Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

#3811 02.07.2017 13:29

Ognik(Ognik)
Fan TLK
Data rejestracji: 12.03.2013
Liczba postów: 5,544
Autor/ka awatara: Souri
Mów mi: Jak chcesz
Partner/ka: Brak
Wiek postaci: 2 lata
Cechy szczególne: Blizna na lewym oku
Inne nicki: FireLion
Gatunek: Lew

Odp: Wodopój

- No hej. *Powtórzył raz jeszcze. Po chwili odniósł się do wypowiedzi lwa.* - No trochę tak. Ale mi tam odpowiada taka pogoda *Uśmiechnął się.*

"Wszyscy jesteśmy złączeni w wielkim kręgu życia" - Jego Wysokość Król Mufasa
Lwia Ziemia i okolice, Nowe Tereny - feral, Schizy - anthro

#3812 03.07.2017 07:13

Nit(Nit)
Administrator
Data rejestracji: 31.12.2008
Liczba postów: 10,106
Autor/ka awatara: Madame Carotte
Wiek postaci: Nastolatek
Cechy szczególne: Dwa ogony, jest tulaśny

-Hm, w sumie skoro juz i tak sie ruszylem... *Wypowiadajac te slowa powoli wstal i zwrocil sie w kierunku wody*
-...nic nie stoi na przeszkodzie zeby sie ochlodzic! :D
*Rozpedzil sie szybko i wskoczyl do wody, tworzac pokaznych rozmiarow fale*

Rawr! :3

#3813 03.07.2017 12:53

Ognik(Ognik)
Fan TLK

*Po chwili został ochlapany przez wodę z powodu skoku lwa do niej.* - Ej no, uważaj. *Odezwał się.*

#3814 03.07.2017 16:34

Nit(Nit)
Administrator

*Po kilku sekundach wynurza sie spod powierzchni chlodnej wody*
-Ale ja mialem taki wlasnie zamiar! :D
*Powiedzial uderzajac lapa o tafle wody*

#3815 03.07.2017 18:30

Ognik(Ognik)
Fan TLK

- No i teraz mokry jestem. *Odezwał się znowu z lekkim niezadowoleniem. Chwilę później podszedł jednak bliżej, bo co ma tak daleko stać.*

#3816 03.07.2017 19:06

Nit(Nit)
Administrator

*Ponownie chlusnął wodą*
-Skoro i tak jesteś przemoczony to co ci szkodzi wskoczyć do wody? :D *Zaśmiał się radośnie*

#3817 04.07.2017 11:13

Ognik(Ognik)
Fan TLK

- Bo woda zimna i mokra. *Odpowiedział.* - Będę wtedy mokrzejszy niż teraz.

#3818 16.03.2019 18:26

Shadow(Shadow)
Użytkownik
Data rejestracji: 20.04.2009
Liczba postów: 818
Autor/ka awatara: Sambirani ^^
Mów mi: Shad, Shav
Wiek postaci: Dorosła

*Czarna lwica okupowała swoją osobą jedną z licznych skał otaczających wodopój, rozkoszując się przyjemną kąpielą słoneczną. Pogoda była znakomita - bezchmurne niebo, pełne słońce, grzejące z prawdziwą mocą hebanową sierść, a do tego dochodził jeszcze silnie uderzający nozdrza, odurzający zapach sawanny. Shadow zaczerpnęła powietrza, wdychając łapczywie tę piękną woń. Zamruczała z zadowoleniem, czując jak gorące powietrze wypełnia jej nos, a następnie kierując się w dół przełyku, z lubością rozpycha płuca. Cóż za przyjemne uczucie! Co jakiś czas członkini stada królowej Kiary łypała leniwie na coraz to tłumniej przybywające ze wszystkich stron stworzenia, pragnące ulżyć swemu pragnieniu wody. Zwierzęta, mimo jej obecności, zachowywały się spokojnie - wiedziały, że w tym miejscu ze strony drapieżników nic im nie grozi, bowiem królewskie prawo od dawien dawna zakazywało polowań na obszarze wodopoju. Shadow całkowicie i gorąco to aprobowała, choć akurat w tym momencie tęsknym wzrokiem wodziła za wyjątkowo urodziwą, dobrze odżywioną zebrą. No cóż, każdy może mieć chwilę słabości. Zamknęła niecierpliwie oczy, czując znajome skurcze żołądka. Niedługo będzie musiała udać się na polowanie. Ale jeszcze nie teraz. Czarna ułożyła się wygodnie na boku i cicho mrucząc, uderzała w skaliste podłoże puchatą końcówką ogona.*

#3819 16.03.2019 18:36

Des(Des)
Weteran
Data rejestracji: 06.11.2011
Liczba postów: 1,298
Autor/ka awatara: Ja! :D
Mów mi: Dessy ♥ Desia
Partner/ka: Zobaczymy co przyniesie cas.
Wiek postaci: 3 - feral; 20 - anthro
Inne nicki: Destini
Gatunek: Lwica

*Des nie lubiła odwiedzać wodopoju w godzinach szczytowania słońca. Tłumy zwierząt napełniały jej pyszczek ślinkną, dorodne zebry, dojrzałe bawoły, pachnące żyrafy!*

- Grrr... *warknęła cicho do siebie.*

*Rozejrzała się do okoła, na jednej ze skał zuważyła znajomą czarną kulkę futra.*

- Jakim cudem ona się tu nie topi, przez te ciemne kłaki? *Powiedziała do siebie brązowa. Westchnęła ciężko i podążyła w kierunku współczłonkini stada. Kiedy już do niej dotarła, capnęla łapką ogon tej drugiej.*

- Hejka, Shadow.

Ostatnio edytowany przez Des (17.03.2019 22:16)

#3820 16.03.2019 18:52

Shadow(Shadow)
Użytkownik

*Shadow, błądząca z pasją w labiryncie swoich myśli, nie usłyszała zbliżającej się lwicy, dlatego nie dziwi fakt, iż podskoczyła żywo w akompaniamencie zaskoczonego prychnięcia, kiedy tylko poczuła, że oto ktoś nie bał się sprofanować świętości i capnął jej ogon. Z początku na jej obliczu malował się wyraz oburzenia, jednak gdy tylko usłyszała znajomy głos i ujrzała oblicze współtowarzyszki, rozchmurzyła się.*

- Cześć, Des.

*Uśmiechnęła się zawadiacko, szczerząc przyjaźnie zęby. Chociaż Shadow zwykle starała się trzymać na uboczu, a przynajmniej utrzymywać dystans z większością członków stada, to obecność Des sprawiała jej niekłamaną przyjemność. Z jakiegoś bliżej nieokreślonego powodu lubiła lwicę i jej towarzystwo.*

- Nie sądziłam, że komukolwiek będzie się chciało przychodzić w to miejsce o tak barbarzyńskiej porze... Przyszłaś się napić czy to nuda skłoniła Cię do podjęcia tak uciążliwej wyprawy?

*Przekrzywiła z zaciekawieniem łeb, utkwiwszy wzrok w towarzyszkę.*

Ostatnio edytowany przez Shadow (17.03.2019 22:25)

#3821 16.03.2019 19:01

Des(Des)
Weteran

*Des uśmiechnęła się lekko i uniosła brwi kiedy czarna podskoczyła ze strachu. Uroczo. Shadow zwykle unikała reszty, ale Des jako zawodowa droczycielka nie pozwalała jej na długą samotność.*

- A owszem, nuda. W tą nieboską godzinę wszyscy śpią w Skale i jak zapewe wiesz, wielu z naszych współziomków, chrapie niemiłosiernie. Wybrałam mniejsze zło.

* Brązowa przeciągnęła się i położyła.*

- A jaką ty masz wymówkę od siesty? Tylko mi nie mów, że lubisz być smażona żywcem.

Ostatnio edytowany przez Des (17.03.2019 22:16)

#3822 16.03.2019 19:41

Shadow(Shadow)
Użytkownik

*Czarna nic nie mówiąc, powoli pokiwała łbem ze zrozumieniem, uśmiechając się przy tym nieznacznie. Niestety, Des miała rację - wielu z ich pobratymców należało do wyjątkowo uzdolnionej grupy wirtuozów nocnej muzyki. Niektórzy - ci najlepsi, wiodący prym w tej wymagającej sztuce - opanowali chrapanie nawet na dwa tony! Z naturalnych powodów, nie budziło to u lwicy zachwytu. Shadow co jakiś czas zastanawiała się, czy przeżywane każdej nocy katusze to forma pokuty za grzechy przeszłości, czy może wyjątkowo paskudny żart Wielkich Królów. Jeżeli to drugie, to miała nadzieję, że ci królowie, dusząc się ze śmiechu, pospadają ze swoich gwiazd i potłuką tyłki na kamienistych wybojach wąwozu.*

- Cóż, prawdę powiedziawszy, po moim porannym zwiedzaniu okolicy miałam zamiar wrócić na Lwią Skałę, ale z powodów nam wiadomych...

*Tu zrobiła krótką pauzę i uśmiechnęła się szeroko.*

- ... postanowiłam zweryfikować plany i udać się w inne miejsce. Wyszło, że trafiłam tutaj. Smażenie się nie jest wcale takie złe... Przynajmniej ładnie się opalę.

*Ponownie wyszczerzyła zębiska w uśmiechu, a potem zachichotała, akcentując tym samym, że żartowała.*

Ostatnio edytowany przez Shadow (17.03.2019 22:25)

#3823 16.03.2019 19:49

Des(Des)
Weteran

* Brązowa pokręciła tylko głową.*
- To co powiesz żebym poopalała się z tobą? *Obróciła się na plecy.*
- A ty opowiesz mi co widziałaś. *Odchyliła pyszczek do tyłu tak żeby nie raziło jej ostre słońce i ziewnęła. Zamachała ogonem z zadowoleniem. Ten cały upał nie był aż tak tragiczny jak na początku myślała.*

#3824 16.03.2019 20:20

Shadow(Shadow)
Użytkownik

*Lwica, obserwując reakcję towarzyszki, powtórnie zachichotała, a potem ułożyła się z powrotem wygodnie na brzuchu, zakładając lewą łapę na prawą.*

- Zapraszam, miejsca jest pod dostatkiem.

*Spojrzała na nią, a następnie zerknęła kątem oka na "swoją" zebrę. Zwierzyna zaspokoiła pragnienie i powolnym krokiem poczęła oddalać się z resztą stada na równinę, gdzie będzie się wypasać zapewne aż do zachodu słońca. No chyba, że coś jej w tym przeszkodzi...*

- Wiesz, w sumie przez większość czasu nie zaobserwowałam niczego takiego, oprócz...

*Zawahała się nieco, przez ułamek sekundy tocząc wewnętrzną batalię - powiedzieć czy nie powiedzieć? Głośne westchnięcie stanowiło zapowiedź jej decyzji.*

- Nieopodal Cmentarzyska Słoni natrafiłam na ślady, a konkretnie - ślady lwa, samca. Nie należą do nikogo z naszego stada.

*Powiedziała poważnie, kierując pełen napięcia wzrok na Des.*

-  A zanim wyrwie Ci się, że zamiast pędzić na złamanie karku na Lwią Skałę z informacją, to leżę i grzeję swój leniwy tyłek, to wiedz, że ślady są mniej więcej sprzed tygodnia, więc możliwe, że tego lwa już tutaj dawno nie ma i nie ma potrzeby wzbudzać niepotrzebnie alarmu, zwłaszcza, że ostatnio Kiara ma aż nadto na głowie.

*Rzekła Shadow, nerwowo uderzając końcówką ogona o skałę.*

- Na wszelki wypadek poprosiłam kilka zwierząt o przysługę i rozejrzenie się po okolicy. Jeżeli coś znajdą - dadzą znać.

Ostatnio edytowany przez Shadow (17.03.2019 22:24)

#3825 16.03.2019 20:34

Des(Des)
Weteran

*Wysłuchała co Shadow miała do powiedzenia, starając się nie okazywać ciekawości. Obcy lew w pobliżu terytorium Lwiej Ziemi? To może oznaczać zagrożenie, albo przynajmniej jakieś poruszenie w stadzie. Co by się zresztą przydało. Wszyscy się jakoś tak ostatnio rozleniwili.*

*Przewróciła się z powrotem na brzuch, znów unosząc brew ku górze i mrurząc oczy.*
- No, no, nie wiedziałam, że taki z ciebie szpieg. Dobrze zrobiłaś nie podnosząc alarmu, panika jest nam nie potrzebna.

*Zastanowiła się przez chwilę. *
- Co ty właściwie robiłaś przy Cmentarzysku?

#3826 16.03.2019 21:17

Shadow(Shadow)
Użytkownik

- Wiesz, trzeba mieć jakieś hobby w życiu.

*Rzuciła niby od niechcenia. Widać było, iż chciała jeszcze coś dopowiedzieć, lecz słowa zamarły jej w gardle w chwili, kiedy tylko usłyszała drugie pytanie lwicy. Poczuła się niczym lwiątko przyłapane na gorącym uczynku przez swoją matkę. Zachowała jednak kamienny wyraz oblicza. Cóż, trzeba przyznać, iż była dość dobra w te klocki. Jedynie nieco szybsze uderzanie ogona o skałę mogło zdradzać drobne oznaki zdenerwowania. *

- Och, nic takiego, po prostu chciałam się upewnić, że nic tam nikt nie kombinuje.

*Rzuciła niewinnie, mając nadzieję, że wydała się dość przekonująca, aby brązowa jej uwierzyła. Zresztą, mówiła prawdę - cóż, przynajmniej w pewnym stopniu.*

Ostatnio edytowany przez Shadow (17.03.2019 22:24)

#3827 16.03.2019 21:51

Des(Des)
Weteran

*Oczywiście, że zauważyła częstotliwsze uderzanie ogona o powierzchnie skały na której leżały. Zauważyła też jak bardzo Shadow nie chciała żeby Des to zauważyła. Postanowiła to zignorować, przynajmniej na razie.*
- Skoro tak twierdzisz.

*Spojrzała w stronę zwierząt pojących się przy bajorku, gazele, bawoły, żyrafy... Westchnęła ciężko. *

- Dlaczego one muszą wyglądać tak smakowicie?
*Dopiero słysząc swój głos zorientowała się, że głośno myśli. Wszczerzyła ząbki w uśmiechu.*

- No wiesz, prawo prawem, ale Kiara nic mi nie zrobi za marzenia, nie? czy nie? *Uśmiech spłynął z jej pyszcza i zwątpienie zajęło jego miejsce.*

Ostatnio edytowany przez Des (17.03.2019 22:17)

#3828 16.03.2019 22:09

Shadow(Shadow)
Użytkownik

*Wystarczył jeden rzut oka na rozmówczynię, żeby Shadow zorientowała się, iż Des nie łyknęła sprzedanych jej informacji. Na szczęście nie okazała się chętna do drążenia tematu. Bardzo roztropnie. Lwica zaśmiała się dobrodusznie, słysząc powtórnie głos brązowej. Zabawne, jeszcze zaledwie parę chwil temu sama miała podobne myśli. Czyżby Des czytała jej w umyśle? A może mają ze sobą więcej wspólnego, niż myśli?*

- Nie sądzę, żeby można było karać za marzenia... A poza tym, Kiary tu nie ma.

*Odparła beztrosko, również zwróciwszy łeb w stronę zwierzyny. Wróciła myślami do upatrzonej jakiś czas temu tłustej zebry, która teraz pewnie z lubością skubała trawę na sawannie.*

- Myślę, że niedługo będzie trzeba zrealizować marzenia... Ale nie tutaj. Niech no tylko słońce nieco osłabnie.

*Skrzywiła się, mrużąc oczy, bowiem spomiędzy liści trafił w nie palący blask promieni.*

- Bieganie w takim żarze nie należy do najprzyjemniejszych sportów.

Ostatnio edytowany przez Shadow (17.03.2019 22:23)

#3829 16.03.2019 22:21

Des(Des)
Weteran

- Zdecydowanie trzeba je realizować. *Odparła znów się przeciągając. Poruszyła paluszkami, a z nich wysunęły się ostre pazury.*

- Ale masz rację, po co się bardziej narażać na oparzenia? Lepiej zaczekać aż się ściemni, *wskazała na własne ciemnobrązowe futro i czarne kudełki Shadow,* nie zorientują się co je trafiło.

*Znów uśmiechnęła się szczerząc kły. Zadowolona z siebie potrząsnęła niewidzialną grzywą.*

Ostatnio edytowany przez Des (17.03.2019 22:17)

#3830 16.03.2019 22:44

Shadow(Shadow)
Użytkownik

*Z pyska czarnej znów wydobył się mimowolny chichot. O tak, w wyobraźni już wbijała zębiska w soczysty udziec jakiegoś nader apetycznego trawojada. Oblizała się ukradkiem, żałując, że to wciąć tylko marzenia.*

- Mamy jeszcze trochę czasu.

*Zawyrokowała, patrząc w niebo. Nozdrza lwicy znów wypełniły się gorącym afrykańskim powietrzem.*

- Teraz Ty mi o czymś opowiedz.

Ostatnio edytowany przez Shadow (17.03.2019 22:23)

#3831 16.03.2019 22:49

Des(Des)
Weteran

*Przekręciła głowę na bok kiedy towarzyszka się ublizywała, pewnie już wyobraża sobie kolacje, Des nie była lepsza i też się oblizała.*

* Na pytanie lwicy zmrużyła oczy. O czym miałaby jej opowiedzieć?*
- A co byś chciała usłyszeć?

#3832 16.03.2019 22:51

Ibilis(Ibilis)
Administrator
Data rejestracji: 16.10.2010
Liczba postów: 6,447
Autor/ka awatara: KujonekZombiVitri
Mów mi: Ib, Ibek, Ibcio ;)
Wiek postaci: Dorosły lew
Cechy szczególne: Trzy blizny na prawym poliku

*Lejący się z nieba żar z całą pewnością zniechęcał do nadmiernego ruchu. Nic więc dziwnego, że czarnogrzywy lew zbliżał się do Wodopoju powolnym krokiem. Niektórzy mogliby uznać, że lew ów kroczy powoli z powodu dumy. Niektórzy nazwaliby go pozerem. A prawda jest taka, że czarna grzywa choć elegancka nie jest najpraktyczniejsza gdy słońce jest w zenicie. Z oddali zobaczył leżące na kamieniach lwice. Nie był pewien, czy z gorąca obraz mu się nie dwoi - wszak jedna grafitowa, a druga ciemnobrązowa - w oślepiającym słońcu były dla niego nierozróżnialne z tej odległości. Byle tylko dojść do wody, wtedy i one będą bliżej - łatwiejsze do rozpoznania, i on ochłodzi swe rozgrzane ciało. Dlatego kroczył ku wodzie odmierzając brakujące doń kroki.*

Grywałem w FH pod nickiem Ibilis używając presetu.
Avatar by  KujonekZombiVitri madkakerlaken.png

#3833 16.03.2019 22:57

Shadow(Shadow)
Użytkownik

- Nie wiem, możesz powiedzieć cokolwiek - nie jestem wybredna, jeśli idzie o informacje.

*Powiedziała po chwili namysłu, szczerząc się. A warto nadmienić, iż rzekła prawdę - Shadow była bowiem typem obserwatora i lubiła "kolekcjonować" wiedzę na rozmaite tematy. Nigdy jednak nie napraszała się i nie wyłudzała informacji na siłę. Rozmówca zawsze dobrowolnie dzielił się z nią bardziej lub mniej przydatnymi treściami, a ona nie gardziła nawet, zdawać by się mogło, najbardziej błahymi z nich. Ze wszystkiego w odpowiednim czasie można zrobić użytek.*

Ostatnio edytowany przez Shadow (17.03.2019 22:22)

#3834 16.03.2019 23:05

Des(Des)
Weteran

- Hmm... Bardzo to pomocne.
*Des znów się podniosła, zauważając lwa zbliżającego się do wodopoju. Poczuła jak czarnogrzywy zmierzył je zwrokiem.*
- Nie jestem najlepsza w snuciu opowieści, za to mogę cię poinformować, że "głównochrapiący" pojawił się na horyzoncie.

*Zerknęła znów na Shadow.*
- Myślisz, że trzeba się będzie dzielić tą zebrą, której jeszcze nie mamy?

#3835 16.03.2019 23:15

Ibilis(Ibilis)
Administrator

*Zbliżając się rozpoznał znajome lwice - tylko Shadow i Des tak absorbują światło (i nie mają grzywy jak Camille). Uznał, że zanim podejmie z nimi dyskusję, to ulży swemu rozpalonemu ciału i schłodzi się w wodzie. Minimalnie skręcił ze ścieżki prowadzącej do lwic i powoli zaczął brodzić w wodzie stopniowo się zanurzając. Przyjemne uczucie rozchodzącego się po ciele chłodu zaowocowało wykrzywieniem się jego pyska w uśmiechu.*

#3836 16.03.2019 23:24

Shadow(Shadow)
Użytkownik

- Hm?

*Skierowała wzrok w stronę, gdzie przed chwilą spoglądała Des. Faktycznie, zamajaczyła jej przed oczyma postać majestatycznie zmierzającego w ich kierunku Iba. Tak, to bez wątpienia był Ibilis.*

- Pewnie taaak...

*Jęknęła przeciągle, odpowiadając na pytanie lwicy.*

- Ale wiesz, nie ma nic za darmo.

*Uśmiechnęła się z chytrością.*

Ostatnio edytowany przez Shadow (17.03.2019 22:22)

#3837 16.03.2019 23:29

Des(Des)
Weteran

*Zrobiła podejrzliwą minę.*
- O czym ty myślisz, Shad?

*Wróciła do obserowania Ibilisa ze skał, w sumie to miał nie głupi pomysł na ochłodzenie się. Z drugiej jednak strony... Woda...UGHF! Ochyda!*
*Usadowiła się wygodnie w cieniu, który dawało rosnące obok skały drzewo.*

#3838 16.03.2019 23:37

Ibilis(Ibilis)
Administrator

*Gdy zniknęło mu dno spod łap - zanurkował i po chwili się wynurzył. Tego mu było trzeba. Gdyby nie wiedział lepiej, uznałby że takie ochłodzenie jest największą przyjemnością jakiej może doświadczyć ciało. Skierował się ku brzegu i wyszedł na ląd. Cały mokry, ze skapującymi z niego licznymi strumieniami wody skierował się ku lwicom i z zawadiackim uśmiechem machnął majestatycznie grzywą.*

#3839 16.03.2019 23:43

Shadow(Shadow)
Użytkownik

- Och, po prostu tak sobie rozmyślam, że Ibilis z pewnością posiada też inne talenty, oprócz głośnego chrapania, choć przyznaję - w tym nie ma równych.

*Spojrzała na nią wymownie, podnosząc się do pozycji siedzącej. Ziewnęła przeciągle i z pewną dozą rozleniwienia.*

- Myślę, że możemy dać się mu sprawdzić w polowaniu.

*Zwróciła łeb ku wychodzącemu z wody lwu i zlustrowała go oceniającym wzrokiem.*

- Przyda mu się odrobina ruchu.

Ostatnio edytowany przez Shadow (17.03.2019 22:19)

#3840 16.03.2019 23:50

Des(Des)
Weteran

- Wiesz o tym z autopsji? *Spojrzała na nią z zawadiackim uśmiechem. Razem z nią spojrzała na lwa.*

- Rzeczywiście, trochę ruchu mu nie zaszkodzi... *Zachichotała pod nosem.*
- Pytanie tylko czy do tego też ma taki "talent"?

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] CCBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman