Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2012-02-22 17:31

Samburu
Użytkownik
Lokalizacja: dln/grn Śląsk
Data rejestracji: 2012-01-12
Liczba postów: 259

The Lion King: Simba's Mighty Adventure (PSX)

sony-playstation-lion-king-simbas-mighty-adventure.jpg

Zdaje się że nikt nie wspominał tutaj o tej grze. A więc ja o niej wspomnę w sposób dogłębny :]. Coś do kolekcji zasobów o TLK. Zaczynam.

Na wstępie pozwolę sobie przytoczyć opis z tyłu pudełka, a także kilka informacji ogólnych. Uaktualnię ten temat w miarę gdy będę pogrywać w tą grę. Będzie to swego rodzaju recenzja, test i analiza w jednym (a jako że miłuję się w grach na psx to tą grę potraktuję baaaardzo wyjątkowo). Mój wstęp:
The Lion King: Simba's Mighty Adventure to gra wydana na PSX i GameBoy Color przez Disney Interactive (bo któż by to mógł być? :p) a producentem był Activision (Paradox).  Gra powstała w 2000 roku (choć na pudełku widnieje rok 2001) i bazuje na wydarzeniach z pierwszej jak i drugiej części filmu TLK, z większym naciskiem na część 2. W chwili obecnej nie mogę za dużo o tej grze napisać, gdyż włączyłem ją tylko raz, w celu sprawdzenia czy działa. Na początek napiszę że będziemy tam sterować młodym jak i dorosłym Simbą (Simba nam dorośnie w miarę postępu ;]). W czasie gry będziemy mieli okazję oglądać oryginalne sceny z filmu (tzw. cut sceny, ich spis podam kiedy ją przejdę), a także odkrywać nowe mini-gry w opcji „Rafiki’s” To narazie tyle; dokładnie nie wiem kiedy będę w to grać (mam nadzieje ze na przestrzeni miesiąca zacznę :p), a temat na pewno uaktualnię opisem i jakimiś screenami. Obiecany opis tyłu:

„Zapewne, już nie możesz się doczekać, żeby zostać Królem!

„Jako młody książę Simba, będziesz dorastał i odkrywał co to znaczy być prawowitym władcą Lwiej Ziemi. Ale najpierw będziesz musiał zgubić pędzące stado gnu, uciekać przed szalejącym ogniem i wiele więcej! Nie ma nudy kiedy jest się Królem Zwierząt!”

Pomóż młodemu i dorosłemu Simbie przetrwać niebezpieczeństwa Lwiej Ziemi, Cmentarzyska Słoni i Złej Ziemi (aka terenom ognia :p)

Unikaj przeszkód i podejmij się walki z silnymi i głodnymi wrogami, jak Skaza, w dziewięciu, przepełnionych akcją poziomach, pierwszy raz w 3D!

Ciesz się bonusowymi mini-grami, z filmowymi przyjaciółmi, takimi jak Timon, Pumba, Kiara czy Rafiki.”


Jak to mówią anglicy: stay tuned! ;] A jak ktoś chce sobie coś napisać, to niech sobie napisze ;p. Miło to widzę.

the_lion_king_simbas_mighty_adventure_backcover_large_fhZZkvoKoBP5G54.jpg

IMG_0828.jpg
IMG_0829.jpg
IMG_0830.jpg

Ostatnio edytowany przez Samburu (2012-02-22 17:35)

Offline

#2 2012-02-22 17:40

Wafu
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-02-04
Liczba postów: 2,894

Odp: The Lion King: Simba's Mighty Adventure (PSX)

Mam tą grę na PSP, wystarczyło kilka programów i przeróbka :P


„Sharingan no hontou no chikara ga… kono Uchiha Madara no chikara ga!”
giphy.gif

Offline

#3 2012-02-22 17:44

sp911
Użytkownik
Lokalizacja: Wrocław
Data rejestracji: 2011-12-24
Liczba postów: 134

Odp: The Lion King: Simba's Mighty Adventure (PSX)

Gra wygląda ciekawie. Może nawet zaczęłabym jej szukać ale nie mam PS ;/


Moje życie to Piotr Rubik.
Keep calm and WATCH PewDiePie ;D
*BROFIST*

Offline

#4 2012-02-22 17:47

Loature
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-02-22
Liczba postów: 12

Odp: The Lion King: Simba's Mighty Adventure (PSX)

fajna gierka   ;)

/ZA KRÓTKIE POSTY! Kiara 0/


Kto nigdy nie odchodził,nie wie jak  to jest zostać....

Offline

#5 2012-02-22 17:47

Samburu
Użytkownik
Lokalizacja: dln/grn Śląsk
Data rejestracji: 2012-01-12
Liczba postów: 259

Odp: The Lion King: Simba's Mighty Adventure (PSX)

Loature bo o KL! :D

sp911 napisał/a:

Gra wygląda ciekawie. Może nawet zaczęłabym jej szukać ale nie mam PS ;/

Są jeszcze emulatory na PC - ePSXe jest najlepszy, ale jesli chciałabys poznać moją opinię na temat emulatorów, to patrz niżej. Ewentualnie, gdybyś dorwała oryginała, mogłabyś w to pocinać na PS2 i PS3

NikeBoss3415 napisał/a:

Mam tą grę na PSP, wystarczyło kilka programów i przeróbka :P

ee tam, emulatory, psp... To nie to samo co poczciwy szarak! :p

Przeszedłeś ją? czy dopiero teraz grasz? Chętnie cosik powymieniałbym się wrażeniami, ale tak jak wspominałem - jeszcze w nią nie grałem.

Ps. tak na marginesie: NikeBoss3415, oprócz tej gry, grasz jeszcze w jakieś gry na PSX?

Ostatnio edytowany przez Samburu (2012-02-22 23:06)

Offline

#6 2012-02-22 17:51

Wafu
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-02-04
Liczba postów: 2,894

Odp: The Lion King: Simba's Mighty Adventure (PSX)

Parę dni temu zacząłem grać, fajna gierka a graficznie o wiele lepsza niż Lion King na PC
Na PSX mam jeszcze Tekken'a 2 i 3, Gran Turismo 2 i GTA 1 i 2 iiii tyle resztę sprzedałem na allegro albo porozdawałem kolegom.


„Sharingan no hontou no chikara ga… kono Uchiha Madara no chikara ga!”
giphy.gif

Offline

#7 2012-02-22 20:03

turbo1988
Szukający drogi
Lokalizacja: Warszawa
Data rejestracji: 2012-01-06
Liczba postów: 1,078

Odp: The Lion King: Simba's Mighty Adventure (PSX)

mam tą grę ale po Niemiecku,
gra jest niestety bardzo prosta i przechodzi się ją w dwa dni, grafika jest bardzo dobra
gra jest podzielona na trzy poziomy trudności, jeden poziom trudności to 30% gry
czyli poziom łatwy normalny i trudny ma te same plansze,
Simbą nie można atakować łapą(dorosłym też)

co ciekawe pierwszym bosem jest Skaza(trzeba go zabić a nie zrzucić) a drugim Zira

gra jest fajna ale jak już pisałem dość krótka,filmy pomiędzy planszami bardzo ładne


"Dopóki tutaj jesteś ważne jest kim jesteś"
TimonKopaGanzFertigSized.jpggasp.gif
CZASAMI TO CZEGO NIE WIDAĆ JEST, A TO CO WIDAĆ TO TYLKO ZŁUDZENIE . . .
zapraszam - www.youtube.com/user/TurboTLK www.facebook.com/NikoPoland

Offline

#8 2012-02-22 23:05

Samburu
Użytkownik
Lokalizacja: dln/grn Śląsk
Data rejestracji: 2012-01-12
Liczba postów: 259

Odp: The Lion King: Simba's Mighty Adventure (PSX)

Zira jest drugim bosem, dlatego że akcja gry toczy się w obrębie obu części (z tym skazą to trochę mi zaspoilerowałeś :p, ale w sumie czego innego prócz zabicia można było się spodziewać..)

Szkoda też ze gra jest krótka, ale moim zdaniem dobrze że w ogóle powstała ta wersja, gdyż warto zaznaczyć że jako jedyna jest w 3D spóśród wszystkich gier o TLK.

Jak rozgryzę tą grę na 100% to coś naskrobie od siebie


PS sp911 chyba nie zauważyłem jak pisałem do ciebie jak do faceta a nie do dziewczyny we wcześniejszym poście. Przepraszać!!! :P

Offline

#9 2012-02-22 23:25

turbo1988
Szukający drogi
Lokalizacja: Warszawa
Data rejestracji: 2012-01-06
Liczba postów: 1,078

Odp: The Lion King: Simba's Mighty Adventure (PSX)

z tymi bosami bardziej chodziło mi o to że w filmach Skaza ginie od hien a Zira od rzeki a w grze oboje giną z łapy Simby(MORDERCA)

co do sterowania jest dużo bardziej przewidywalne niż w TLK na pc/sege tam to żyło własnym życiem

3D oczywiście bardzo ładne, tylko szkoda że ruchy po planszy są ograniczone typu przód/tył, lewo/prawo a nie że możesz chodzić po całej planszy i kamera obraca się razem z tobą jak np. w SPYRO do do którego Król lew jest dość podobny

według mnie lepiej by było gdyby w grze skupili się bardziej na ciekawych/dłuższych planszach niż na filmikach


ps. PSX fajna konsola


"Dopóki tutaj jesteś ważne jest kim jesteś"
TimonKopaGanzFertigSized.jpggasp.gif
CZASAMI TO CZEGO NIE WIDAĆ JEST, A TO CO WIDAĆ TO TYLKO ZŁUDZENIE . . .
zapraszam - www.youtube.com/user/TurboTLK www.facebook.com/NikoPoland

Offline

#10 2012-02-22 23:41

sp911
Użytkownik
Lokalizacja: Wrocław
Data rejestracji: 2011-12-24
Liczba postów: 134

Odp: The Lion King: Simba's Mighty Adventure (PSX)

Nic się nie stało drogi Samburu ;p
Chyba się zastanowię nad grą, oczywiście pod warunkiem że "przerobię" ja na PC.
A ile ona może teraz kosztować, tak około?


Moje życie to Piotr Rubik.
Keep calm and WATCH PewDiePie ;D
*BROFIST*

Offline

#11 2012-02-22 23:46

Vita
Virus Szczęścia
Lokalizacja: Lwia Ziemia
Data rejestracji: 2011-07-31
Liczba postów: 1,248

Odp: The Lion King: Simba's Mighty Adventure (PSX)

Mam zamiar niedlugo kupić jakąś konsolę, to i grę się kupi.


ocztavici.gifVita
But lovers always come and lovers always go...™›‹™›››‹™‹


Š™‰˜ŒŠŠŠŠ˜‹™Œ                                     
˜Œ˜šŒ˜Œ˜Œ

Offline

#12 2012-02-22 23:50

Wafu
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-02-04
Liczba postów: 2,894

Odp: The Lion King: Simba's Mighty Adventure (PSX)

Jeśli chcesz zagrać w tą grę to tylko PSX albo PS2 (nie wiem czy PS3 emuluje tą grę) jeszcze zostaje PSP właśnie ją mam na PSP


„Sharingan no hontou no chikara ga… kono Uchiha Madara no chikara ga!”
giphy.gif

Offline

#13 2012-02-22 23:50

turbo1988
Szukający drogi
Lokalizacja: Warszawa
Data rejestracji: 2012-01-06
Liczba postów: 1,078

Odp: The Lion King: Simba's Mighty Adventure (PSX)

ja swoją(Niemiecką) kupiłem za 40 a jakieś dwa tygodnie później była(Angielska) za 20zł na allegro - mowa o grze na PSX

Ostatnio edytowany przez turbo1988 (2012-02-22 23:52)


"Dopóki tutaj jesteś ważne jest kim jesteś"
TimonKopaGanzFertigSized.jpggasp.gif
CZASAMI TO CZEGO NIE WIDAĆ JEST, A TO CO WIDAĆ TO TYLKO ZŁUDZENIE . . .
zapraszam - www.youtube.com/user/TurboTLK www.facebook.com/NikoPoland

Offline

#14 2012-02-23 15:11

Samburu
Użytkownik
Lokalizacja: dln/grn Śląsk
Data rejestracji: 2012-01-12
Liczba postów: 259

Odp: The Lion King: Simba's Mighty Adventure (PSX)

turbo1988 napisał/a:

z tymi bosami bardziej chodziło mi o to że w filmach Skaza ginie od hien a Zira od rzeki a w grze oboje giną z łapy Simby(MORDERCA)

co do sterowania jest dużo bardziej przewidywalne niż w TLK na pc/sege tam to żyło własnym życiem

3D oczywiście bardzo ładne, tylko szkoda że ruchy po planszy są ograniczone typu przód/tył, lewo/prawo a nie że możesz chodzić po całej planszy i kamera obraca się razem z tobą jak np. w SPYRO do do którego Król lew jest dość podobny

według mnie lepiej by było gdyby w grze skupili się bardziej na ciekawych/dłuższych planszach niż na filmikach


ps. PSX fajna konsola

O tak! Jakby to było coś a'la spyro to byłoby super. Nie mniej jednak tak to już jest w tych grach na podstawie filmu, że nie wszystko leci zgodnie z jego planem. A gorzej jest jeszcze jak tak ważne momenty są przeinaczane. Poza tym gra przeznaczona gł. dla dzieci, wiec chyba nie ma sie co dziwować :p.

sp911 napisał/a:

Nic się nie stało drogi Samburu ;p
Chyba się zastanowię nad grą, oczywiście pod warunkiem że "przerobię" ja na PC.
A ile ona może teraz kosztować, tak około?

Ile może teraz kosztować? To trudno powiedzieć, gdyż gra nie należy do jakichś tam rarytasów ale bardzo rzadko pojawia się na allegro. Ceny na ebay zaczynają się od 40zł wzwyż, a na allegro wahają się miedzy 20-40zł tak jak napisał turbo1988. Moja kosztowała 25zł, stan techniczny - do przyjęcia.
Mogę poinstruować jak uruchomić tą grę na komputerze. To jest proste gdyż wystarczy emulator gier PSX i kopia zapasowa tej gry ściągnięta z sieci :]. PSP też jest ostatecznym wyjściem (tam nie trzeba kupować gry, tak samo jak przy emulatorze)

Ostatnio edytowany przez Samburu (2012-02-23 15:12)

Offline

#15 2012-02-24 08:08

turbo1988
Szukający drogi
Lokalizacja: Warszawa
Data rejestracji: 2012-01-06
Liczba postów: 1,078

Odp: The Lion King: Simba's Mighty Adventure (PSX)

O tak! Jakby to było coś a'la spyro to byłoby super. Nie mniej jednak tak to już jest w tych grach na podstawie filmu, że nie wszystko leci zgodnie z jego planem. A gorzej jest jeszcze jak tak ważne momenty są przeinaczane. Poza tym gra przeznaczona gł. dla dzieci, wiec chyba nie ma sie co dziwować :p.

raczej chodziło mi o to że gra byłaby dużo lepsza jak swoboda ruchu byłaby podobna jak przy Spyro i jednak mogli dodać ten atak łapą u dorosłego simby, ale za to plansze bonusowe są fajne(pomiędzy zwykłymi planszami


"Dopóki tutaj jesteś ważne jest kim jesteś"
TimonKopaGanzFertigSized.jpggasp.gif
CZASAMI TO CZEGO NIE WIDAĆ JEST, A TO CO WIDAĆ TO TYLKO ZŁUDZENIE . . .
zapraszam - www.youtube.com/user/TurboTLK www.facebook.com/NikoPoland

Offline

#16 2012-04-27 23:38

Samburu
Użytkownik
Lokalizacja: dln/grn Śląsk
Data rejestracji: 2012-01-12
Liczba postów: 259

Odp: The Lion King: Simba's Mighty Adventure (PSX)

turbo1988 napisał/a:

raczej chodziło mi o to że gra byłaby dużo lepsza jak swoboda ruchu byłaby podobna jak przy Spyro i jednak mogli dodać ten atak łapą u dorosłego simby, ale za to plansze bonusowe są fajne(pomiędzy zwykłymi planszami

Turbo burbo właśnie o to mi też chodziło.

Należą się ode mnie wyjaśnienia dlaczego jeszcze nie zamieściłem obiecanej recenzji. Już tłumaczę. Powód jest jeden: brak telewizora kineskopowego. Wymienienie go na LCD było ciosem dla PSX gdyż grafika generowana przez ten nowy TV to jedna wielka pikseloza (co nie zawsze występuje w przypadku telewizorów LCD, zwłaszcza starszych modeli).Po prostu nie da się grać. Być może gdyby było w nim wejście komponentowe to może by coś to dało. Niemniej jednak z psx jestem w tej chwili uziemiony.
Odkładam tą recenzję na termin nieokreślony. Jak dorwę kineskopowca to wtedy tu powrócę!

Offline

#17 2012-05-20 22:05

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: The Lion King: Simba's Mighty Adventure (PSX)

Szkoda. Ja nigdy nie miałam PSX ani żadnej konsoli więc do grania mam tylko zwykły T.L.K. chyba na Amigę, a ta gra zapowiada się bardzo dobrze.
Jedno pytanie, nie pociągające za sobą następnych - czy tę grę da się jakoś zemulować?


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#18 2012-05-20 22:55

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: The Lion King: Simba's Mighty Adventure (PSX)

No jasne, że da - http://www.epsxe.com/ pobierz, znajdź jakiś poradnik, wrzuć biosa i uruchom grę ^_^


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#19 2012-06-12 18:06

Amstazu
ZBANOWANY
Lokalizacja: Dzika sawanna
Data rejestracji: 2012-04-04
Liczba postów: 85

Odp: The Lion King: Simba's Mighty Adventure (PSX)

Nie grałem. Jakoś zdobyć mi się jej nie udaję. Ale tak na moje lwie oko to gra musi być wspaniała. Ma śliczną grafikę. Projekt okładki wymiata  :aplaus: .


Pixie/Amstazu to jedna osoba. Ban za kradzieże artów

Offline

#20 2012-11-04 20:17

Swahili
Użytkownik
Data rejestracji: 2011-07-20
Liczba postów: 603
WWW

Odp: The Lion King: Simba's Mighty Adventure (PSX)

Mam to na PSX, czasami gram. Grafika taka o, znośna. Poziomy przechodzę w 2 godziny, przydałoby się, by były trudniejsze.


hydra_by_goldennove-d9lmufy.png

They all will know I bring
the joy of creation

Offline

#21 2014-02-27 20:36

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: The Lion King: Simba's Mighty Adventure (PSX)

Gra nawet ciekawa. Grafika dobra jak na tamte czasy. Bardzo dużym plusem są filmiki. Podobały mi się również bonusy.
Ale niestety gra miała pewne wady. Jest zdecydowanie za krótka. Czuć pewien niedosyt. Mogliby dać jeszcze kilka leveli (partów czy jak to się tam nazywa).
Są też pewne błędy w stosunku do filmu, czyli np. zabicie Skazy i Ziry przez Simbę. Bo o ile można wybaczyć twórcą to pierwsze (jak wiadomo, Simba walczył  ze Skazą), to to drugie było całkowitym wymysłem twórców i jest niewybaczalne. Bez sensu była też ucieczka Simby przed nosorożcami. Bo jak wiadomo, takiej sceny w filmie nie było. Dużo lepszym rozwiązaniem byłaby ucieczka przed nosorożcami Kiarą albo Kovu. Ale ogólnie gra mi się podobała.
---

turbo1988 napisał/a:

Simbą nie można atakować łapą(dorosłym też)

No z tym to chyba poszli na łatwiznę. Ale muszę przyznać, że to nawet śmiesznie wyglądało, gdy Simba skakał po Skazie w walce z nim.

Samburu napisał/a:

bazuje na wydarzeniach z pierwszej jak i drugiej części filmu TLK, z większym naciskiem na część 2.

Czy aby na pewno z większym naciskiem na część 2? Bo z tego co ja zauważyłem, to z KL1 było 5 partów, a z KL2 tylko 4.

Samburu napisał/a:

pierwszy raz w 3D!

Najbardziej 3D to było ogień, który był bardziej płaski niż mój monitor ;P.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#22 2014-08-18 00:15

MiramiDeLion
Użytkownik
Data rejestracji: 2014-08-10
Liczba postów: 173

Odp: The Lion King: Simba's Mighty Adventure (PSX)

Ciekawa gra, wydaje mi się, że chyba już o niej słyszałam. Chyba spróbuję wgrać to na PeCe-ta : D


"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."

kimba+2.gif

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman