Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2015-07-24 22:40

Salina
Użytkownik
Lokalizacja: Z poza tego co widać
Data rejestracji: 2012-07-27
Liczba postów: 493

Wasza opinia o Hansie Zimmerze.

Każdy z nas uwielbia ścieżkę dźwiękową do Króla Lwa, tego nie ukrywajmy. Jest to zasługa Hansa Zimmera, który został zasłużenie nagrodzony Oscarem. Jego dobra passa ciągle trwała i skomponował muzykę do takich filmów jak Książę Egiptu czy Gladiator. Lecz czy tylko mi ostatnimi czasy wydaje się, że jest bardzo... monotonny. Muzyka w Królu Lwie jest sukcesem dlatego że każdy utwór jest wyjątkowy, działają na nie wpływy afrykańskie i składają się w jedną całość. Dzisiejsze prace Zimmera są dla mnie całkowicie powtarzalne. W większości jego współczesnych filmów jedyny kawałek jaki zapamiętasz to "main theme" który sam w sobie składa się z powtarzających się po sobie w kółko i w kółko nut. Instrumenty składają się tylko i wyłącznie z instrumentów klawiszowych i elektronicznych. Gdzie się podziało to bogactwo instrumentów zareprezentowana w starszych pracach kompozytora? Nie mówiąc o tym że ścieżki dźwiękowe z z różnych filmów brzmią prawie identycznie, że aż ma się wrażenie że Zimmer zaczyna plagiatować samego siebie. Najlepszymi przykładami jest myzyka do trylogi Batmana Nolana i Człowieka ze Stali. Czy wam też się wydaje, że Zimmer się ostatnio wypalił?

Ostatnio edytowany przez Salina (2015-07-24 22:40)


Król Lew:
-Epicka muzyka
-Epicka historia
-Epickie postacie
-EPICKI FILM

Offline

#2 2024-04-21 09:27

Fragus74
Użytkownik
Lokalizacja: śląskie
Data rejestracji: 2023-12-31
Liczba postów: 66

Odp: Wasza opinia o Hansie Zimmerze.

witam, tak to ja - osoba która napisała jako druga na tym wątku po ponad 8 latach i ciężko mi stwierdzić czy hans się wypalił. z mojego punktu "słyszenia" próbuje on się jak najlepiej dostosować do danego typu filmu, a więc przez ten fakt, mamy tutaj większą zależność od indywidualizmu, bo nie każdy musi lubić klimat diuny przykładowo. odciągając się jednak bardziej od logicznych wyjaśnień, od 2015 jeszcze nic mi się nie spodobało od hansa. na czas pisania tamtego postu, miała niedawno miejsce premiera interstellara który posiada jedną z moich ulubionych podkładów muzycznych hansa zimmera. tak samo kung fu panda z 2013 ma to coś, co kochamy w muzyce z króla lwa.

Ostatnio edytowany przez Fragus74 (2024-04-21 09:28)

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman