Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2011-11-09 07:51

Dreamer
Użytkownik
Data rejestracji: 2011-11-08
Liczba postów: 22

Władca Pierścieni

Aż dziw, że nikt nie założył tematu o arcyksiążce :P. A może lwy nie czytają LoTRa?
Książka jak dla mnie świetna, stoi na honorowym miejscu, obok Silmarillionu i Niedokończonych Opowieści. 
I szkoda, że tak mało polonistów uznaje Hobbita jako lekturę szkolną... wielka szkoda.

Offline

#2 2012-02-14 19:47

Nhemea
Użytkownik
Data rejestracji: 2010-09-14
Liczba postów: 502

Odp: Władca Pierścieni

Zaiste zgadzam się, Dream, w całości. Ja naprawdę nie wiem czemu ludzie nie doceniają tego brylantu wśród literatury. No cóż, skłaniam się ku myśli, ze nikt nie jest w stanie docenić prozy, traktując ją jak katorgę, przez którą muszą przebrnąć - co tym właśnie skutkuje. A'propos, Silmarillion, Rudy Dzil i jego Pies, Przygody Toma Bombadila tez zasługują na uwagę  :P

//Jezusie Świebodziński... gdzie Ty masz polskie litery? W lodówce trzymasz?//~Helbi


'Nie jestem katem do wynajęcia, ani obrońcą sierot. Jestem wiedźminem'
' Rzygam swoim życiem. Rzygam swoim wstydem i poniżeniem. Rzygam swoim zaangażowaniem i odrzuceniem. Rzygam brakiem odwagi i nadgorliwością. Wyrzyguje siebie na świat'

Offline

#3 2012-02-16 04:28

Helbi
Renifer
Lokalizacja: Lasy Warszawy
Data rejestracji: 2011-04-22
Liczba postów: 1,070
WWW

Odp: Władca Pierścieni

Ja osobiście nie mogę przebrnąć przez trylogię, utknąłem na drugiej części :(

Ale za to Silmarillion i Hobbita jednym tchem wchłonąłem. Ale tak to już bywa ze mną i książkami ;) nigdy nic nie wiadomo xD


2z59cac.gif

Offline

#4 2012-02-16 11:58

Lorise
[center][img]http://i44.tinypic.com/fkyzo8.png[/im
Lokalizacja: Odwróć się powoli :>
Data rejestracji: 2010-07-20
Liczba postów: 3,697

Odp: Władca Pierścieni

U mnie natomiast odwrotnie: trylogię spokojnie przeczytałam, ale 'Hobbitowi' już nie dałam rady ^^
Ogółem książka bardzo mi się podobała, choć były także chwile, kiedy odechciewało mi się czytać i porzucałam książkę w połowie, wracając do niej po jakimś tygodniu.
Mimo to, polecam i zawsze będę polecać fanom fantastyki. :)


Sygn by Laura-comics

"Va'esse deireádh aep eigean..."

"Jutro ruszę tam, w obcą stronę
Bojąc się, że znów zgubiłem cel.
Może wszystko jest już stracone
A może nie... A może nie..."

303h7ck.png

"Jutro ruszę tam, w inną stronę
Z wiarą, że choć raz nagrodzi mnie los.
I odzyskam myśli stracone
I jeszcze coś... Jeszcze to coś."

                                                           ~Dżem

Offline

#5 2012-02-26 16:20

Source
[center][img]http://img62.imageshack.us/img62/9482
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Data rejestracji: 2012-02-26
Liczba postów: 1,943

Odp: Władca Pierścieni

Polecam wszystkim "Opowieści z niebezpiecznego królestwa" Tolkiena oczywiście. Naprawdę fajne. Dla mnie lepsze nawet od hobbita.


thinbannerrhea.png     tU4DV     NyQD0
thinbannerbuwaro.png     hQrhb     TJYJc
thinbannerkieri.png     c5P7h

Offline

#6 2012-05-12 23:08

Euphoria
Użytkownik
Lokalizacja: Sosnowiec
Data rejestracji: 2012-05-12
Liczba postów: 37

Odp: Władca Pierścieni

Podobnie jak Lorise - 'Hobbita' (może z racji tego, że była to lektura narzucona przez znienawidzoną polonistkę) nie czytało mi się najlepiej. Przy trylogii było całkiem inaczej. :P


16h6u4x.png

Offline

#7 2012-05-12 23:27

Source
[center][img]http://img62.imageshack.us/img62/9482
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Data rejestracji: 2012-02-26
Liczba postów: 1,943

Odp: Władca Pierścieni

A jakie macie wydania? Ja mam wydawnictwa Amber, w twardej oprawie. Dużym plusem są ilustracje Alana Lee.  :D


thinbannerrhea.png     tU4DV     NyQD0
thinbannerbuwaro.png     hQrhb     TJYJc
thinbannerkieri.png     c5P7h

Offline

#8 2012-05-13 12:47

Euphoria
Użytkownik
Lokalizacja: Sosnowiec
Data rejestracji: 2012-05-12
Liczba postów: 37

Odp: Władca Pierścieni

Ja nie posiadam swoich własnych. Pożyczałam od kolegi. Mam jednak nadzieję,że w najbliższej przyszłości uda mi się odłożyć trochę kasy i kupić sobie wszystkie trzy tomy.


16h6u4x.png

Offline

#9 2012-05-13 13:11

Laini
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-04-07
Liczba postów: 827

Odp: Władca Pierścieni

Oj... ja czytałam z rok temu wypożyczone z biblioteki, nie pamiętam wydawnictwa.
Ciekawe, ale... trochę męczące. Hobbit bardziej mi przypadł do gustu, więcej się tam działo.


Gołębie serce. Lwia dusza. Grrrau.

Przeszłość, młodość Obeca sygna by Sachara, avatar by Vita - THX :dusi:
346mgp3.gif

500 postów -> 09.06.2012 :good:

Offline

#10 2012-06-01 13:51

Madame Carotte
Weteran
Lokalizacja: Poznań
Data rejestracji: 2012-05-31
Liczba postów: 2,169
WWW

Odp: Władca Pierścieni

trylogie i hobbita łyknęłam chyba z 3 razy. nie pamiętam, ale bosko się to czyta w nocy z kotem na kolanach :D

Offline

#11 2012-08-06 17:11

Salina
Użytkownik
Lokalizacja: Z poza tego co widać
Data rejestracji: 2012-07-27
Liczba postów: 493

Odp: Władca Pierścieni

Mimo iż uwielbiam fantastykę nie przeczytałam do końca Władcy Pierścieni. Hobbita przeczytałam, ale trylogii nie dokończyłam. Jakoś nie miałam ochoty. Może to wynika z tego, że czytałam pod sam koniec roku szkolnego i miałam dużo na głowie. Skoro teraz są wakacje to może ją dokończę. Nużyły mnie też trochę te szczegółowo powiedziane szczegóły podróży.

Ostatnio edytowany przez Salina (2012-08-06 17:12)


Król Lew:
-Epicka muzyka
-Epicka historia
-Epickie postacie
-EPICKI FILM

Offline

#12 2012-08-06 22:09

Harikana
Użytkownik
Lokalizacja: Kilimandżaro (Kilimanjaro)
Data rejestracji: 2012-04-10
Liczba postów: 1,204

Odp: Władca Pierścieni

Moim zdaniem Władca Pierścieni jest świetną trylogią, tak samo uważam że Hobbit również jest wart przeczytania :) Film na podstawie książki też radzę obejrzeć  :good:


7sfa.jpg
Szacunek dla tego pana! Zanim zaczniesz obrażać kibiców zastanów się dwa razy, zapoznaj się chociażby ze wszystkimi akcjami charytatywnymi(np. Kolorujemy) prowadzonymi przez nich, polecam również film dokumentalny "Bunt Stadionów", który powinien rozjaśnić trochę wątpliwości. http://www.kibice.net/publicystyka/91_Serwis_kibice_net_patronem_medialnym_akcji_KOLORUJEMY_.html

Offline

#13 2012-08-31 17:45

Kora
[center][img]http://i.imgur.com/6aVwj.png[/img][/c
Lokalizacja: Kisielowo 8D
Data rejestracji: 2010-09-05
Liczba postów: 3,813

Odp: Władca Pierścieni

Przyznam że LOFTa nie czytałam ale oglądałam film (3cz.) którym jestem szczerze zachwycona. ^.^ do książki się szykuje bo chciałabym lepiej poznać styl mr. Tolkiena. Z jego książek czytałam hobbita w 5 klasie ale ignorancko na pół gwizdka. To też powinnam przeczytać.

Offline

#14 2014-01-17 15:38

Rayne
Nowy Użytkownik
Data rejestracji: 2014-01-16
Liczba postów: 5

Odp: Władca Pierścieni

Zgadzam się. Władca Pierścieni to jedyna książka, która mnie bardzo zafascynowała. Czytałam ją parę razy i nigdy nie powiedziałam, że mi się nie chce jej czytać dalej. :D

Offline

#15 2015-04-29 13:43

Nymeria
Użytkownik
Lokalizacja: Sulechów (Zielona Góra)
Data rejestracji: 2015-04-29
Liczba postów: 39
WWW

Odp: Władca Pierścieni

Jeden z moich fandomów, fandom Śródziemia, wzywa! ^^
I mimo, że poznałam LotR po przypadkowym włączeniu TVN w styczniu to jest już dla mnie czymś naprawdę ważnym.
Aktualnie w domu posiadam wyłącznie jedną część - pierwszą część "Drużyna Pierścienia" chociaż w tłumaczeniu jakie posiadam jest przetłumaczone jako "Bractwo Pierścienia"
Otrzymałam tą perełkę za darmo, stała nieczytana na półce.
Książka przełożona przez Jerzego Łozińskiego, rocznik '96.
Moim zdaniem prezentuje się naprawdę ładnie, ale jeszcze lepiej się czyta : D
Najbardziej w tej wersji boli mnie tłumaczenie imion i nazwisk.
Bagosz => Baggins.
Łazik => Obieżyświat (to akurat jeszcze ujdzie)
Sam Gaduła => Samwise Gamgee
I najlepsze na koniec...
Zamiast Meriadoka Brandybucka otrzymujemy hobbita nazywającego się... Rady Gorzaleń.
Da się przywyknąć, ale pierwsze kilka rozdziałów czytałam z myślą "A gdzie się podział Merry?"
Mam wiele ulubionych cytatów, ulubionych bohaterów.
Jeden z moich ulubionych cytatów:
"Wielu żywych zasługuje na śmierć. I wielu ginących zasługuje na dalsze życie. Czy potrafisz im je zwrócić?"
Planuję zebrać i pozostałe części ^^

Stoi na półce na honorowym miejscu, na samym przedzie tak, że nie trudno ją przeoczyć ^^
Miejsce tuż przed Hobbitem, którego dostałam na urodziny i wersję książkową wolę o wiele bardziej niż kinową.
Czyta mi się tą książkę o wiele przyjemniej od LotR, moją znajomą to w sumie dziwi.
Cieszy mnie taki prezent, tutaj osobiście chyba nie mam ulubionego cytatu.
Tu niestety okładka filmowa, chociaż wolałabym inną, ta za bardzo będzie mi przypominać momenty w filmach, za którymi nie przepadam.

"Silmarillion" również czytałam, wypożyczyłam w bibliotece i bardzo szybko skończyłam czytać.
Ale też chciałabym posiadać na własność ^^

Poza wymienionymi dziełami Tolkiena planuję przeczytać również:
"Niedokończone opowieści" oraz "Dzieci Húrina".


"Półprzeźroczyste skrzydła zatrzepotały w powietrzu i po raz pierwszy od setek lat noc ożyła muzyką smoków."
khaleesi_stamp8_by_kadajogameover-d7qctvk.gif khaleesi_stamp5_by_kadajogameover-d7qcseb.gif
"– Czy można okazać dzielność, bojąc się jednocześnie?
– Tylko wtedy można być naprawdę dzielnym."

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman