Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2011-12-05 17:50

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Nuka

"Nuka - najstarszy syn Ziry, ginie przygnieciony belkami podczas ucieczki Simby ze Złej Ziemi"

//Notka Iba//
Zły, ale i niezbyt inteligenty, brat Kovu i Vitani. Boi się matki, która ciągle każe mu pilnować jego znienawidzonego brata (któremu zazdrości obiecanej władzy). Zły do końca, ginie usiłując zabić Simbę.
//Koniec notki Iba//

W wyniku błędu na forum straciliśmy sporo tematów - ten był jednym z nich
Szczęście w nieszczęściu - zachowały się kopie Google:
http://pridelands.eu.pl/rozne/stadolwiejziemi/nuka1.htm
http://pridelands.eu.pl/rozne/stadolwiejziemi/nuka2.htm

Ostatnio edytowany przez Ibilis (2011-12-05 19:59)


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#2 2012-01-07 15:15

Vita
Virus Szczęścia
Lokalizacja: Lwia Ziemia
Data rejestracji: 2011-07-31
Liczba postów: 1,248

Odp: Nuka

A jego imię oznacza "smród". o_O


ocztavici.gifVita
But lovers always come and lovers always go...™›‹™›››‹™‹


Š™‰˜ŒŠŠŠŠ˜‹™Œ                                     
˜Œ˜šŒ˜Œ˜Œ

Offline

#3 2012-01-07 18:04

Koy
Użytkownik
Lokalizacja: Magiczna Ziemia
Data rejestracji: 2011-11-05
Liczba postów: 1,241
WWW

Odp: Nuka

Nuka jest najmniej mądrym lwem w całej trylogii ciężko określić całkiem jego postać, ponieważ nie zbyt często (aczkolwiek częściej niż Sarafina) występuje w filmie, ale sama kwestia: ,,(...) aaaa te mrówy!'' świadczy o jego inteligencji.

Ostatnio edytowany przez Koy (2012-01-07 18:06)


46714.png
27xkrbc.jpg ZAPRASZAM!
Życie to ciągłe zmiany...

Offline

#4 2012-01-07 21:00

Carmeen
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-01-01
Liczba postów: 28
WWW

Odp: Nuka

Koy napisał/a:

Nuka jest najmniej mądrym lwem w całej trylogii ciężko określić całkiem jego postać, ponieważ nie zbyt często (aczkolwiek częściej niż Sarafina) występuje w filmie, ale sama kwestia: ,,(...) aaaa te mrówy!'' świadczy o jego inteligencji.

Nuka to postać że tak powiem troche ''psychiczna''. Nuka szczerze mówiąc jest po prostu świrem:)
:D


zmwoodlight.jpg

Offline

#5 2012-01-07 21:36

Ariz
Użytkownik
Data rejestracji: 2011-08-18
Liczba postów: 499

Odp: Nuka

Nuka..to raczej zdesperowany lew,niezauważony przez środowisko,narzekający na swój los i możliwość bycia królem,która przeszła mu koło nosa z chwilą przy na świat przyszedł Kovu.Za wszelką cenę chciał się przypodobać się matce i umarł szczęśliwy widząc,że się nim zainteresowała.Jak dla mnie to postać tragiczna..

Ostatnio edytowany przez Ariz (2012-01-07 21:37)


Za ciebie i mnie..Na krzyża ramionach...Rozpięty był on pan i król...Człowiekiem się stał...I jak człowiek skonał...Z miłością zniósł strach i ból...Każdy grzech...Na krzyżu spłacił...Swoją krwią

Taka jest prawda!

Offline

#6 2012-01-20 23:57

turbo1988
Szukający drogi
Lokalizacja: Warszawa
Data rejestracji: 2012-01-06
Liczba postów: 1,078

Odp: Nuka

z jednej strony to sytuacja Nuki przypomina trochę sytuację Skazy, ale Nuka jest mniej inteligętny

ta piosenka do niego pasuję ;)
http://www.youtube.com/watch?v=M6ZgXEL_9Pc ;


"Dopóki tutaj jesteś ważne jest kim jesteś"
TimonKopaGanzFertigSized.jpggasp.gif
CZASAMI TO CZEGO NIE WIDAĆ JEST, A TO CO WIDAĆ TO TYLKO ZŁUDZENIE . . .
zapraszam - www.youtube.com/user/TurboTLK www.facebook.com/NikoPoland

Offline

#7 2012-02-05 16:39

Vita
Virus Szczęścia
Lokalizacja: Lwia Ziemia
Data rejestracji: 2011-07-31
Liczba postów: 1,248

Odp: Nuka

Nuka taki był, bo Zira go nie wychowała. Zajmowała się tylko Kovem.


ocztavici.gifVita
But lovers always come and lovers always go...™›‹™›››‹™‹


Š™‰˜ŒŠŠŠŠ˜‹™Œ                                     
˜Œ˜šŒ˜Œ˜Œ

Offline

#8 2012-02-05 16:45

Kora
[center][img]http://i.imgur.com/6aVwj.png[/img][/c
Lokalizacja: Kisielowo 8D
Data rejestracji: 2010-09-05
Liczba postów: 3,813

Odp: Nuka

Z pewnością było mu źle z tym właśnie brakiem uwagi, ale po zastanowieniu widać, że pod maską świrniętego mało inteligentnego lwa był kimś zranionym, o niespełnionych marzeniach. Postać Nuki to właśnie odpowiednik kogoś kto chce udowodnić swoją wartość, nawet jeśli na pierwszy (a nawet drugi xd) rzut oka wydaje się, że jej nie posiada. Z resztą umówmy się: musiał być ktoś przy kim dorosły Kovu miał wypaść jeszcze mężniej, mądrzej i bystrzej. :P

Offline

#9 2012-02-24 23:44

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Nuka

Zgadzam się w zupełności z twoim ostatnim zdaniem Koro. Nuka... został też wykreowany po prostu w ten sposób, że nie powinniśmy go polubić.
(Sądzę że tylko ktoś z dobrze zrytą psychiką mógłby się zakochać w niezbyt inteligentnej postaci, stanowczo brzydkiej i do tego z pasożytami) Tak, mówię o Nati :bigsmile: Tylko dla niej to chyba byłby komplement.


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#10 2012-02-26 10:44

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Nuka

Potwierdzenie, że Nuka nie jest synem Skazy:
http://capricornfox.deviantart.com/art/ … -121780869

When I was at Mercury Filmworks working on the show Class of the Titans, I was lucky enough to work with a woman that was the head scene checker for The Lion King 2 Simba's Pride.

I got in contact with her and asked if she wouldn't mind contacting the director or head story board director to ask one simple question that every lion king fan on the internet argues and disagrees on: IS SCAR NUKA'S FATHER??

The answer:

No he isn't. In one of the earlier versions Scar was going to be the father, but then that would make Nuka and Kiara cousins. This is also from imdb -The son of Zira, mate of Scar from 'The Lion King', is called Kovu - Swahili for 'Scar'. 'Zira' means hate; the name of Nuka, Zira's hapless elder son, means 'bad smell'. [Kovu has no relation to Scar]


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#11 2012-02-27 00:27

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Nuka

I TO MNIE WKURZA. Robią film, pokazują podobieństwo bohaterów do Skazy i inne insynuacje kto jest czyim dzieckiem, i ze wszystko dzieje się za sprawą tego gada z pierwszej części,a potem mówią, że nikt poza Zirą nie ma z nim nic wspólnego... no ja nie wiem... jak zmienili że Kovu a nie Nuka będzie podrywał Kiarę to mogli przyklepać że jest jego synem.


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#12 2012-02-27 00:36

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Nuka

Zacytuję ci najlepiej autora storyboardów do KL2, najlepiej oddający to co się działo podczas prac nad TLK:SP:

Dla Króla Lwa II tworzyłem storyboardy i, wierzcie lub nie, film miał wiele reżyserów, którzy zostali zatrudnieni a następnie zwolnieni. Należałem do pierwszego zespołu produkcyjnego/reżyserującego, właściwie to byłem częścią oryginalnego zespołu developerskiego - projektowałem postacie i razem pracowaliśmy nad scenariuszem historii. Pewnego dnia zwolnili reżysera i zespół pisarzy.

Także właśnie stąd, że tyle osób przewinęło się przez produkcję tego filmu powstał taki misz-masz i niezbyt klejąca się historia - bo każdy miał swoją wizję. ;)


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#13 2012-02-27 00:37

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Nuka

Nie wiedziałam że były różne ekipy.

Zbierzmy fanów i zatrudnijmy za wspólny budżet ekipę filmową która zrobi film od nowa xd z poprawkami i bez niedomówień.


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#14 2012-02-27 00:41

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Nuka

No były, były - i jak to często w wielkich korporacjach bywa - nawalała tam wewnętrzna komunikacja.

Byłoby wspaniale, szkoda że nie wypali. XD


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#15 2012-02-27 10:10

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Nuka

Pomarzyć można. Wracając do Nuki, zastanawiałam się czy to możliwe aby mieć taką... resztkę grzywy jak on.
Gdy Vit i Kov byli mali to był nastolatkiem więc później był pewnie dorosły a się praktycznie nie zmienił czyli nie oczekujmy że miała mu jeszcze wyrosnąć.


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#16 2012-02-27 18:51

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,332

Odp: Nuka

Musiał mieć niedobór testosteronu... w efekcie się nie rozwijała...


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#17 2012-02-27 21:49

Samburu
Użytkownik
Lokalizacja: dln/grn Śląsk
Data rejestracji: 2012-01-12
Liczba postów: 259

Odp: Nuka

Kiara 0 napisał/a:

I TO MNIE WKURZA. Robią film, pokazują podobieństwo bohaterów do Skazy i inne insynuacje kto jest czyim dzieckiem, i ze wszystko dzieje się za sprawą tego gada z pierwszej części,a potem mówią, że nikt poza Zirą nie ma z nim nic wspólnego... no ja nie wiem... jak zmienili że Kovu a nie Nuka będzie podrywał Kiarę to mogli przyklepać że jest jego synem.

Przerastające człowieka. Im, więcej rodzi się różnych teorii, spekulacji i domniemań tym więcej rodzi się pytań. A im więcej pytań tym... mózg bardziej niedotleniony, z powodu myślenia.... To jest podobnie jak z powiedzeniem "Im więcej wiem, tym wiem coraz mniej" (jak ktoś nie rozumie, mogę mu to zobrazować :p) Nuka starszy od Kovu i Vitani - ewidentnie. O ile? O conajmniej dwa razy - porównałem obecność grzywy u Nuki i jej brak u Kovu i Vitani. Tak więc nie wiem skąd taka pewność w teorii że Nuka nie jest synem Skazy. Mógłby nim być, zważywszy że urodził się przed Kiarą (biorąc pod uwagę że Kiara jest w wieku Kovu), a więc i przed śmiercią Skazy. Z kolei Kovu mógłby być też starszy od Kiary, choć tu to chyba raczej niewiele, gdyż o ile dobrze pamiętam, Nuka mówił Vitani coś w stylu: Skaza nie był ojcem Kovu. Przygarnął go tylko. Tutaj to nie jestem pewien co do konkretnego czasu śmierci Skazy i w jakim czasie po pierwszej części, dzieje się akcja drugiej. Przerastające, muszę powiedzieć. Nie mam dzisiaj głowy do myślenia.

Kiara 0 napisał/a:

Pomarzyć można. Wracając do Nuki, zastanawiałam się czy to możliwe aby mieć taką... resztkę grzywy jak on.
Gdy Vit i Kov byli mali to był nastolatkiem więc później był pewnie dorosły a się praktycznie nie zmienił czyli nie oczekujmy że miała mu jeszcze wyrosnąć.

Według mnie, ze złej ziemi to tylko Kovu ma zadbaną grzywę i sierść; reszta lwów to tacy sponiewierani przez los.

Ostatnio edytowany przez Samburu (2012-02-27 21:52)

Offline

#18 2012-03-30 16:16

pokemon
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-03-13
Liczba postów: 703

Odp: Nuka

Co do tej grzywy - kiedy Kovu i Vitani są już dorośli Nuka ma trochę większą grzywę.

Offline

#19 2012-03-31 13:58

Rarity
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-01-20
Liczba postów: 833

Odp: Nuka

pokemon napisał/a:

Co do tej grzywy - kiedy Kovu i Vitani są już dorośli Nuka ma trochę większą grzywę.

Przecież Nuka dorasta,musi kiedyś wyrosnąć. Pewnie tą oznaką była jego czarna grzywa. Nuka czuje się niedoceniony,na prawdę szkoda,że umarł. Chciał pokazać mamie,że tak na prawdę jest wartościowym dzieckiem. Prawie mu się to udało. Ale to on zginął,a nie Simba,chociaż w poprzedniejszym scenariuszy tak miało być. Nuka jest jedną z moich najulubiętszych postaci.


tumblr_n61ltfCX7I1qki7dgo1_400.gif
tumblr_n61ltfCX7I1qki7dgo2_400.gif

Offline

#20 2012-08-26 21:35

Pokemonka
Użytkownik
Lokalizacja: Tego nie wie nikt...
Data rejestracji: 2012-08-23
Liczba postów: 75
WWW

Odp: Nuka

Kocham Nukę, to moja najulubieńsza postać! :dusi:

A grzywy mu brak bo sobie ja wytarł przez mrówy!  :D

Ale gdyby nie umarł to bym go nie lubiła. Ja mam to do siebie, ze lubię jak fajnym postaciom dzieje się coś złego i dzieki temu lubię je jeszcze bardziej.

Nuka to postać bardzo tragiczna. Za jego śmierć jest odpowiedzialna w 100% Zira.
Umarł bo go nie kochala, ignorowała, nie traktowała go jak syna. W wyciętych scenach jego ostatanie słowa doprowadziły mnie do łez. Chciał tylko by mama go kochała, choć trochę, zwróciła na niego uwagę. Umarł sądząc że ją zawiódł ale jednocześnie na końcu osiagnął cel, bo zwróciła na niego uwagę.
A tak nawiasem mówiąc kiedy umarł Zira zobaczyła jak bardzo Kovu jest (według niej) podobny do Skazy, zrobiła mu tę bliznę no i według niej zabił własnego brata. Dlatego gdy widzi jak Kou wygląda po pacnieciu jej łapą jest taka przerażona. :3


We are one.

Offline

#21 2012-08-28 15:58

Azra
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-08-28
Liczba postów: 31

Odp: Nuka

Według mnie Nuka miał taką małą grzywę, bo był chory.


Oni i my to jedno.  :ok:

Offline

#22 2013-03-14 20:56

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Nuka

Relacje Nuki z Kovu i Zirą są podobne do relacji Skazy z Mufasą i Ahadim. Oby dwoje nie doceniani przez rodziców, zazdrościli braciom.
Jeśli chodzi o grzywę, to czytałem na wikipedii, że im silniejszy i zdrowszy lew, tym większa grzywa. Nuka był prawdopodobnie trochę "chory psychicznie", więc tak do końca zdrowy nie był (dlatego miał taką małą grzywę). I to jest wyjaśnieniem, dlaczego Skaza wybrał na następcę przybranego syna Kovu, a nie rodzonego Nukę.

Ostatnio edytowany przez fantlk (2013-04-07 13:43)


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#23 2014-08-23 01:57

MiramiDeLion
Użytkownik
Data rejestracji: 2014-08-10
Liczba postów: 173

Odp: Nuka

Mi strasznie było go szkoda, szczególnie jak umierał :CC Bardzo chciał zwrócić uwagę Ziry, jednak ta była zbyt zajęta przygotowywaniem Kovu do objęcia tronu. Może i głupkowaty, ale nie jego wina, no : / I jeszcze jak Skaza rzeczywiście jest jego ojcem, a wybrał młodszego, przybranego brata na następce, to cios poniżej pasa...


"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."

kimba+2.gif

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman