Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#31 2012-07-09 20:09

Sachara
[img]http://i51.tinypic.com/2hmzomq.gif[/img]
Lokalizacja: czołg
Data rejestracji: 2011-02-02
Liczba postów: 1,072
WWW

Odp: Książę Kopa (Syn Simby) w Królu Lwie?

Wątpię by powstała JAKAKOLWIEK kontynuacja KL. A jak powstanie to znając życie obecni 'Disnejowcy' ją spieprzą. A jeśli powstanie całkiem fajna, to jest wiele tematów i niekoniecznie musi być ona o Kopie i Vit. A jeśli koniecznie chcecie zobaczyć tą parkę razem to ruszcie tyłki i weźcie się za dubbing, scenariusz, animację i zróbcie sobie po prostu.


MÓW MI RULON
NADMIAR CUKRU W KRWI I W MÓZGU
SACHARA OD SACHAROZY NIE OD PUSTYNI! NA MIŁOŚĆ BOSKĄ
MOJE DAcomms_open_by_tribalmarkings-d3dp8gy.pngtrades_open_by_tribalmarkings-d3dp8n5.pngcollabs_open_by_tribalmarkings-d3dp8kk.png

Offline

#32 2012-07-10 21:27

Kiara 0
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
WWW

Odp: Książę Kopa (Syn Simby) w Królu Lwie?

W OFICJALNYCH podaniach filmowców - Kopa nie istnieje. Małe lwiątko z końca jedynki to Fluffy.
Kopa został stworzony w serii PÓŁoficjalnych książeczek TLK.: 6 New Adventures.


793wMmt.gif R11oDMXt.jpg
Refreshed Queen has returned!

Offline

#33 2012-08-06 05:53

Salina
Użytkownik
Lokalizacja: Z poza tego co widać
Data rejestracji: 2012-07-27
Liczba postów: 493

Odp: Książę Kopa (Syn Simby) w Królu Lwie?

Według mnie byłoby również dobrze gdyby dokręcili parę czy jedna scenę w Królu Lwie 2, która dzieje się przed prezentacją Kiary. Pokazali by tam Kope, jak zginął i kiedy zostały wygnane wyrzutki. Takie Król Lew 2 Czas Simby Wydanie Specjalne. :)
  Co do czasu narodzin Kovu czytałam taki jeden fanfik, który nazywa się ,,Dziedzictwo Skazy". Autor wymyślił, że Skaza parę chwil przed śmiercią, mówi Zirze, żeby urodziła jeszcze jednego syna, którego nazwie Kovu. Widział, że Nuka nie nadaje się do tego, jest zbyt słaby. To i mogło jej trochę czasu zająć zanim znalazła sobie faceta i przez ten czas mógł się urodzić Kopa.
  Co do tego romansu z Vitani to nie za bardzo w niego wierzę. W filmie wyglądało jakby Vitani była w tym samym wieku co Kovu, więc raczej urodziła się, gdy Kopa był już dzieckiem. Gdyby urodziła się w tym samym czasie co Kopa w TLK2 byłaby już w wieku Nuki.
  Z drugiej strony, gdyby wszystko było tak dobrze wyjaśnione Kopa stałby się... No nie wiem... nudniejszy. Kopa jest jedną z moich ulubionych postaci dlatego, że jest taki tajemniczy, stał się legendą. Zapewne wielu jest tu ludzi, którzy wolą Kope od Kiary. Gdyby była wyjaśniona sprawa z Kopą, czy dzieciństwo Mufasy i Skazy myślę, że fani trochę by stracili. Bo cóż może być lepszego w byciu fanem niż rozmyślanie nad swoimi ulubionymi bohaterami, nad ich nowymi przygodami. Historia Króla Lwa jest niczym z legendy, a w legendzie nigdy niczego pewnego nie wiadomo. Są jej różne wersje zupełnie jak są różne wersje fanów, na temat Kopy, przeszłości Mufasy i Skazy i dalszych losach bohaterów z TLK2.
  Czyli tak, z jednej strony chcę poznać losy Kopy w filmie, a z drugiej strony chcę by nadal był taki tajemniczy, legendarny. Czyli jestem w zasadzie neutralna do tego pomysłu.
  Ale się rozpisałam mam nadzieję, że ktoś to przeczyta. XD

Ostatnio edytowany przez Salina (2012-08-06 06:10)


Król Lew:
-Epicka muzyka
-Epicka historia
-Epickie postacie
-EPICKI FILM

Offline

#34 2012-08-23 21:24

Pokemonka
Użytkownik
Lokalizacja: Tego nie wie nikt...
Data rejestracji: 2012-08-23
Liczba postów: 75
WWW

Odp: Książę Kopa (Syn Simby) w Królu Lwie?

W końcówce LK1 to nie musi być brązowa czuprynka... to chyba po prostu kontury odstających n aczubku głowy włosków, takich jakie miał Simba gdy był mały   ;P


We are one.

Offline

#35 2012-08-24 13:26

Strzelec Lew
Użytkownik
Lokalizacja: Rybnik
Data rejestracji: 2012-08-21
Liczba postów: 492

Odp: Książę Kopa (Syn Simby) w Królu Lwie?

Według mnie w końcówce "Króla Lwa" mógł być pokazany Kopa. Twórcy filmu nie spodziewali się takiego sukcesu filmu i nakręcenia kontynuacji, więc nie miało dla nich większego znaczenia jakiej płci będzie dziecko Simby i Nali.


Biały Orzeł znakiem, lew w sercu.

"niepodległości Jej zawsze gotów będę bronić do ostatniej kropli krwi..."
fragment przyrzeczenia ZS "Strzelec" OSW

Offline

#36 2012-10-07 15:10

Shera
Nowy Użytkownik
Data rejestracji: 2012-10-07
Liczba postów: 2

Odp: Książę Kopa (Syn Simby) w Królu Lwie?

Ja myślę tak; ludzie mogli nie wiedziec, że będzie TLK 2, tak jak ktoś już to ujął, więc wstawili jakieś lwiatko pod koniec filmu. Na początku TLK 2 dali Kiarę, bo taki miał byc bieg wydarzeń. A fani zaczęli wymyślac, co się stało z Kopą i stąd teoria, że zakochał się w Vitani, przez co Zira go zabiła.

Te wszystkie obrazki to fan-arty, ludzie cały czas wymyślają, co się mogło stac z Kopą. Najistotniejsza wersja jest taka, że zabiła go Zira, gdy dowiedziała się, że jest zakochany w Vitani.
lion_king_4_kopa__s_death_by_gashu_monsata-d3a7v00.jpg
Kopa_Gone_by_LionKingPride.jpg
a_confused_kopa_by_hydracarina-d4vwtdx.png

Ostatnio edytowany przez Shera (2012-10-07 16:32)


anybody_home____scar_and_ed_____be_prepared_____stamp_by_nala15-d58tkys.gifsensational_scar_by_azianwolfdoll-d30nawh.gifdisney_stamp___scar_by_takeshi_yuri-d4aplij.gif
Disney_Stamp___TLK_010_by_hanakt.pngDisney_Stamp___TLK_II_001_by_hanakt.pngDisney_Stamp___TLK_II_003_by_hanakt.png

"Hela, hey mamela, hela..."

Offline

#37 2012-11-27 16:27

Utumu
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-11-27
Liczba postów: 23

Odp: Książę Kopa (Syn Simby) w Królu Lwie?

Prezentowane na końcu pierwszej części KL lwiątko to nie Kopa, lecz Fluffy. Kopa jest postacią NIEOFICJALNĄ, występuję tylko w książkach TLK6NA. Jest też jeden ciekawy wątek do rozważenia. W drugiej części KL, prezentowane lwiątko również ma grzywkę. Zastanawiam się czy to też na pewno Kiara... taką czuprynkę miała mieć starsza siostra Kopy i Kiary, Shani. Ale to już nie tyczy się tego tematu.
Kopa według mnie wcale nie zakochał się w Vitani. A dlaczego nie było go w drugiej części? Hmm... być może to dlatego, że nie myśleli o zrobieniu kontynuacji.

Ostatnio edytowany przez Utumu (2012-11-27 16:36)


:ok:  "Przeszłość często boli... można od niej uciekać, lub też wyciągnąć z niej, jakieś wnioski!"  :ok:
8498814.png

Offline

#38 2012-11-27 17:02

Vita
Virus Szczęścia
Lokalizacja: Lwia Ziemia
Data rejestracji: 2011-07-31
Liczba postów: 1,248

Odp: Książę Kopa (Syn Simby) w Królu Lwie?

Co do lwiątka pod koniec: Możliwe, że początkowo nakazano rysownikom narysować lewka. Zrobili to tak, o, ponieważ nie mieli pojęcia, że fani będą chcieli drugą część. Podczas wymyślania scenariusza postanowiono, żeby dzieckiem Simby i Nali była lwiczka. Sceny z poprzedniego filmu już nie wypadałoby zmieniać. Możliwe też jest to, że lwiątko zostało trochę inaczej narysowane, bo między KL1 a KL2 widać małe różnice w stylu rysowania.


ocztavici.gifVita
But lovers always come and lovers always go...™›‹™›››‹™‹


Š™‰˜ŒŠŠŠŠ˜‹™Œ                                     
˜Œ˜šŒ˜Œ˜Œ

Offline

#39 2012-11-27 17:37

Cynka
Użytkownik
Data rejestracji: 2010-08-07
Liczba postów: 134
WWW

Odp: Książę Kopa (Syn Simby) w Królu Lwie?

Wtrącę się tak jedynie. Między postaciami z I a II części widać bardzo duże różnice w wyglądzie. Między innymi bardzo dobrze widać to, porównując do siebie Simbę i Nalę. Zmiana jest dość spora, m. in. zmienia się kolor sierści. To jest dość poważna zmiana w wyglądzie. Wygląd lwiątka (kimkolwiek ono jest) również mogło się po prostu zmienić na potrzeby filmu. Równie dobrze tak, to lwiątko może być jedną i tą samą postacią, acz ujęte inną kreską.

Acz preferuję wersję dwójki dzieci, Kopy i Kiary.


sarryxscar_zpsaugz3wbi.png tamaxmalka_zpsjfa5i7yl.png

Offline

#40 2012-11-27 18:29

Wasi
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-03-18
Liczba postów: 660

Odp: Książę Kopa (Syn Simby) w Królu Lwie?

Ja też uważam, że coś kryje się między wierszami i jednak film łączy się w tym momencie z komiksami. Niby nie oficjalne ale jednak coś kryją i myślę, że Simba miał dwójkę dzieci a w Królu Lwie 2 nie wspominał o nim, gdyż za bardzo bolała go jego strata.


1186661-designstyle-mango-l.png

by Sami klik! | by Goldi klik! | by Caro klik!

Offline

#41 2012-11-27 20:01

turbo1988
Szukający drogi
Lokalizacja: Warszawa
Data rejestracji: 2012-01-06
Liczba postów: 1,078

Odp: Książę Kopa (Syn Simby) w Królu Lwie?

Chyba na forum było o tym że twórcy TLK 2 nie wiedzieli o książkach TLK6NA i co za tym idzie o Kopie.


"Dopóki tutaj jesteś ważne jest kim jesteś"
TimonKopaGanzFertigSized.jpggasp.gif
CZASAMI TO CZEGO NIE WIDAĆ JEST, A TO CO WIDAĆ TO TYLKO ZŁUDZENIE . . .
zapraszam - www.youtube.com/user/TurboTLK www.facebook.com/NikoPoland

Offline

#42 2012-11-27 20:22

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Książę Kopa (Syn Simby) w Królu Lwie?

Owszem.
Podobnie twórca postaci Kopy nawet nie uzgadniał TLK6NA z Disneyem - po prostu dostał wolną rękę.


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#43 2012-12-31 15:18

Salina
Użytkownik
Lokalizacja: Z poza tego co widać
Data rejestracji: 2012-07-27
Liczba postów: 493

Odp: Książę Kopa (Syn Simby) w Królu Lwie?

A ja mam pytanie czy twórcy TLK jasno powiedzieli, że lwiątku na końcu TLK1 to Kiara?


Król Lew:
-Epicka muzyka
-Epicka historia
-Epickie postacie
-EPICKI FILM

Offline

#44 2012-12-31 15:23

Maru
[center][img]http://skroc.pl/db628[/img][/center]
Data rejestracji: 2012-03-10
Liczba postów: 5,190

Odp: Książę Kopa (Syn Simby) w Królu Lwie?

Salina napisał/a:

A ja mam pytanie czy twórcy TLK jasno powiedzieli, że lwiątku na końcu TLK1 to Kiara?

Nie. Według twórców lwiątko na końcu pierwszej części nazywa się Fluffy.


rainbow-mplz.gif?1rainbow-aplz.gif?1rainbow-rplz.gif?1rainbow-uplz.gif?1

Offline

#45 2012-12-31 19:11

Tytani
Nowy Użytkownik
Data rejestracji: 2012-12-31
Liczba postów: 9

Odp: Książę Kopa (Syn Simby) w Królu Lwie?

Twórca pierwszej części TLK zmarł ale miał już rysunki do TLK2 ale inni woleli Kiarę.


I love Kovu!!!!!!!!!!!!

:ok:

Offline

#46 2012-12-31 22:40

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Książę Kopa (Syn Simby) w Królu Lwie?

Coś takiego z pewnością nie miało miejsca.

Sam autor TLK6NA i jednocześnie twórca Kopy wypowiadał się, że dostał wolną rękę od wydawcy, a ten tylko działał na zlecenie Disneya, a więc autor nie kontaktował się z twórcami Króla Lwa przy tworzeniu postaci. Ba! Twórcy KL2 nawet nie wiedzieli o TLK6NA.

Ale gdybać można. ;)


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#47 2013-01-28 17:29

Pixie
ZBANOWANY
Data rejestracji: 2013-01-28
Liczba postów: 127

Odp: Książę Kopa (Syn Simby) w Królu Lwie?

Jak dla mnie lwiatko na koncu to Kopa. Choc tworcy filmu zaprzeczaja temu jest wiele twardych dowodow na to.
Jak np. Lwiatko na koncu do zludzenia przypomina Simbe. Dlaczego wiec nie bylo w TLK2? Podobno (przeczytalam w wiadomosciach) corka jednego z rysownikow zmarla akurat na dwa dni po podjeciu pracy nad TLK2. Moze chciano uczcic jej pamiec wiec stworzono lwiczke?


Pixie/Amstazu to jedna osoba. Ban za kradzieże artów

Offline

#48 2013-05-02 14:53

Darkness
Użytkownik
Lokalizacja: Zła Ziemia
Data rejestracji: 2013-02-28
Liczba postów: 464
WWW

Odp: Książę Kopa (Syn Simby) w Królu Lwie?

Feothar napisał/a:

TTT - Skąd taki pomysł? Jeśli rzeczywiście tak jest to teraz jeszcze muszą zmienić dialogi w KL2 bo tam już na początku jest wspominane, że to lwiątko jest zupełnie takie same jak tamto.

Moim zdaniem Timon mówiąc "Kropka w kropkę jak tamto" przypomniał sobie Simbę, kiedy był jeszcze młodym lwiątkiem. Przypomniało mu się to jak go wychowywał i miał nadzieję powtórzyć wychowywanie lwa jak swojego dziecka przy Kiarze która bardzo przypominała mu młodego Simbę ( choć na początku nie wiedział, że to ona :P )   :)


"Kłamstwa są jak sprinterzy, prawda biega w maratonach."

Offline

#49 2013-06-11 17:27

Raja
Nowy Użytkownik
Lokalizacja: Lwia ziemia
Data rejestracji: 2013-06-10
Liczba postów: 2

Odp: Książę Kopa (Syn Simby) w Królu Lwie?

Jak dla mnie Kopa to tylko wymysł fanów! o_O n Odwołam się do ostatniego zdjęcia: zamias simby wklejili Kopę a zamias Nali, Vitani :dusi:


:dusi: Ze wszystkich ostrożności ostrożność w miłości jest najbardziej zabójcza dla prawdziwego szczęścia.
                                                                                                                                           Bertrand Russell

Offline

#50 2013-06-11 17:48

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Książę Kopa (Syn Simby) w Królu Lwie?

Raja napisał/a:

Jak dla mnie Kopa to tylko wymysł fanów!

To nie jest tylko wymysł fanów. Kopa przecież pojawia się w TLK6NA.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#51 2013-06-11 18:37

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Książę Kopa (Syn Simby) w Królu Lwie?

Nie jest to wymysł fanów, aczkolwiek nie jest to postać kanoniczna - TLK:6NA było napisane na ZLECENIE Disneya i licencjonowane przez Disneya, ale było robione przez firmę trzecią.
Sam autor TLK6NA potwierdził, że dostał od wydawcy wolną rękę i nie kontaktował się z twórcami Króla Lwa przy tworzeniu postaci.


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

#52 2013-08-05 11:50

Nieregulaminowy Nick
Nowy Użytkownik
Data rejestracji: 2013-08-02
Liczba postów: 1

Odp: Książę Kopa (Syn Simby) w Królu Lwie?

Zira go nie zabiła.
//Zdanie rozpoczynamy wielką literą, a do tego Zira to imię, więc i tak powinno się je pisać z wielkiej litery. Zdanie oznajmujące kończymy kropką (.).
Twój nick jest nieregulaminowy (Mheetu to postać, która miała występować w Królu Lwie i być bratem Nalli), a więc zmieniam go na Nieregulaminowy Nick
P.S. Musisz podać autora avatara w Dodatkowych Polach. ~ Golden//

Ostatnio edytowany przez GoldenLion (2013-08-05 13:38)


:) Mam Cię Na Oku :)

Offline

#53 2013-09-05 11:20

Mothatu86
Nowy Użytkownik
Data rejestracji: 2013-09-05
Liczba postów: 1

Odp: Książę Kopa (Syn Simby) w Królu Lwie?

Skoro książka został napisana przed LK2 to nic się nie zgadza.

Po pierwsze jeśli Skaza przygarnął Kovu przed śmiercią to musiał by być on starszy o kilka dni od Kopy.
To samo tyczy się Vitani, która nie mogła być zakochana w Kopie, bo Kovu i Vitani byli w podobnym wieku.

Kiara musiała być o wiele młodsza od Kovu.

Jeśli popatrzymy na to z innej strony to Kopa żyje, ale opuścił stado i gdzieś wędruje.
Zira zotała wygnana za to, że była ze Skazą i zabiła nie Kopę, a matkę Simby.

Co o tm myślicie?

//"Ze Skazą" brzmi lepiej i jest bardziej poprawne niż "z Skazą"  ;). ~Fantlk//

Ostatnio edytowany przez Fantlk (2013-09-05 16:29)

Offline

#54 2013-09-05 16:37

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Książę Kopa (Syn Simby) w Królu Lwie?

Mothatu86 napisał/a:

Jeśli popatrzymy na to z innej strony to Kopa żyje, ale opuścił stado i gdzieś wędruje.
Zira zotała wygnana za to, że była ze Skazą i zabiła nie Kopę, a matkę Simby.

Co o tm myślicie?

Jak już kiedyś pisałem - wg mnie nie należy łączyć książki z filmem (wg twórców KL prawdopodobnie też ;)).
W tym co piszesz też są nieścisłości:
1. Kopa żyje ale, opuścił stado.
Jeśli tak jest to są wielkie nieścisłości w wieku. Bo gdybyśmy założyli, że Nala urodziła najpierw Kopę, a później Kiarę, to był jakiś odcinek czasu między nimi. Jak doda się to, że Kovu urodził się przed śmiercią Skazy, to wychodzi na to, że gdy Kiara była dzieckiem, to Kovu powinien być już nastolatkiem.
2. Zira zabiła Sarabi. Nigdzie nie ma mowy o tym, że Sarabi została przez kogoś zabita. Tak samo jak Kopa. Więc na to potwierdzenia się nie znajdzie.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#55 2014-01-03 22:00

Lissianne
Nowy Użytkownik
Lokalizacja: Greece
Data rejestracji: 2014-01-03
Liczba postów: 9
WWW

Odp: Książę Kopa (Syn Simby) w Królu Lwie?

Moim zdaniem Kopa to nie jest wymysł fanów.
Znalazłam takie informacje:
1. Kopa został zabity przez Zire fakt, ale nie tylko z zemsty, ale także dlatego, że VITANI nie jest córka Ziry ani Skazy!  To jest corka lwicy Tamy!  i z tym wiąże się historia.
2. Kovu jest synem Ziry ale nie Skazy.
I taka ciekawostka, że Nala miała brata!


// Poprawiłem błędy ortograficzne (wielkie litery), interpunkcyjne (przecinki, kropki) oraz literówki ~ Nalimba //

Ostatnio edytowany przez Nalimba (2014-01-03 22:09)


ciekawi mnie prawdziwa historia króla lwa.. hym... :)

Offline

#56 2014-01-05 11:42

Tima
Użytkownik
Data rejestracji: 2013-12-22
Liczba postów: 429
WWW

Odp: Książę Kopa (Syn Simby) w Królu Lwie?

Ja znalazłam szkic z Kopą http://pridelands.eu/pictures/other/ca/ … mba_23.png
//Chcę Ci powiedzieć, że to NIE JEST KOPA! To młody Simba. Wskazuje na to nawet tytuł. :/ ~ Golden//

Ostatnio edytowany przez GoldenLion (2014-01-05 18:55)


"Ty i ja to jedno"
" Nie żałuj umarłych, żałuj tych, co żyją bez miłości." ~ Albus Dumbledore
http://krolllewek.blogspot.com/

Offline

#57 2014-05-28 17:52

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Książę Kopa (Syn Simby) w Królu Lwie?

Lissianne, zgadzam się, że Kopa to nie wymysł fanów.
Ale argument pierwszy i trzeci to JEST wymysł fanów.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#58 2014-08-19 20:58

MiramiDeLion
Użytkownik
Data rejestracji: 2014-08-10
Liczba postów: 173

Odp: Książę Kopa (Syn Simby) w Królu Lwie?

Twórcy KL3 (lub KL1 1/2, jak kto woli) mogli zainwestować w część, w której byłyby opisane zdarzenie sprzed narodzin Kiary, czyli właśnie wątek o Kopie. Chociaż jak się tak zastanawiam to nie wiem, czy nie byłoby za brutalne umieszczenie w nim sceny jak Zira zabija Kopę.
Myślę, że byłoby to o wiele ciekawsze niż właśnie obecny KL3 i zarobiliby co nieco $$$
Ale to tylko moje zdanie.


"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."

kimba+2.gif

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman