Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2011-12-05 18:10

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Kovu

"Kovu został przygarnięty przez Skazę przed śmiercią i jest przeznaczony do przejęcia władzy nad Lwią Ziemią, z tego powodu Simba zabrania Kiarze spotykać się z nim. Choć młody lew niechętny jest odzyskaniu władzy, to jednak wychowanie dane przez Zirę robi swoje."

W wyniku błędu na forum straciliśmy sporo tematów - ten był jednym z nich
Szczęście w nieszczęściu - zachowały się kopie Google:
http://pridelands.eu.pl/rozne/stadolwiejziemi/kovu1.htm
http://pridelands.eu.pl/rozne/stadolwiejziemi/kovu2.htm
http://pridelands.eu.pl/rozne/stadolwiejziemi/kovu3.htm


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#2 2011-12-05 20:44

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,332

Odp: Kovu

Syn Ziry, rzekomy Wybraniec Skazy (przezeń adopotwany). Jego ojciec jest nieznany (ale wiadomo, że to nie Skaza), Zira całe jego życie wpajała mu nienawiść do Simby i reszty Lwioziemców, lecz ten opamiętał się w porę i przeszedł na słuszną stronę. Niesłusznie ukarany przez Simbę, jednak w porę zrehabilitowany (zanim się zeźlił/umarł).


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#3 2012-01-10 17:44

Dagor
Moderator
Data rejestracji: 2012-01-09
Liczba postów: 3,782

Odp: Kovu

Kovu co tu dużo pisać.
Nazwę go bohaterem pozytywnym któremu od dzieciństwa starano się wpajać nienawiść. Jednak milość sprawiła iż się zmienił jak powiedział by to każdy "Miłość czyni cuda"


"Pochwyć w swe ręce broń,
precyzyjnie wyceluj w ten pełen sprzeczności świat
i bez wahania pociągnij za spust!"
Moderator w działach: Nasze Lwie Stado i Stado

Offline

#4 2012-02-05 17:07

Kora
[center][img]http://i.imgur.com/6aVwj.png[/img][/c
Lokalizacja: Kisielowo 8D
Data rejestracji: 2010-09-05
Liczba postów: 3,813

Odp: Kovu

Mnie w sumie tak jak Kiary, postać Kovu nie rusza. Bardziej irytuje. Taki jest za bardzo "ach och" że tak sie wyrażę. Lew miał dylematy owszem, ale kiedy go zaczynały przerastać to mnie już denerwował. Jak to zostało wspomniane powyżej: "miłość w końcu zwyciężyła" Ale coś Kovu łatwo dawał sobą manipulować... dobrze pokazane -> http://fc06.deviantart.net/fs70/i/2011/ … 3jtxdp.jpg xd

Offline

#5 2012-02-24 23:14

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Kovu

O tak, dobrze pokazane.
Choć miał jakby... pewien rozwój charakteru ale silnej woli w nim brak:

Najpierw był kreowany na samodzielnego cwaniaka,
http://images2.fanpop.com/images/photos … 24-768.jpg

Potem na tępego osiłka,
http://www.animatedheroes.com/kovu.html

Na pana wszystko-wiedzącego,
http://images2.fanpop.com/images/photos … 14-768.jpg

I w końcu na zakochanego do nieprzytomności
http://www.freewebs.com/the_forbidden_o … mainly.bmp


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#6 2012-02-25 23:31

Samburu
Użytkownik
Lokalizacja: dln/grn Śląsk
Data rejestracji: 2012-01-12
Liczba postów: 259

Odp: Kovu

Kovu, kovu, kovu... Gdyby nie Simba, byłby moją najlepszą postacią.
Wszystkie cechy, które wymieniła Kiara 0 są poniekąd antropomorfizacją; przypadek Kovu w sposób szczególny ukazuje wybory między duchem a ciałem tak jak ma to miejsce w życiu człowieka. Kovu prowadząc rachunek z samym sobą niejako przypomina mi (a wiec osobiste spostrzeżenie :p) bohaterów romantycznych prowadzących walkę wewnetrzną. Inną personifikacją, jest to iż manipulowany przez matkę w dzieciństwie wyrasta na żądnego rozlewu krwi niedoszłego zabójcę (scena gdzie siedzi dorosły na skale, a Zira chodząc w około niego pyta się co ma robić, a ten z kolei odpowiada jak w zegarku). Przypomina nam to znane z żywota ludzkiego - pranie mózgu, które jest jak najbardziej możliwe i naukowo potwierdzone! Niemniej Kovu wychodzi z tego obronną ręką dając przykład, że dobro może nie jest silniejsze, ale na pewno skuteczniejsze.
To tylko takie moje krótkie rozważanie, na temat przypisuwaniu cech ludzkich postaciom z bajek. Z racji swego usposobienia, i poniekąd wieku uwielbiam to robić. Oczywiście chętnie opisałbym też Kovu z punktu widzenia samej bajkowej postaci, ale to innym razem :].

Ostatnio edytowany przez Samburu (2012-02-25 23:32)

Offline

#7 2012-02-25 23:38

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Kovu

Twój post bardzo mi się spodobał, aż dałem Ci za niego +repu.
Innym razem? Chętnie przeczytałbym to choćby i dziś. ;D


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#8 2012-02-26 00:54

Samburu
Użytkownik
Lokalizacja: dln/grn Śląsk
Data rejestracji: 2012-01-12
Liczba postów: 259

Odp: Kovu

///Musi być OT!: Nit wyzwoliłeś teraz we mnie totalnie ogromną radość. Nigdy bym nie pomyślał że mogę moim pisaniem sprawić komuś satysfakcję. A wiesz, że sprawianie komuś przyjemności działa odwrotnie? – Tak, i to ze zdwojoną siłą! Pisać dla kogoś, a nie dla czegoś (np. dla zasady :P:P) - to jest to o co się rozchodzi ! Wiedz że ja również czytam z zapałem wszystkie wasze dawne posty. I również czerpię z tego niebagatelną przyjemność. To przykład na to jak warto jest wchodzić na to forum. Dzięki! EOT!///

Dokończę tamtą kwestię; Nit, nie chciałbym zbytnio naciągać moich rozmyślań o Kovu i byłbym rad, gdybyś pozwolił mi to napisać naprawdę innym razem :]. Chciałbym obejrzeć sobie tą część raz jeszcze i odświeżyć pamięć. Bo widzisz, to co robię spontanicznie wychodzi mi najlepiej! ;]

Offline

#9 2012-02-26 12:15

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,332

Odp: Kovu

No solidny post... i to również wyjaśnia czemu za nim średnio przepadam: Nie umiem zdzierżyć romantycznych przemian wewnętrznych... po prostu nie umiem XD


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#10 2012-02-26 13:23

Samburu
Użytkownik
Lokalizacja: dln/grn Śląsk
Data rejestracji: 2012-01-12
Liczba postów: 259

Odp: Kovu

Nie umiesz, bo pomyliłeś i przekręciłeś znaczenie słów. Romantyczność, a romantyzm to są dwie różne rzeczy. Ta druga jest zdecydowanie szerszym pojęciem, a przede wszystkim o innym znaczeniu. Romantyzm to epoka, z nią wiąże się pojęcie bohatera romantycznego. Bycie romantycznym, albo doświadczać romantycznych przemian (to jest - jakichś uczuciowych, albo coś w ten deseń, bo pewnie takie coś miałeś na myśli) ma z tym niewiele wspólnego:D. Zacytuję wikipedię dla lepszego zobrazowania bohatera romantycznego:

Dominacja uczucia nad rozumem była także buntem przeciwko zastanej rzeczywistości

Mi to trochę przypomina postać Kovu.

PS. Kordian, Wallenrod, albo Werter ---> to są bohaterowie romantyczni prowadzący walkę wewnętrzną, a nie bohaterowie prowadzący romantyczną walkę wewnętrzną!!! :D Musiałeś coś o nich wiedzieć!! :D

Ostatnio edytowany przez Samburu (2012-02-26 13:25)

Offline

#11 2012-02-26 17:32

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,332

Odp: Kovu

Właśnie jestem po romantyzmie, zaczęliśmy pozytywizm... Mea culpa, przekręciłem coś w tym zwrocie, ale widzę, że zrozumiałeś o co mi chodzi xd


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#12 2012-02-27 00:18

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Kovu

Nigdy nie myślałam o Kovu w kategoriach zmiany wewnętrznej aż tak, że można nawiązać do przykładów z literatury.
Choć zmiana jest wyraźna dla widza... oj nie wiem co chciałam tu napisać.

Cóż, śledząc akcję można powiedzieć, że nie było by kłopotów tak dla Simby jak i dla Kovu gdyby nie poszli na te spalone tereny.


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#13 2012-02-27 00:21

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Kovu

Oj mylisz się - byłyby, tyle że pojawiłyby się znacznie później. Co mogłoby mieć w ostateczności o wiele gorsze skutki niż miało.


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#14 2012-02-27 00:22

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Kovu

Owszem też zdaje sobie sprawę że było by później ale nie wyobrażam sobie jakie skutki były by gorsze...


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#15 2012-02-27 00:23

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Kovu

No wyobraź sobie - Kovu żeni się z Kiarą, Kiara jest już w ciąży, a tu nagle okazuje się, że Kovu miał sekret, o którym nikomu nie powiedział.


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#16 2012-02-27 00:25

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Kovu

aaa... nie ... przecież jak szli na spacer to Kovu planował powiedzieć, tylko jakby poszli w inną strone to 1 Simba by sie dowiedział 2 nie byłoby zasadzki.


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#17 2012-02-27 00:30

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Kovu

No to idąc inną drogą - masz rację, ale tylko dzięki temu że stało się tak a nie inaczej dwa stada połączyły się, zamiast ponieść olbrzymie starty w walce. ;)


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#18 2012-02-27 00:33

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Kovu

Ok, zgadzam się, więc to chyba koniec dyskusji.

Zawsze lubiłam K za jego fajną grzywę.


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#19 2012-02-27 00:34

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Kovu

A mi ta grzywa zawsze wydawała mi się zbyt... lizusowska. XD


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#20 2012-02-27 00:39

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Kovu

Jedna lizusowska a druga na alfonsa... zrozum to jak uważasz...  :)


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#21 2012-02-27 00:40

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Kovu

Nie rozumiem. o_O
Już nieraz ci mówiłem - półsłówka i jakieś zagadki nie działają. Mów wprost - tu i teraz.  ;)


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#22 2012-02-27 00:44

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Kovu

Niby mogę.  Napisałam "K" a Kovu != Kowu i w tym ujęłam oba typy grzywy. To by było na tyle.


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#23 2012-02-27 00:49

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Kovu

No tak, to bardzo zrozumiałe dla KAŻDEEEGO. Szczególnie w temacie o Kovu w poście, który wnosiłby coś do tematu właśnie jedynie wtedy gdyby było o v nie w :P
/Dobrze wiesz, że to nie miało być zrozumiałe dla kazdego, a TYLKO dla ciebie./

A wracając do tematu Kovu - czy posiada ktoś linki do materiałów o jego wczesnych wersjach na concept-artach?
Ja znalazłem tylko to:
tumblr_lxrz3bX0pG1r1g8b3o1_500.jpg
Cóż, nie da się ukryć, że wzorowali się tu rysunkiem Simby. ;D


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#24 2012-02-27 10:14

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Kovu

Tutaj wygląda bardzo fajnie. choć też trochę zbyt jak Skaza.W pewnym sensie starali sie dodać jego postaci charakteru przez tą inna grzywę, "tuffy" na pyszczku czy zbyt ciemne obwódki oczu.


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#25 2012-02-27 18:43

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,332

Odp: Kovu

Cóż... skoro początkowo miał być jego synem...


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#26 2012-02-27 21:36

Samburu
Użytkownik
Lokalizacja: dln/grn Śląsk
Data rejestracji: 2012-01-12
Liczba postów: 259

Odp: Kovu

Kiara 0 napisał/a:

Ok, zgadzam się, więc to chyba koniec dyskusji.

Zawsze lubiłam K za jego fajną grzywę.

O taak - grzywa, zielone oczka, i pięknie kompomujące się z nimi czarne ślipka to jest to co mi się w nim podoba odnośnie wyglądu (bez podekstów!). W końcu Romeo, no nie?:D Twórcom doskonale tu wyszło zmieszanie charakteru cwaniaka i jednocześnie nieogarniętego, a jego wygląd był tylko potwierdzeniem tego zestawienia. Według mnie pod względem wyglądu bije go tylko mały Simba.
Co to są tuffy na pyszczku?

Nit super znalezisko, mogę znać źródło? Teraz trochę poszperałem w internecie i nic nie znalazłem. Szkoda że nie wydano żadnej super-specjalnej edycji odnośnie tej drugiej części, chociażby właśnie materiały odnośnie konceptów, rysunki itp. (no chyba że istnieje taka anglojęzyczna edycja?).

EDIT: zapomniałem jeszcze o czymś.

Ibilis napisał/a:

Cóż... skoro początkowo miał być jego synem...

Dobre intencje i kierowanie się sercem, mogły bardziej śwadczyć o odziedziczeniu tych cech po kimś z Lwiej ziemi. Ale co na to Zira?:D Bynajmniej ja zauważam więcej cech w Kovu właśnie takiego Lwa z Lwiej Ziemi a niżeli ze Złej (w przeciwieństwie np. do Nuki). Inna kwestia do wychowanie.

Ostatnio edytowany przez Samburu (2012-02-27 22:02)

Offline

#27 2012-02-28 00:29

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Kovu

Dla mnie Kovu  to typowy narcyz. Widać, że jest zadufany w sobie i ZBYT pewien siebie. Na dodatek świetnym podsumowaniem jest wygląd jego futra i grzywy, jako jedyny z wyrzutków mimo, że żyje w brudzie i błocie zawsze utrzymuje swoją grzywę i futro w IDEALNYM stanie (w przeciwieństwie do innych)... no i jeszcze ta przylizana fryzura. XD

Źródło? Proszę bardzo: http://www.lionking.org/~vakasi/concept.html ;)


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#28 2012-02-28 00:36

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Kovu

Samburu, tuffy to np w I.T. czy w filmie te kępki futra (koloru grzywy) na łokciach u Skazy, a tutaj zwichrzone futro po bokach głowy tego Kovu... no żeby nie mówić bokobrody bo nie pasuje.

//pekaesy ;] ~Nit//


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#29 2012-02-28 21:17

Samburu
Użytkownik
Lokalizacja: dln/grn Śląsk
Data rejestracji: 2012-01-12
Liczba postów: 259

Odp: Kovu

Nit napisał/a:

Dla mnie Kovu  to typowy narcyz. Widać, że jest zadufany w sobie i ZBYT pewien siebie. Na dodatek świetnym podsumowaniem jest wygląd jego futra i grzywy, jako jedyny z wyrzutków mimo, że żyje w brudzie i błocie zawsze utrzymuje swoją grzywę i futro w IDEALNYM stanie (w przeciwieństwie do innych)... no i jeszcze ta przylizana fryzura. XD

Źródło? Proszę bardzo: http://www.lionking.org/~vakasi/concept.html ;)

Dzięki! Sam bym tego nie znalazał na tej stronie.
Nit właśnie za te cechy które wymieniłeś go uwielbiam!!! Teraz widać jak mogą być całkowicie odmienne opinie dwoje ludzi na temat jednej rzeczy.

Kiara 0 napisał/a:

Samburu, tuffy to np w I.T. czy w filmie te kępki futra (koloru grzywy) na łokciach u Skazy, a tutaj zwichrzone futro po bokach głowy tego Kovu... no żeby nie mówić bokobrody bo nie pasuje.

Właśnie to jest fajne że ta grzywa u Kovu (jak i u Skazy) daje takie wrażenie baków/bokobrodów, a np. u Simby już nie, mimo że ma ją bardziej gęstszą od nich.
A tak na marginesie pochwale się ze mam takie pekaesy :P.

Ostatnio edytowany przez Samburu (2012-02-28 21:19)

Offline

#30 2012-03-31 14:17

Rarity
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-01-20
Liczba postów: 833

Odp: Kovu

Kovu to osoba nieśmiała,100 % flegmatyk,nie umie się przeciwstawić Zirze,robi to tylko raz ''Nie pozwolę na to''. Zazwyczaj jest zamknięty w sobie,pozwalając na dokuczanie i nie umie tego przerwać. ''Wygnanie" Nic nie powiedział. ''Zabiłeś własnego brata''Powiedział tylko ''nie'' i uciekł. Powinien nie zwiewać,tylko wyjaśnić problem.


tumblr_n61ltfCX7I1qki7dgo1_400.gif
tumblr_n61ltfCX7I1qki7dgo2_400.gif

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman