Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2014-04-27 16:15

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Komputery

Tak patrzałem, że na wielu forach w off topie jest taki temat, a tu nie ma, więc postanowiłem stworzyć. Służy on do dyskusji o komputerach itp.

---
"Wpadł mi w ręce" ostatnio taki film edukacyjny nagrany przez moją klasę, więc skoro zakładam temat, to postanowiłem ten film tu umieścić.
Procedura składania komputera:
http://www.youtube.com/watch?v=l1eIrYCwH7w

Ostatnio edytowany przez FireLion (2014-04-27 16:16)


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#2 2014-04-27 16:26

Warmik
Użytkownik
Lokalizacja: Będzin
Data rejestracji: 2013-09-01
Liczba postów: 484

Odp: Komputery

Bardzo dobrze, że jest taki temat. Potrzebuję pomocy.
Mam problem z internetem, a tak właściwie to bardzo dziwny problem.  W momencie gdy otwieram kilka stron (2-3) lub stronę w której jest muzyka lub obrazki (np. Galeria kogoś) internet rozłącza się. Gdy otwieram centrum sieci i udostępniania między komputerem a siecią mam wykrzyknik. Gdy naciskam go, po kilku sekundach wyskakuje okno "Bramka sieciowa jest niedostępna, problem rozwiązany."- no rozwiązany... do czasu dopóki znowu nie otworzę przeglądarki. Problem zaczął się wtedy gdy monter (po wielu skargach ale to już nieistotne) przyjechał naprawić połączenie. Skonfigurował i od tego momentu rozpoczęły się problemy.
Pomocy !


"Jasność tysiąca słońc, rozbłysłych na niebie, oddaje moc Jego potęgi. Teraz stałem się Śmiercią, niszczycielem światów." Robert Oppenheimer

tOKmh0p.jpg

Offline

#3 2014-04-27 16:30

Ariz
Użytkownik
Data rejestracji: 2011-08-18
Liczba postów: 499

Odp: Komputery

Poradź się Nita Warmik - to pierwszy spec od komputerów.

Ostatnio edytowany przez Kiara (1970-01-01 02:00)


Za ciebie i mnie..Na krzyża ramionach...Rozpięty był on pan i król...Człowiekiem się stał...I jak człowiek skonał...Z miłością zniósł strach i ból...Każdy grzech...Na krzyżu spłacił...Swoją krwią

Taka jest prawda!

Offline

#4 2014-10-22 22:28

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Komputery

Nie wiem, czy ktoś jest zainteresowany. Pewnie Ci co są, to już to pobrali, ale może nie wszyscy wiedzą.
Od dłuższego czasu jest w internecie Windows 10 Technical Preview. Można pobrać za darmo najnowszy Windows i go testować.
http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/preview


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#5 2014-10-22 23:42

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Komputery

Tyle, że nie nadaje się on do codziennej pracy. Raczej używać jako ciekawostkę. Naprawdę fajny jest, ale system jest wypełniony narzędziami śledzącymi nasze poczynania. Nikt tego nie kryje - po prostu w ten sposób MS może sprawdzić co jest nie tak z nowym systemem w prosty sposób. ;)


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#6 2014-10-23 15:35

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Komputery

To akurat wiem. Właśnie dlatego nazywa się Technical Preview. Ale jak ktoś się tym interesuje, czy coś, to może mu się przydać.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#7 2015-04-01 10:55

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Komputery

Ilu z was korzysta wyłącznie z PC, ilu zamieniło go na laptopa? W końcu chyba PC w większości lepiej uciągną gry. XD
Ja stawiam na jedno i drugie, przy czym mój laptop nadaje się tylko do pracy biurowej i przeglądania neta, a w PC ostatnio dorzuciłam całkiem niezłą kartę graficzną. :good:


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#8 2015-04-01 11:54

turbo1988
Szukający drogi
Lokalizacja: Warszawa
Data rejestracji: 2012-01-06
Liczba postów: 1,078

Odp: Komputery

Ja korzystam tylko z laptopa od około 5 lat, kompa PC miałem zmodernizować by grać w lepsze gry, ale ciężko go przewozić, wiec poszedłem w lapki.
Ten co teraz mam spokojnie uciągnie wszystkie gry w jakie gram, choć w sumie w nic ciekawego nie gram, najbardziej wymagający jest chyba World of Tanks.
Ale przy procku i7, 8GB RAMu i grafice 2GB jakoś już musi chodzić.

Ostatnio edytowany przez Kiara (1970-01-01 02:00)


"Dopóki tutaj jesteś ważne jest kim jesteś"
TimonKopaGanzFertigSized.jpggasp.gif
CZASAMI TO CZEGO NIE WIDAĆ JEST, A TO CO WIDAĆ TO TYLKO ZŁUDZENIE . . .
zapraszam - www.youtube.com/user/TurboTLK www.facebook.com/NikoPoland

Offline

#9 2015-04-01 15:02

wimpy^^
Użytkownik
Lokalizacja: Przemyśl
Data rejestracji: 2014-03-08
Liczba postów: 874

Odp: Komputery

Ja do niedawna używałam tylko takiego trochę podstarzałego komputera PC z angielskim menu, który zawieszał się po włączeniu Painta, albo notatnika. Jakieś dwa miesiące temu dostałam ten wielki komputer z Apple, który jest taki modny, że wszędzie go widzę na filmach, ale używam go tylko do oglądania filmów. Przeważnie używam laptopa kolegi mojej mamy, który z jakiegoś powodu przechowuje go u mnie w domu. Też jest z Apple, z czego się nie cieszę, bo system Mac jakoś mi nie podchodzi. Już nie wspominając o tym, że do dziś się mylę przy zamykaniu strony internetowej, bo krzyżyk jest nie po tej stronie to, no naprawdę, nie mam tutaj nawet gdzie zdjęcia wyciąć, bo nie ma żadnych takich programów jak np. Paint (jak próbowałam zainstalować jakikolwiek inny program to wyskakiwało mi pierdyliard errorów), ale za to na szczęście mam książkę telefoniczną jakbym np. chciała gdzieś zadzwonić z laptopa. Tak, wiem jestem chyba jedyną osobą na świecie, która narzeka na Maca.


tumblr_nj6drfxPLp1tjsw8vo4_250.gif

Offline

#10 2015-04-01 15:57

turbo1988
Szukający drogi
Lokalizacja: Warszawa
Data rejestracji: 2012-01-06
Liczba postów: 1,078

Odp: Komputery

Komputery Apple to ogólnie nie zła historia :)
Tam błędów wyskakuje 100 razy więcej niż na Windowsie :P
Znajomy informatyk miał to zrobienia właśnie taki komputer i męczył się z nim trzy dni.
Było tam do zrobienia zainstalowanie systemu i paru programów, co instalował kolejny program to te już zainstalowane wywalały błędy i tak w koło.
Okazało się że tylko odpowiednie wersje programów pasowały do siebie.


"Dopóki tutaj jesteś ważne jest kim jesteś"
TimonKopaGanzFertigSized.jpggasp.gif
CZASAMI TO CZEGO NIE WIDAĆ JEST, A TO CO WIDAĆ TO TYLKO ZŁUDZENIE . . .
zapraszam - www.youtube.com/user/TurboTLK www.facebook.com/NikoPoland

Offline

#11 2015-04-01 20:35

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Komputery

Ja z Macami miałam do czynienia tylko tyle, że w gimnazjum przez jeden rok działaliśmy w pracowni wyposażonej Applem. Już nawet nie pamiętam co na nich robiliśmy... ale na pewno nic konstruktywnego.


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#12 2015-04-01 21:06

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,329

Odp: Komputery

@Kiara 0: Jak to w szkole na kompach... konstruktywne czy produktywne to nigdy nie jest XD.
Ja używam zarówno desktopa jak i laptopa (z tego co wiem to i jedno i drugie to PC - Personal Computer,  klon IBM PC). Desktopa (2xPentium III @1GHz, 768MB RAM, GeForce 6600GT Sparkle,  Creative Sound Blaster Live!) do zabawy w stare gry i programy pod starymi systemami (MS-DOS 6.22, Windows 98SE, w weekend będę instalował Windowsa 3.11). A laptopa (Fujitsu Siemens Amilo Pi1536: Intel Core 2 Duo T5500 1,66GHz, 2,5GB RAM, ATI Radeon Mobility X1400) do nowszych zastosowań pod Linuxem (Lubuntu 14.10 Utopic Unicorn)  i do niektórych nowszych gier (pod Windowsem XP... ale odkąd używam Linuxa rzadko Windy używam... zwłaszcza, że nie mam czasu na granie zbytnio xD).

//Zanim ktoś zapyta, wszystkie systemy to oryginałki, (DOS i Win 3.11 na dystkietkach)//

Ostatnio edytowany przez Ibilis (2015-04-29 22:57)


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#13 2015-04-01 21:30

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Komputery

Ja obecnie korzystam głównie z laptopa (Dell Inspiron 15 3521, Intel Core i3 1,8GHz,  6GB RAM, Intel HD Graphic 4000, AMD Radeon HD 7670M 1GB, Windows 8.1). Czasami też korzystam z PC (MSI MS-6566E, Intel Pentium 4 2,4GHz, 2GB RAM, ATI Radeon 9550 256MB, Windows 7).


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#14 2015-04-29 11:25

Nymeria
Użytkownik
Lokalizacja: Sulechów (Zielona Góra)
Data rejestracji: 2015-04-29
Liczba postów: 39
WWW

Odp: Komputery

Kiara 0 napisał/a:

Ilu z was korzysta wyłącznie z PC, ilu zamieniło go na laptopa? W końcu chyba PC w większości lepiej uciągną gry.

Mam w domu 2 PC i jednego laptopa (HP).
Z laptopa zmuszona byłam korzystać przez pół roku mimo, że nie przepadam za laptopami.
W jednym komputerze padła mi płyta główna i zasilacz a w drugim dysk twardy : /
Jak w końcu odzyskałam PC to myślałam, że z radości pęknę, są moim zdaniem wygodniejsze w użyciu i przede wszystkim... gry : D
Chociaż na moim drugim PC, który służy głównie do lekcji i przetrzymywania danych (zawsze warto mieć kopie na kilku nośnikach ^^) posiadam zintegrowaną kartę graficzną i nawet simsy wyglądają tam jak bezkształtna breja D:

Kiara 0 napisał/a:

Ja z Macami miałam do czynienia tylko tyle, że w gimnazjum przez jeden rok działaliśmy w pracowni wyposażonej Applem.

Tak samo... Prawie, bo ja spędziłam tak dwa lata gimnazjum a jedyne co pamiętam czym się zajmowaliśmy to tworzenie i zarządzanie stronami internetowymi.
Aktualnie, w technikum informatycznym, mamy głównie system Windows XP, który sama posiadam na obu PC i jest dla mnie chyba nawet wygodniejszy od 7.
Windowsa 7 mamy chyba tylko w 2 salach lekcyjnych a w domu mam jeszcze na laptopie, też dobry system moim zdaniem ^^


"Półprzeźroczyste skrzydła zatrzepotały w powietrzu i po raz pierwszy od setek lat noc ożyła muzyką smoków."
khaleesi_stamp8_by_kadajogameover-d7qctvk.gif khaleesi_stamp5_by_kadajogameover-d7qcseb.gif
"– Czy można okazać dzielność, bojąc się jednocześnie?
– Tylko wtedy można być naprawdę dzielnym."

Offline

#15 2015-07-24 10:06

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Komputery

Kto z Was zaklepał sobie aktualizację do Dziesiątki (Win 10)?
Mój kuzyn, z którym teraz pracuję używa go od kilku miesięcy (system był otwarty dla testerów) i zachwala.


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#16 2015-07-24 10:24

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,329

Odp: Komputery

Ja sobie zaklepałem... choć 8.1 wcale nie używam (a mam XD).


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#17 2015-07-24 12:39

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Komputery

Ja zaklepałem. Miałem kilka razy okazję przetestować Windows 10. Na początku mi się nie spodobał (lubię kafelki i inne nowości z Windows 8.1), ale z czasem przekonałem się do niego i wydaje mi się lepszy od 8.1 i 7.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#18 2016-10-20 19:16

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,329

Odp: Komputery

Ten post jest przoszony z tematu "Pokaż swój pulpit". Ibilis


Athastan napisał/a:

(...)Zakładam że jednostkę centralą też masz do kompletu. (...)

No ba, składa się na nią:

Ukryta treść
  • Abit VP6

  • 2 x Intel Pentium III 1GHz (wiem, że DOS i 9x obsługują tylko jeden CPU/rdzeń, ale akurat taką płytę główną miałem do dyspozycji

  • 768MB RAM

  • NVIDIA GeForce FX 5900

  • Voodoo2 8MB (do gier z GLide, bo niektóre lepiej wyglądają niż nawet na mocniejszej karcie z DirectX, planuję w przyszłości załatwić drugi egzemplarz i mieć w SLI 1024x768 zamiast 800x600)
    Creative Labs Sound Blaster Audigy 2 ZS (SB0350) + Logitech z506 (5.1)

  • Ręcznie robiony przetwornik C/A kompatybilny z Covox Speech Thing na LPT1

  • 3Com905c-tx-m (sieciowa, PCI, 100MB/s RJ45

  • HDD 60GB ATA100 (8GB FAT32 System Windows ME, 30GB FAT32 Programy, 22GB FAT32 Dane)

  • HDD 12GB ATA66 (2GB FAT16 MS-DOS 6.22 + Windows For Workgroups 3.11, 10GB FAT32 Backup)

  • DVD ATA33

  • Dyskietki 3.5" na A:

  • Dyskietki 5.25" na B:

(Wszystkie systemy legalne ;), nie z torrentów)

Athastan napisał/a:

A to mój drugi pulpit, świeżo po reinstalacji.

Tails to jakaś pochodna debiana jak zgaduję. PS Instalujesz system przeznaczony do bootowania live?


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#19 2016-10-25 19:30

Athastan
Moderator
Data rejestracji: 2015-03-18
Liczba postów: 270

Odp: Komputery

Ten post jest przoszony z tematu "Pokaż swój pulpit". Ibilis


Tails to jakaś pochodna debiana jak zgaduję. PS Instalujesz system przeznaczony do bootowania live?

Bingo. Linux na Debianie z aplikacjami Guardian Project. A chodziło mi o ,,instalację" na pendrive.


Szaman, Lord Cesarstwa Doliny
Mówca Praojców, Mistrz Protokołu i Protektor Tronu
Starodawny, Pierwszy Zaprzysiężony, Strażnik Pieczęci i Pan na Szarej Twierdzy

~ wcieleń ma wiele... ale to tu wszystko się zaczęło.

Offline

#20 2016-10-26 20:39

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Komputery

Ten post jest przoszony z tematu "Pokaż swój pulpit". Ibilis


Ib, do swojego zestawu możesz pomyśleć nad dwoma kartami graficznymi, choć to może powodować pewne problemy z kompatybilnością. ;)


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#21 2016-10-26 20:46

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Komputery

Ten post jest przoszony z tematu "Pokaż swój pulpit". Ibilis


Athastan napisał/a:

Ta, stare dobre PC z działem elektronowym.

Nie żeby coś, ale to PC jest raczej jednostką centralną. I nie wydaje mi się, aby komputer miał w sobie działo elektronowe :V.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#22 2016-10-26 20:50

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Komputery

Ten post jest przoszony z tematu "Pokaż swój pulpit". Ibilis


Czepialski jesteś. :P
No i były takie przypadki. Przedstawiam iMaca G3:
snap38.jpg
:D


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#23 2016-10-26 22:07

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,329

Odp: Komputery

A iMac to PC? Bo firma pozywająca o używanie jej zastrzeżonych znaków chyba nie nazywa swoich maszyn PeCetami?

Nitrol napisał/a:

Ib, do swojego zestawu możesz pomyśleć nad dwoma kartami graficznymi, choć to może powodować pewne problemy z kompatybilnością. ;)

Mam przecież dwie: FX5900 i (jako przelotkę) VooDoo2. Problemów nie mam, bo VooDoo nie wcina się gdzie nie powinna, gra musi  ją odpalić sterami GLide ;).


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#24 2016-10-26 22:15

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Komputery

To zależy z której definicji skorzystamy. Jeśli dosłownego tłumaczenia: Personal Computer to owszem, jest to komputer osobisty.
Jeśli użyjemy definicji, że Mac to komputer PowerPC (PC w nazwie, eh?), a PC to x86(-64) to powyższy Mac pecetem nie jest, ale nowsze - i owszem. ;)

A jeśli uznamy za poprawną definicję PC komputer z Windowsem... stop. Nie uznamy bo jest idiotyczna i wymyślona przez marketingowców. ;)

I jakoś przegapiłem informację o FXie. :sweat:


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#25 2016-10-26 22:25

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,329

Odp: Komputery

Ja za PC uważam IBM PC i kompatybilne - x86 i pochodne XD.
A że ejpl(TM, R, C, etc) ma swoje "widzimisie" i się uważają za coś innego gdy już są tym czymś... to już tylko marketing.
Mnie to w ogóle rozbraja mówienie, że laptop to nie PC... a co to innego jak przenośna wersja komputera PC?


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#26 2016-10-27 12:12

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Komputery

Nit napisał/a:

Czepialski jesteś.
No i były takie przypadki. Przedstawiam iMaca G3:

Ktoś musi ;P.
To akurat olinłan. Ibuś olinłana nie ma :P.
Chociaż fakt, nie dopisałem, że chodzi mi o jego komputer.

Co do PC. Za granicą jest przyjęte, że PC to każdy komputer osobisty. W Polsce przyjęto, że PC to komputer taki, jaki stworzył IBM ileś lat temu. Tak więc np. w Ameryce powiesz PC na Amigę, a w Polsce nie bardzo. Oczywiście to tylko umowne, możesz zawsze tak powiedzieć. Ale mało kto tak robi.

Ostatnio edytowany przez Ognik (2016-10-27 12:15)


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 2
[Bot] claudebot (2)

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman