Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2012-07-15 14:12

Keoni
[img]http://i49.tinypic.com/wjuber.png[/img]
Lokalizacja: Polska
Data rejestracji: 2011-07-08
Liczba postów: 1,479

Książki Mario Puzo

Mario Puzo (1920 - 1999) - prozaik amerykański, urodzony w Nowym Jorku w niezamożnej rodzinie włoskich emigrantów - debiutował w 1955 roku powieścią "Mroczna arena". Jego najbardziej znana książką jest "Ojciec chrzestny"(1969) - saga o rodzinie mafijnej Corleonów, sprzedana w USA w nakładzie ponad 20 milionów egzemplarzy, przetłumaczona na kilkadziesiąt języków. Głośną nagrodzoną Oscarami, filmową adaptację powieści z wielkimi kreacjami Marlona Brando i Ala Pacino, zrealizował Francis Ford Coppola. Na kanwie książki powstały także filmy "Ojciec Chrzestny" II I "Ojciec Chrzestny III", do których Puzo napisał scenariusze. Dorobek literacki pisarza obejmuje ponadto powieści "Dziesiąta aleja", "Czwarty K", "Głupcy umierają", "Sycylijczyk", "Ostatni don", wydane pośmiertnie książki "Omerta" (2000) i "Rodzina Borgiów" (2001).
Mark Winegardner w uzgodnieniu ze spadkobiercami pisarza napisał kontynuacje "Ojca chrzestnego" - "Powrót Ojca chrzestnego" i "Zemsta Ojca Chrzestnego".

Co sądzicie o tym autorze?
Które z jego powieści uważacie za dobre, które za to nie przypadły wam do gustu?

Przeczytałem Ostatniego Dona, Omerte jak i Ojca Chrzestnego. Jestem właśnie w trakcie czytania Sycylijczyka i moim zdaniem Puzo był bardzo dobrym pisarzem.


Już taki jestem zimny drań
I dobrze mi z tym, bez dwóch zdań
bo w tym jest rzeczy sedno
Że jest mi wszystko jedno
Już taki jestem zimny drań

Offline

#2 2012-07-15 23:22

Source
[center][img]http://img62.imageshack.us/img62/9482
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Data rejestracji: 2012-02-26
Liczba postów: 1,943

Odp: Książki Mario Puzo

Czytałem Ojca chrzestnego i przyznam, że nadal jestem pod wrażeniem. ^^ W sumie nie do końca mój styl i preferencje, ale czyta się tak lekko i przyjemnie, że aż grzech nie zapoznać się z tym autorem. Ja znam tylko tą jedną książkę, ale i tak gorąco polecam.


thinbannerrhea.png     tU4DV     NyQD0
thinbannerbuwaro.png     hQrhb     TJYJc
thinbannerkieri.png     c5P7h

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman