Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2012-03-04 00:37

Niub
Użytkownik
Data rejestracji: 2010-02-05
Liczba postów: 269

Code Geass

Brytania podbiła większość świata, kraje które podbiła nazwano różnymi strefami. Akcja toczy się w Japonii, strefie jedenastej, gdzie główny bohater - Lelouch Lamperouge(Potocznie Lelouch Vi Britania) został wysłany. Lelouch jest geniuszem strategi, ogrywa wszystkich w szachy i jak się później okaże, na polu bitwy. Jego marzenie to zniszczenie imperium brytyjskiego ponieważ nienawidzi swojego ojca- Imperatora Brytanii. Pewnego dnia poznaje C.C., która powierza mu moc, tzw. Geass, w zamian kazała mu obiecać że spełni jedno jej życzenie(Dowiadujemy się o nim pod koniec, więc go nie wyjawię :D). Geass pozwolił mu wydawać ludziom rozkazy mimo ich woli. Nieźle tak załatwił swoją siostrę.., ale nie będę spolerował.

Powiem jeszcze tylko że moją ulubioną bohaterką jest Kallen Kōzuki, lekko mnie denerwuje że nie poświęcili jej więcej czasu, ale co poradzę :P


Pusto.

Offline

#2 2012-03-04 22:36

Hale
Użytkownik
Lokalizacja: Psychiatryk.
Data rejestracji: 2010-12-20
Liczba postów: 449
WWW

Odp: Code Geass

Anime ogólnie przypadło mi do gustu. Nie dziwi mnie, że króluje na niektórych listach. Jest to akurat jedno z tych, które ciesze się, że miało kontynuacje. Ogólnie ciekawa fabuła, choć zdażyło się dużo momentów, które mnie po prostu drażniły. Najbardziej mnie irytowały ten z Nunally - jakbym była Lelouchem to zabiła bym ją przy pierwszej lepszej okazji, a nie wmawiała sobie i wszystkim wokół `to dla jej dobra`. Irytowała mnie strasznie. Tak sama w sobie. Nie żebym miała coś do małych, niewidzących dziewczynek, które nie potrafią sobie w życiu dać rady same... Mniejsza o to. Natomiast ulubionymi bohaterami stali się Suzaku i Schneizel . Oboje byli na swój wzór egoistami, a jakoś tacy zawsze są przeze mnie lubiani. Takie zboczenie. I oczywiście nasz Lelouch - był sam w sobie genialny. ;)


8163934.png Określać, znaczy ograniczać.

Myliłem się. Bycie dobrym nie ma żadnego sensu. Trzeba rozróżnić śmieci od reszty. Stanę się królem.

Offline

#3 2012-03-04 22:50

Dagor
Moderator
Data rejestracji: 2012-01-09
Liczba postów: 3,782

Odp: Code Geass

Anime świetne co trzeba przyznać na samym początku. Anime jest dobre jeśli ma właściwe założenie i dobre wykonanie tego celu. Potrzebna jest intrygująca fabuła i Code Geass ma ją i to zdecydowanie. Zakończenie ciekawe, jednak są założenia o kontynuacji.  Ulubiony bohater Lord Schneizel, oraz tak zwany VV (pisze się chyba V.V ). Najlepsza była broń zniszczenia, czyli FREYA. Anim jednym słowem ujęło mnie.


"Pochwyć w swe ręce broń,
precyzyjnie wyceluj w ten pełen sprzeczności świat
i bez wahania pociągnij za spust!"
Moderator w działach: Nasze Lwie Stado i Stado

Offline

#4 2012-03-05 16:43

Niub
Użytkownik
Data rejestracji: 2010-02-05
Liczba postów: 269

Odp: Code Geass

Fakt, też nie lubię Nunally, przecież jej życie było bez sensu i dziwne że Lulu przez tak długi czas szedł w zaparte "To dla Nunally". V.V. to jak dla mnie dziwna postać i żeby nie ostatnia rozmowa z C.C. byłby jak dla mnie jedną z gorszych postaci. Za to ładny zwrot akcji jeżeli chodzi o oranżowego chłopca xD.
I jestem wściekły za to co się stało z Shirley, przecież nie była dużo znaczącą postacią w wojnie  :(


Pusto.

Offline

#5 2012-04-02 07:03

Dagor
Moderator
Data rejestracji: 2012-01-09
Liczba postów: 3,782

Odp: Code Geass

Shirley, jakoś mało mi się podoba ten jest styl bycia. Jak wam się podoba Lloyd? Jedna z tych postaci, które sprawiają że momenty w których występują zawsze są zabawne.

Ostatnio edytowany przez Dagor (2012-04-02 07:04)


"Pochwyć w swe ręce broń,
precyzyjnie wyceluj w ten pełen sprzeczności świat
i bez wahania pociągnij za spust!"
Moderator w działach: Nasze Lwie Stado i Stado

Offline

#6 2012-04-30 16:53

Hale
Użytkownik
Lokalizacja: Psychiatryk.
Data rejestracji: 2010-12-20
Liczba postów: 449
WWW

Odp: Code Geass

Lloyd jest dla mnie zbyt dziwną postacią bym mogła go w jakikolwiek sposób ocenić. Jednak mimo wszystko współczuje jego emm... koleżance/współpracowniczce czy kimkolwiek ona tam była. ;]


8163934.png Określać, znaczy ograniczać.

Myliłem się. Bycie dobrym nie ma żadnego sensu. Trzeba rozróżnić śmieci od reszty. Stanę się królem.

Offline

#7 2012-05-04 03:01

Incertum
Użytkownik
Lokalizacja: Lublin
Data rejestracji: 2012-04-25
Liczba postów: 46

Odp: Code Geass

Świetne anime, od początku do samego końca. Obie serie. Jedno z najlepszych, jakie w życiu oglądałem. Postać Leloucha zrobiła na mnie wielkie wrażenie, jak i wielu innych bohaterów. Istota boga w tym anime jest świetną myślą filozoficzną. Moją ulubioną postacią pozostaje jednak Lelouch, który w końcu postawił na swoim.


Who dares to love forever?

Offline

#8 2012-05-08 23:52

Tandi
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-04-15
Liczba postów: 1,091

Odp: Code Geass

Ja sama nie wiem co o tym myśleć postacie...z wyglądu mogę ocenić może Kallen Kōzuki


Użytkownik zbanowany dożywotnio.

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman