Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#61 2012-02-24 23:40

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Kopa

Elvis... niestety to nie tyle zagadki co po prostu niedociągnięcia. Może gdyby K.L. 2 miał większy budżet to scenarzyście zechciało by się napisać coś bardziej spójnego z częścią pierwszą.
Też chciałabym wierzyć, że Kopa istniał i był po prostu niepotrzebny, gdzieś za kadrem, ale niestety historia z miłością i morderstwem jest o wiele bardziej romantyczna. Mimo wszystko nigdy nie próbowałam uważać, że zginął przez miłość do Vitani... Ziry raczej to nie obchodziło.

Uważam, że najlepiej Kopę rysuje... Kari-Kopa ^_^ , choć nie jest to najlepszy z rysunków.
http://fc03.deviantart.net/fs22/f/2007/ … i_kopa.jpg


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#62 2012-02-27 00:55

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Kopa

No tak, Kati rysuje świetnie, choć przez jej rysunki wielu fanów jest w błędnym przekonaniu, że Kopa i Vitani oficjalnie byli parą, bo jej wersja rozeszła się po internecie jak burza. ^_^


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#63 2012-02-27 00:57

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Kopa

A nie wiedziałam że to ona jest odpowiedzialna za tę wersję... zwykle ktoś od kogoś ściąga w zamkniętym kręgu.


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#64 2012-02-27 01:10

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Kopa

Może nie autorką, ale jako pierwsza przedstawiła to w sensowny sposób, dodając do tej teorii sensowną historię. :)

Kopa i Vitani są wiązani w parę co najmniej od 2002r. ;)


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#65 2012-02-27 10:18

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Kopa

Owszem, choć nie pamiętam początków tej historii.

Kopa... byłby bardziej podobny do Mufasy czy do Mohatu? Wedle większości fanartów chyba to drugie.


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#66 2012-02-28 21:27

Samburu
Użytkownik
Lokalizacja: dln/grn Śląsk
Data rejestracji: 2012-01-12
Liczba postów: 259

Odp: Kopa

Nit napisał/a:

Może nie autorką, ale jako pierwsza przedstawiła to w sensowny sposób, dodając do tej teorii sensowną historię. :)

Kopa i Vitani są wiązani w parę co najmniej od 2002r. ;)

To jest 100% wymysł fanów?


Podłapałem, że Kovu jest podobny do Kopy. Nie zgodze się z tym, ale w tym linku od Nita, są łudząco podobni (tylko łudząco):
http://www.lionking.org/~vakasi/concept.html

Offline

#67 2012-02-28 22:26

Mazuer
Użytkownik
Lokalizacja: Małopolska/ Górny Śląsk
Data rejestracji: 2011-11-19
Liczba postów: 1,040

Odp: Kopa

A tu człowiek żył z przeświadczeniem przez lata, że lwiątko na końcu KL1 to Kiara i wszystko grało :D . Ale zagłębiając się  w temat trzeba było zrewidować poglądy, cóż...każdy ma prawo się mylić. Nie ulega jednak zmianie fakt, iż poprzez właśnie takie niedociągnięcia, obraz drugiej części KL nieco się psuje, pod warunkiem, że oglądający zna te wszystkie subtelne domysły i dywagacje, które narosły w ciągu lat...


100pxnaramiennikkapitan.png


Kapitan.....i wszystko jasne. Pamiętajcie, wszyscy jesteśmy żołnierzami!!!

Offline

#68 2012-02-28 22:55

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Kopa

Samburu napisał/a:

To jest 100% wymysł fanów?
Podłapałem, że Kovu jest podobny do Kopy.

Tak, Kopa+Vitani=Miłość to w 100% wymysł fanów. ;)

Podobny? Jak dla mnie są zupełnie inni. Kopa przypomina raczej młodego Simbę. ;)


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#69 2012-02-28 23:43

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Kopa

Samburu uważa chyba że "łudząco" to lekkie słowo. Bym raczej powiedziała "minimalnie".

Kopa zawsze mi się widzi z grzywą bardziej brązową niż u tatusia dlatego myślę o Mohatu.


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#70 2012-02-29 07:59

turbo1988
Szukający drogi
Lokalizacja: Warszawa
Data rejestracji: 2012-01-06
Liczba postów: 1,078

Odp: Kopa

to foto z Kovu 8.jpg było wzorowane na tym postcard06.gif

Kopa wygląda jak mały Simba z grzywą
a Kovu przypomina trochę Takę

Ostatnio edytowany przez turbo1988 (2012-02-29 08:00)


"Dopóki tutaj jesteś ważne jest kim jesteś"
TimonKopaGanzFertigSized.jpggasp.gif
CZASAMI TO CZEGO NIE WIDAĆ JEST, A TO CO WIDAĆ TO TYLKO ZŁUDZENIE . . .
zapraszam - www.youtube.com/user/TurboTLK www.facebook.com/NikoPoland

Offline

#71 2012-02-29 14:02

Samburu
Użytkownik
Lokalizacja: dln/grn Śląsk
Data rejestracji: 2012-01-12
Liczba postów: 259

Odp: Kopa

Nit napisał/a:
Samburu napisał/a:

To jest 100% wymysł fanów?
Podłapałem, że Kovu jest podobny do Kopy.

Tak, Kopa+Vitani=Miłość to w 100% wymysł fanów. ;)

Podobny? Jak dla mnie są zupełnie inni. Kopa przypomina raczej młodego Simbę. ;)

Dla mnie też:]. Napisałem że są łudząco (albo faktycznie, lepsze słowo to minimalnie) podobni, biorąc pod uwagę tylko i wyłącznie czarno-białe rysunki Kovu z wstępnej wersji (najbardziej podobne cechy to ta grzywka i podniesione brwi na jednym z rysunku). Po koloryzacji Kovu nabrał już zupełnie innego charakteru, i również dla mnie wyglądają zupełnie inaczej. Jednocześnie również się zgodzę co do tego ze Kopa przypomina Simbę, ale to w końcu jego syn;].

Offline

#72 2012-03-01 00:08

turbo1988
Szukający drogi
Lokalizacja: Warszawa
Data rejestracji: 2012-01-06
Liczba postów: 1,078

Odp: Kopa

fotka pokazująca jak szybko z Simby zrobić kope :)
qrst510423085j.jpg


"Dopóki tutaj jesteś ważne jest kim jesteś"
TimonKopaGanzFertigSized.jpggasp.gif
CZASAMI TO CZEGO NIE WIDAĆ JEST, A TO CO WIDAĆ TO TYLKO ZŁUDZENIE . . .
zapraszam - www.youtube.com/user/TurboTLK www.facebook.com/NikoPoland

Offline

#73 2012-03-30 19:18

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Kopa

UWAGA UWAGA UWAGA!
Wspaniałe wiadomości dla fanów Kopy! :D

Kopa wystąpił nie tylko w TLK6NA! :)
lsRFC.jpg
http://mitglied.multimania.de/tacimur/d … spiele.jpg
W dwóch niemieckich audiobookach występuje Kopa! :D
I to nie jest zbieg imion, Kopa jak najbardziej jest tu synem Simby:

Kopa:
Dad?

Simba:
Hmmm?

(Fragment z tłumaczenia transkrypcji).

mp3 tego audiobooka nie jest chyba niestety nigdzie dostępne, ale ktoś spisał go i przetłumaczył na Angielski!  :la:
http://tacimur.bplaced.net/docs/fftt.zip
http://tacimur.bplaced.net/docs/fftt2.zip

Freunde für's Leben / Friends for Life
Kopa is introduced. He's an energetic little cub with a rather unbalanced temper since he has nobody to play with. It's said that Nala got pregnant with him when she found Simba in the jungle. All the other cubs in the pride were conceived much later, so they're far too small for Kopa to wrestle and play with. Timon and Pumba can't do the job because they left the Pridelands... they missed the thick vegetation of the jungle (...great explanation...). So the one that has to endure most of Kopa's surplus energy is Zazu. Kopa doesn't pay attention to his lessons and comes off as pretty arrogant. One day he somehow winds up in the elephant graveyard, now abandoned by the hyenas, alone and sees a rather peculiar thing. A young hyena cub is stuck with her head in a hole in the ground while the rest of her body is coiled around by a big snake. Selflessly Kopa pulls the snake away with all his strength, rescuing the hyena. The two cubs cautiously introduce themselves. The little hyena is a girl named "Asante" and also rather lonely. Back at home Kopa begins asking Nala questions about the hyenas, and of course Nala hasn't got very positive memories about them. Kopa and Asante however keep meeting secretly and show one another their favourite places. Kopa's is a large tree which is perfect for comfortable naps in the shadow, Asante's is a cave with a nice echo. On one occasion Asante rescues a small lizard from a pursuing snake, just like Kopa had saved her. My memory is a bit fuzzy on the next part, forgive me if I don't get everything right. Anyway, this all goes well for a while until one day Kopa is playing with Asante on the brinks of the outlands, where the hyenas now live. They're at the edge of a nearly dried-out riverbed, pushing pebbles into the water when suddenly the skies turn dark. Lightning flashes and thunder roars, and Kopa cowers stiff with fear. Asante calls to him to run away and flees herself as a heavy rain pours down and quickly washes away the dry soil of the riverbed. But Kopa still can't move. The trickling river turns into a raging stream within seconds. Kopa finds himself trapped on a tiny clod of earth with a piece of gnarled tree-root and swept down the raging river. He also can't swim and must cling on to the root while the earth is gradually washed off his little raft. Meanwhile Asante runs as hard as she can ("until her paws bled") and finds an old crocodile which happens to like her, because she's always been such a nice and polite young hyena. It slides into the water and swims near Kopa. The lion cub jumps onto the croc's back, mistaking him for a tree trunk, and from there to the safe ground. When he realizes that he's in fact been saved by a crocodile, he faints and sleeps for a long while. The evening sun is already setting in a red-golden light when he wakes. But this time the two unusual friends don't part like always. Kopa takes Asante to Pride Rock and tells his parents about her bravery, and finally even Simba and Nala accept the little hyena and that not all of her kind are evil.

Kampf um den Thron / Fight for the Throne
The friendship of Kopa and Asante doesn't stay without consequences. Even though they're still banished, the hyenas are now less afraid of punishment and keep sneaking into the Pride Lands. One especially bold specimen named "Fisi" even has the guts to explore the caves underneath Pride Rock on his own and overhears a conversation between young Kopa and his father Simba. Kopa asks the question why the king must always be a lion. After all, there are stronger and wiser animals, like for example elephants. Simba doesn't really know what to say and helplessly points out that it has always been like that. This gives Fisi an idea. He runs home to the hyena clan and has a little chat with Ed. For some reason Ed seems perfectly normal in the audio play and speaks normally and without his famous giggling. They plan to use Simba's uncertainty to put another animal in his place as king, one controlled by the hyenas. This animal happens to be Kesho, a sneaky, cowardish cheetah that owes his life to the hyenas because they saved him from starvation once. He doesn't like to fight and he's afraid of Simba but the hyenas force him into participating in their plan. He's also not completely opposed to the thought of being fed fresh meat by beautiful lionesses. *g* It's a tradition for the animals of the Pride Lands to gather at Pride Rock at the turning of the moon, and Kesho and the hyenas show up. The animals are upset, and it gets even worse when Kesho words his challenge to Simba. According to the Pride Lands' laws, Simba could simply push him off Pride Rock into his death, but Fisi calls out to Simba that this would only prove his cowardice. And so Simba agrees to the challenge. A few weeks later, elephants carry tree trunks into the "Gorge of the Thousand Eyes" and build a fighting ring and all of the animals gather once more to see the fight. Kesho seems unusually sure of himself, but his feeble attacks against Simba cause almost no damage. Simba however is much stronger than the lanky cheetah and lands some powerful blows with his claws. Kesho gets weaker and weaker and finally leaps out of the ring and runs away, out of sight, with Simba hot on his heels. He jumps over a clump of thorny plants, but Simba crashes right into it. Then they return to the ring, but Simba seems to be losing all of his power. Kesho has an easy game with him now and finally rolls the lion king onto his back and puts his paws on Simba's chest, declaring his victory. Nala's cry that leaving the ring was against the rules is silenced by Fisi, who says that all that counts is that Simba was defeated inside the ring. Nala is no longer queen of the Pride Lands now and the lionesses once more forced into servitude of the hyenas. And what does Simba do? What he does best... run away to the jungle and hide in shame. As expected, Kesho doesn't do too well as king. He gets fat and lazy while the hyenas blackmail him into whatever they want. For example Kesho exiles the vultures from the Pride Lands so that the hyenas get all the cadavers for themselves. But since they kill far more than they eat, the stench of death and rotting meat soon lingers over the savannah, driving the remaining animals away and killing the plants (yeah, right). And no sign of Simba. Finally, Nala and Kopa decide to do something. They seek Simba out and Nala once more reminds him of his duty as king, but Simba doesn't think the animals want him back, now that he's lost his face. Despite his love of Nala he does not want to return. Kopa however slips away with a plan of his own. His father had admitted that the elephants were just as fit as kings as the lions. So he seeks the help of Kia, an old white elephant and one of the three wisest animals of the Pride Lands, besides Zazu and Rafiki. At first Kia is reluctant to get involved but Kopa convinces him anyway. With Kopa on his back, Kia heads straight for Pride Rock, and the hyenas can do nothing to keep him away. Lazy stupid Kesho doesn't know what's best for him and soon finds himself in the grasp of Kia's trunk, dangling above the void below the cliff of Pride Rock. He confesses that he had cheated in the fight with Simba. The thorny plants had been poisonous and Simba was tranquilized and numbed when he had injured himself on the thorns. With this confession it is easy to bring Simba back and chase the hyenas off for good. They and Kesho are exiled forever. Kia the elephant has no interest to keep the crown that he won. All that he ever wanted was a peaceful, lonesome life. The play ends with the statement that only the lion was the true king after all. If that makes sense after all that happened is up to you.

Źródło: http://blog.naver.com/PostList.nhn?from … n¤tPage=33


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#74 2012-03-31 08:40

pokemon
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-03-13
Liczba postów: 703

Odp: Kopa

Czyli mamy potwierdzenie, że Kopa nie jest wymysłem fanów.  Myślę, że Kopa wydał się producentom ,,nudnawy", bo ile można ciągnąć losy małych lwów ( którzy chcą być królami ), kiedy mają lwice ? A teoria, że Zira zabiła Kopę jest dla mnie brakującym elementem. Wyjaśnia prawie wszystko : dlaczego Simba była nadopiekuńczy, dlaczego Timon i Pumba powiedzieli, że jest kropkę w kropkę jak tamto ( Kopa ) i dlaczego Simba mówił, że już wygnał Zirę i jej lwice z Lwiej Ziemi.

Offline

#75 2012-04-07 22:08

Kira
Nowy Użytkownik
Data rejestracji: 2012-02-21
Liczba postów: 10

Odp: Kopa

Kopa czyli syn Simby i Nali , starszy brat Kiary   ;P  Podobno został zabity przez Zirę , już po zabiciu Skazy gdy Zira była jeszcze w stadzie lwiej ziemi :D w mojej wersji Kopa żyję , podobno też był(w mojej wersji jest)Chłopakiem Vitani :D  :dusi:  i mieli córkę  :ok:   XD


Moja jaskinia;Ostatnio przeprowadziłam się do do własnej jaskini  :D  . Dotychczas mieszkałam z mamą Scalą i bratem Laru :|  wnętrze jaskini jest dość imponujące jak na mój skromny budżet... :/  Gdy wchodzisz do środka jest długi korytarz , na jego końcu jest salonik który kolejnym korytarzykiem wiedzie nas do sypialni , w sypialni jest wnęka w której mieści się jadalnia ( odkładam tam upolowane zwierzęta )  I to na tyle :D

Ja i mój wygląd :jak jest widoczne na zdj mam pomarańczowo-płowe futro , brązowy nosek i różowe oczy <3 
Mój charakter jest dziwny  ;)  jestem miłą i zabawną lwicą ale czasami mogę pokazać swoją złą stronę :P ...
Mój wiek:17 lat ( w ludzkich)
moje zainteresowania : lubię polować ale głuwnie leniuchuje  :D 
ważni dla mnie ludzie : moja matka Scala , mój brat artysta Laru   :* I przyjaciel Source :dusi:

Offline

#76 2012-04-08 13:40

Samburu
Użytkownik
Lokalizacja: dln/grn Śląsk
Data rejestracji: 2012-01-12
Liczba postów: 259

Odp: Kopa

Kira napisał/a:

Podobno został zabity przez Zirę

A wiecie czego dowiedziałem się oglądając ostatnio telewizję? Że lwy, w swym naturalnym środowisku - jako wyrzutkowie, albo odepchnięci od stada mogą żyć w stresie i tą negatywną energię rozładowywać na małych lwiątkach poprzez zabijanie ich. To fajnie pasowałoby do Ziry i spekulacji związanych ze śmiercią Kopy:].

Ostatnio edytowany przez Samburu (2012-04-08 13:41)

Offline

#77 2012-04-12 13:27

pokemon
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-03-13
Liczba postów: 703

Odp: Kopa

Masz rację, Samburu.  Zira była do tego zaszokowana śmiercią Skazy. Wyjaśnia to chyba wszystko.

Ostatnio edytowany przez pokemon (2012-04-12 13:27)

Offline

#78 2012-04-12 18:09

GoldenLion
[center][size=12][b][color=green]Moderator[/color]
Data rejestracji: 2012-04-07
Liczba postów: 6,103

Odp: Kopa

Moim zdaniem Kopa jest strasznie podobny do młodego Simby, a jedyna różnica między nimi to grzywka Kopy, której Simba nie miał. Podoba mi się ten mały lew. Ciekawe jak wygląda dorosły Kopa?


,,Pamiętaj, kim jesteś'' - Ja zawsze będę pamiętała, że jestem złotym fanem TLK! <3
shining_lion_by_maroko13-d6iz6rk.png ~ Goldi by Maro

Offline

#79 2012-05-13 22:08

Damati
Nowy Użytkownik
Data rejestracji: 2012-05-13
Liczba postów: 4

Odp: Kopa

Ja myślę że nie koniecznie Kopa musi być synem Simby. Zawsze intrygowało mnie to, że miał on brązową grzywkę, podczas gdy Simba i Mufasa ( nie liczę Ahadiego i Mohatu gdyż są różne zdanie jak oni wyglądali ) mieli rude grzywy. Według mnie po tym jak Simba zaginął po wypadku z gnu w wąwozie, Nala w przeciągu lat pokochała innego lwa z którym miała Kope. Gdy jej dotychczasowy partner zginął/porzucił ją zaczęła myśleć jak by to było gdyby Simba wrócił. Podczas jednego z polowań poszła zbyt daleko i odnalazła Simbę, była w tedy gdzieś w pierwszym miesiącu ciąży. Potem gdy Simba przejął władze na Lwiej Ziemi i ta zdążyła się już zazielenić, Nala urodziła syna. Simba myślał że to jego potomek, a Nali zbytnio nie chciało się poinformować męża że jest w błędzie.

Offline

#80 2012-05-14 05:34

pokemon
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-03-13
Liczba postów: 703

Odp: Kopa

Damati napisał/a:

Ja myślę że nie koniecznie Kopa musi być synem Simby. Zawsze intrygowało mnie to, że miał on brązową grzywkę, podczas gdy Simba i Mufasa ( nie liczę Ahadiego i Mohatu gdyż są różne zdanie jak oni wyglądali ) mieli rude grzywy. Według mnie po tym jak Simba zaginął po wypadku z gnu w wąwozie, Nala w przeciągu lat pokochała innego lwa z którym miała Kope. Gdy jej dotychczasowy partner zginął/porzucił ją zaczęła myśleć jak by to było gdyby Simba wrócił. Podczas jednego z polowań poszła zbyt daleko i odnalazła Simbę, była w tedy gdzieś w pierwszym miesiącu ciąży. Potem gdy Simba przejął władze na Lwiej Ziemi i ta zdążyła się już zazielenić, Nala urodziła syna. Simba myślał że to jego potomek, a Nali zbytnio nie chciało się poinformować męża że jest w błędzie.

Mógł to być Skaza. Chciał mieć następcę, ale wydaje mi się, że wolał Nalę, niż Zirę. A zresztą to byłoby logiczne - futro Skazy jest brązowe, jak grzywka Kopy. I przyznam się, co sądze o ,,rudych grzywach" - ja czasem dzielę lwy na ,,idealne" i ,,zwykłe". Idealne to Mufasa, Sarabi, Simba, Nala i Kiara. Zwykłe to cała reszta. Może o to ci chodziło i dobrze, bo wiele to ułatwia.  Ale Kopę zaliczam do zwykłych.

Ostatnio edytowany przez pokemon (2012-05-14 05:41)

Offline

#81 2012-06-16 15:20

Keoni
[img]http://i49.tinypic.com/wjuber.png[/img]
Lokalizacja: Polska
Data rejestracji: 2011-07-08
Liczba postów: 1,479

Odp: Kopa

Moim zdaniem dopóki Disney nie ogłosi czy Kopa istnieje czy nie czy został zabity czy nie to nie ma sensu nad nim dyskutować. Można wymyśleć na jego temat tysiące histori i tak to nic nie zdziała. Kopa stał się legendą.  :awesomecat:


Już taki jestem zimny drań
I dobrze mi z tym, bez dwóch zdań
bo w tym jest rzeczy sedno
Że jest mi wszystko jedno
Już taki jestem zimny drań

Offline

#82 2012-07-09 15:57

Sachara
[img]http://i51.tinypic.com/2hmzomq.gif[/img]
Lokalizacja: czołg
Data rejestracji: 2011-02-02
Liczba postów: 1,072
WWW

Odp: Kopa

Keoni napisał/a:

Moim zdaniem dopóki Disney nie ogłosi czy Kopa istnieje czy nie czy został zabity czy nie to nie ma sensu nad nim dyskutować. Można wymyśleć na jego temat tysiące histori i tak to nic nie zdziała. Kopa stał się legendą.  :awesomecat:

Wiesz, oficjalnie Kopa jest 'zatwierdzony' przez Disney'a. Jakby coś, to daję linka do (genialnego) tłumaczenia Feothar'a . [LINK]


MÓW MI RULON
NADMIAR CUKRU W KRWI I W MÓZGU
SACHARA OD SACHAROZY NIE OD PUSTYNI! NA MIŁOŚĆ BOSKĄ
MOJE DAcomms_open_by_tribalmarkings-d3dp8gy.pngtrades_open_by_tribalmarkings-d3dp8n5.pngcollabs_open_by_tribalmarkings-d3dp8kk.png

Offline

#83 2012-07-09 16:51

Keoni
[img]http://i49.tinypic.com/wjuber.png[/img]
Lokalizacja: Polska
Data rejestracji: 2011-07-08
Liczba postów: 1,479

Odp: Kopa

Teraz niech Disney zatwierdzi, że został zabity przez Zire  ;)


Już taki jestem zimny drań
I dobrze mi z tym, bez dwóch zdań
bo w tym jest rzeczy sedno
Że jest mi wszystko jedno
Już taki jestem zimny drań

Offline

#84 2012-08-04 10:44

Salina
Użytkownik
Lokalizacja: Z poza tego co widać
Data rejestracji: 2012-07-27
Liczba postów: 493

Odp: Kopa

Damati napisał/a:

Ja myślę że nie koniecznie Kopa musi być synem Simby. Zawsze intrygowało mnie to, że miał on brązową grzywkę podczas gdy Simba i Mufasa ( nie liczę Ahadiego i Mohatu gdyż są różne zdanie jak oni wyglądali ) mieli rude grzywy.

Co do Ahadiego, w TLK6NA czyli jedynego niefanowskiego opowiadania miał ciemno brązową grzywę zupełnie jak Kopa. Pomyślałam też, że Kopa może mieć kolor grzywy po swoim drugim dziadku- ojca Nali.


Król Lew:
-Epicka muzyka
-Epicka historia
-Epickie postacie
-EPICKI FILM

Offline

#85 2012-08-15 11:51

Althea
Nowy Użytkownik
Data rejestracji: 2012-08-12
Liczba postów: 3

Odp: Kopa

Kopa a Fluffy, to według mnie, NIE JEST to samo lwiątko. Dlaczego? Ponieważ w książkach TLK6NA, Kopa ma futro takie jak mniej więcej Kiara i w ogóle wygląda jak Kiara wersji męskiej  :D . No, a lwiątko prezentowane na końcu, ma troszkę inny wygląd:
-ma sierść taką jak ojciec (przypominam, że Kiara i Kopa mieli nieco jaśniejszą)
-posiada zielone oczy, a Kopa miał w książce pomarańczowe
Skąd wiem, że "Fluffy" ma zielone oczy? Ponieważ na jakimś blogu, było porównanie między lwiątkiem prezentowanym w 1, a w 2 (tylko, że fanka, sądzi, że to jednak Kopa).
Spójrzcie tylko: http://1.bp.blogspot.com/-OUh8wYVzV4o/T … +koopa.JPG


:aplaus: " Dopóki tutaj jesteś, ważne jest kim jesteś... Kiedyś to zrozumiesz!" :aplaus:

Offline

#86 2012-08-15 21:47

Feothar
Użytkownik
Data rejestracji: 2011-04-23
Liczba postów: 560

Odp: Kopa

Althea napisał/a:

Kopa a Fluffy, to według mnie, NIE JEST to samo lwiątko. Dlaczego? Ponieważ w książkach TLK6NA, Kopa ma futro takie jak mniej więcej Kiara i w ogóle wygląda jak Kiara wersji męskiej  :D .

No to chyba mieliśmy przed sobą inne wersje TLK6NA ;P
63F9f.png
"Kopa strząsnął kurz ze swojego miękkiego, złotego futra." To cytat z jednej z książek. Kiary bym raczej złotą nie nazwał ;)

Althea napisał/a:

No, a lwiątko prezentowane na końcu, ma troszkę inny wygląd:
-ma sierść taką jak ojciec (przypominam, że Kiara i Kopa mieli nieco jaśniejszą)

http://pridelands.eu.pl/hd/index.php?iID=8041
Weź porównaj (choćby za pomocą Painta) sierść Simby i jego syna. Zobaczysz, że lwiątko jest dużo jaśniejsze.
Zrób podobny zabieg ze sceną koronacji Kiary. Kiara jest ciemniejsza od Simby.

Althea napisał/a:

-posiada zielone oczy, a Kopa miał w książce pomarańczowe

Ach te oczy :good:
Lwiątko na koniec TLK1 ma zielone oczy, a Kopa w książkach pomarańczowe.
Nala na koniec TLK1 ma zielone oczy, a w TLK2 ma już niebieskie.

Althea napisał/a:

Skąd wiem, że "Fluffy" ma zielone oczy? Ponieważ na jakimś blogu, było porównanie między lwiątkiem prezentowanym w 1, a w 2 (tylko, że fanka, sądzi, że to jednak Kopa).

No i ta fanka ma rację ;) Sprawa jest dość zagmatwana, ale powtórzę jeszcze raz:
- w TLK6NA lwiątko na końcu TLK jest Kopą.
- Kiara nie jest lwiątkiem z TLK1.
- Simba miał tylko córkę i nigdy nie miał Syna.
- Timon przy koronacji Kiary myślał, że jest "Kropka w kropkę jak tamto!" więc się załamał na wieści o córce. Jednak nie było go przy ceremonii koronacyjnej Simby, więc nie mógł o nim mówić.


"Było nas trzech, w każdym z nas inna krew, ale jeden przyświecał nam cel.
Za kilka lat mieć u stóp cały świat..." :buahaha:

Offline

#87 2012-11-03 01:00

Helbi
Renifer
Lokalizacja: Lasy Warszawy
Data rejestracji: 2011-04-22
Liczba postów: 1,070
WWW

Odp: Kopa

Dwie sprawy...
1. Banzai'owi i Eddie'mu mogło być dość ciasno w jednym ciele ale to tłumaczy brak koordynacji czegokolwiek, od mowy po motorykę.
2. Kovu i Kiara to związek kazirodczy i zachodzi duże prawdopodobieństwo, że ich potomstwo będzie miało odchyły.

Wnioski:
- Lwia ziemia zostanie zrujnowana przez chorą psychicznie rodzinę królewską.
- Osoba, która wymyśliła tą teorię nie wietrzy sobie pokoju i musi jeść coś nieświeżego, ponieważ najwyraźniej niedotlenienie oraz silne zatrucie spowodowały u niej zwarcie w obwodach odpowiedzialnych za spójne myślenie.


2z59cac.gif

Offline

#88 2012-11-03 16:49

K5
Użytkownik
Lokalizacja: Stąd, skąd jestem...
Data rejestracji: 2012-08-29
Liczba postów: 152

Odp: Kopa

Helbi napisał/a:

Dwie sprawy...
1. Banzai'owi i Eddie'mu mogło być dość ciasno w jednym ciele ale to tłumaczy brak koordynacji czegokolwiek, od mowy po motorykę.
2. Kovu i Kiara to związek kazirodczy i zachodzi duże prawdopodobieństwo, że ich potomstwo będzie miało odchyły.

Wnioski:
- Lwia ziemia zostanie zrujnowana przez chorą psychicznie rodzinę królewską.
- Osoba, która wymyśliła tą teorię nie wietrzy sobie pokoju i musi jeść coś nieświeżego, ponieważ najwyraźniej niedotlenienie oraz silne zatrucie spowodowały u niej zwarcie w obwodach odpowiedzialnych za spójne myślenie.

Wiem, że teoria głupia, ale sam autor ( i osoby, które uznają to ) nie biorą tego na powarznie.


rwpbv5.png

Offline

#89 2012-11-03 22:25

Helbi
Renifer
Lokalizacja: Lasy Warszawy
Data rejestracji: 2011-04-22
Liczba postów: 1,070
WWW

Odp: Kopa

Czy ja napisałem, że jest głupia? Moją odpowiedź postanowiłem jedynie skonstruować w tonie mało konstruktywnej i prześmiewczej analizy  ;P

Szkoda, że usunęłaś ten post (jeżeli to Ty zrobiłaś), bo niektórzy lubią abstrakcyjny humor  :D


2z59cac.gif

Offline

#90 2012-11-04 16:56

K5
Użytkownik
Lokalizacja: Stąd, skąd jestem...
Data rejestracji: 2012-08-29
Liczba postów: 152

Odp: Kopa

Musiałam usunąć bo poprzekręcałam trochę :/
Oryginalna notka znajduje się tutaj:
http://lilymud.net/showthread.php?t=30857
napisana została przez "starlioness" ;)


rwpbv5.png

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman