Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie


Zapraszamy do dyskusji o nowej wersji w temacie KRÓL LEW 2019.
Mamy także cały dział poświęcony temu wydaniu. :)

Umarł 2020. Niech żyje 2021!!

Wszystkiego Dobrego i normalności w 2021 życzy administracja Stada Lwiej Ziemii!

#121 08.12.2016 14:52

Eter
Użytkownik
Data rejestracji: 06.12.2016
Liczba postów: 24

Odp: Futrzaki / Furry

Cynka napisał/a:

I nie mogę się zgodzić z twierdzeniem podfandomu. C'mon, może denny przykład, ale idę po najmniejszej linii oporu - ile dziewczynek w wieku 8-11 lat tworzy sobie swoje cudowne lwiczki Migotki i inne tego typu gwiazdeczki, gra w jakieś onetowe stadka/pbfy/gry typu IT? I często to są osoby, które całkiem ogarniają ten cały fandom, wiedzą, kim jest Tojo, Uru itd. Czy to oznacza, że automatycznie są furry? Tylko zamaskowanymi? Przecież to nie ma najmniejszego sensu. xD

Przykład faktycznie jak sama powiedziałaś denny i nie odnoszący się w żadnym stopniu do dyskusji :P

A co do

I nie mogę się zgodzić z twierdzeniem podfandomu

Polecam nauczyć się czytać ze zrozumieniem:

Wg mnie

jest w pewnym sensie 'podfandomem'

Nigdzie nie napisałem że tak jest i kropka, tylko że prędzej by nim był, niż czymś całkowicie oddzielnym.

Offline

#122 08.12.2016 15:43

Filemona
Nowy Użytkownik
Lokalizacja: Chełm / Warszawa
Data rejestracji: 04.07.2015
Liczba postów: 8
WWW

Odp: Futrzaki / Furry

Wiesz co, w ogóle należy zauważyć, że fandom TLK jest jednak społecznością utworzoną wokół jakiegoś dzieła kultury, w tym przypadku Króla Lwa. Patrząc od tej strony, to TLK-owcom bliżej do fanów Balto, Mojego brata niedźwiedzia czy nawet tych marvelowców niż do furry, bo furry nie opiera się na żadnym konkretnym dziele kultury, więc nie są "fanami" jednego dzieła/konkretnego uniwersum. Jasne, mogą mieć ulubione furry-filmy, komiksy czy co tam jeszcze, ale nie opierają na nich całej swojej społeczności, nie tworzą postaci według żadnych z góry określonych zasad etc. U TLK-owców jest inaczej, bo ich postacie opierają się, jak zresztą zauważyłeś, na uniwersum TLK, wpasowują się w nie (przynajmniej w założeniu) - tak jak każde inne fanowskie postacie w każdym innym fandomie. Dla mnie furry prędzej spełnia cechy subkultury niż fandomu, bo zazwyczaj mają jakieś swoje wspólne cechy charakterystyczne czy upodobania. Fandomowcy nie muszą takich mieć, oni po prostu lubią dany wytwór kultury. A TLK to pełnoprawny fandom, może niezbyt duży, ale fandom, a nie żaden "pod".

Wiem, co to Telegram, bo Nit mi powiedział. Nit jest furry. Gdyby nie furry (Nit), to bym tego komunikatora nie poznała. Jeśli dla Ciebie sama znajomość z furry czyni ze mnie furry, to ja wychodzę z tej dyskusji.

I niby dlaczego przykład Cynki nie odnosi się do dyskusji? Jak najbardziej się odnosi. Czy Ty sugerujesz, że te dzieci zakładające Migotki na fejsie to furry? Pójdźmy o krok dalej: czy dziecko w przedszkolu, które ma maskotkę-kotka, nazwie go Puszek i będzie udawać, że Puszek umie mówić, to też furry? Bo do tego się to sprowadza. To nie ja i Cynka dążymy do absurdu, to Ty przyjmujesz jakąś absurdalnie szeroką definicję furry jako "osoby, która ma postać zwierzaka" i w ogóle nie bierzesz pod uwagę faktu, że furry to bardzo konkretna społeczność wśród tych osób mających zwierzęce postacie, bo ich są tłumy. Oprócz furry będą to choćby wspomniane dzieci z maskotkami, dziewczynki od Migotek, osoby lubiące rysować wilki na deviantArcie czy właśnie TLK-owcy - i uwierz mi, spora część z nich nie ma absolutnie nic wspólnego z furry poza tą jedną cechą "posiadania zwierzęcej postaci". Jak dla mnie to swoim skrajnie szerokim postrzeganiem furry jako osób spełniających ten jeden warunek tylko uwłaczasz futrzakom, bo choć to nie leży w obszarze moich zainteresowań, to byłam przekonana, że furry to coś więcej niż wymyślenie kotka i nazwanie go...


6d9cb78b0727.png    1.png

Offline

#123 08.12.2016 18:11

Athastan
Użytkownik
Data rejestracji: 18.03.2015
Liczba postów: 271

Odp: Futrzaki / Furry

Eter napisał/a:

To ma tyle wspólnego z furry, co fan Marvela, który tworzy sobie postać superbohatera w tamtym uniwersum

No... nie. Bo postać superbohatera to nie jest zwierzaczek z nadanymi cechami ludzkimi ;)

Idąc tym tropem, można by stwierdzić, że Ezop, Krasicki, Mickiewicz ,oraz wielce obszerna grupa pisarzy, którzy w swoich utworach, (a przede wszystkim w bajkach) personifikacji, można by uznać za powiązanych z futrzakami. Tym czasem personifikacja jest, zgodnie z definicją jest nadaniem rzeczą, zjawiskom oraz zwierzętom ludzkich cech charakteru i jest 'znakiem rozpoznawczym bajki'.
Tymczasem główną cechom postaci typu furry jest zmiana zarówno charakteru, jak i cech postawy oraz wyglądu, czyli antropomorfizacja.


,,Za odwagę trzeba płacić, strach jest za darmo"
,,Zawsze trzeba podejmować ryzyko. Tylko w tedy uda nam się pojąć jak wielkim cudem jest życie"
,,Dzisiaj jest pierwszym dniem reszty twojego życia. Nic bardziej prawdziwego"-
-gen.Robert Baden-Powell

Offline

#124 09.12.2016 13:29

Eter
Użytkownik
Data rejestracji: 06.12.2016
Liczba postów: 24

Odp: Futrzaki / Furry

Tak bardzo chcecie pokazać że "my nie furry", że żaden argument do Was nie dotrze. Pozdro ;)

Offline

#125 09.12.2016 16:33

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 12.03.2013
Liczba postów: 5,546
WWW

Odp: Futrzaki / Furry

Powiedział ten, do którego żaden argument nie dociera. Pozdro.


baner.png
Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#126 10.12.2016 00:39

Helbi
Renifer
Lokalizacja: Lasy Warszawy
Data rejestracji: 22.04.2011
Liczba postów: 1,085
WWW

Odp: Futrzaki / Furry

Hmmm chyba nie potrzebnie zaczęliście się szufladkować i potem poszło to w niewłaściwą stronę. Zaczęło się: "my", "wy", "oni" czyli zwiastuny braku merytorycznej dyskusji, a już na pewno takiej w której czyta się/słucha się co druga strona chce powiedzieć.

Ewidentnie zapalnikiem jest nieszczęśliwe stwierdzenie, że fandom TLK jest podfandomem furry. Z jako dosłownym stwierdzeniem nie zgadzam się. Ale sądzę, że mogło chodzić o liczebność tych fandomów. Na tym tle TLK wypada skromniej i o to mogło chodzić.

Ja przychylam się do wersji Nita. To są po prostu przenikające się fandomy. Są furry fani TLK ale nie wszyscy fani tlk są furry, jak i nie wszystkie futra interesują się TLK.

Podfandomem TLK byłby fandom Nali. Podfandom furry trudno zdefiniować ze względu na rozległość definicji furry. Więc nie pokuszę się o żaden przykład bo sam każdy swój podważę.

Ponadto to rozważania czysto teoretyczne dotyczące definicji pojęcia. Spory na ten temat nie przyniosły zbyt wiele dobrego i zaliczają się do tych mniej lub bardziej ale jednak jałowych. Określenie czy należymy do jakiegoś podfandomu czy fandomu nie wiele zmieni w naszym życiu.


2z59cac.gif

Offline

#127 10.12.2016 16:17

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 04.02.2007
Liczba postów: 6,817
WWW

Odp: Futrzaki / Furry

Amen. Miałam właśnie odpisywać, że zgadzam się z Nitem, ale Helbi powiedział to samo co i ja planowałam.

I w razie czego - też jestem przeciwna dzieleniu się na my/oni. Należę do fandomu KL i mam fursonę, z którą się identyfikuję, więc jestem furry. Z kolei Feothar z pewnością należy do fandomu KL bo pisze na ten temat obszerne, bardzo treściwe posty, ale nie przypominam sobie by kiedykolwiek pisał RP.


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#128 10.12.2016 23:36

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 16.10.2010
Liczba postów: 6,510

Odp: Futrzaki / Furry

//*Przestaje szamać prażoną kukurydzę.* Przyjdzie taki renifer i napisz coś pod czym można się już tylko podpisać...//

Tak patrzę na dotychczasowe posty (i choć chyba ta dyskusja jest skończona, to i tak wtrącę swoje dwa grosze) i uważam, że:

  • po pierwsze te fandomy się przeplatają (a nie TLK stanowi fragment furry),

  • przez to przeplatanie fandomów można mówić o podfandomie "TLK Furry", który to jest podfandomem fandomów TLK i furry.

Chyba mogę się pokusić o wstawienie tu poniżej rysunku który trochę rozjaśni mój pseudo-mądry bełkot (przepraszam za kompletny antytalent rysowniczy, taka jakość wcaaaale nie była zamierzona ;) ):
ccd8949f11504.png
//Coś jak operacje na zbiorach, jeśli ktoś miał na matematyce/logice/etc. A obrazek ma zabójcze niecałe 9kB ;P//


Grywałem w FH pod nickiem Ibilis używając presetu.
Avatar by  KujonekZombiVitri madkakerlaken.png

Offline

#129 02.05.2017 23:37

Ashera
Użytkownik
Data rejestracji: 15.04.2015
Liczba postów: 163

Odp: Futrzaki / Furry

Lubię furries. Sporo czasu spędzam na szukaniu i przeglądaniu dobrych obrazków z antromorficznymi postaciami (z tym, że z nich najbardziej podobają mi się te najmniej "uczłowieczone"), inspiruje mnie to. Sama jednak nie mam fursony, z którą bym się utożsamiała i wcale nie jestem aktywna w tym fandomie/subkulturze. Tylko ją lubię.
Rzecz, która mnie czasem odrzuca, to fetyszystyczne obrazki nieblokowane przez filtry, np. vore. Nawet nie potrafię zrozumieć, czemu to jest tak popularne.

Offline

#130 03.05.2017 22:45

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 16.10.2010
Liczba postów: 6,510

Odp: Futrzaki / Furry

Żeby ci fetyszyści choć umieli rysować... Z moich obserwacji 90% niefiltrowanych (bo się "artyście" nie chciało odpowiedniego filtra dać) z vore czy chorobliwą otyłością (jakoś nie mogę zrozumieć tego fetyszu... bycie pociąganym do osób mających poważne problemy zdrowotne?) są rysunkami osób zdolnych inaczej (pewnie znośniejsze by te dziwaczne, z punktu widzenia przeciętnej osoby, rysunki były, gdyby nie były bazgraninami jak z painta).

A co do furries jako fandomu, to faktycznie można sporo niezłych rysunków (i nie tylko rysunków) u nich znaleźć. Ale nie wiem czemu (w moim odczuciu) w tym fandomie (w każdym są, ale nie aż tak bardzo) są tak powszechne motywy z pogranicza fetyszu czy wręcz momentami ewidentnego zboczenia.


Grywałem w FH pod nickiem Ibilis używając presetu.
Avatar by  KujonekZombiVitri madkakerlaken.png

Offline

#131 12.05.2017 19:57

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 04.02.2007
Liczba postów: 6,817
WWW

Odp: Futrzaki / Furry

Mam podejrzenia że to dlatego że rysują zwierzęta. Gdyby mieli (i dokładnie umieli) narysować ludzi, to przypuszczam, że mieli by tacy artyści jakieś opory


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#132 05.10.2017 13:46

Maro
Moderator
Data rejestracji: 06.02.2007
Liczba postów: 448
WWW

Odp: Futrzaki / Furry

Ibilis napisał/a:

Żeby Ci fetyszyści choć umieli rysować... Z moich obserwacji 90% niefiltrowanych (bo się "artyście" nie chciało odpowiedniego filtra dać) z vore czy chorobliwą otyłością (jakoś nie mogę zrozumieć tego fetyszu... bycie pociąganym do osób mających poważne problemy zdrowotne?) są rysunkami osób zdolnych inaczej (pewnie znośniejsze by te dziwaczne, z punktu widzenia przeciętnej osoby, rysunki były, gdyby nie były bazgraninami jak z painta).

A co do furries jako fandomu, to faktycznie można sporo niezłych rysunków (i nie tylko rysunków) u nich znaleźć. Ale nie wiem czemu (w moim odczuciu) w tym fandomie (w każdym są, ale nie aż tak bardzo) są tak powszechne motywy z pogranicza fetyszu czy wręcz momentami ewidentnego zboczenia.

Chodzi o to, że w fandomie furry jest mnóstwo artystów, a wielu rysuje wszystko co sobie klient wymarzy. Ludzie z fetyszami, które nie są możliwe do wykonania, na przykład pożeranie w całości zwane Vore-szukają gdzieś wizualnych bodźców. Jeśli akurat przy okazji lubią anthro, fantasy, zwierzaki, fursony i trafili na fandom- sprawa jest prosta, będą chcieli mieć taki rysunek, stworzony specjalnie dla nich.

Jest niewiele osób, które rysują ekstremalne fetysze, np fekalia, mało kto sie na to godzi. Ja sama uwazam, że pewnych rzeczy nie narysowałabym za zadną kasę. Dlatego kiedy znajdzie sie ktos kto rysuje takie rzeczy- będzie o nim głosno, będzie miał bardzo duzo zamowiem -bo wszyscy którzy to lubią popędzą do niego. Plotka sie rozejdzie. Dlatego właśnie na FA mozna trafic na galerie całe wypełnione chorymi rzeczami. Ludzie kupuja takie arty nawet kiedy autor nie ma umiejętnosci -ważne ze rysuje na te tematy.

Offline

#133 05.10.2017 23:26

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 16.10.2010
Liczba postów: 6,510

Odp: Futrzaki / Furry

Czyli standardowo 1% zachowuje się tak głośno, że wygląda na 30-50%...
A to co napisałaś wreszcie logicznie mi wytłumaczyło, czemu tak często to takie właśnie combo: jakiś powalony fetysz + masakryczna jakość techniczna.


Grywałem w FH pod nickiem Ibilis używając presetu.
Avatar by  KujonekZombiVitri madkakerlaken.png

Offline

#134 07.10.2017 00:16

Maro
Moderator
Data rejestracji: 06.02.2007
Liczba postów: 448
WWW

Odp: Futrzaki / Furry

Ibilis napisał/a:

Czyli standardowo 1% zachowuje się tak głośno, że wygląda na 30-50%...
A to co napisałaś wreszcie logicznie mi wytłumaczyło, czemu tak często to takie właśnie combo: jakiś powalony fetysz + masakryczna jakość techniczna.

Warto pamiętać, że jeśli np przeglądasz takie FA i trafisz na 20 normalnych, ładnych, grzecznych prac-takich jakie są na DA, tumblrze, instagramie- nie zwrócisz na nie szczególnej uwagi. Gdy jednak trafisz na 5 powalonych i naprawdę chorych rzeczy, od razu zapadną Ci w pamięć i zapamiętasz FA jako siedlisko takich dziwaków.

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 2
[Bot] CCBot,
[Bot] Googlebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman