Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2012-05-08 16:22

MrZaphod
Nowy Użytkownik
Lokalizacja: Warszawa
Data rejestracji: 2012-05-08
Liczba postów: 4

Co łączy Shenzi z Banzai i Eddym?

Shenzi to moja ulubiona postać obok Timona. Jest moim zdaniem jedną z bardziej życiowych postaci w cyklu. Wybitna feministka, nic nie pasuje i trudno wyżyć z nią, sprawdzone twierdzenie że kobieta jest od myślenia (i całej reszty) a facet tylko po to by gatunek przetrwał. No i się przyda gdy trzeba komuś coś udowodnić. Jako wierny fan od dawna interesowałem się kwestią tego co łączy ją z Banzai i Eddym. Na wielu blogach i forach krąży twierdzenie głoszące że wszyscy oni są rodzeństwem. Wnikliwie oglądając filmy i serial (The laughing hyenas) stwierdziłem jednak że nie są ze sobą spokrewnieni a Banzai jest najwyraźniej jej facetem ;P   . To temat do sporów a opinie są podzelone. Znalazłem kilka ciekawostek które można różnie interpretować ,myślę czy faktycznie wskazują one na to co myślę.

Pierwsza zagwostka (można to znaleźć także na disney wiki):

W Piosence "Chow Down" w pewnym momencie Shenzi mówi do Banzai: "Now wasn't it her, Nala's mom, who ate your dad?" Tłumaczenie moje: Teraz jej nie było, Mamy Nali, Kto zjadł twojego tatę? Moim zdaniem mało prawdopodobne jest by zwróciła się tak do swojego brata (powiedziała by NASZEGO tatę a nie twojego) wynika z tego że tata Banzai NIE BYŁ tatą Shenzi więc nie są rodzeństwem.

Druga zagwostka:

W serialu "The laughing hyenas" Shenzi zdarzało się nazywać Banzaia "baby" (kochanie?) bądź "Honey" (dosłownie miód, w określeniu do osoby słodki, słodziutki, słodziak itepe). Tak raczej nie zwracała by się do brata, ani nawet do neutralnej hieny. Analogicznie Banzai w odcinku "TV Dinner" nazywa Shenzi "Girlfriend" (czyjaś dziewczyna, partnerka, w innym nieco kontekście girl-friend: dziewczyna-przyjaciel, koleżanka). W 4:00 do 4:15 tegoż odcinka jest najwięcej mówiąca scena: Banzai mówi coś, pada nazwa Girlfriend a Shenzi odpowiada mu: Oh Honey.

I co z tego wynika  :co:
Najwyraźniej po prostu to prawda?

Shenzi-and-Banzai-love-hyenas-from-lion-king-15658378-600-562.jpg

Ostatnio edytowany przez MrZaphod (2012-05-08 16:23)

Offline

#2 2012-05-08 23:43

Tandi
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-04-15
Liczba postów: 1,091

Odp: Co łączy Shenzi z Banzai i Eddym?

Ale to rodzeństwo, nie?!
//Nie stawiaj spacji przed znakami interpunkcyjnymi (,.;:!?) tylko po nich... i stawiaj przecinki, wyglądają one tak: ",". Ibilis//


Użytkownik zbanowany dożywotnio.

Offline

#3 2012-05-09 07:04

pokemon
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-03-13
Liczba postów: 703

Odp: Co łączy Shenzi z Banzai i Eddym?

Coś w tym jest. A Edd może być po prostu bratem Banzaiego albo bratem Shenzi.

Offline

#4 2012-05-09 12:18

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,329

Odp: Co łączy Shenzi z Banzai i Eddym?

MrZaphod napisał/a:

"Now wasn't it her, Nala's mom, who ate your dad?" Tłumaczenie moje: Teraz jej nie było, Mamy Nali, Kto zjadł twojego tatę?

Jak dla mnie słowa "Now wasn't it her, Nala's mom, who ate your dad?" przetłumaczyłeś/aś za dosłownie... //Trochę mnie myli, bo nick masz męski, a na avie Shenzi xd//
To raczej coś w stylu: "To nie była ta (lwica), matka Nali, która zjadła Twojego tatę?
Ale już Twoja interpretacja ma sens :D

@Tandi... Cały post to tłumaczenie, że nie są rodzeństwem, a Ty się pytasz "Ale to rodzeństwo, nie?"... po prostu słów mi brak...


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#5 2012-05-09 14:36

MrZaphod
Nowy Użytkownik
Lokalizacja: Warszawa
Data rejestracji: 2012-05-08
Liczba postów: 4

Odp: Co łączy Shenzi z Banzai i Eddym?

MrZaphod napisał/a:

"Now wasn't it her, Nala's mom, who ate your dad?"

Akurat w tym przypadku nie ma większego znaczenia jak się przetłumaczy to zdanie, gdyż liczy się tylko jego ostatni fragment "your dad", którego nie da się przetłumaczyć inaczej niż "Twój tata".

P.S to że jestem facetem nie szkodzi chyba bym dał w awatarze postać damską, zwłaszcza swoją ulubioną? :D

Offline

#6 2012-05-09 14:47

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,329

Odp: Co łączy Shenzi z Banzai i Eddym?

Wiem, swoją drogą... to co to za serial?
//Nie, ale mnie trochę myli xD, zaznacz w opcjach, by się "facet" wyświetlało, bo ktoś jeszcze może nie być pewnym//


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#7 2012-05-09 14:55

MrZaphod
Nowy Użytkownik
Lokalizacja: Warszawa
Data rejestracji: 2012-05-08
Liczba postów: 4

Odp: Co łączy Shenzi z Banzai i Eddym?

The Laughing hyenas to coś co miało być serialem osobnym (twórców Timona i Pumby) a było tylko odłamem od oryginału. Logo inne i postacie były inne ale puszczano to pod nazwą Timon i Pumba: The laughing hyenas. Podejrzewam, ze gdyby pomysł się przyjął wkrótce była by to osobna seria, ale najwyraźniej nie stało się tak bo wyprodukowano tylko 3 lub 4 odcinki w 1995 i porzucono to.

Offline

#8 2012-08-26 21:15

Pokemonka
Użytkownik
Lokalizacja: Tego nie wie nikt...
Data rejestracji: 2012-08-23
Liczba postów: 75
WWW

Odp: Co łączy Shenzi z Banzai i Eddym?

Ed jest chyba niepelnosprawdy umysłowo, moze rodzicom spadł jak był mały?

Nie ważne, dla mnie oni zawsze byli rodzeństwem, ale gdy stawiasz tak sprawę to... faktycznie... Raczej para  :awesomecat:


We are one.

Offline

#9 2012-08-26 22:05

Rarity
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-01-20
Liczba postów: 833

Odp: Co łączy Shenzi z Banzai i Eddym?

Mówcie chcecie,dla mnie Shenzi,Edd i Banzai są i będą rodzeństwem. O ile wierzyć fanom i ich fanowskim filmom oraz informacjom,to są różne wersje: że są rodzeństwem lub po prostu przyjaciółmi. Po za tym zawsze trzymają się razem,a hiena to przecież stadne zwierze. A Banzai i Shezni? Nie szanują siebie nawzajem (Shezni dokucza mu kiedy wpadł w kolczaste krzewy),a tak nie zachowuje się prawdziwa,kochająca para.


tumblr_n61ltfCX7I1qki7dgo1_400.gif
tumblr_n61ltfCX7I1qki7dgo2_400.gif

Offline

#10 2012-08-26 22:10

Pokemonka
Użytkownik
Lokalizacja: Tego nie wie nikt...
Data rejestracji: 2012-08-23
Liczba postów: 75
WWW

Odp: Co łączy Shenzi z Banzai i Eddym?

A zasada ,,kto sie czubi ten się lubi''?  ;P


We are one.

Offline

#11 2012-08-26 23:11

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Co łączy Shenzi z Banzai i Eddym?

Shenzi to przywódczyni wszystkich hien (u hien to samice rządzą), a Eddy i Banzai to jej przyjaciele i główni pomocnicy. ;)


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#12 2013-03-14 21:03

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Co łączy Shenzi z Banzai i Eddym?

WG mnie Shenzi, Banzai i Ed są po prostu przyjaciółmi.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#13 2014-08-23 01:53

MiramiDeLion
Użytkownik
Data rejestracji: 2014-08-10
Liczba postów: 173

Odp: Co łączy Shenzi z Banzai i Eddym?

W filmie nic nie wskazuje na to, by byli parą, możemy jedynie przypuszczać. Ale przyznam, że uroczo razem wyglądają c:


"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."

kimba+2.gif

Offline

#14 2014-08-23 12:07

MrLion
Weteran
Data rejestracji: 2014-03-21
Liczba postów: 1,160
WWW

Odp: Co łączy Shenzi z Banzai i Eddym?

Według mnie są przyjaciółmi. Shenzi jest przywódczynią, a tamci dwaj "pomocnikami".


We Are One!   X

Online

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman