Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2011-08-02 02:19

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

TLK2 OST

Osobiście ścieżka dźwiękowa z KL2 średnio mi się spodobała, szczególnie w zestawieniu z tymi z KL1:
Coraz bardziej utwierdzam się w twierdzeniu że brzmią one jak przemalowane, przemielone i zduszone piosenki z KL1... zduszone... nie umiem tego dobrze ująć w słowa. Brzmią trochę tak bez tej iskry, i w trochę ponurawym klimacie, to nie piosenki pasujące do LZ jaką pokochałem z KL1...
Nawet te w teorii najweselsze piosenki z KL wydają mi się mieć ziarno goryczy, trochę ciemnej strony w sobie... twórcy chcąc pokazać trochę gorszą, "brudną" stronę LZ, co odbiło się też na piosenkach zmniejszyli ich kontrast przez co mam wrażenie jakby "deszczowej" atmosfery piosenek oraz poczucie monotoniczności; KL1 ani na chwilę nie dawał odpocząć, rusz co rusz zmiana klimatu, nowa akcja... ...inne klimaty piosenek... a KL2 już podchodzi pod takiego staruszka co z domu wyruszy jedynie co najwyżej do sąsiedniego miasta po zakupy...

tl;dr:
Moim zdaniem twórcy zbytnio zmiksowali klimaty, przez co piosenki zamiast być urozmaicone klimatycznie podobne są do siebie (a zarazem są klonami tych z KL, ale takie mniej kolorowe), monotonia je prześladuje.

Ale z pewnością pojawią się inne opinie, co sądzicie? :)


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#2 2011-08-02 10:10

Lorise
[center][img]http://i44.tinypic.com/fkyzo8.png[/im
Lokalizacja: Odwróć się powoli :>
Data rejestracji: 2010-07-20
Liczba postów: 3,697

Odp: TLK2 OST

W sumie... To sądzę podobnie, Ale do tej pory twierdziłam, że to wina faktu, iż od KL2 zdecydowanie wolę KL1.
Jeśli mówimy o piosenkach: dla mnie zawsze 'Krąg Życia' czy CYFTLT będą absolutnie bezkonkurencyjne. Są wyjątkowe, piękne i jako jedne z niewielu potrafię wywołać u mnie dreszcze :) Całkowicie zgadzam się z Nitem - w TLK2 nie było już piosenek, które tak by poruszały.
LWFAW niby też było ok... Ale to już nie to samo co CYFTLT :)
Z KL2 jedyną piosenką, która mi się spodobała i w której czuło się jeszcze odrobinę tej Disney'owskiej magii, było "Duch Żyje w Nas". Chociaż do przepięknego COF i tak jeszcze jej daleko ;p


Sygn by Laura-comics

"Va'esse deireádh aep eigean..."

"Jutro ruszę tam, w obcą stronę
Bojąc się, że znów zgubiłem cel.
Może wszystko jest już stracone
A może nie... A może nie..."

303h7ck.png

"Jutro ruszę tam, w inną stronę
Z wiarą, że choć raz nagrodzi mnie los.
I odzyskam myśli stracone
I jeszcze coś... Jeszcze to coś."

                                                           ~Dżem

Offline

#3 2011-08-02 11:28

Keoni
[img]http://i49.tinypic.com/wjuber.png[/img]
Lokalizacja: Polska
Data rejestracji: 2011-07-08
Liczba postów: 1,479

Odp: TLK2 OST

Racja,  nie były tak dobre jak w jedynce ale piosenka z Tina Turner He Lives In You była bardzo dobra.


Już taki jestem zimny drań
I dobrze mi z tym, bez dwóch zdań
bo w tym jest rzeczy sedno
Że jest mi wszystko jedno
Już taki jestem zimny drań

Offline

#4 2011-08-02 11:31

Helbi
Renifer
Lokalizacja: Lasy Warszawy
Data rejestracji: 2011-04-22
Liczba postów: 1,070
WWW

Odp: TLK2 OST

Warto podkreślić Lori, że Duch żyje w nas (He lives in you) To piosenka którą tworzył Lebo M jeszcze do pierwszej części ale nie została wtedy wykorzystana ;)

Podzielam wasze zdanie i dodam od siebie, że trochę za bardzo mi te piosenki śmierdziały EMI albo Warner Music, a za mało dziką afryką. Zgubione zostały afrykańskie klimaty, dzięki którym, między innymi, pierwsza część odniosła taki sukces. Tam widz po prostu przenosił się zarówno za sprawą obrazu jak i dźwięku na sawannę. A tu słabsza animacja i sztampowe piosenki :|
Ja z KL2 Lubię He Lives In You i jeszcze ew. Love Will Find The Way ale to wszystko. Reszty wręcz nie mogę słuchać :|
Na dodatek generalnie tło muzyczne jest mocno słabe, ze dwa motywy przewodnie wałkowane przez cały film i oczywiście całkowicie wyprane z folkowych elementów :|

Leo ta wersja z Tiną jest absolutnie świetna :la:

Ostatnio edytowany przez Helbi (2011-08-02 11:32)


2z59cac.gif

Offline

#5 2011-08-02 12:00

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,332

Odp: TLK2 OST

No brakuje jeszcze tych dźwięków Afryki w tle jak nie ma żadnej muzyki w tle (jak ptaki podczas pierwszej rozmowy Simby ze Skazą) albo charakterystycznego dla afryki motywu, którego najlepszym przykładem jest ten utwór (dzięki Nit, że go znalazłeś): http://www.youtube.com/watch?v=BhFxYYsIpg8 a nawet jak są, to się ich w ogóle nie zauważa... -_-'
No z piosenek nie takie złe są LWFAW, HLIN z napisów końcowych (Tiny Turner) i może jeszcze Upendi (bo taka ciut szurnięta... po prostu odróżniająca się czymś od reszty na zasadzie kontrastu)


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#6 2011-08-02 12:10

Keoni
[img]http://i49.tinypic.com/wjuber.png[/img]
Lokalizacja: Polska
Data rejestracji: 2011-07-08
Liczba postów: 1,479

Odp: TLK2 OST

A co sądzicie o płytach które nagrali?
Rhythm of the Pride Lands
Return to Pride Rock - Songs Inspired by Disney's The Lion King II - Simba's Pride
The Lion King Complete Score

Ostatnio edytowany przez Leonardo (2011-08-02 12:19)


Już taki jestem zimny drań
I dobrze mi z tym, bez dwóch zdań
bo w tym jest rzeczy sedno
Że jest mi wszystko jedno
Już taki jestem zimny drań

Offline

#7 2011-08-02 14:34

Helbi
Renifer
Lokalizacja: Lasy Warszawy
Data rejestracji: 2011-04-22
Liczba postów: 1,070
WWW

Odp: TLK2 OST

Rhytm of the Pride Lands jest absolutnie rewelacyjna i chcę ją sobie sprowadzić z Niemiec :la:

Z Return to Pride Rock to te co wymieniłem wcześniej plus absolutnie bezkonkurencyjne wykonanie The Lion Sleeps Tonight

A ostatnia to legenda, która w zasadzie zaprowadziła mnie na to forum ^^ Płyta, która jest ale nieoficjalnie :P bo nie została nigdy wydana :| jest nawet strona z petycją do Disneya, żeby ją do diaska wreszcie wydali :| Prawdopodobnie to co znajduje się w necie to kopie ze studia, albo jakiegoś życzliwego pracownika Disney records :) W każdym bądź razie pożądam tej płyty!!! :la:


A i małe sprostowanie, bardzo lubię jeszcze kołysankę Ziry ale w polskim wykonaniu ;)


2z59cac.gif

Offline

#8 2011-08-02 16:33

x-NieregulaminowyNick#1
Nowy Użytkownik
Data rejestracji: 2011-07-11
Liczba postów: 5

Odp: TLK2 OST

Najlepszą piosenką w KL2 była zdecydowanie piosenka Ziry Luli Luli Laj. Piosenki zdecydowani powtarzały się za często i to wszystko psuło. Na przykład pierwsza piosenka śpiewana przez Simbę po kazaniu jakie dał Kiarze była zupełnie nie potrzebna.

Offline

#9 2011-08-02 16:36

Heather
Użytkownik
Lokalizacja: Zła Ziemia
Data rejestracji: 2011-04-05
Liczba postów: 51

Odp: TLK2 OST

Z KL2 tylko lubię Luli Luli Laj i trochę Duch żyje w nas. Reszty się już nie dało słuchać.

Ostatnio edytowany przez Heather (2011-08-02 16:36)


0102k1_01[1].gif

Offline

#10 2011-08-02 16:42

x-NieregulaminowyNick#1
Nowy Użytkownik
Data rejestracji: 2011-07-11
Liczba postów: 5

Odp: TLK2 OST

Najlepszą piosenką w KL2 była zdecydowanie piosenka Ziry Luli Luli Laj. Piosenki zdecydowani powtarzały się za często i to wszystko psuło. Na przykład pierwsza piosenka śpiewana przez Simbę po kazaniu jakie dał Kiarze była zupełnie nie potrzebna.
//Tak jak Twój post który powtarza się za częstą z tą samą treścią. Na przykład ten. A i czy masz zgodę autora(ki) tego avatara? Ibilis//

Offline

#11 2011-08-02 21:26

Lorise
[center][img]http://i44.tinypic.com/fkyzo8.png[/im
Lokalizacja: Odwróć się powoli :>
Data rejestracji: 2010-07-20
Liczba postów: 3,697

Odp: TLK2 OST

Helbi napisał/a:

Warto podkreślić Lori, że Duch żyje w nas (He lives in you) To piosenka którą tworzył Lebo M jeszcze do pierwszej części ale nie została wtedy wykorzystana ;)

Tak...? Oj, aż mi głupio, że o tym nie wiedziałam -,- Ale skoro była tworzona do KL1 to wszystko wyjaśnia ;D
A jeśli chodzi o LWFAW - w sumie treść ok, muzyka tez niczego sobie, ale... Nie, to jednak nie cudowne CYFTLT :)
I myślę, że w sumie macie rację - zabrakło tych Afrykańskich dźwięków... dzikości. xD

//Btw: Vit, używanie w nicku imion postaci jest zabronione - to po pierwsze. Po drugie: masz pozwolenie Omegi na używanie jej pracy? o_O//


Sygn by Laura-comics

"Va'esse deireádh aep eigean..."

"Jutro ruszę tam, w obcą stronę
Bojąc się, że znów zgubiłem cel.
Może wszystko jest już stracone
A może nie... A może nie..."

303h7ck.png

"Jutro ruszę tam, w inną stronę
Z wiarą, że choć raz nagrodzi mnie los.
I odzyskam myśli stracone
I jeszcze coś... Jeszcze to coś."

                                                           ~Dżem

Offline

#12 2011-08-02 21:32

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,332

Odp: TLK2 OST

//Ma czas do jutra do południa by go samemu usunąć, inaczej dopiero będzie miała ze mną kłopot//
Sam o tym nie wiedziałem (że do KL1) ale to wyjaśnia czemu nie była taka zła (choć COL jest dużo lepszy).


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#13 2011-08-02 23:26

Helbi
Renifer
Lokalizacja: Lasy Warszawy
Data rejestracji: 2011-04-22
Liczba postów: 1,070
WWW

Odp: TLK2 OST

Lori napisał/a:

Tak...? Oj, aż mi głupio, że o tym nie wiedziałam -,- Ale skoro była tworzona do KL1 to wszystko wyjaśnia ;D

Eeee tam :P po to jest to forum żeby się tą wiedzą dzielić ;) Teraz już wiesz :D
Dość powiedzieć, że He Lives In you to utwór otwierający Rhythm Of The Pride Lands wydaną w 1995 roku ;)  //Jest za 12 EURO na amazonie :la: muszę sobie tylko pay pala założyć ^^ //

Lori napisał/a:

A jeśli chodzi o LWFAW - w sumie treść ok, muzyka tez niczego sobie, ale... Nie, to jednak nie cudowne CYFTLT :)

Prawdę powiadasz :D

Ostatnio edytowany przez Helbi (2011-08-02 23:33)


2z59cac.gif

Offline

#14 2011-08-03 10:40

Keoni
[img]http://i49.tinypic.com/wjuber.png[/img]
Lokalizacja: Polska
Data rejestracji: 2011-07-08
Liczba postów: 1,479

Odp: TLK2 OST

Ale piosenka We Are One też przecież nie była najgorsza w 2 części (mam namyśli wersje angielską). Może dlatego, że We Are One to moje motto ^^

Ostatnio edytowany przez Leonardo (2011-08-03 16:41)


Już taki jestem zimny drań
I dobrze mi z tym, bez dwóch zdań
bo w tym jest rzeczy sedno
Że jest mi wszystko jedno
Już taki jestem zimny drań

Offline

#15 2011-08-04 19:30

Lorise
[center][img]http://i44.tinypic.com/fkyzo8.png[/im
Lokalizacja: Odwróć się powoli :>
Data rejestracji: 2010-07-20
Liczba postów: 3,697

Odp: TLK2 OST

Helbi napisał/a:

Prawdę powiadasz :D

Prawdę powiadam, toteż mnie słuchajcie. XD
A 'Rhythm Of The Pride Lands' to już w ogóle arcydzieło, którego nawet nie potrafię wystarczająco, wyczerpująco i stosownie skomentować ^^
A "We wre one'? No nie wiem... Myśl, że 'jesteśmy jednym' i przesłanie było ok, ale ogółem piosenka nie zrobiła na mnie większego wrażenia ;p Nie miałam już tych dreszczy co przy słuchaniu 'COL' :)


Sygn by Laura-comics

"Va'esse deireádh aep eigean..."

"Jutro ruszę tam, w obcą stronę
Bojąc się, że znów zgubiłem cel.
Może wszystko jest już stracone
A może nie... A może nie..."

303h7ck.png

"Jutro ruszę tam, w inną stronę
Z wiarą, że choć raz nagrodzi mnie los.
I odzyskam myśli stracone
I jeszcze coś... Jeszcze to coś."

                                                           ~Dżem

Offline

#16 2011-08-04 19:45

Vitium
Użytkownik
Data rejestracji: 2011-07-22
Liczba postów: 29

Odp: TLK2 OST

Ja sam mam mieszane uczucia. 3 piosenki ogarniam: Duch żyje w nas, kołysanke Ziry, btw. spróbujcie przy niej zasnąć, i miłość rośnie wokół nas. reszta jest raczej lekko mówiąc, słaba.

Offline

#17 2011-08-05 10:02

Crusier
[center][img]http://i.imgur.com/Mp4A5.png[/img][/c
Lokalizacja: ~Wawa
Data rejestracji: 2009-02-03
Liczba postów: 704
WWW

Odp: TLK2 OST

ale OST to nie tylko piosenki ale i utwory instrumentalne, nigdy nie zostały wydane. Już wcześniej to dawałem, tutaj ekstrakcja podkładu dźwiękowego z TLK2 (nie z całego, bo nie chciało mi się robić, ale ponad 20 minut jest): http://www.youtube.com/watch?v=1O5PWUmi4Gs No jednak do jedynki muzykę pisał Hans Zimmer a do 2 jakiś Nick Glennie-Smith którego w ogóle nie kojarzę xD

Rhythm Of The Pride Lands to tylko utwory inspirowane a nie z filmu.


Jestę kucę kucowym sfinksę

Offline

#18 2011-08-05 11:13

Helbi
Renifer
Lokalizacja: Lasy Warszawy
Data rejestracji: 2011-04-22
Liczba postów: 1,070
WWW

Odp: TLK2 OST

No to też tak jak pisałem, OST instrumentalne nie zostało wydane ani do jedynki ani do dwójki, czego szczerze mówiąc Disneyowi nie mogę wybaczyć, głównie jeśli chodzi o jedynkę, bo dwójka jest raczej mało ciekawa :P

A co do Rhythm Of The Pride Lands to nikt nie napisał, że to OST ;P tylko, że super płytka :D


2z59cac.gif

Offline

#19 2011-08-05 11:24

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,332

Odp: TLK2 OST

W sumie, to jestem ciekaw, czemu Hansa Zimmera do drugiej części nie wzięli...
//Muzyka... niby drobiazg, ale to w końcu musical, nie? xd//


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#20 2011-08-05 11:36

Keoni
[img]http://i49.tinypic.com/wjuber.png[/img]
Lokalizacja: Polska
Data rejestracji: 2011-07-08
Liczba postów: 1,479

Odp: TLK2 OST

Ibilis napisał/a:

W sumie, to jestem ciekaw, czemu Hansa Zimmera do drugiej części nie wzięli...
//Muzyka... niby drobiazg, ale to w końcu musical, nie? xd//

No szkoda. Hans Zimmer to geniusz. Nie tylko w Królu Lwie wspaniałą muzyke skomponował ale i w Gladiatoirze, Piraci z Karaibów, Pearl Harbor, Kod da Vinci i Incepcja!


Już taki jestem zimny drań
I dobrze mi z tym, bez dwóch zdań
bo w tym jest rzeczy sedno
Że jest mi wszystko jedno
Już taki jestem zimny drań

Offline

#21 2011-08-05 11:39

Crusier
[center][img]http://i.imgur.com/Mp4A5.png[/img][/c
Lokalizacja: ~Wawa
Data rejestracji: 2009-02-03
Liczba postów: 704
WWW

Odp: TLK2 OST

Helbi napisał/a:

No to też tak jak pisałem, OST instrumentalne nie zostało wydane ani do jedynki ani do dwójki, czego szczerze mówiąc

Niedokładnie czytałem temat

Ibilis napisał/a:

W sumie, to jestem ciekaw, czemu Hansa Zimmera do drugiej części nie wzięli...
//Muzyka... niby drobiazg, ale to w końcu musical, nie? xd//

Pewnie dlatego, że ta część nigdy nie była w kinach.


Jestę kucę kucowym sfinksę

Offline

#22 2011-08-05 11:42

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,332

Odp: TLK2 OST

A no fakt... nigdy nie zauważyłem by w nich było... pewnego dnia na zakupach VHS-a zobaczyłem z rodzicami xd


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#23 2011-08-05 13:53

Helbi
Renifer
Lokalizacja: Lasy Warszawy
Data rejestracji: 2011-04-22
Liczba postów: 1,070
WWW

Odp: TLK2 OST

Nom bo druga część była tak zwanym straight to tv i nigdy nie miała być w kinach.

A no i podzielam zdanie Leo :D Hans Zimmer potrafi stworzyć muzykę, która rusza trzewiami xd (w pozytywnym sensie oczywiście ;P)


2z59cac.gif

Offline

#24 2011-08-05 13:54

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,332

Odp: TLK2 OST

A szkoda, bo może w kinach by się lepiej prezentowała...
A na temat: Co do Hansa, to tak, jak napisał Helbi.


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#25 2011-11-09 20:45

Dreamer
Użytkownik
Data rejestracji: 2011-11-08
Liczba postów: 22

Odp: TLK2 OST

A ja się lekko wyłamię i powiem, że najbardziej spodobało mi się Upendi. Może chodzi o te rymy? A reszta z kolei jakoś w pamięć mi nie zapadła.

Offline

#26 2012-01-20 16:34

Rarity
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-01-20
Liczba postów: 833

Odp: TLK2 OST

Głównie Oryginal Sountrack z Króla Lwa 2 to piosenki.
Nie ma instrumentalnych części,chyba,że ktoś je wyciągnie za pomocą specjalne programu.
Jednak najczęściej słychać w oddali głosy,co znaczy,że ścieżka dźwiękowa nie została w pełni skasowana.


tumblr_n61ltfCX7I1qki7dgo1_400.gif
tumblr_n61ltfCX7I1qki7dgo2_400.gif

Offline

#27 2012-01-23 00:38

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: TLK2 OST

Upendi w polskiej wersji wydaje mi się raczej płaskie a rymy stworzone na siłę.


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#28 2012-05-03 17:35

Laini
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-04-07
Liczba postów: 827

Odp: TLK2 OST

A mi spodobała się piosenka "Jeden z nas" - czuć w niej tą dzikość Afryki, gniew zwierząt... to uczucie chaosu, a jednocześnie harmonii :-D Poza HLIY to chyba jedyna taka bardziej poruszająca. LWFAW w wersji polskiej w ogóle nie trawię, marna podróba CYFTLT, głos Olgi Bończyk... ładny, ale tutaj to zupełne nieporozumienie, przecież Kiara to MŁODA lwica, a nie kobita w kwiecie wieku! :/
Sama muzyka w porządku, chociaż jedynce do pięt nie dorasta.
Taka moja opinia.


Gołębie serce. Lwia dusza. Grrrau.

Przeszłość, młodość Obeca sygna by Sachara, avatar by Vita - THX :dusi:
346mgp3.gif

500 postów -> 09.06.2012 :good:

Offline

#29 2012-10-24 13:48

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,332

Odp: TLK2 OST

Bo Upendi w naszej wersji było strasznie płytkie... rymy w sumie takie na siłę... Ale mimo wszystko jest to chyba najbardziej udany utwór ze środka filmu (napisów końcowych nie liczę). Z bardzo prostej przyczyny. Jest po prostu żywe. Wyróżnia się brakiem tego dziegciu (czy innej goryczy), który się znajduje w pozostałych. Wszystkie są smutne (LWFTW w sumie ma bardzo smutną nutę, wiem, że chodzi o stopniowe pocieszenie... ale jednak zasmuca trochę). Właściwie brakuje tym utworom takiej... epickości (jak się słyszy soundtrack ze sceny "King has returned", to aż ziemia się trzęsie... a tu?


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#30 2012-10-24 17:05

Strzelec Lew
Użytkownik
Lokalizacja: Rybnik
Data rejestracji: 2012-08-21
Liczba postów: 492

Odp: TLK2 OST

Jak dla mnie trudno porównać ścieżkę dźwiękową z "Króla Lwa 2: Czas Simby" do "Króla Lwa" (nie znalazłem lepszego soundtracku niż "King of Pride Rock" nie tylko w drugiej części, ale w ogóle w żadnym filmie, jaki widziałem w życiu).
Co do piosenek... Mi najbardziej podobała się "Miłość drogę zna" i "Duch żyje w nas", a także "Love will find a way" (wersja z napisów końcowych). Pozostałe utwory były też bardzo dobre.


Biały Orzeł znakiem, lew w sercu.

"niepodległości Jej zawsze gotów będę bronić do ostatniej kropli krwi..."
fragment przyrzeczenia ZS "Strzelec" OSW

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman