Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#151 2016-09-16 11:28

Kifu
Użytkownik
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Data rejestracji: 2016-08-21
Liczba postów: 70
WWW

Odp: Nasi pupile - zdjęcia

Zdjęcie Tofika prosto ze spacerku. Wredny i zadziorny, ale kochany. :3
N845R5R.jpg

Offline

#152 2016-09-29 20:34

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Nasi pupile - zdjęcia

Całkiem sympatyczny, choć wolę inne kolory. Strzyżesz go czasem?


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#153 2016-12-12 15:36

Huricihan
Użytkownik
Lokalizacja: Osmańska Ziemia
Data rejestracji: 2016-05-04
Liczba postów: 122
WWW

Odp: Nasi pupile - zdjęcia

Ostatnio do mojej rodziny dołączył 2 miesięczny szczeniak Mal :)
7ztbuwoz.jpg


"Power is only given to those who are prepared to lower themselves to pick it up. Don't waste your time looking back. You're not going that way."
---
bd2630bd3845a86af43063781254cf00.gif

Offline

#154 2016-12-12 23:25

Pinky Panda
Użytkownik
Lokalizacja: IKEA
Data rejestracji: 2012-07-15
Liczba postów: 347

Odp: Nasi pupile - zdjęcia

Ojeju, ojeju, jaki przystojniak! <3 <3 <3


tumblr_mgip6stizo1rwaj6jo1_500.gif

「彼が死んだ時、私の心も死にました。」

Offline

#155 2016-12-12 23:52

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,329

Odp: Nasi pupile - zdjęcia

Muszka mu pasuje ;).


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#156 2021-10-27 14:42

Sambirani
Optymistyczna optymistka
Data rejestracji: 2009-09-08
Liczba postów: 3,299

Odp: Nasi pupile - zdjęcia

Przedstawiam wam moje dzieciaczki! Uwaga, osoby panicznie bojące się pająków i węży proszę o ominięcie postu! xD
Najstarsze dziecko - Puszek, wąż mahoniowy

Ukryta treść

eJGl0Z2.jpg

Dziecko, które niedawno mnie opuściło (*) - Anitka, ptasznik czerwonokolanowy

Ukryta treść

a66wVRp.jpg

Pudding aka Skwiercz, ślimak afrykański - nie jest taki obślizgły na jakiego wygląda!

Ukryta treść

VFpXqlp.jpg

Małe akwarium a w nim krewetki (tak, większość ma swoje imię). Obecnie będzie ich z 20 sztuk <3

Ukryta treść

BEtvpXS.jpg

I moje najmłodsze a zarazem największe dziecko - Szyszka, pyton królewski. Jest najgrzeczniejsza i też najdroższa. Z racji tego, że kiedyś planuje założyć hodowle regiusów ma bardzo ładne geny kolorystyczne. Za 2 lata pewnie będzie mamą :3

Ukryta treść

XkYQCZL.jpg

Ukryta treść

nWzNiFk.png


wężowa mama

XkTwZ8S.png

Offline

#157 2021-10-27 20:37

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Nasi pupile - zdjęcia

Jesteś uroczo niestandardowa pod kątem doboru zwierzątek. Nie mam w planach mieć węży ale Twoje są śliczne.
Ślimak jest ok, ale chyba wolałabym coś z czym można mieć więcej interakcji.


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#158 2021-10-27 23:04

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,329

Odp: Nasi pupile - zdjęcia

Ale masz super zwierzyniec :D.
Co prawda ptasznika (*) nieco bym się bał (nawet nie śmiertelnie mocny jad + alergie na mnóstwo rzeczy... to słabe połączenie... do dziś pamiętam jak mnie osa użądliła w rękę), ale węże cudne :D.
Ślimak nie wygląda jakoś obślizgło (choć skorupa się nieźle mu błyszczy, ale obstawiam że to kwestia światła).
Krewetek zazdroszczę (kiedyś chciałem do swojego akwarium wprowadzić... ale jak się okazuje większość ryb które mamy by je zjadło :/).
Czy mi się wydaje, czy w akwarium masz tam jeszcze jednego ślimaka (ampularię?).


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#159 2021-10-28 12:17

Maru
[center][img]http://skroc.pl/db628[/img][/center]
Data rejestracji: 2012-03-10
Liczba postów: 5,190

Odp: Nasi pupile - zdjęcia

Śliczna menażeria i bardzo nietypowa. Raczej bym się spodziewał jakiegoś pieska czy kotka.


rainbow-mplz.gif?1rainbow-aplz.gif?1rainbow-rplz.gif?1rainbow-uplz.gif?1

Offline

#160 2021-10-28 13:02

Sambirani
Optymistyczna optymistka
Data rejestracji: 2009-09-08
Liczba postów: 3,299

Odp: Nasi pupile - zdjęcia

Kiara 0 napisał/a:

Jesteś uroczo niestandardowa pod kątem doboru zwierzątek. Nie mam w planach mieć węży ale Twoje są śliczne.
Ślimak jest ok, ale chyba wolałabym coś z czym można mieć więcej interakcji.

Hahaha, dziękuje! Generalnie pasjonuję się terrarystyką ale zawsze marzyłam o swoim psie czy kocie. Kwestia tego, że z tym musze poczekać do momentu odpowiedniego mieszkania. Największym plusem węży czy takiego ślimaczka jest to, że nie potrzebują twojej uwagi, dużej ilości miejsca a jedzą (w przypadku węży) raz na parę dni co czyni z nich idealne zwierzaki dla studentów i osób z małą ilością czasu x'D

Ibilis napisał/a:

Ale masz super zwierzyniec :D [...]. Czy mi się wydaje, czy w akwarium masz tam jeszcze jednego ślimaka (ampularię?).

Dziękuje! :'3 Znam ten ból z uczuleniem na jad bo mam tak samo. Co prawda ugryzienie Anity pewnie by mnie nie zabiło ale przez uczulenie mogłabym mieć niezłe powikłania x'D Dla osób, które się nie orientują - te konkretne ptaszniki mają jad porównywalny do jadu pszczoły, więc osobie nieuczulonej nic nie grozi! ^^
Co do ślimaka to nawet nie tyle kwestia światła (chociaż też) a fakt, że był świeżo myty. Te ślimaczki uwielbiają być pod kranem z letnią wodą. :'3
Oooo! Masz swoje akwarium? Pokażesz? :3 Taak, była w nim piękna ampularia ale dostałam ją od znajomej i była już dość stara. Posiedziała u mnie pare miesięcy a teraz mam ładną muszelkę w akwarium xD Muszę przyznać że krewetki świetnie się spisały w oczyszczaniu muszelki.

Maru napisał/a:

Śliczna menażeria i bardzo nietypowa. Raczej bym się spodziewał jakiegoś pieska czy kotka.

Dziękuje! Co prawda to prawda. Często spotykam się z mocnym zdziwieniem ze strony rozmówcy gdy temat schodzi na pupile xD


wężowa mama

XkTwZ8S.png

Offline

#161 2021-10-30 21:16

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,329

Odp: Nasi pupile - zdjęcia

Sambirani napisał/a:

[...]Największym plusem węży czy takiego ślimaczka jest to, że nie potrzebują twojej uwagi, dużej ilości miejsca a jedzą (w przypadku węży) raz na parę dni co czyni z nich idealne zwierzaki dla studentów i osób z małą ilością czasu x'D

Ano, to z pewnością spora zaleta :D.

Sambirani napisał/a:

Co do ślimaka to nawet nie tyle kwestia światła (chociaż też) a fakt, że był świeżo myty. Te ślimaczki uwielbiają być pod kranem z letnią wodą. :'3

I wszystko wyjaśnione :D. Pamiętam jak miałem jakieś 7-9 lat i próbowałem hodować w czasie wakacji winniczki (w ośrodku wypoczynkowym nad jeziorem) wszędzie ich było pełno, to kilka zebrałem i włożyłem do jakiejś miski i jakąś sałatęi włożyłem do jedzenia... do następnego dnia i tak dały dyla xd.

Sambirani napisał/a:

Oooo! Masz swoje akwarium? Pokażesz? :3 Taak, była w nim piękna ampularia ale dostałam ją od znajomej i była już dość stara. Posiedziała u mnie pare miesięcy a teraz mam ładną muszelkę w akwarium xD Muszę przyznać że krewetki świetnie się spisały w oczyszczaniu muszelki.

Jedno i drugie zdjęcie. W sumie nie tyle moje akwarium, co akwarium mojej mamy (ale wiadomo kto musi wiedzieć jak wymieniać wodę, ile dawać pokarmu, etc). W 240 litrach jest trochę neonów inessa, dwa (do niedawna trzy ale jeden zniknął) kirysy sterby trochę gupików, kilka mieczyków, kilka sztuk daniu fluorescenti (nawiasem mówiąc nie ma już ich w sprzedaży i są bezpłodne) i jakieś... molinezje (?) których gatunku nie pamiętam xd.


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman