Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2014-10-11 22:42

Maisha
Użytkownik
Lokalizacja: Pyroland
Data rejestracji: 2013-08-26
Liczba postów: 645
WWW

The Binding Of Isaac

Isaac.jpg
The Binding of Isaac to kolejna produkcja twórców gry Super Meat Boy, w której przemierzamy podziemia i gromadzimy szereg unikatowych przedmiotów niezbędnych do pokonania zastępów przeciwników. The Binding of Isaac to strzelanka roguelike, w której przemierzamy generowane losowa pomieszczenia. Ich struktura przypomina lokację pojawiające się w grze The Legend Of Zelda. Z kolei zastosowane tu sterowanie opiera się  na rozwiązaniach z takich produkcji jak Robotron czy Smash TV. W przeciwieństwie do większości gier z elementami RPG  w The Binding of Isaac nie występuje standardowy model zdobywania kolejnych poziomów  doświadczenia. W trakcie wędrówki gracz znajduje szereg przedmiotów, które poprawiają jego umiejętność oraz pomagają w rozwiązywaniu klasycznych zagadek. Każdy etap zawiera sklep, pomieszczenia z ukrytymi skarbami, potężnego bossa oraz inne sekretne lokacje, pełne unikatowych przedmiotów. Wśród nich możemy wyróżnić specjalne wzmocnienie broni czy artefakty które na stałe zapewniają nam dodatkowe bonusy. Większość z występującego w grze ekwipunku  da się ze sobą łączyć,  więc raz z postępem fabuły stajemy się coraz potężniejsi, a także zmienia się nam wygląd postaci. Dużą rolę w The Binding Of Issac odgrywają także przedmioty służące do rozwiązywania prostych zagadek. Obiekty, które wykorzystujemy w tym celu obejmujemy między innymi monety, bomby, klucze, serca oraz karty. Można je zastosować na szereg sposobów, wpływając tym samym na brzeg rozgrywki. Oprawa audiowizualna nie odbiega w znacznym stopniu charakterystycznej, rysunkowej stylistyki w przypadku debiutanckiei produkcij studia Team Meat - Super Meat Boy . Wspólny dla obu tych tytułów jest również twórca ścieżki dźwiękowej, znany pod pseudonimem Danny Baranowsky.

Kilka słów ode mnie - Gra która szybko się nie znudzi. Gram w nią już jakiś czas, niby prosta ale późniejsze etapy już sprawiają problemy. Grafika przyjemna dla oka, pełno przedmiotów i postaci do odblokowania no i wrogowie w stylu gore. Gierka ma również wiele nawiązań i motywów religijnych, np. jest siedem minibossów, jak siedem grzechów głównych, postacie mają imiona postaci Biblijnych oraz nazwy itemków. Jest jeden dodatek do gry (ponieważ gra sama w sobie nie jest długa), który dodaje nam nowych wrogów, poziomy, bossy oraz przedmioty. 

The Binding Of Izaac: Wrath of the Lamb
Dodatek daje nam wiele nowych poziomów, bossów, wrogów, sekretów oraz przedmiotów. Kilka przykładowych bossów:
556px-Mask_of_Infamy_.png250x200-Teratoma..png153px-Blighted_ovum.png

Jest równiez remake tej gry w wersji 16-bitowej. Jest to The Binding of Isaac: Rebirth. Posiada on juz dodatek DLC The wraith of the Lamb, oraz rzeczy wycięte z pierwszej części ze względu na słabszy silnik.
Kilka przykładów screenów:
640px-Nest.gif640px-HFo1LtT.gifMom%27s_Perfume.gif
RebirthGaleria15.gifRebirth_Monstro_2_ingamesprites.jpgOko.gif

Moze ktoś z was jeszcze w tą gierkę gra? c:

Ostatnio edytowany przez LauvaTai (2014-10-11 22:57)


Moje DA.
I remember everything... And it changes nothing! ~Dust
JFuVehTQOmohyWKcfXXS
Bardzo tajemniczy link

Offline

#2 2015-04-24 20:12

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: The Binding Of Isaac

Miałam przyjemność (albo raczej "nie-przyjemność") poznać tę grę gdy mój były miał na nią fazę.
Ludzie są różni i rożnie dziwni i osobiście bym tej gry nie tknęła, ale wiem, że niektórym się podoba.
Może jej atutem, który przyciąga niektórych jest skuteczny atak bezsensem i krwistością na gracza?


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman