Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

#241 2017.07.15 22:16

Kiara 0
Administrator
Data rejestracji: 2007.02.04
Liczba postów: 6,613

Odp: Ogólnie o Lwiej Straży i spekulacje na temat nadchodzących odcinków

Ashera napisał/a:

Moim zdaniem Lwia Straż nie powinna całkowicie zabraniać tym zwierzętom jedzenia, tylko pilnować, by nie zaczęły polować dla zabawy.

No niby zgadzam się, choć zauważmy, że a pierwszej części Mufasa poleciał wygonić hieny jak tylko dostał od Zazu raport, że przekroczyły granicę. Nie zajmowano się wtedy kwestią czy są głodne czy nie.

793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

#242 2017.07.15 23:01

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008.12.31
Liczba postów: 9,970

Wydaje mi się, że najprostszym wytłumaczeniem będzie to, że lwy są terytorialne. Hieny mogą sobie polować, ale na swoich terenach. Lwia Ziemia to niezależny kraj, a hieny to nielegalni imigranci. xD

Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

#243 2017.07.15 23:34

Ashera
Użytkownik
Data rejestracji: 2015.04.15
Liczba postów: 142

Wydaje mi się, że najprostszym wytłumaczeniem będzie to, że lwy są terytorialne. Hieny mogą sobie polować, ale na swoich terenach.

Rzecz w tym, że Lwia Straż zabrania hienom i szakalom polować nawet na ich terenie xD Jeśli już coś się tam dostanie, bo na Złej Ziemi duże roślinożerne ssaki nie występują.

tumblr_otuqrsSSoW1vtqp54o1_540.gif

#244 2017.07.15 23:59

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008.12.31
Liczba postów: 9,970

Serio? xD Nie widziałem nowszych odcinków

Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

#245 2017.11.15 20:56

Samburu
Użytkownik
Data rejestracji: 2012.01.12
Liczba postów: 262

To ja może ogólnie - Lwia Straż podoba mi się ale tylko dlatego, że jest to Disney i coś związanego z KL! Jak byłem mały i Króla Lwa miałem obejrzanego ze sto razy marzyłem, aby powstało coś więcej, coś czym mógłbym się nasycić i przeżywać nowsze historie. Mając na myśli słowo nasycić, myślałem o przygodach Nali i Simby. Tak - jako dziecko - chciałem ich więcej jako dzieci, bo ich perypetie w filmie trwały dla mnie zbyt krótko. Stąd moja opinia na temat Lwiej Straży - marzenie poniekąd się spełniło.
Ale czy tak to sobie wyobrażałem? Zacznijmy od tego, że bajka, jak dobrze gdzieś przeczytałem, jest przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym (i ew. w wieku wczesnoszkolnym). Cukierkowa, naiwna, nic dziwnego - dzieci w dzisiejszych czasach szybko wyrastają. Po co więc tworzyć bajkę dla starszych, skoro na nich nic nie zarobimy. Twórcy obrali sobie za cel najmniejszy przedział wiekowy i nie ma im się co dziwić. Bajka, która miałaby się okazać znów wybitnym dziełem musiałaby ponownie wyjść poza ramy wiekowe, w dosłownym tego słowa znaczeniu. Kion musiałby dorosnąć, musiałoby dojść do niefortunnych zdarzeń, żeby mogło wydarzyć się coś jeszcze innego i pouczyć o czymś wartościowym. W Lwiej Straży mamy naukę, ale tylko dla najmniejszych
Dawno nie oglądałem żadnego odcinka toteż nie chcę się wypowiadać zbyt szczegółowo, żeby niczego nie przekręcić. Powiem tylko co mi się najbardziej nie spodobało na pierwszy rzut oka - przede wszystkim wygląd Fuli - nie tak wyobrażałem sobie geparda stworzonego przez ludzi Disney'a. Gdzie podziała się charakterystyczna dla tego zwierzęcia pionowa pręga w pobliżu oczów? Jej sylwetka bardziej mi przypomina kota syjamskiego (tego chudego) niż geparda. Poza tym oczywiście Bunga wkurza i mnie, a w polskim dubbingu Kiara sepleni. Oprócz tego pojawiają się oczywiście nieścisłości - w Lwiej Straży mała Kiara dobrze wie co to polowanie, a w KL2 dorosła Kiara dopiero uczy się podstaw, bla bla bla... A na plus zasługują dla mnie m.in. stare dobre głosy Zazu i Timona. Oczywiście plusem jest także utrzymanie animacji w technice 2d - w dobie dzisiejszych kreskówek 3d - należą się ukłony.

Jeśli jeszcze nikt się nie dowiedział to przy okazji informuję - sezon drugi PL od 25.11.2017.

Taste my Tails!

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] CCBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman