40

Vampirrka
Użytkownik
Lokalizacja: woj.Zachodniopomorksie
Data rejestracji: 2012-07-03
Liczba postów: 12

Odp: Trylogia "Igrzyska Śmierci"

Mmm ... Chyba się skuszę na tę książkę :p Może być ciekawa.

A czy ktoś tu wspominał o "Drżeniu" :D . Chyba jedna z najlepszych książek jakie czytałam ! Niestety przeczytałam już całą trylogię :D


"[...], a potem wzeszło słońce i nadeszła szara rzeczywistość"   ~The Vampire Diaries

Offline

#7 2012-08-06 12:42

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Trylogia "Igrzyska Śmierci"

Proszę, uwagi ogólne o wszystkich książkach możecie wymienić w innym temacie.

Oglądałam tylko film, ale zaciekawił mnie na tyle, aby przeczytać książkę. Zanim się do niej zabiorę, powiedzcie czy jest jakaś znaczna rozbieżność fabuły między nią i filmem?


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#8 2012-12-28 15:05

Strzelec Lew
Użytkownik
Lokalizacja: Rybnik
Data rejestracji: 2012-08-21
Liczba postów: 492

Odp: Trylogia "Igrzyska Śmierci"

Kiara 0 napisał/a:

(...) Oglądałam tylko film, ale zaciekawił mnie na tyle, aby przeczytać książkę. Zanim się do niej zabiorę, powiedzcie czy jest jakaś znaczna rozbieżność fabuły między nią i filmem?

Cóż, pani Kiaro 0, film bardzo niewile odbiega od treści książki (w ekranizacji książki nigdy nie uda się umieścić wszystkich szczegółów).

Co do samej książki (dzięki "koleżankom" z klasy jest to nasza lektura obowiązkowa): jak dla mnie autorka zbyt mocno skupia się na opisywaniu uczuć głównej bohaterki oraz zbyt często w tekście pojawiają się opisy przeszłości. Akcja jest nieco chaotyczna, niektóre fragmenty czytałem po kilka razy, by je zrozumieć. Moja ocena "Igrzysk" to 4/10.

Ostatnio edytowany przez Strzelec (1970-01-01 02:00)


Biały Orzeł znakiem, lew w sercu.

"niepodległości Jej zawsze gotów będę bronić do ostatniej kropli krwi..."
fragment przyrzeczenia ZS "Strzelec" OSW

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman