Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2014-01-29 10:57

Souri
Weteran
Lokalizacja: Na krzesełku siedzę :D
Data rejestracji: 2013-07-26
Liczba postów: 1,384

Która lwica jest królową na 100%?

Jak sądzicie? Nala, Sarabi, Kiara albo też ktoś zupełnie inny... Która ma cechy prawdziwej królowej Lwie Ziemi?
Zdaję sobie sprawę, że być u boku przywódcy to ciężka sprawa. Liczy się tu przede wszystkim charakter, dlatego do wyboru macie tylko lwice występujące w filmie (taka złośliwość z mej strony. :good:).
No dobra. Uwzględniam też odpowiedź "inna", ale proszę o wskazanie w poście jaka.

To ja może zacznę.
Według mnie cechy prawdziwej królowej ma Sarabi.
Wierna, opiekuńcza, rozważna i stanowcza. Nie boi się stanąć przed Skazą w obronie całego stada przed śmiercią głodową, nawet jeśli miałoby się to równać z opuszczeniem ojczystej ziemi. Zawsze statyczna i rozsądna. Nie pozwoliłaby, by jej syn wałęsał się bez opieki narażony na atak hieny czy gepardów. W całym filmie unosi się gniewem tylko raz, w obronie rozsądku.







//Nie znalazłam podobnego wątku, ale jeśli coś mi umknęło, to bardzo przepraszam i proszę o usunięcie.//

Ostatnio edytowany przez GoldenLion (2014-01-29 14:13)


Kochacie Króla Lwa? To zobaczcie go w tej wersji: http://www.youtube.com/watch?v=cHbSI7mQFeI  ;)
90smk5.png ~ Souri od Goldi :dusi:
212s9oh.png 2ngy7fr.gif

Offline

#2 2014-01-29 12:08

Maru
[center][img]http://skroc.pl/db628[/img][/center]
Data rejestracji: 2012-03-10
Liczba postów: 5,190

Odp: Która lwica jest królową na 100%?

Sarabi wydaje mi się perfekcyjną królową, zresztą dało się to zauważyć zanim Mufasa zginął.
Sarafina, w sumie za mało o niej wiadomo, by podjąć jakąś decyzję.
Nala w drugiej części wydawała się rozsądniejsza od Simby, ale jednak Sarabi wydaje mi się lepsza. Nawet będąc starszą wiekiem bez wahania ruszyła na pomoc Simbie z hienami. Natomiast Nala w dwójce nic nie zrobiła, gdy Kiara spadła z Zirą ze skał.
Kiara nawet będąc "dorosłą" nie wykazywała się cechami królowej. Przede wszystkim kłopoty z polowaniem, a także częste łamanie zakazów.
Zira, o matko jedyna! Skaza w żeńskim wydaniu. Powtórki z rozrywki raczej nikt na Lwiej Ziemi by nie chciał.
Vitani to trochę kopia Ziry, z tą różnicą, że pod koniec filmu zrozumiała słowa Kiary. Jednak całe życie bez zasad raczej skreśla ją z bycia dobrą królową.

Ostatnio edytowany przez GoldenLion (2014-01-29 14:14)


rainbow-mplz.gif?1rainbow-aplz.gif?1rainbow-rplz.gif?1rainbow-uplz.gif?1

Offline

#3 2014-01-29 14:32

GoldenLion
[center][size=12][b][color=green]Moderator[/color]
Data rejestracji: 2012-04-07
Liczba postów: 6,103

Odp: Która lwica jest królową na 100%?

Bez wątpienia najbardziej na królową nadaje się Sarabi. :D Wspaniała żona, kochająca matka, poważna, stanowcza, odważna, wierna, można nawet powiedzieć wzorowa. Potrafiła poradzić sobie w każdej sytuacji, nawet sprzeciwiła się Skazie. Dbała o dobro stada, nie unosiła się bezpodstawnie gniewem. Bardzo mocno przeżywała stratę Simby i Mufasy.
Sarafina? Cóż, w filmie wypowiedziała tylko jedno zdanie, zbyt wiele o niej powiedzieć nie można. Najwyżej tyle, że kierowała się opinią innych. ;)
Nala, Nala, Nala... Może i w dwójce była nieco "mądrzejsza" od Simby, ale zbyt wiele nie zdziałała. Nie opiekowała się Kiarą w jakiś szczególny sposób. Do tego nie wydawała się być jakaś "ważna". Na pewno nie przebije swym zachowaniem Sarabi.
Kiara - ona i bycie dobrą królową? Raczej nie. Nie odznaczała się żadnymi cechami godnymi księżniczki, była zbyt roztrzepana i często popełniała błędy. W swej "dorosłości" też się zbytnio nie popisała. Może i pogodziła dwa stada, ale to nie czyni z niej odpowiedniej kandydatki na królową. Potrzeba jeszcze czegoś więcej...
Zira? Odpada! Nawet nie myślę o tym, co by się działo na Lwiej Skale, gdyby dostała się do władzy. Żądna zemsty królowa? Nie!
Vitani? Na pewno byłaby ciut lepszą królową, ale nie ma mowy o rządzeniu! Wychowała się w złym otoczeniu, nie miała żadnych ograniczeń w działaniu... To na pewno nie ideał.


,,Pamiętaj, kim jesteś'' - Ja zawsze będę pamiętała, że jestem złotym fanem TLK! <3
shining_lion_by_maroko13-d6iz6rk.png ~ Goldi by Maro

Offline

#4 2014-01-29 15:04

Tima
Użytkownik
Data rejestracji: 2013-12-22
Liczba postów: 429
WWW

Odp: Która lwica jest królową na 100%?

Sarabi jest idealna na królową.
O Sarafinie nic nie wiemy.
Nala, cóż w TLK 2 była mądrzejsza od Simby, ale nie opiekowała się Kiarą.
Kiara nie nadawała by się na królową, była za bardzo roztrzepana i mało inteligentna.
Zira jak królowa...KOSZMAR, ISTNY KOSZMAR!
Vitani co prawda lepsza od Kiary, ale niezbyt by się nadawała.

Ostatnio edytowany przez GoldenLion (2014-01-29 15:07)


"Ty i ja to jedno"
" Nie żałuj umarłych, żałuj tych, co żyją bez miłości." ~ Albus Dumbledore
http://krolllewek.blogspot.com/

Offline

#5 2014-01-29 17:38

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Która lwica jest królową na 100%?

Na pewno najlepszą królową nie jest Zira. Opętana królowa nie może być ideałem.
O Sarafinie nic nie wiemy. A poza tym nie pochodziła z królewskiej rodziny, więc królową nie mogła być.
Vitani też raczej nie byłaby najlepsza. Co prawda, na końcu zmądrzała, więc niby mogłaby się nadawać, ale jak wiadomo, na pewno by nią nie była ze względu na rodowód.
Czy Kiara by się nadawała? Mam wątpliwości. Przecież ona nie chciała być królową. Więc cech idealnej królowej na pewno jej brakuje.
Nala królową była, więc się raczej nadawała. Ale ideałem nie była. Wystarczy porównać ją z Sarabi.
No i na koniec została właśnie Sarabi. Wystarczy obejrzeć film, żeby wiedzieć, że to ona jest idealną królową. Mówi o tym jej zachowanie, wszelkie podejmowane decyzje, a nawet przeciwstawienie się Skazie. Poza tym nawet po śmierci Mufasy dalej zachowywała się jak królowa.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#6 2014-01-30 03:35

Feothar
Użytkownik
Data rejestracji: 2011-04-23
Liczba postów: 560

Odp: Która lwica jest królową na 100%?

Ja będę oryginalny i powiem, że najlepsze cechy królowej ma właśnie Kiara. Z początku dziecina i niechętna do bycia królową, ale ostatecznie wykorzystuje nabyte doświadczenie lepiej niż Simba czy Nala. To na jej stronę przechodzę lwice, które dostrzegły szaleństwo Ziry. Podobnie jak Sarabi, potrafiła postawić się królowi. Z pewnością siebie i prosto w oczy powiedziała, że robi źle i czas z tym skończyć. Zawsze miała własne zdanie i broniła go do oporu pomimo wszelkich przeciwności.

Z Nali królowa jest żadna bo nawet nie była na nią szkolona. Ale za wiele o niej nie można powiedzieć bo widzimy ją tylko klejącą się do Simby, wysyłającą córkę w świat bez opieki gdy wróg się czai na jej życie i bez namysłu idącą walczyć do ostatniej kropli krwi.
O Sarabi też wiele nie można powiedzieć bo oprócz tego, że postawiła się Skazie i ma poparcie lwic to za wiele o niej nie wiadomo.


"Było nas trzech, w każdym z nas inna krew, ale jeden przyświecał nam cel.
Za kilka lat mieć u stóp cały świat..." :buahaha:

Offline

#7 2014-03-09 09:09

Marianek-lew
Użytkownik
Data rejestracji: 2014-03-07
Liczba postów: 18

Odp: Która lwica jest królową na 100%?

Moim zdaniem najlepszą królową jest Nala, wyruszyła przecież w niebezpieczną podróż, szukając pomocy dla królestwa.

//"Przecież" piszemy przez "ż". ~FL//

Ostatnio edytowany przez FireLion (2014-03-09 13:31)


Kożystam z jednego komputera razem z lwiątkiem11, bo jesteśmy rodzeństwem.

Offline

#8 2014-03-23 21:45

wimpy^^
Użytkownik
Lokalizacja: Przemyśl
Data rejestracji: 2014-03-08
Liczba postów: 874

Odp: Która lwica jest królową na 100%?

Też chciałabym się tu trochę opowiedzieć za Kiarą. Z doświadczenia wiem, że takie, jak to określiliście "roztrzepane" osoby, często później mądrzeją. No i jak to powiedziała mi kiedyś pewna osoba - im szybciej się wyszalejesz tym lepiej. Wystarczy spojrzeć na Simbę - jako dzieciaka go trochę nosiło, ale jako król stał się śmiertelnie poważny i chorobliwie nadopiekuńczy. Już nie ten sam Simba. Prawdopodobnie z Kiarą jest tak samo. Już pod koniec filmu widać u niej pewne zmiany. Nie wykluczone, że w przyszłości byłaby dobrą królową.
   A co do Ziry, to w pewnym sensie ma cechy królowej, tylko że złej. Przez długi czas panowała nad bandą lwic ze Złej Ziemi. Potrafiła do nich przemawiać, zagrzać do walki. No i niestety prawda, że po jej panowaniu, z Lwiej Ziemi nie byłoby czego zbierać, ale tematowe pytanie brzmi, która z lwic ma cechy królowej, a nie która dobrze rządziła/rządzi/będzie rządzić Lwią Ziemią.
   Wypowiem się jeszcze tylko krótko na temat Sarabi. Według mnie ta lwica mogłaby wręcz być atrybutem pojęcia "dobra królowa". Jej idealne opanowanie, elegancja i pewność siebie to nie wszystko. Przede wszystkim jest silna psychicznie i to ją tak jakby utwierdza w byciu tą 100% królową.


tumblr_nj6drfxPLp1tjsw8vo4_250.gif

Offline

#9 2014-03-23 21:54

MrLion
Weteran
Data rejestracji: 2014-03-21
Liczba postów: 1,160
WWW

Odp: Która lwica jest królową na 100%?

Według mnie również Sarabi.


We Are One!   X

Offline

#10 2014-05-24 18:07

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Która lwica jest królową na 100%?

A ja tak myślę, jaka mogła być Zira za rządów Skazy. Czy taka jak za rządów Simby, czy może zupełnie inna? Bo w sumie dopiero wtedy jej odbiło. A wcześniej mogła być jednak dobrą królową (oczywiście nie taką jak Sarabi, bo na pewno jej dużo brakowało do niej).


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman