Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2011-02-17 16:20

Sachara
[img]http://i51.tinypic.com/2hmzomq.gif[/img]
Lokalizacja: czołg
Data rejestracji: 2011-02-02
Liczba postów: 1,072
WWW

MTB, Downhill, Freeride

chyba każdy lubi jeździć na rowerze, a jak nie to szkoda bo ja bardzo lubie. Może dziwnie to zabrzmi , ale moje życie to rowery, a mój rower... mój rower jak go luuubie. Jeżdrze po górach uprawiam amatorsko Dh, MTB i Fr. Jeśli ktoś to też lubi to zapraszam do pisania xd. A to kilka fotek:
Freeride_Kostaryce_3306456.jpg
getty_rf_photo_of_woman_biking_downhill.jpg
immagine-downhill.png
The-Athertons-300x216.jpg:patrzcie:
mountain-bike-crash-16.jpg :aaa:
crash-janet-hill.jpg auć
:lionpaw:


MÓW MI RULON
NADMIAR CUKRU W KRWI I W MÓZGU
SACHARA OD SACHAROZY NIE OD PUSTYNI! NA MIŁOŚĆ BOSKĄ
MOJE DAcomms_open_by_tribalmarkings-d3dp8gy.pngtrades_open_by_tribalmarkings-d3dp8n5.pngcollabs_open_by_tribalmarkings-d3dp8kk.png

Offline

#2 2011-05-02 02:07

Helbi
Renifer
Lokalizacja: Lasy Warszawy
Data rejestracji: 2011-04-22
Liczba postów: 1,070
WWW

Odp: MTB, Downhill, Freeride

Aj, dopiero teraz trafiłem na ten temat :P
Podzielam twoją pasję :) Kocham rower :D Jak najbardziej MTB, Freeride i trochę bardziej Enduro aniżeli Downhill ( nie mam gór ;( )
Uwielbiam poprzerzucać błoto z ziemi na plecy i pokatować korzenie w lesie :D

A tak w ogóle to ostatnio miałem mały problem i podzielę się pewnym doświadczeniem. Rower trzymam w szopie, wisi na haku w pionie. Szczerze odradzam... mam Torę 302 rock shoxa i właśnie szlag trafił uszczelki :( Myślę, że silne mrozy ostatniej zimy miały w tym udział. Ale generalnie chcą mnie poczęstować wymianą za ponad 200 zeta, więc doszedłem z kolegą do wniosku, że chromolę to... dolejemy oleju, będę go trzymać w poziomie i aż do zajeżdżenia. To trochę bez sensu, 3 wymiany uszczelek i mam nową Torę to wolę sobie na coś lepszego dozbierać :D Może FOXa xD Jakie mają zdanie inni fani dwóch kółek? :)

A i jeszcze zdzierają mi się kapcie i myślę nad nowymi... Stare były rewelacyjne (Michelin XC A/T) ale może teraz coś innego, jakieś propozycje?


2z59cac.gif

Offline

#3 2011-05-02 02:37

Nanaki :3
Użytkownik
Lokalizacja: Sosnowiec
Data rejestracji: 2011-05-01
Liczba postów: 1,928
WWW

Odp: MTB, Downhill, Freeride

też lubię jazdę na rowerze górki itp tak samo tylko troszkę mniej hardcorowo bardziej mi pasują miejskie tereny :) 8)


Король Леь Акуна Матата :ehehe:
Вместе мы вместе мы мы одно
Real Shinigami   真正的死神

Proud_Furry_Stamp__3_by_WolvenFlames.gif Furry_by_ShadowRhyme.gif
logo.png Furry to styl życia.

Offline

#4 2011-05-03 17:10

Sachara
[img]http://i51.tinypic.com/2hmzomq.gif[/img]
Lokalizacja: czołg
Data rejestracji: 2011-02-02
Liczba postów: 1,072
WWW

Odp: MTB, Downhill, Freeride

Ja to tak bardziej jak na 2 i 3 , a czasami i 5,6 obrazku ;) xdd.


MÓW MI RULON
NADMIAR CUKRU W KRWI I W MÓZGU
SACHARA OD SACHAROZY NIE OD PUSTYNI! NA MIŁOŚĆ BOSKĄ
MOJE DAcomms_open_by_tribalmarkings-d3dp8gy.pngtrades_open_by_tribalmarkings-d3dp8n5.pngcollabs_open_by_tribalmarkings-d3dp8kk.png

Offline

#5 2011-05-04 00:22

Helbi
Renifer
Lokalizacja: Lasy Warszawy
Data rejestracji: 2011-04-22
Liczba postów: 1,070
WWW

Odp: MTB, Downhill, Freeride

Ale oso chozi z tym obrazkiem?
edit - ok już wiem :P To ja całkiem podobnie :D

Przenoszę dyskusję całkowicie na ten temat :)
Amor bardzo ważna rzecz Polecam Torę bardzo ładnie wybiera jak na towar z niższej półki. Co do full'a to miałem okazje się bujnąć na Scott'cie Ransomie... Bajka:D jeżdżąca kanapa :D łyka krawężniki jakby były z masła :D Ale niestety na dobrego fulla trzeba wyłożyć fortunę :( Poza tym jak Ty masz góry to Tobie bardziej się przyda, większa frajda z jazdy :D Co do tarczówek to jeżdżę na Hayes Nine są świetne :D przede wszystkim jeśli chodzi o modulację i skuteczność, jak depniesz to od razu lecisz na twarz :D Mają tez podobno wady... ale jeszcze ich nie zaobserwowałem :P

Może kiedyś się wybiorę tam w te góry twoje ;)

Aaaa powiedz mi jeszcze, na stronce piszesz, że masz osprzęt XT, a jeździłaś na słabszym żeby móc porównać? Ja mam z tylu LX i jest spoko ale Deore z przodu mnie wkurza i zastanawiam się czy warto trochę zainwestować i przenieść się oczko lub dwa wyżej?

Ostatnio edytowany przez Helbi (2011-05-04 15:54)


2z59cac.gif

Offline

#6 2011-05-05 17:55

Sachara
[img]http://i51.tinypic.com/2hmzomq.gif[/img]
Lokalizacja: czołg
Data rejestracji: 2011-02-02
Liczba postów: 1,072
WWW

Odp: MTB, Downhill, Freeride

To też racja. Pomiędzy załóżmy ... hmm no np. amorem za 200 a 700 jest przepaść, ale pomiędzy 1000, 2000 jest zaledwie mało wyczuwalna różnica :( ...

To samo tyczy się wszystkiego innego...

Ostatnio edytowany przez Sachara (2012-05-16 17:11)


MÓW MI RULON
NADMIAR CUKRU W KRWI I W MÓZGU
SACHARA OD SACHAROZY NIE OD PUSTYNI! NA MIŁOŚĆ BOSKĄ
MOJE DAcomms_open_by_tribalmarkings-d3dp8gy.pngtrades_open_by_tribalmarkings-d3dp8n5.pngcollabs_open_by_tribalmarkings-d3dp8kk.png

Offline

#7 2011-05-05 19:24

Mesho
Użytkownik
Lokalizacja: Białystok
Data rejestracji: 2009-09-23
Liczba postów: 553
WWW

Odp: MTB, Downhill, Freeride

Rower ofc, rekreacyjnie.  Śmigałbym do szkoły gdyby nie remont lokalnej szosy (krajowa ósemka), jest problem bo na prawdę strasznie dużo tirów i trochę strach o własne życie, nie mało osób już tu swój żywot zakończyło.

Lubie dłuższe przejażdżki, tylko szkoda że moje towarzycho nie za bardzo.

Offline

#8 2012-04-26 00:06

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: MTB, Downhill, Freeride

Rowery są super choć przyznam, że w poprzednich latach wsiadałam częściej. W 2 gimnazjum bywałam nad Zalewem co tydzień (12 km w jedną stronę z domu ścieżką rowerową), a teraz ostatni raz na rowerze byłam na początku poprzednich wakacji.
Teoretycznie dookoła mojego miasta jest wiele terenów i lasów dobrych do takich przejażdżek, ale boję się pojechać kiedyś sama, bo znając życie się zgubię.


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#9 2012-05-16 17:15

Shup
[class=r][b]Motywator[/b][/class]
Lokalizacja: Mazowsze
Data rejestracji: 2012-01-11
Liczba postów: 6,233

Odp: MTB, Downhill, Freeride

Rower ?....jak na razie to mój ulubiony...jedyny środek transportu.. jak wariat jeżdżę po ulicach i chodnikach...lecz jak mam wolny weekend to zajeżdżam kilka kilometrów do lasu i tam zawsze mogę powariować.. moje koleżeństwo ze mną nie lubi jeździć bo jestem wariat...XD...ma to tez też skutki...kilka urazów . Wmawiali mi że się zabić mogę...ale jakoś do tej pory żyję XD

Offline

#10 2012-05-16 17:19

Sachara
[img]http://i51.tinypic.com/2hmzomq.gif[/img]
Lokalizacja: czołg
Data rejestracji: 2011-02-02
Liczba postów: 1,072
WWW

Odp: MTB, Downhill, Freeride

Witaj w klubie - już w tym sezonie mam nabite około 1000 km po górach. Polecam Beskidy Sądeckie, 'niskie' (bo wcale cholery niskie nie są no-meme-rage-face.jpg?1327117215) i góry Gybowskie. Pieninki - też fajne :)


MÓW MI RULON
NADMIAR CUKRU W KRWI I W MÓZGU
SACHARA OD SACHAROZY NIE OD PUSTYNI! NA MIŁOŚĆ BOSKĄ
MOJE DAcomms_open_by_tribalmarkings-d3dp8gy.pngtrades_open_by_tribalmarkings-d3dp8n5.pngcollabs_open_by_tribalmarkings-d3dp8kk.png

Offline

#11 2012-05-16 17:22

Shup
[class=r][b]Motywator[/b][/class]
Lokalizacja: Mazowsze
Data rejestracji: 2012-01-11
Liczba postów: 6,233

Odp: MTB, Downhill, Freeride

Jakbym mieszkał w górach...to z przyjemnością bym zakatował i siebie i rower...ale też po mieście jest wyczyn jeździć...pełno samochodów...ostatni tez polecam przejazd przez fontannę...gwarancja widzów 100 %

Offline

#12 2012-05-19 23:51

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: MTB, Downhill, Freeride

Z 8 lat temu (w sumie mała byłam to nie wiem czy się liczy) byłam z rodzicami w Bieszczadach, rowery przy okazji wzięliśmy. Po jednym dniu wiedzieliśmy, że to jednak za ciężkie. Nie wiem jakie było by to dla mnie teraz.

Wyczynowo, jak pokazano na pierwszych zdjęciach, po prostu nie jeżdżę. Bardziej bym się odważyła skakać na rolkach niż na rowerze.


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#13 2012-07-14 14:53

Helbi
Renifer
Lokalizacja: Lasy Warszawy
Data rejestracji: 2011-04-22
Liczba postów: 1,070
WWW

Odp: MTB, Downhill, Freeride

Taaaa skakanie ma swoje wady, bo rower bywa ciężki, szczególnie do dirtu albo downhillu i jak się do Ciebie przytuli to Ci żebra wyłamie... Mój kolega właśnie skacze na typowej dirtówce i łapsko ma gipsie na 6 tygodni... przez to nie jedziemy w góry jak planowaliśmy. Mieliśmy jechać do Suchej Beskidzkiej (nie wiem jak daleko to od Ciebie Sachara).
Kondycję już szykowałem... ale nie poddajemy się i może we wrześniu śmigniemy ;)

Obecnie myślę o nowych kapciach i poważnie rozważam Panaracery Smoke/Dart albo Fire
Albo Schwalbe Fat Albert


2z59cac.gif

Offline

#14 2012-07-14 15:38

Nalimba
Weteran
Lokalizacja: Rättvik Florencja Aleksandria
Data rejestracji: 2012-05-28
Liczba postów: 4,270

Odp: MTB, Downhill, Freeride

Ja bardzo lubię jeździć na rowerze, chociaż taką prawdziwą pasją jest dopiero od 4-5 lat. Preferuję jazdę po asfalcie, gdyż lubię prędkość, łatwiej się jeździ i po części też dlatego, że w moich okolicach brak gór i wzgórz, za to są w bardzo dobrym stanie drogi gminne i powiatowe, po których bardzo przyjemnie się jeździ. Raz byłem na Maratonie MTB. Jechałem na 30km. Nie poszło mi najlepiej, gdyż kondycyjnie byłem nieprzygotowany oraz miałem rower ze sztywnym widelcem. Teraz mam rower z amortyzatorami przednimi, więc mógłbym spróbować pojeździć po górkach i downhillować. :D


canstock13713877.jpg

Offline

#15 2012-07-14 16:20

Helbi
Renifer
Lokalizacja: Lasy Warszawy
Data rejestracji: 2011-04-22
Liczba postów: 1,070
WWW

Odp: MTB, Downhill, Freeride

Ty już lepiej nie downhilluj :P Do tego trzeba mieć mocną maszynę i być odpowiednio ubranym, kask nie wystarczy. Przedni amor to też za mało, na ostrych kamieniach łatwo stracić przyczepność albo złamiesz ramę. W downhillu od tego na czym jedziesz i co masz na sobie często zależy twoje życie, bo to nie jest wycieczka  ;P

Choć sam jestem ignorantem i jeżdżę bez kasku to na ten wyjazd w góry nie tylko biorę kask ale też doposażam się w ochraniacze przynajmniej kolan i piszczeli plus dobre, mocne rękawiczki. To takie moim zdaniem absolutne minimum szczególnie, że lubię szaleć  XD

P.S. Do maratonów po równym lepszy sztywny rower, bo mniej wysiłku idzie w "pompowanie" zawieszenia a więcej w pedały ;)


2z59cac.gif

Offline

#16 2012-07-14 16:32

Nalimba
Weteran
Lokalizacja: Rättvik Florencja Aleksandria
Data rejestracji: 2012-05-28
Liczba postów: 4,270

Odp: MTB, Downhill, Freeride

To jeśli nie downhill, to może jakieś górki. Fajnie by było pojeździć w Bieszczadach na rowerze. :D


canstock13713877.jpg

Offline

#17 2012-07-14 19:24

Helbi
Renifer
Lokalizacja: Lasy Warszawy
Data rejestracji: 2011-04-22
Liczba postów: 1,070
WWW

Odp: MTB, Downhill, Freeride

Nom, Bieszczady są fajne, nie za wysokie ale za to długie trasy, co dla pieszych bywa uciążliwe. W Bieszczady też bym pojechał ^ ^ ale nie wszystko naraz :D


2z59cac.gif

Offline

#18 2012-07-14 19:32

Nalimba
Weteran
Lokalizacja: Rättvik Florencja Aleksandria
Data rejestracji: 2012-05-28
Liczba postów: 4,270

Odp: MTB, Downhill, Freeride

Pieszo Bieszczady przemierzyłem wzdłuż i wszerz. Teraz pora na pokonanie ich rowerem. :D


canstock13713877.jpg

Offline

#19 2014-10-14 00:14

Helbi
Renifer
Lokalizacja: Lasy Warszawy
Data rejestracji: 2011-04-22
Liczba postów: 1,070
WWW

Odp: MTB, Downhill, Freeride

W zeszłym roku udało mi się zrealizować wyjazd z kumplem do Suchej Beskidzkiej. Baaaardzo nam się to spodobało i chcemy więcej. Niestety w tym roku zabrakło kasy, czasu i paru innych...
Ale jak przystało na zapalonych bikerów nie poddaliśmy się tak łatwo i zrobiliśmy wypad na górę Kamieńsk koło Bełchatowa w połowie sierpnia. Jest tam tor zjazdowy uklepany przez takich wariatów jak my.
To co zastaliśmy na miejscu przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Niemal pionowe zjazdy, dropy półmetrowe, ciasne zakręty i duuuużo drzew. Miny bohaterów szybko nam wyparowały i pojawiła się groźba pełnych gaci... No ale nie po to tyle jechaliśmy, żeby odpuścić. Nie obyło się bez zaliczenia drzewa, krzaków itp. Ale daliśmy radę i na pewno tam wrócimy :D

Byliśmy dobrze wyposażeniu w sprzęt audio/video więc nakręciliśmy parę filmów. Oto fragment jednego zjazdu:
KAMIEŃSK 2014

Jest to surowizna więc słychać tylko trykanie pieska i szum hamulców. Ale może kiedyś zmontuję coś fajniejszego ^ ^

Ostatnio edytowany przez Helbi (2014-10-14 00:15)


2z59cac.gif

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman