Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2012-07-03 22:45

Vampirrka
Użytkownik
Lokalizacja: woj.Zachodniopomorksie
Data rejestracji: 2012-07-03
Liczba postów: 12

Trylogia Stiefvater Maggie - "Drżenie" , "Niepokój" , "Ukojenie"

Nie mam pojęcia dlaczego jeszcze nikt nie napisał wątku o tej trylogii  :wow: :D
Może po prostu się z nią nie spotkaliście. Bo według mnie wszystkie trzy książki po prostu "wsysają"

Drżenie
„Drżenie” to pierwsza część trylogii Maggie Stiefvater, która ukazała się już w 34. krajach! Sprzedano również prawa do filmu. Przez ponad 40 tygodni książka utrzymywała się na liście bestsellerów New York Timesa.

Opowieść o wilkołakach z Mercy Falls zaczyna się w momencie, gdy jeden ze szkolnych kolegów Grace zostaje zagryziony przez wilki. Jego ciało w tajemniczych okolicznościach znika z kostnicy. Tymczasem Grace, sama jako dziecko zaatakowana przez sforę i cudem uratowana, od lat widuje pod domem wilka o złotych oczach. Mieszkańcy miasteczka wyruszają na polowanie, a Grace odkrywa, że jej wilk to tak naprawdę wrażliwy chłopak Sam, który wkrótce staje się jej bliższy niż rodzice i przyjaciółki, i o którego życie, a nawet zwykłą ludzką postać musi walczyć.

Każdy rozdział zaczyna się podaniem temperatury otoczenia. Gdy zapada zmierzch i robi się coraz zimniej, ludzie stają się wilkami. Zły człowiek pozostaje zły w wilczej skórze, a romantyk – może być wilkiem romantykiem. Jaką osobą okaże się Sam i czy uda się mu zachować ludzką postać…?

„Drżenie” to opowieść o wielkiej miłości, ale także o wielkiej samotności. O tym, jak ważna jest przyjaźń. O potrzebie akceptacji i autorytetów. O współczesnych nastolatkach.

Niepokój

Współczesna opowieść o wilkołakach? Tak!

Drugi tom bestsellerowej powieści „Drżenie”. A w nim nowi bohaterowie, wielka miłość, która musi pokonać wszelkie przeszkody, wielka przyjaźń i prawdziwe poświęcenie. Tajemnica.

„Maggie Stiefvater ponownie napisała bardzo życiową i pełną najróżniejszych emocji historię. Ważny związek Grace i Sama przedstawiony jest realistycznie i spokojnie. Młodzi bohaterowie zaskakują swoją dojrzałością uczuciową. Zdecydowanie zaliczam ich do swoich ulubionych duetów!

To przepiękna, pełna emocji kontynuacja „Drżenia”. Szybka akcja, niezwykłe zdarzenia składają się na opowieść wciągającą dojrzałych czytelników. Subtelne uczucie między młodymi ludźmi rozwija się swoim tempem – opisane z uwzględnieniem przeciwności, wplecione w wielowątkową przygodę. Nie czekajcie, czytajcie!” – Blog moje-czytadla.blogspot.com

Ostatnie zdania książki zmuszają do przeczytania kolejnej części, pozostawiając czytelnika z niecierpliwą ciekawością do kolejnego zwrotu opowieści – Horn Book

Ukojenie:

Trzecia część trylogii z Mercy Falls, wydanej w 36. wersjach językowych. Czekamy na jej ekranizację.

Współczesna powieść o wilkołakach? Tak! A w niej nie tylko wielka miłość, ale także pożegnania i śmierć, ból niezrozumienia i niemożność bycia razem.

Grace i Sam spotykają się w "Drżeniu". W "Niepokoju" walczą o to, żeby być razem. W "Ukojeniu" ich życiu zagraża prawdziwe niebezpieczeństwo. Stawka staje się coraz wyższa. Zaczyna się polowanie na wilki...

Sam zrobi dla Grace wszystko. Ale czy jeden człowiek i jedna miłość mogą naprawdę zmienić wrogi świat? Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość zderzają się ze sobą w jednej chwili - chwili śmierci lub powrotu do życia. Czy bohaterowie naszej sagi wreszcie znajdą ukojenie?



Na prawdę zachęcam do przeczytanie. Książki wspaniałe ! Niestety ja już przeczytałam :( Ale nie żałuje. Mimo iż czytałam masę książek to ta przypadła mi do serca  :la:

Ostatnio edytowany przez Vampirrka (2012-07-03 22:48)


"[...], a potem wzeszło słońce i nadeszła szara rzeczywistość"   ~The Vampire Diaries

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman