Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2012-03-16 21:21

Koy
Użytkownik
Lokalizacja: Magiczna Ziemia
Data rejestracji: 2011-11-05
Liczba postów: 1,241
WWW

"Szeptem","Cresendo","Cisza" Becca Fizpatric

Trylogia książek autorstwa Beccy Fizpatrick. Jak na razie jestem w trakcie czytania części pierwszej zwanej "Szeptem", ale co o tych książkach napiszę:

Szeptem - Szesnastoletnia Nora Grey mieszka na peryferiach pewnego miasta. Ma przyjaciółkę imieniem Vee Sky. Pewnego dnia na biologii nauczyciel przesadza wszystkich, a Norze trafia się nowy uczeń imieniem Patch. Chłopak przez kilka minut jest tajemniczy, ale chwilę (dosłownie) później jest otwarty i okazuje się, że wie wszystko o Norze. Chłopak na swój sposób zarywa do Nory co ją prowokuje. Nora nie lubi nowego sąsiada z ławki ,ale on też ją pociąga. Pewnego dnia Vee i Nora spotykają chłopaka imieniem Elliot i jego kolegę Julesa, który ilekroć przychodzi zmywa się  stamtąd jak najszybciej. Okazuje się, że Elliot przenosi się z prywatnego ogólniaka Kinghort (czy cuś), do szkoły Nory i Vee. Elliot wyraźnie zabujał się w Norze. Pewnego dnia Vee zostaje okradziona i postrzelona. Nora dowiaduje się, że Elliot był podejrzewany o śmierć uczennicy z poprzedniej placówki...

To w całości mój tekst. Innych częsci jeszcze nie czytałam, więc posłużę się  internetem.

Cresendo - Kiedy nie wiesz, komu wierzyć, ufaj tylko sobie. Patch to wielka miłość Nory. To także jej Anioł Stróż. On uratował jej życie, ona wyrwała go z otchłani potępionych. Są sobie przeznaczeni. Jednak Patch wydaje się zamieszany w niewyjaśnioną śmierć ojca Nory. Dziewczynie grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Tajemnice budzą niepokój, niepewność przeradza się w strach.
„Crescendo” to kontynuacja bestsellerowej powieści Becki Fitzpatrick „Szeptem”.

Nora wiedziała, że jej życie jest dalekie od doskonałości. Pomimo tego rozpoczyna romans ze swoim aniołem stróżem Patch'em. Niestety Patch zaczyna się od niej oddalać, a Nora nie może zrozumieć czy robi to dla jej dobra czy jego zainteresowanie przeszło na jej arcy-wroga, Marcie Millar. Mało tego Nore nawiedzają obrazy jej ojca. Dziewczyna pragnie dociec co tak naprawdę stało się w nocy gdy wyjechał z Portland i nigdy nie wrócił.
Im bardziej Nora zagłębia się w tajemnice śmierci ojca tym bardziej zastanawia się czy jej Nephilizm ma coś z tym wspólnego. Kiedy Patch przestaje odpowiadać na jej pytania i wyraźnie staje na jej drodze, Nora zaczyna szukać odpowiedzi na własną rękę, a posiadanie osobistego anioła stróża wcale jej tego nie ułatwia. Ale czy naprawdę może liczyć na Patch'a, a może skrywa on tajemnicę mroczniejszą niż może to sobie wyobrazić?

Cisza - W trzymającym w napięciu zakończeniu trylogii Nora stwierdza, że wszystko zależy od niej, stara się rozwikłać tajemnice zagadkowego Patcha. Wkrótce odkrywa, że odpowiedzi na wszystkie pytania są bliżej niż sądziła. Nadszedł czas, żeby przejąć kontrolę nad przeznaczeniem raz na zawsze... Wszystko to w imię miłości przekraczającej granice między niebem a ziemią.Ale zło nie śpi. Nora i Patch będą musieli podjąć desperacką walkę, w której stawką jest ich uczucie.


Na jesień jest zaplanowana czwarta część Finale, a już teraz możemy ekscytować się powieścią graficzną "Szeptem", która ma pojawić się w Polsce końcem marca, a początkiem kwietnia 2012.


Szeptem to bardzo fajna książka polecam!

Ostatnio edytowany przez Koy (2012-03-18 19:07)


46714.png
27xkrbc.jpg ZAPRASZAM!
Życie to ciągłe zmiany...

Offline

#2 2012-05-14 18:43

Silvana
Weteran
Data rejestracji: 2011-01-21
Liczba postów: 1,104

Odp: "Szeptem","Cresendo","Cisza" Becca Fizpatric

Osobiście nie przepadam za książkami tego typu. Zbyt przypomina mi "Zmierzch", który zupełnie nie przypadł mi do gustu. Lubię kiedy historia miłosna jest "dodatkiem" do akcji, a nie głównym wątkiem. Taką wisienką na torcie :).

Offline

#3 2012-05-14 21:03

Koy
Użytkownik
Lokalizacja: Magiczna Ziemia
Data rejestracji: 2011-11-05
Liczba postów: 1,241
WWW

Odp: "Szeptem","Cresendo","Cisza" Becca Fizpatric

Cóż, każdy ma swoje zdanie. Mi jednakowoż książki bardzo się spodobały. Być może, dlatego że uwielbiam książki o aniołach. Aktualnie jestem podczas czytania Blasku Alexandry Adornetto, ale piszę (bo nie mówię) to moja tematyka!


46714.png
27xkrbc.jpg ZAPRASZAM!
Życie to ciągłe zmiany...

Offline

#4 2012-06-16 10:49

DeadlyDance
Użytkownik
Lokalizacja: Prosektorium.
Data rejestracji: 2012-03-26
Liczba postów: 326

Odp: "Szeptem","Cresendo","Cisza" Becca Fizpatric

Książka całkiem mnie zaciekawiła, nie przypomina mi Zmierzchu a nawet jeśli, Zmierzch jest dobrze napisaną lekturą. Phfuh.
Oprócz tego Patch dla mnie po prostu ocieka epickością. Mrawr. <3

Chyba tylko z powodu historii i Patch'a lubię tą sagę. x3

//Post Darka905 jako absolutny offtopic usunąłem. Ibilis//


tumblr_mc96knBqC91qanr3eo1_500.gif

Live fast, die young. Be wild and have fun.

Offline

#5 2012-07-03 22:36

Vampirrka
Użytkownik
Lokalizacja: woj.Zachodniopomorksie
Data rejestracji: 2012-07-03
Liczba postów: 12

Odp: "Szeptem","Cresendo","Cisza" Becca Fizpatric

Racja, racja ... Patch jest najlepszy :D Według mnie książka nie bardzo przypomina "Zmierzch" - czytałam i to i to , więc wiem co mówię. Jak dla mnie "Zmierzch" gorszy :D


"[...], a potem wzeszło słońce i nadeszła szara rzeczywistość"   ~The Vampire Diaries

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman