Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2023-09-07 22:03

Mizani_Ash
Weteran
Lokalizacja: Układ Słoneczny
Data rejestracji: 2022-12-27
Liczba postów: 76

Lis i Pies

Witam! W miarę dawno obejrzałam po raz pierwszy od początku do końca film Lis i Pies. Jest to niestety film z brązowej ery Disneya (niektórzy ją nazywają czarną) i z tego powodu jest mało znany. Jednak dzięki temu raczej nigdy nie doczeka się remaku ;;)

Film ma prostą fabułę. Opowiada o młodym osieroconym lisku o imieniu Tod. Zostaje zaadaptowany przez starszą kobietę. Na farmie Tod poznaje małego psa myśliwskiego Miedziak. Razem się zaprzyjaźniają. Pewnego dnia ich ścieżki się rozchodzą.

Muzyka zdecydowanie do mocnych stron filmu nie należy. Jest bardzo przeciętna i do żadnej melodii z filmu nie wracałam. Ledwie je pamiętam. Pomimo tego opowieść nadrabia ten brak świetną animacją i historią.  Jest prawie perfekcyjna. 

Ukryta treść

Brakowało mi śmierci Maxa. Wtedy planowana zemsta Miedziaka miałaby sens.

Film mnie bardzo wzruszył.

Ukryta treść

Popłakałam się w momencie opuszczenia przez wdowę Toda. Ta nieskomplikowana melodia jeszcze bardziej spotęgowała mój żal.

Offline

#2 2023-09-07 22:23

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,329

Odp: Lis i Pies

Przepraszam najmocniej, że krótko się wypowiem, ale dopiero przymierzam się do jego obejrzenia.
Twój opis jedynie utwierdza mnie w przekonaniu, że powinienem to wreszcie zrobić ;).


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#3 2023-09-07 23:08

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Lis i Pies

Nie słyszałam nigdy o brązowej/czarnej erze Disneya.  :O

Też jeszcze nie oglądałam tego filmu, ale wiem o jego istnieniu i historia BARDZO mnie zainteresowała a wszystko dzięki temu że fragment fabuły pojawił się kiedyś w Komiksowie.


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#4 2023-09-08 21:18

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,329

Odp: Lis i Pies

Troszkę będzie z tego offtop (choć sam film należy do tej kategorii), ale w telegraficznym skrócie „czarna/brązowa” era to okres po śmierci Walta Disney'a (ostatni film nad którym pracował to „Księga Dżunglii” z 1967) aż do renesansu, który zapoczątkowała „Mała Syrenka” (1989).
W tym czasie jakość filmów mocno ucierpiała przez m.in. cięcia budżetowe oraz brak wizji. Nie znaczy to że wszystko co wtedy powstało było złe, taki np. „Wielki Mysi Detektyw” czy „Robin Hood” są całkiem przyjemne w odbiorze. Jednakże patrząc na np. jakość animacji (i niemały recycling w nim zastosowany) w przykładowo „Robin Hoodzie”, czy problemy jakością scenariusza w „The Dark Cauldron” (nie pamiętam polskiego tytułu), to filmy z tego okresu dość mocno ustępują wcześniejszym i późniejszym produkcjom.


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#5 2023-09-09 14:41

Mizani_Ash
Weteran
Lokalizacja: Układ Słoneczny
Data rejestracji: 2022-12-27
Liczba postów: 76

Odp: Lis i Pies

Tylko jeszcze dodam do wypowiedzi Ibilis, że czarna era to dokładniej czas po premierze Lisa i Psa. Filmy z czarnego okresu charakteryzowały się naprawdę dużym budżetem (jak na tamte czasy) a stosunkowo niewielkimi zarobkami. Ostatnim filmem z tej epoki był "Oliver i Spółka"

Offline

#6 2023-09-10 23:07

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Lis i Pies

Jeej, dzięki! The more you know! ::D Ibciu, no to w takim razie dodaję to do naszej listy do wspólnego obejrzenia.


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman