Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2014-09-15 02:24

michal9o90
Użytkownik
Lokalizacja: Lublin
Data rejestracji: 2012-05-06
Liczba postów: 11

Król Lew - Zaimplementowanie starej piosenki do nowej wersji

Witam wszystkich fanów Króla Lwa, otóż piszę z takim zapytaniem a właściwie przychodzę z informacją, iż z braku możliwości znalezienia zremasterowanej wersji bajki ze starą piosenką Życia Krąg ( dowiedziałem się, że nawet wersja 2 płytowa nie zawiera  wersji Joanny Dark) postanowiłem podjąć się projektu w którym postaram się jak najlepiej zaimplementować wersję Joanny Dark do nowej wersji filmu. Na tą chwilę sprawdziłem obydwie wersje i początek na całe szczęście nie różni się niczym, nie została wycięta czy dodana ani jedna klatka, czyli obraz jest oryginalny i dużo łatwiej można dopasować starą wersję piosenki.

Tutaj na szybko stworzyłem próbkę tego co chcę osiągnąć.

Jednak jest to próbka stworzona na szybko z kawałków pobranych z youtube i  bez większego przykładania się więc nawet chyba pomylilem się o kilka mili sekund, widać słychać to przy stopach słoni. No trochę więcej niż kilka mili sekund. Końcowy efekt będzie znacznie lepszy.

[Tylko zalogowani mogą zobaczyć ukrytą treść.]

I tutaj mam właśnie prośbę, pytanie do wszystkich fanów wyśmienitego Króla Lwa :) Żeby osiągnąć to co chcę, potrzebuję najlepszych możliwych wersji starej wersji z 1994 z jak najlepiej nagraną ścieżką dźwiękową i nowej wersji z jak najlepszym obrazem 1920x1080 w formacie MP4, no chyba, że kto byłby wstanie przygotować mi już plik do renderingu w takim formacie który oferował by prawie bezstratną kompresję, sam niestety nie pamiętam jak się już to robiło. A nie chcę się też zabierać za taki projekt, bo ilość GB i danych byłaby masakryczna i pewnie wtedy mój komp renderował by to tydzień LOL.

W każdym razie nie mam czasu aby przeszukiwać torrenty czy inne strony w poszukiwaniu najlepszych wersji tych filmów, dlatego pytam się was, czy może bylibyście wstanie mi to znaleźć.

STARA WERSJA Z JAK NAJLEPSZYM DŹWIĘKIEM!!!!, jakość obrazu jest nieważna, chodzi o dźwięk.

Nowa wersja z JAK NAJLEPSZYM OBRAZEM - ALE UWAGA, WERSJA BEZ PORANNEGO RAPORTU!!!!!!


PS: Dobra nie wiem, próbowałem na wszystkie sposoby wstawić film youtube aby od razu wideo było widoczne na forum, ale chyba się nie da.

//Ukryłem link. Iblilis//

NOWA WERSJA POPRAWIONY TIMING (w poprzedniej rąbnąłem się o 13/100 sekundy)

[Tylko zalogowani mogą zobaczyć ukrytą treść.]

Plus nie wiem czy to zauważyliście, ale tylko część śpiewana jest stara, pomiędzy częściami nieśpiewanymi występuje dźwięk z poprawionej wersji filmu.

Ostatnio edytowany przez michal9o90 (2014-09-15 21:58)

Offline

#2 2014-09-15 08:10

Ibilis
Administrator
Lokalizacja: Za grupą lwic ;P
Data rejestracji: 2010-10-16
Liczba postów: 6,329

Odp: Król Lew - Zaimplementowanie starej piosenki do nowej wersji

Idealnie Ci wyszło, perfekcyjnie :D.

Btw. Sam też sobie robiłem wersję zremasterowaną i rozumiem problem, znalezienie odpowiednich materiałów to nie lada problem... Zwłaszcza, że na logu Disney'a miałem (w dostępnych mi wydaniach) około sekundy różnicy (wkleiłem więc stare xD).
Zanim ktoś spyta, czemu nikomu jej nie pokazałem: [Tylko zalogowani mogą zobaczyć ukrytą treść.]

//A co do wstawienia widocznego na forum... lepiej właściwie ukryć link, by nie był dostępny dla osób z zewnątrz.//


Avatar by  MadKakerlaken madkakerlaken.png

Offline

#3 2014-09-15 08:57

turbo1988
Szukający drogi
Lokalizacja: Warszawa
Data rejestracji: 2012-01-06
Liczba postów: 1,078

Odp: Król Lew - Zaimplementowanie starej piosenki do nowej wersji

Czy aby na pewno w wersji specjalnej 2x DVD tej z 2003r. nie ma starego kręgu życia ?

Bo z tego co pamiętam to jedna to była wersja kinowa(stary krąg, mówiony raport i nie zmienione animacje)
a druga wersja specjalna(nowy krąg, śpiewany raport i drobne zmiany w animacjach)
ale mogę się mylić, bo jestem na urlopie a płyty mam w domu.

Tu jest trochę o wydaniu 2x DVD:
http://forum.krollew.pl/viewtopic.php?id=1170


"Dopóki tutaj jesteś ważne jest kim jesteś"
TimonKopaGanzFertigSized.jpggasp.gif
CZASAMI TO CZEGO NIE WIDAĆ JEST, A TO CO WIDAĆ TO TYLKO ZŁUDZENIE . . .
zapraszam - www.youtube.com/user/TurboTLK www.facebook.com/NikoPoland

Offline

#4 2014-09-15 08:57

michal9o90
Użytkownik
Lokalizacja: Lublin
Data rejestracji: 2012-05-06
Liczba postów: 11

Odp: Król Lew - Zaimplementowanie starej piosenki do nowej wersji

Ta w sumie masz rację, dzięki za edycję posta, a prawa........ ............... ....................... xD Dobra lepiej nic nie powiem.

Ale jak coś czekam na jakiekolwiek propozycje/pomocną dłoń na priv, na priv podam też lepszy kontakt do siebie, gdyby ktoś chciał.

PS: Generalnie filmik jest niepubliczny, więc teoretycznie problemu nie ma, póki co :)

@Turbo przeczytałem już dziesiątki jak nie setki komentarzy i tematów na różnych forach, i nie istnieje zremasterowana wersja filmu ze starą piosenką. Ta kinowa od zwykłej różni się tylko brakiem śpiewanego Porannego Raportu, a niestety Krąg Życia w obydwu wersjach jest nowy.

Myślałem też na użyciem piosenki Joanny dark z Itunes, bo vocal jest znacznie lepszy, a przy naprawdę odpowiednim dopasowaniu można by osiągnąć świetny efekt, niestety coś jest wyraźnie nie tak z wersją z itunes, pomimo puszczenia obydwu plików dźwiękowych w tym samym momencie dźwięk zwyczajnie się rozjeżdża, a z wywiadu z Joanną Dark dostępnego tutaj http://portal.pridelands.eu/wywiady#JoannaDark wynika (tak wnioskuje), że nigdy nie nagrała lepszej wersji w jakimś dobrym studiu dźwiękowym. Co prowadzi mnie do konkluzji, że w wydaniu RMF http://smg.photobucket.com/user/moorhun … 5.jpg.html i na itunes istniejąca stara wersja piosenki z wyraźnie lepszym dźwiękiem i wokalem, to tak naprawdę być może poddana obróbce dźwiękowej jakaś stara archiwalna wersja kasetowa i prawdopodobnie ktoś majstrował przy prędkości i opóźnił prędkość odtwarzania, wydłużając czas nagrania.

Ostatnio edytowany przez michal9o90 (2014-09-16 00:11)

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman