Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2014-10-08 17:07

MrLion
Weteran
Data rejestracji: 2014-03-21
Liczba postów: 1,166
WWW

Zakochany Wilczek (wszystkie części)

Nie widziałem tematu o tym filmie. Nie wiem, czy są jacyś fani na tym forum, ale co tam ;P

"Zakochany Wilczek" / "Alpha and Omega" (pierwsza część serii)

Film opowiada o dwóch młodych wilkach, Kate i Humphreyu, które mieszkają w Kanadzie w Parku Narodowym Jasper. Oboje są członkami tego samego stada, ale zajmują w nim skrajnie różne pozycje: Kate jest córką przywódcy watahy (samca alfa) i jej przeznaczeniem jest bycie jego następcą, podczas gdy Humphrey znajduje się na samym dole hierarchii stada. Pewnego dnia Kate zostaje zmuszona do złączenia się z Garthem, samcem alfa innej watahy, w celu zawarcia pokoju między stadami. Humphrey wie, że nie ma szans z Garthem. Jednak niespodziewanie Kate i Humphrey zostają schwytani przez strażników parkowych i wywiezieni do Parku Narodowego Sawtooth w Idaho w celu powiększenia tamtejszej populacji wilków. Muszą jak najszybciej wrócić do domu, aby zapobiec walce pomiędzy watahami. Jest tylko jeden problem: Kate i Humphrey podczas podróży zakochują się w sobie. A w tym samym czasie Garth zakochuje się w Lilly, siostrze Kate. Kiedy wracają z podróży pełnej przygód zauważają, że Wschodnia i Zachodnia wataha szykują się do wojny – Tony (alfa Wschodniej watahy) wyznaczył czas do pełni księżyca i jeżeli do tego czasu Kate nie wróci – odbierze tereny Winstona (alfy Zachodniej watahy). Kate pośpiesza z Humphreyem by przerwać początkujący bój. Wtedy też Kate postanawia poślubić Gartha by wprowadzić pokój między stadami. Następnego dnia, w czasie przygotowywań do ślubu Humphrey odwiedza Kate by powiedzieć jej, że opuszcza dom i że będzie żyć w samotni. Kate jednak nie zamierzała rezygnować z planowanego małżeństwa, lecz po wahaniach podczas ślubu przyznaje, że zakochała się w Omedze – co bardzo zdenerwowało Tony'ego. Dochodzi w tym czasie do wojny. Zdezorientowana Kate zauważa pędzące w stronę wilków stado karibu. Wszystkim udaje się uciec – tylko Winston i Tony zostają odcięci od reszty. Kate – napotkawszy Humphreya – szuka sposobu na uratowanie przywódców stad, postanawia im pomóc przy pomocy kłody. Udaje im się uratować Winstona i Tony'ego, lecz Kate traci przytomność z powodu kopnięcia w głowę przez karibu. Humphrey pośpiesza jej na ratunek zasłaniając ją swoim ciałem. Gdy stado karibu pobiegło w dal Humphrey uznaje Kate za martwą i zaczyna wyć żałobnie wraz z pozostałymi wilkami. Kate w tym czasie odzyskuje przytomność. Młode wilki po tym zdarzeniu szeptem wyznają sobie miłość – tak oto Kate i Humphrey zostają małżeństwem, tak samo jak Garth i Lilly.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Zakochany_wilczek

Film jest na drugim miejscu wśród moich ulubionych. (zaraz po KL ;P) Nie będę się tu rozpisywać, powiem tyle, że jest niezły pod względem fabuły, jak i animacji. (polski dubbing też  fajnie wyszedł.)
Obejrzałem go przypadkowo, bo poleciał w polsacie jakoś na początku lutego, ale od razu mi się spodobał ;)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Alpha and Omega 2: A Howl-iday Adventure"

//Fabułę opiszę sam, więc wybaczcie za błędy stylistyczne itp...//
Gdy Humphrey i Kate się pobrali, urodziły im się później 3 wilczki: Stinky, Claudette (dobrze napisałem ?) i Runt. Jednak pewnego dnia inne stado porwało Runta. Opiekowała się nim pewna wilczyca, która z czasem go polubiła. Inni z rodzinnego stada poszli go szukać. (W między czasie przybłąkał się do nich niedźwiadek.) Garth i Humphrey użyli podstępu, żeby zwabić do siebie wilki z wrogiego stada, a Kate odebrała Runta. Później zaczęła się walka między obydwoma stadami. Zachodnie stado (czyli Garth, Humprey, Winston i inni) nie miało szans, lecz pojawiło się kilka niedźwiedzi, które pomogły stadu. (Pomogły dlatego, bo niedźwiadek powiedział, że tamci go uratowali.) Po wygranej walce Kate, Humphrey, Stinky, Claudette i Runt wracali do domu. Jednak wcześniej ujrzeli jakąś ludzką chatkę, weszli do niej, a tam miski z jedzeniem, choinka, świąteczny wystrój. Starsi powiedzieli, że znaleźli swoje miejsce, po czym film się skończył.

Przykładowy link do filmu: http://www.cda.pl/video/12158239/Zakoch … -napisy-pl (niestety Polacy nie zrobili dubbingu lub lektora)

Film jest krótszy od pierwszej części (i troszkę gorszy ;/) aczkolwiek warty obejrzenia. Pod względem fabuły był... niezły. (To chyba najlepsze określenie.) Tylko mnie zastanawia jedno... na końcu weszli do tej chatki... no i co ? Nie wiemy, co się z nimi dalej działo. (A weźmy pod uwagę, że trzecia część zaczęła się od ich prawdziwego domu.) Animacja też  całkiem niezła. Tylko trochę raziły mnie te młode wilczki, były takie... za grube troche ;o
No ale ogólnie dało się go oglądać ;P

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Alpha and Omega 3: The Great Wolf Games"

//Tutaj również sam napiszę.//
Stinky, Claudette i Runt dowiaduję się o wilczych zawodach. (Te zawody, to była taka sztafeta.) Zakładają drużynę, lecz w przeciwieństwie do rywali - nie byli wytrenowani. Jednak dużo ćwiczyli i w końcu wystartowali. (Były 2 drużyny.) Ostatni biegli Claudette i jakiś wilczek (mówili na niego "Flit", ale jak się pisze, to nie wiem ) Na końcu był remis. Trener przeciwnej drużyny nie mógł się pogodzić z wynikiem, ponieważ za wszelką cenę chciał, żeby jego drużyna wygrała, jednak ostatecznie się z tym pogodził. Claudette i ten drugi wilczek się w sobie zakochali.

Przykładowy link do filmu: http://www.cda.pl/video/1202170e/Alpha- … Games-2014 (również nie zrobiono polskiego dubbingu.)

Niestety, ale muszę powiedzieć, że się zawiodłem na tej części. Fabuła była bardzo banalna, jakby twórcy nie mieli pomysłu. Animacja również była... średnia ;/ (Chodzi o to, że te wilki ruszały się trochę... nienaturalnie.) Bardzo mnie denerwował angielski dubbing. Trener przeciwnej drużyny miał za niski głos (jakby mu specjalnie obniżyli komputerowo.) Ten wilczek, co się zakochał w Claudette miał taki za dojrzały. Również ten niedźwiadek (również nie wiem, jak miał na imię) powinien mieć młodszy.
(No i nie było mojego ulubieńca, Słonego ;/)
Po prostu ta część mi się nie specjalnie podobała.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Alpha and Omega: The Legend of the Saw Tooth Cave"

Runt, Lily i Humphrey poszli do ciemnego lasu. Runt wspiął się na pewne drzewo, po czym zobaczył ducha i ze strachu spadł z drzewa. Po jeszcze kilku wizytach Runta w tym lesie, okazało się, że duch chroni pewną wilczycę, która mieszka w jaskini. Gdy była mała, pewien wilk chciał ją zagryźć, lecz inny ją w ostatniej chwili uratował i uciekł do tego lasu, po czym ją zostawił. Później Runt, Daria (ta wilczyca) i pewien jeż, poszli do dawnego stada Darii. Odnaleźli ich Kate i Humphrey, którzy zaoferowali pomoc. Jednak stado jej nie zaakceptowało i zaczęła się walka 3vs3. Jednak wszystko dobrze się skończyło.
//Oczywiście były jeszcze jakieś wątki poboczne, no ale opisałem to tak w skrócie.//

Przykładowy link do filmu: http://www.putlocker.tw/watch-alpha-and … -2014.html

Ta część filmu powstała wczoraj. Pomimo tego, że film trwa tylko 45 minut, muszę powiedzieć, że jest bardzo ciekawy. Fabuła była całkiem, całkiem. (tylko zastanawiam się, skąd ten duch się tam wziął.) Animacja też była spoko, tylko miałem takie wrażenie, że nowo wykreowane wilki (te, które nie pojawiły się w poprzednich częściach) miały trochę za duże nosy. Również wydawało mi się, że pewne 2 osobniki miały takie "kanciaste" głowy.
No ale część ta mi się podobała :)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Podsumowując oceniam poszczególne części na:
Pierwsza - 10/10 (naprawdę fajna)
Druga - 7/10 (niezła)
Trzecia - 3/10 (bardzo słaba)
Czwarta - 7/10 (ciekawa)
Oczywiście to tylko moje preferencje :)

Ktoś jeszcze lubi tą serię ? ;)

Ostatnio edytowany przez MrLion (2015-02-01 14:17)


We Are One!   X

Offline

#2 2014-10-08 18:18

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Zakochany Wilczek (wszystkie części)

Ja oglądałem tylko pierwszą i drugą część. Pierwsza była zdecydowanie najlepsza. Fabuła i animacja bardzo mi się podobały. Również spodobało mi się to, że jest to film, w którym wilki są głównymi bohaterami. Dubbing też bardzo dobry.
Za to bardzo zawiodłem się na drugiej części. Spodziewałem się, że będzie tak samo dobra. Najbardziej przeszkadzało mi, że zrobili z tego taką trochę krótkometrażówkę, a za nimi nie przepadam. Również to zakończenie wg mnie mogłoby być inne. Np. gdyby pokazali ich powrót do domu.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#3 2014-10-08 21:11

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,332

Odp: Zakochany Wilczek (wszystkie części)

Ja oglądałem tylko pierwszą część i mocno mnie rozczarowała.
O ile fabuła nie była zła (i było parę niezłych scen), to dubbing był średni (zwłaszcza postaci drugoplanowe kiepsko wypadły) nie mówiąc o jakości samego tłumaczenia.
Co do animacji... może to kwestia tego, że oglądałem w 3D, ale obraz był momentami niesamowicie rozmazany (by ukryć niedoskonałość techniki?). Byłem na tym filmie w kinie i... żałuję.


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#4 2014-10-09 16:39

MrLion
Weteran
Data rejestracji: 2014-03-21
Liczba postów: 1,166
WWW

Odp: Zakochany Wilczek (wszystkie części)

Hmmm, ja nie oglądałem w 3D, to nie wiem ;P

dubbing był średni (zwłaszcza postaci drugoplanowe kiepsko wypadły)

Hmm w tej kwestii, tylko jedna postać mi troszkę przeszkadzała, a mianowicie Eve. (matka Kate) Ale do reszty... ja tam nie mam zastrzeżeń.
//Ale oglądałem jedynkę w polskiej wersji, jak i oryginalnej i nasza jest DUŻO lepsza.//


We Are One!   X

Offline

#5 2014-10-14 02:37

Helbi
Renifer
Lokalizacja: Lasy Warszawy
Data rejestracji: 2011-04-22
Liczba postów: 1,070
WWW

Odp: Zakochany Wilczek (wszystkie części)

Ja podobnie jak Ib zawiodłem się na tym filmie. Kolejne części zobaczyłem bardzo pobieżnie i opuśćmy na nie zasłonę milczenia. Napisy końcowe zdradziły mi sekret niepowodzenia... ale po kolei.

Większych spoilerów niż MrLion to chyba nie wyłożę, więc nie ma sensu przed nimi ostrzegać.

Fabuła:
Dwa słowa: Romeo i Julia. Coś więcej? No właśnie nie wydaje mi się. A to zdecydowanie za mało na pochwały.

Muzyka:
Bez jakiegoś wielkiego szału. Ot poprawnie skrojony soundtrack. Brak smaczków folkowych lub popowych.

Dubbing/Dialogi/VA:
Nie raziło mnie wykonanie, bo było całkiem niezłe. Natomiast dialogi i gagi były drętwawe.

Podsumowanie:
Film taki sobie. Jak ktoś lubi filmy o psiej/wilczej tematyce to polecam 100 razy lepszego Balto, którego nawet sequele są niezłe.
A co do napisów... Wytwórnia Lionsgate generalnie ma żadne doświadczenie z animacjami, w związku z tym zlecili produkcję studiu Crest. A gdzie ma siedzibę owe studio powiedziały mi właśnie napisy w których 3/4 ekipy miało hinduskie nazwiska.

Takie nastały czasy, że cięcie kosztów i wprowadzanie azjatyckiej tandety to już nie tylko ubrania i samochody ale również animacje. Zapamiętam ten film tylko pod jednym względem. Od jego obejrzenia zawsze pilnie czytam napisy i patrzę jaki jest podział produkcji w filmach.


2z59cac.gif

Offline

#6 2014-10-17 21:57

MiramiDeLion
Użytkownik
Data rejestracji: 2014-08-10
Liczba postów: 173

Odp: Zakochany Wilczek (wszystkie części)

Mnie na początku ta bajka jakoś nie zachwyciła, ale za drugim razem naprawdę mi się spodobała. Fabuła nie powala, znany motyw "Romea i Julii", ale podobało mi się (w końcu w KL2 też wykorzystano ten motyw i nikt się nie czepia :P). Jeśli chodzi o polski dubbing to wyszło bardzo dobrze, jedynie głos Eve mnie drażnił. Świetnie dobrali Kate i Lilly : D


"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."

kimba+2.gif

Offline

#7 2014-10-19 21:58

Helbi
Renifer
Lokalizacja: Lasy Warszawy
Data rejestracji: 2011-04-22
Liczba postów: 1,070
WWW

Odp: Zakochany Wilczek (wszystkie części)

MiramiDeLion napisał/a:

(w końcu w KL2 też wykorzystano ten motyw i nikt się nie czepia )

Nie no ok, to jest kręgosłup KL2. Ale jednak tam mamy o wiele więcej. Jest problematyka relacji ojciec - córka (Simba - Kiara) i matka - syn (Zira - Kovu). Jest podstęp i intryga. A także przemiana jednego z bohaterów (Kovu). Mimo że KL2 przy pierwszej części wygląda biednie to przy Zakochanym Wilczku jest oscarową produkcją :P


2z59cac.gif

Offline

#8 2015-01-18 13:38

Mika
Weteran
Data rejestracji: 2009-12-12
Liczba postów: 1,006

Odp: Zakochany Wilczek (wszystkie części)

Szczerze powiem, że Zakochany Wilczek jako tako mnie się podobał - nie jest czymś fenomenalnym, ale fabuła fajna, najbardziej podobał mi się moment wycia - z resztą jak zwykle hehe. Co do drugiej części nie mogę tego powiedzieć, zbyt krótkie - dno, że tak powiem. Nie rozumiem paru rzeczy w filmie, np dlaczego po połączeniu stad to Kate i Humphrey zostali przywódcami? A nie Garth i Lilly? Skoro mieli połączyć stada, to przewodzić wielkiej watasze powinna para, w której są wilki z obu stad. Przejaśnił się mi się ten problem dopiero w 2 części - Lilly i Garth to wolne duchy, w trawach itd, może po prostu zrezygnowali z bycia liderami? Nie wiem, jednak uważam, że to G i L powinni nimi zostać, ona bystra, on bardzo silny.


Żyj tak, aby twoja wolność nie była więzieniem...

Offline

#9 2015-04-03 21:28

Kiny
Użytkownik
Lokalizacja: Las Vegas
Data rejestracji: 2014-01-05
Liczba postów: 189

Odp: Zakochany Wilczek (wszystkie części)

Mi się podoba strasznie ta bajka, tylko jakoś "Alpha and Omega 2: A Howl-iday Adventure" z dubbingiem (tak, wyszedł już) nie było jakieś świetne, ale i tak miło się oglądało. Mam nadzieję, że następne części (jak wyjdą z dubbingiem) wyjdą lepiej. ^^


Smok: Krzykozgon, Akimi; Lwica: Vedis.

10_1392473450.png

Offline

#10 2015-04-03 22:16

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Zakochany Wilczek (wszystkie części)

Oglądałam tylko pierwszą część, przez długi czas nawet nie wiedziałam, że zrobiono kolejne (zajrzałam już kiedyś do tego tematu, ale zapomniałam się wypowiedzieć).
MrLion, myślę że powinieneś był schować fragmenty z zakończeniami w oznaczenie Spoilerów, na wszelki wypadek jeśli ktoś nie lubi znać całości.

Co do animacji... od pierwszych scen była dla mnie dziwna. To 3D wyglądało jak wyjęte z gry komputerowej. Nie znaczy to, że mi przeszkadzało, ale mnie nie urzekło. Fabuła... taka o fajna do obejrzenia na raz. I zgadzam się z Helbim, że

KL2 przy pierwszej części wygląda biednie to przy Zakochanym Wilczku jest oscarową produkcją

:D
W związku z tym, ode mnie - polecam Zakochanego Wilczka jako lekką przyjemną pozycję, jeśli ktoś lubi bajki, a nie ma pomysłu czym sobie umilić wieczór, niemniej Balto, jako film o psach istotnie bije ZW o głowę (nie wspominając też o "Wszystkie psy idą do nieba" czy "Zakochanym Kundlu")


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman