Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2014-07-12 01:55

Maro
Użytkownik
Data rejestracji: 2007-02-06
Liczba postów: 319
WWW

» Jaki smok byłby Waszym kompanem?

Tak, wiem, że każdy fan JWS, który wyobraża sobie siebie jako mieszkańca Berk oczywiście posiada w tych marzeniach Nocną Furię (sama też bym chciała *.*). Nie oszukujmy się jednak: z tego gatunku jest tylko jeden okaz i to już oswojony. Przymknijmy na chwilę oko na te wszystkie cudne OCe Nocnych Furii i pomyślmy: jakie smoki ujeżdżalibyśmy, gdybyśmy mogli wybierać z tych wszystkich (prócz NF) gatunków przedstawionych nam w obu filmach i serialu? Moim zdaniem są one bardzo barwne, przemyślane i widać, że twórcy włożyli w nie duszę. Mamy bardzo dużo gatunków do wyboru!

Myślę, że mój smok musiałby być bardzo oryginalny. Chciałabym takiego, który odznacza się od wszystkich i zwraca na siebie uwagę! Szczególnie podobają mi się świecące gatunki, byłoby to bardzo niepraktyczne ale w moim stylu :D Pewnie wiązałoby się z tym mnóstwo zabawnych ale też niebezpiecznych sytuacji. Byłabym postacią, której wszyscy ratują tyłek bo coś odwala.

Bardzo spodobał mi się ten koleś, na pewno starałabym się takiego ujarzmić za wszelką cenę *.*

Dragons.Defenders.of.Berk.S02E06.Fright.of.Passage.WEB-DL.XviD.MP3.jpg_20131025171810.JPG

Ten jednak też wygląda super. Mam jednak wątpliwości, jego ciało jest chyba gorące jak ogień i ujeżdżanie go byłoby niemożliwe...Nie jestem jednak pewna ;_;
Uh...przypomina trochę robala, ale co tam-jest żółty i ŚWIECI!!

Dragons.Defenders.of.Berk.S02E05.Race.to.Fireworm.Island.WEB-DL.x264.AAC.3gp_20131018155107.JPG
Dragons.Defenders.of.Berk.S02E05.Race.to.Fireworm.Island.WEB-DL.x264.AAC.3gp_20131018155010.JPG

Ten gość także jest niebrzydki, choć nie ma przednich łapek.. Ja uwielbiam te czworonożne smoki. Pierwszy ma najlepszą budowę i świeci ale jest niebieski, więc ma u mnie 8/10. Ale wybrzydzam, co nie?

Skrill_(HTTYD).png
Ma bardzo fajną umiejętność
tumblr_mxcv41TKBs1rbvw98o1_500.jpg

OStatecznie, gdyby nie udało mi się oswoić jakiegoś mega super świecącego masakrującego cuda, zadowoliłabym się jakimś smokiem z gatunku Wichurki. Te z różowymi nóżkami były wyjątkowo urocze, ale nigdzie ich nie znalazłam.

deadly_nadder.png

A Wy na czym byście latali? Jakie smoki Wam się najbardziej podobają lub mają według Was najlepsze umiejętności?

Ostatnio edytowany przez Maro (2014-07-12 01:58)

Offline

#2 2014-07-12 11:07

Swahili
Użytkownik
Data rejestracji: 2011-07-20
Liczba postów: 603
WWW

Odp: » Jaki smok byłby Waszym kompanem?

Ciekawy temat, chętnie się wypowiem. c:
Cóż, mój smok najpewniej nie wyróżniałby się zbytnio od wszystkich, ale kto wie. Zapewne byłby to Koszmar Ponocnik, jednak jego umiejętność samozapłonu... xD
Innym smokiem, który bardzo mi się podoba jest Stormcutter. Fakt, w drugiej części filmu był przedstawiony tylko jeden, jednak kto powiedział, że nie może ich być więcej? (Z tego, co pamiętam, a mogę się mylić, nikt chyba nie wspomniał nic o innych Stormcutterach, aczkolwiek nikt nie powiedział też nic o tym, że Cloudjumper jest ostatnim. Tak więc...)
Kolejnym ciekawym smokiem, który mógłby do mnie pasować, jest Straszliwiec Straszliwy. Niby za mały, żeby na nim jeździć, malutki, uroczy, ale w środku bestia. To w nim najbardziej lubię, ale jego charakter mógłby czasem odwrócić się przeciwko mnie i wtedy nie byłoby już tak miło. xD
Podsumowując, są trzy smoki, które chętnie próbowałabym wytresować. Nie wiem, który najbardziej podpasowałby mi się charakterem, zachowaniem cz wyglądem, ale wybrałam najlepszych według mnie kandydatów.


hydra_by_goldennove-d9lmufy.png

They all will know I bring
the joy of creation

Offline

#3 2014-07-12 11:26

Shup
[class=r][b]Motywator[/b][/class]
Lokalizacja: Mazowsze
Data rejestracji: 2012-01-11
Liczba postów: 6,233

Odp: » Jaki smok byłby Waszym kompanem?

Cóż jeśli chodzi o mój gust to oczywiście wybór padł by na Nocną Furię, nie tylko przez to, że to smok głównego bohatera czy też najlepszy smok... no dobra to też. Ale również dlatego, że twórcy skupili się głównie na Szczerbatku, a resztę smoków wymyślili tak mniej precyzyjnie by jakieś smoki były.

Na drugim miejscu znajdzie się Wandersmok (Skrill) wygląda badassowo XD i porównywany jest do Nocnej Furii, wygląda na agresywnego, może i jest brzydki...ale w tej agresywności i brzydocie jest super  :awesomecat:

Offline

#4 2014-07-12 13:38

Samanva Blirit
Niebieski koteł zagłady
Lokalizacja: Gdzieś w innym świecie...
Data rejestracji: 2013-04-29
Liczba postów: 1,039

Odp: » Jaki smok byłby Waszym kompanem?

Ja najbardziej lubię (poza NF, oczywiście) Śmiertnika Zębacza. Jest śliczny i silny.

Ostatnio edytowany przez Samanva (2014-07-12 14:14)


Wielka fanka Warrior Cats!
Postacie: Waveforce (normalne wątki), Samanva Blirit(schizy)
commisions_for_samanvablirit_by_kreszer-d80csao.png
Sygnaturka by Kreszer

Offline

#5 2014-07-12 13:38

Wathara
[img]http://i62.tinypic.com/flhkyg.png[/img]
Lokalizacja: ( ͡o ͜ʖ ͡o)
Data rejestracji: 2012-05-18
Liczba postów: 3,028
WWW

Odp: » Jaki smok byłby Waszym kompanem?

Gdybym miała wybrać sobie smoka, zapewne patrzyłabym na charakter, nie rasę. Mam jednak kilka ulubionych gatunków smoków.
1. Koszmar Ponocnik
2. Wandersmok
3. Stormcutter
4. Zmiennoskrzydły
5. Tajfumerang
6. Drzewokos
7. Wrzeniec
Wybrałabym zapewne właśnie spomiędzy tych gadzin.

Ostatnio edytowany przez Wathara (2014-07-12 13:46)


Keep the wolves from the door.
______

dA

Offline

#6 2014-07-12 13:51

Carissime
Pomocna Dłoń
Data rejestracji: 2013-09-01
Liczba postów: 1,978
WWW

Odp: » Jaki smok byłby Waszym kompanem?

Ja wybrałabym Wandersmoka. Dlaczego? Bo ciska piorunami. xD
Jeśli nie Wandersmok, to Stormcutter. Po prostu fajnie wygląda i ma urocze oczyska.
Ale jeden smok to dla mnie za mało. Oprócz Wandersmoka i Stormcuttera oswoiłabym też Straszliwca Straszliwego (ewentualnie tylko jego). Po prostu ten jest taki... uroczy. Miałabym kogo przytulać. xD
Kolejnym smokiem, którego bym wybrała jest Szeptozgon (serial), czy inaczej Szepcząca Śmierć (film, pojawia się w Księdze Smoków w HTTYD). Akurat nie wiem, dlaczego, ale mi się podoba.
Gdybym miała wybierać te, które są najczęściej spotykane, wybrałabym Śmiertnika Zębacza albo Zębiroga Zamkogłowego. Ale ponieważ Zębiróg ma dwie głowy, potrzeba dwóch jeźdźców, więc zostaję przy Śmiertniku (chociaż w grze mam Zębiroga i jakoś daję radę latać na nim bez drugiego jeźdźca).


377_by_lereeth-dag7mgi.gif

Offline

#7 2014-07-12 16:00

Maro
Użytkownik
Data rejestracji: 2007-02-06
Liczba postów: 319
WWW

Odp: » Jaki smok byłby Waszym kompanem?

Shup napisał/a:

Ale również dlatego, że twórcy skupili się głównie na Szczerbatku, a resztę smoków wymyślili tak mniej precyzyjnie by jakieś smoki były.

To mnie też trochę gryzie, że Szczerbatek jest wzięty tak na poważnie a inne smoki są już przedstawione bardziej karykaturalnie. Mam wrażenie, że niektóre zostały wymyślone dla śmiechu.

Offline

#8 2014-07-12 16:07

Shup
[class=r][b]Motywator[/b][/class]
Lokalizacja: Mazowsze
Data rejestracji: 2012-01-11
Liczba postów: 6,233

Odp: » Jaki smok byłby Waszym kompanem?

Maro napisał/a:
Shup napisał/a:

Ale również dlatego, że twórcy skupili się głównie na Szczerbatku, a resztę smoków wymyślili tak mniej precyzyjnie by jakieś smoki były.

To mnie też trochę gryzie, że Szczerbatek jest wzięty tak na poważnie a inne smoki są już przedstawione bardziej karykaturalnie. Mam wrażenie, że niektóre zostały wymyślone dla śmiechu.

Może nie tyle co dla śmiechu, po prostu nie skierowali uwagi na inne smoki i byli przypuszczenia, że widzowie poza Szczerbatkiem nie będą chcieli poznać innych smoków.

Offline

#9 2014-07-31 12:58

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: » Jaki smok byłby Waszym kompanem?

Niestety jeszcze nie poznałem gatunków z serialu i JWS2, więc muszę wybierać z gatunków z JWS1.
Na trzecim miejscu znajduje się Straszliwiec Straszliwy. Bardzo mi się one podobają (aż chce się takiego przytulić xd). Jednakże nie da się na nich latać.
Na drugim miejscu jest Koszmar Ponocnik. Potężny smok, który robi wrażenie. Jednak posiada umiejętność samozapłonu, co w przypadku dosiadania nie jest zbyt dobre xd.
Na pierwszym miejscu jest Śmiernik Zębacz. Również potężny. Bardzo łatwo go wytresować, co w wypadku dosiadania jest dużym plusem. No i może strzelać kolcami, co jest bardzo przydatne w niektórych sytuacjach.

Maro napisał/a:

To mnie też trochę gryzie, że Szczerbatek jest wzięty tak na poważnie a inne smoki są już przedstawione bardziej karykaturalnie. Mam wrażenie, że niektóre zostały wymyślone dla śmiechu.

Ja to również zauważyłem. Mi się bardziej wydawało, ze raczej nie dla śmiechu, tylko żeby pokazać wyjątkowość NF.

Ostatnio edytowany przez FireLion (2014-07-31 13:05)


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman