Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2015-02-25 21:09

Darkness
Użytkownik
Lokalizacja: Zła Ziemia
Data rejestracji: 2013-02-28
Liczba postów: 464
WWW

Sekrety mistrza fotografii cyfrowej. W dążeniu do perfekcji.

sekrety-mistrza-fotografii-cyfrowej-w-dazeniu-do-perfekcji-b-iext7224747.jpgJestem pasjonatem fotografii, ta książka prędzej czy później musiała trafić w moje ręce.
Tak się składa, że posiadam ją już od roku, jednak teraz zdecydowałem, że warto o niej tutaj wspomnieć, ponieważ jest bardzo pomocna dla zarówno w pewnym stopniu doświadczonych pasjonatów fotografii, jak i dla osób początkujących, można powiedzieć "zielonych".

51KRStZoJ2L._UX250_.jpgMoże wstępnie o autorze. Autorem książki jest Scott Kelby. Jest on redaktorem naczelnym, wydawcą i współzałożycielem magazynu "Photoshop user", redaktorem naczelnym czasopisma "Layers", a także współautorem cotygodniowych audycji DTown TV ( Programu dla użytkowników lustrzanki firmy Nikon ). Ale na tym nie koniec, jest on również współzałożycielem stowarzyszenia NAPP ( National Association Photoshop Professionals ), fotografem, grafikiem, projektantem i wielokrotnie nagradzanym autorem ponad 50 bestsellerowych publikacji.

Teraz książka. Książka jest podzielona na 10 rozdziałów, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Są to:
1. Profesjonalne użycie lampy błyskowej, część 2;
2. Profesjonalne fotografowanie w studio;
3. Cała prawda o obiektywach ( Mój ulubiony rozdział );
4. Profesjonalne fotografowanie przedmiotów;
5. Profesjonalne fotografowanie w plenerze;
6. Profesjonalne fotografowanie ludzi;
7. Profesjonalne zdjęcia sportowe;
8. Profesjonalne wskazówki dla początkujących fotografów;
9. Profesjonalne rozwiązywanie problemów ze zdjęciami;
10. Kolejna porcja przepisów na "życiowe" zdjęcia.

Dopowiem, czemu pojawiają się nazwy "Część 2" oraz "Kolejna". Jest to druga część książki, której niestety nie posiadam. Z swoich źródeł wiem jednak, że ta jest bardziej przydatna.

Rozdziały są bardzo dobrze rozdzielone na podrozdziały, w których autor w rozbudowany, ale jednak zrozumiały sposób dzieli się z nami swoją wiedzą. Widać, że wie co pisze. Pisze szczegółowo i bez problemu można wyczuć tam jego doświadczenie. Więcej nie napiszę, to trzeba przeczytać.
Jeszcze jedna bardzo przydatna rzecz. Na końcu książki znajduje się skorowidz, za pomocą którego bez problemu możemy znaleźć informacje na temat interesującego nas zagadnienia. Nie dość, że owe zagadnienia są wymienione w kolejności alfabetycznej, to dodatkowo ( to raczej oczywiste ) zawierają numer strony, na której możemy daną informację znaleźć. Jest to bardzo przydatna rzecz dla osób początkujących.

Na koniec przyznam, że przeczytałem całą książkę i jestem naprawdę pod wrażeniem jej treści.

A wy, mieliście okazję przeczytać to cudo ? :)


"Kłamstwa są jak sprinterzy, prawda biega w maratonach."

Offline

#2 2015-03-11 07:09

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Sekrety mistrza fotografii cyfrowej. W dążeniu do perfekcji.

Hm, skoro polecasz to chyba się zaznajomię. Od dawna miałem zamiar poczytać nieco o fotografii. ;)


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman