Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2014-01-27 21:00

Warmik
Użytkownik
Lokalizacja: Będzin
Data rejestracji: 2013-09-01
Liczba postów: 484

Wojsko-państwo-historia. Co o tym uważacie?

//Długo zastanawiałem się, czy założyć ten wątek, ale cóż... spróbuję. Jeżeli ktoś z Administracji uzna go za bezsensowy to proszę go śmiało zamknąć.//

Zastanawia mnie, czy ktoś interesuję się jakimś zagadnieniem historycznym bądź też militarnym. Jeżeli tak, to cóż, zachęcam do opisania według Was najbardziej potężnego pod względem militarnym lub historycznym państwa, lub też opisanie po prostu swojego ulubionego. Zapewne każdy oglądał jakieś filmy lub czytał książki, więc ma jakieś pojęcie o rysie historycznym. Zapraszam ;)


"Jasność tysiąca słońc, rozbłysłych na niebie, oddaje moc Jego potęgi. Teraz stałem się Śmiercią, niszczycielem światów." Robert Oppenheimer

tOKmh0p.jpg

Offline

#2 2014-01-28 14:14

Shaia
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-10-26
Liczba postów: 746

Odp: Wojsko-państwo-historia. Co o tym uważacie?

Moje ulubione państwo (i najpotężniejsze według mnie)  pod obydwoma tymi względami- Rosja.

Rzeczy w Rosji, których powinniśmy się na dzień dzisiejszy ciut bać:
- Około 8,5 tysiąca głowic nuklearnych.
- 24 000 000 osób służących w wojsku.
- (Dość) rozwinięta gospodarka.
- (Dawniej) komunistyczne państwo.
- To nie jest tylko państwo, to jest stan umysłu!
- Putin na czele.
I jak tu się nie bać tego państwa. O ile same rosyjskie dywany i alkohole są niegroźne to pan Putin jest dość straszny, czyż nie? XD Nie możemy też zapomnieć, że Rosja trzyma dobre stosunki z: Białorusią, Łotwą, Chinami, Koreą Pł., Ukrainą.... no i ma chrapkę na Polskę.

Z racji, że (choć to dziwne) jakimś dziwnym cudem to państwo mnie fascynuje, przestudiowałam cały dział o tym kraju w podręczniku, trzy książki historyczne oraz opowieść om człowieku wysłanym do łagrów(której nazwy nie pamiętam).Co mogę powiedzieć? Ciekawy kraj.

(Proszę, nie bierz tego posta na serio :)  )

Ostatnio edytowany przez Shaia (2014-01-28 14:32)

Offline

#3 2014-01-28 16:02

Warmik
Użytkownik
Lokalizacja: Będzin
Data rejestracji: 2013-09-01
Liczba postów: 484

Odp: Wojsko-państwo-historia. Co o tym uważacie?

No cóż Rosja, owszem zgadzam się z Tobą.

Jednak dla mnie, zawsze najpotężniejszym i najlepiej zorganizowanym państwem była III Rzesza Niemiecka. Symbolika, armia i doskonałe dowództwo dały jej hegemonię w Europie w XX wieku. W końcu, to właśnie oni rozpoczęli prace nad silnikami odrzutowymi i mieli przez większość wojny najlepszą armię. Jednak, zawsze jest druga strona medalu... mam na myśli oczywiście zbrodnie popełnione przez ten kraj. Guernica, zakłada Lidic czy chociażby holocaust. Jednak najbardziej doceniam jednostki DAK, którymi dowodził feldmarszałek Erwin Rommel, chyba najbardziej honorowa jednostka Wehrmachtu.


"Jasność tysiąca słońc, rozbłysłych na niebie, oddaje moc Jego potęgi. Teraz stałem się Śmiercią, niszczycielem światów." Robert Oppenheimer

tOKmh0p.jpg

Offline

#4 2014-01-28 16:10

Maru
[center][img]http://skroc.pl/db628[/img][/center]
Data rejestracji: 2012-03-10
Liczba postów: 5,190

Odp: Wojsko-państwo-historia. Co o tym uważacie?

III Rzesza i Adolf, który myślał, że pozjadał wszystkie rozumy? II wojna światowa by się skończyła we wrześniu 1939 gdyby tylko Anglia z Francją ruszyła na Niemców, a tak to wypowiedzieli im wojnę i czekali aż się dozbroją.
Jak dla mnie największym mocarstwem był Starożytny Rzym. Oczywiście to sprzed podziału na wschodniorzymskie i zachodniorzymskie. Tyle ziem co oni podbili i utrzymali to przez prawie 2000 lat to chyba nikt nigdy nie miał.

Ostatnio edytowany przez Mariutunio (2014-01-28 16:10)


rainbow-mplz.gif?1rainbow-aplz.gif?1rainbow-rplz.gif?1rainbow-uplz.gif?1

Offline

#5 2014-02-08 22:04

Hassan
[center][img]http://i38.tinypic.com/i71jbn.gif[/im
Lokalizacja: z Twojej lodówki...
Data rejestracji: 2007-08-26
Liczba postów: 291

Odp: Wojsko-państwo-historia. Co o tym uważacie?

Na chwilę obecną od strony militarnej postawiłbym na Rosję oraz Chiny. Rosja bardzo prężnie rozwija swoje zaplecze militarne, ale Chiny nie pozostają daleko w tyle i zbroją się w zastraszającym tempie.

Tak samo jak Warmik postawiłbym moją kartę na hitlerowskie Niemcy. Przegrana I wojna światowa miała dla Niemiec opłakane skutki, a mimo to kraj przerodził się w dość szybkim czasie w militarną potęgę.
W początkowym okresie II wojny światowej Niemcy nie dysponowały nowoczesną czy znakomicie wyposażoną armią - kluczem była nowoczesna strategia, która w dość dużym stopniu zmieniła styl prowadzenia wojny. Zastosowanie wojsk pancernych, piechoty oraz lotnictwa w celu wyprowadzenia niespodziewanego, zmasowanego oraz doskonale skoordynowanego natarcia, przy którym przeciwnik nie otrzymywał czasu na reakcję. W dość szybkim czasie zaczął się rozwijać nowoczesny przemysł zbrojeniowy, dzięki któremu zaistniało wiele bardzo nowoczesnych (jak na tamte lata) konstrukcji, na których opiera się wiele obecnych technologii. Wiele projektów pozostało jedynie na stole kreślarskim lub w głowach samych projektantów, ale niektóre z nich prezentują się wręcz przerażająco i do dziś budzą wiele kontrowersji.

Mariutunio napisał/a:

...II wojna światowa by się skończyła we wrześniu 1939 gdyby tylko Anglia z Francją ruszyła na Niemców, a tak to wypowiedzieli im wojnę i czekali aż się dozbroją.
...

Wówczas piękny, karmazynowy poranek obudziłby Józia, który mężnie dzierżąc sierp i młot, postanowiłby pokolorować większość mapy na czerwono :P

Gdybać zawsze można :P

Ostatnio edytowany przez FireLion (2014-02-09 13:31)


"Nie wykonuję request'ów/art trade'ów/commission'ów"
1232550737_predator%20duck%20hunt1.gif

Offline

#6 2014-02-08 22:29

Maru
[center][img]http://skroc.pl/db628[/img][/center]
Data rejestracji: 2012-03-10
Liczba postów: 5,190

Odp: Wojsko-państwo-historia. Co o tym uważacie?

Wówczas piękny, karmazynowy poranek obudziłby Józia, który mężnie dzierżąc sierp i młot postanowiłby pokolorować większość mapy na czerwono :P

To rzucę faktem: III Rzesza, mająca się niby utrzymać przez 1000 lat, rozleciała się po 12 ;P


rainbow-mplz.gif?1rainbow-aplz.gif?1rainbow-rplz.gif?1rainbow-uplz.gif?1

Offline

#7 2014-02-08 23:15

Warmik
Użytkownik
Lokalizacja: Będzin
Data rejestracji: 2013-09-01
Liczba postów: 484

Odp: Wojsko-państwo-historia. Co o tym uważacie?

Ale za to, Niemieccy (tzn. Nazistowscy) naukowcy, którzy już po upadku III Rzeszy przyczynili się do wielu projektów wojskowych np. Werner von Braun i Amerykański program kosmiczny (jeżeli dobrze pamiętam, był konstruktorem jednej z rakiet kosmicznych, ale mogę się mylić). Osobna kwestia to Wunderwaffe. Więc spuścizna nazistów jeszcze po upadku ich państwa, była widoczna na świecie.

Ostatnio edytowany przez FireLion (2014-02-09 13:32)


"Jasność tysiąca słońc, rozbłysłych na niebie, oddaje moc Jego potęgi. Teraz stałem się Śmiercią, niszczycielem światów." Robert Oppenheimer

tOKmh0p.jpg

Offline

#8 2014-02-09 03:57

Hassan
[center][img]http://i38.tinypic.com/i71jbn.gif[/im
Lokalizacja: z Twojej lodówki...
Data rejestracji: 2007-08-26
Liczba postów: 291

Odp: Wojsko-państwo-historia. Co o tym uważacie?

Mariutunio napisał/a:

...To rzucę faktem: III Rzesza, mająca się niby utrzymać przez 1000 lat, rozleciała się po 12 ;P...

Rzesza poszła w rozsypkę dość szybko ze względu na politykę wyznaczoną poprzez obłędną ideologię Hitlera.  Mimo wszystko skala jej działań oraz jej rozwój technologiczny podczas trwania II wojny światowej (niespełna 6 lat) jest imponującym czynnikiem przez tak krótki okres czasu. Rzesza istniała krótko, ale bardzo intensywnie ;P

Warmik napisał/a:

...Ale za to, Niemieccy (tzn. Nazistowscy) naukowcy którzy już po upadku III Rzeszy przyczynili się do wielu projektów wojskowych np. Werner von Braun i Amerykański program kosmiczny ...

Wspaniali, szlachetni i dobroduszni Amerykanie bardzo chętnie korzystali z wyników eksperymentów/badań chociażby Niemiec oraz Cesarstwa Japonii. Często te dane kosztowały życie dziesiątek (a być może i setek) tysięcy ludzi, ale Amerykanom to widać nie przeszkadzało. Wiedza ponad sprawiedliwość ;P


"Nie wykonuję request'ów/art trade'ów/commission'ów"
1232550737_predator%20duck%20hunt1.gif

Offline

#9 2014-06-09 13:56

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Wojsko-państwo-historia. Co o tym uważacie?

A moje ulubione państwo to Polska (patriotą jestem).

Historię miała ciekawą.
Gorzej z wojskiem, bo pod tym względem do potęgi baaaaaaardzo daleko.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#10 2014-08-16 20:33

Warmik
Użytkownik
Lokalizacja: Będzin
Data rejestracji: 2013-09-01
Liczba postów: 484

Odp: Wojsko-państwo-historia. Co o tym uważacie?

FireLion napisał/a:

Gorzej z wojskiem, bo pod tym względem do potęgi baaaaaaardzo daleko.

A tutaj się nie zgodzę...
Armia Polska (przynajmniej bazując na wiedzy jaką posiadam teraz) była, może nie potężna, ale bardzo odważnie stawiała opór komukolwiek. Nasze wojsko, (a propos ostatniego święta) zatrzymało Bolszewików przed podbojem zarówno Polski jak i Europy. Kolejnym przykładem mogą być jak dla mnie Dymitriady oraz wojny z Zakonem Krzyżackim. Broniliśmy się również dzielnie przed Wehrmachtem ale tutaj niestety, już tak kolorowo nie było. ..


"Jasność tysiąca słońc, rozbłysłych na niebie, oddaje moc Jego potęgi. Teraz stałem się Śmiercią, niszczycielem światów." Robert Oppenheimer

tOKmh0p.jpg

Offline

#11 2014-08-16 21:23

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Wojsko-państwo-historia. Co o tym uważacie?

Ale mi chodziło o sytuację obecną Wojska Polskiego.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#12 2014-08-16 22:08

Warmik
Użytkownik
Lokalizacja: Będzin
Data rejestracji: 2013-09-01
Liczba postów: 484

Odp: Wojsko-państwo-historia. Co o tym uważacie?

Wojsko Polskie w obecnej sytuacji również nie jest słabe. Przypominam ostatnią wojnę oraz to, że mamy w posiadaniu jedną z najlepszych jednostek specjalnych na świecie: Grom.


"Jasność tysiąca słońc, rozbłysłych na niebie, oddaje moc Jego potęgi. Teraz stałem się Śmiercią, niszczycielem światów." Robert Oppenheimer

tOKmh0p.jpg

Offline

#13 2014-08-16 23:09

K.O.T
Użytkownik
Data rejestracji: 2014-08-14
Liczba postów: 187

Odp: Wojsko-państwo-historia. Co o tym uważacie?

Warmik napisał/a:

Wojsko Polskie w obecnej sytuacji również nie jest słabe. Przypominam ostatnią wojnę oraz to, że mamy w posiadaniu jedną z najlepszych jednostek specjalnych na świecie: Grom.

Być może wojsko mamy całkiem dobre, mamy specjalne jednostki, ale w przypadku wojny z silnym przeciwnikiem np. Rosja bylibyśmy teraz za słabi. Nasza armia nie jest zbyt duża, chodzi mi o tych zawodowych (gdyby liczyć też tych przysięgających służbę w razie wojny, ale obecnie cywilów, może byłoby więcej wojska. Mimo wszystko ochotnicy nie byliby tak wyszkoleni jak zawodowi. A nasza marynarka wojenna składa się ze starego okrętu podwodnego, jakiegoś starego sprzętu i być może kilku statków. Porównaj sobie naszą armię z Rosją. Kto by wygrał? Same siły specjale nie wystarczą.

Co do tematu. Według mnie najsilniejszymi politycznie państwami są/były: Cesarstwo Rzymskie (naprawdę duży szacun, tyle lat utrzymać tak potężne imperium), III Rzesza (uzbrojenie, wyszkolenie armii i technika na wysokim poziomie), Rosja (od kilku wieków jedno z najpotężniejszych krajów na świecie, nie tylko ze względu na wielkość), niegdyś Wielka Brytania (potężna flota, kolonie, niestety teraz WB nie ma takiej formy jak kiedyś), Polska w okresie 20-lecia międzywojennego (rządy Piłsudzkiego, reformy gospodarcze), mogę dorzucić Amerykę jeszcze (całkiem silny kraj, dobra armia, nowoczesne technologie)


"Otaczają mnie kretyni…"

Offline

#14 2014-08-16 23:36

Warmik
Użytkownik
Lokalizacja: Będzin
Data rejestracji: 2013-09-01
Liczba postów: 484

Odp: Wojsko-państwo-historia. Co o tym uważacie?

Po części się zgadzam, ale po części nie.  Nasza armia może i nie jest duża, ale dosyć dobrze wyszkolona. Dodatkowo mamy też (teoretyczne co prawda, ale jednak) wsparcie ze strony Niemiec oraz Stanów Zjednoczonych.  Marynarka wojenna może jest słabsza, ale do lotnictwa i sił naziemnych nie można się przyczepić.
Co do porównania do Rosji... Prawdę mówiąc niewiele armii świata może równać się z tą potęgą (chyba tylko USA i Niemcy), więc Polska nie znaczy tu nic.


"Jasność tysiąca słońc, rozbłysłych na niebie, oddaje moc Jego potęgi. Teraz stałem się Śmiercią, niszczycielem światów." Robert Oppenheimer

tOKmh0p.jpg

Offline

#15 2014-08-17 01:16

Hassan
[center][img]http://i38.tinypic.com/i71jbn.gif[/im
Lokalizacja: z Twojej lodówki...
Data rejestracji: 2007-08-26
Liczba postów: 291

Odp: Wojsko-państwo-historia. Co o tym uważacie?

Warmik napisał/a:

...Wojsko Polskie w obecnej sytuacji również nie jest słabe. Przypominam ostatnią wojnę oraz to, że mamy w posiadaniu jedną z najlepszych jednostek specjalnych na świecie: Grom...

Ostatnią wojnę na terenie kraju spędziliśmy głównie w partyzantce i podziemiu. Obecny stan naszego wojska pozostawia wiele do życzenia, ale za to należy dziękować polityce.

Warmik napisał/a:

...Nasza armia może i nie jest duża, ale dosyć dobrze wyszkolona...

Część naszej armii jest dobrze wyszkolona ( w szczególności wojsko zawodowe ), ale samo wyszkolenie to niestety za mało. Mamy za mało żołnierzy by obsadzić nasze jednostki bojowe oraz siły wsparcia na zadowalającym poziomie. W czasie pokoju jednostki nie są w pełni skompletowane, a wcielając żołnierzy rezerwy ich wartość może być różna.


Warmik napisał/a:

...Dodatkowo mamy też (teoretyczne co prawda, ale jednak) wsparcie ze strony Niemiec oraz Stanów Zjednoczonych...

Teoretycznie... W praktyce jestem pewien, że wyglądałoby to zupełnie inaczej.

Warmik napisał/a:

... Marynarka wojenna może jest słabsza, ale do lotnictwa i sił naziemnych nie można się przyczepić...

Nie można się przyczepić względem czego ? Nasze Su 22 w tym roku obchodziły trzydziestą rocznicę wprowadzenia do służby.  F 16 to jedyny w miarę wartościowy sprzęt jaki posiadamy. Potencjał bojowy naszej marynarki wojennej sprawdza się jedynie w czasie pokoju.


Nie piszę tego złośliwie, ale wobec przeciwnika pokroju Rosji, Turcji czy chociażby Chin jesteśmy bezbronni niczym małe dziecko. Mamy ducha walki, ale niestety nie zastąpi on nowoczesnego sprzętu bojowego. Może gdyby pieniądze przeznaczane na modernizację wojska nie znikały w niewyjaśnionych okolicznościach...


"Nie wykonuję request'ów/art trade'ów/commission'ów"
1232550737_predator%20duck%20hunt1.gif

Offline

#16 2014-08-17 11:59

Warmik
Użytkownik
Lokalizacja: Będzin
Data rejestracji: 2013-09-01
Liczba postów: 484

Odp: Wojsko-państwo-historia. Co o tym uważacie?

Hassanie, w stwierdzeniu "ostatnią wojnę" miałem na myśli działania w Afganistanie i na Bałkanach.  Co do lotnictwa... to niestety chyba masz rację.


"Jasność tysiąca słońc, rozbłysłych na niebie, oddaje moc Jego potęgi. Teraz stałem się Śmiercią, niszczycielem światów." Robert Oppenheimer

tOKmh0p.jpg

Offline

#17 2014-08-17 12:02

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Wojsko-państwo-historia. Co o tym uważacie?

Warmik napisał/a:

Dodatkowo mamy też (teoretyczne co prawda, ale jednak) wsparcie ze strony Niemiec oraz Stanów Zjednoczonych

W 1939 i 1944 też mieliśmy wsparcie ze strony sojuszników. Nikt nie pomógł.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#18 2014-08-17 12:17

Warmik
Użytkownik
Lokalizacja: Będzin
Data rejestracji: 2013-09-01
Liczba postów: 484

Odp: Wojsko-państwo-historia. Co o tym uważacie?

Wiedziałem, że ktoś to napisze, byłem tego pewien... Tak, to prawda też mieliśmy to "wsparcie", ale w obecnej sytuacji w Polsce stacjonują jednostki USA (na palcu jednej ręki, jeżeli się orientuję...). Więc zawsze coś.

I nie żeby było, że jestem naiwny ale w obecnej sytuacji w Europie lepiej pocieszać się czymkolwiek...


"Jasność tysiąca słońc, rozbłysłych na niebie, oddaje moc Jego potęgi. Teraz stałem się Śmiercią, niszczycielem światów." Robert Oppenheimer

tOKmh0p.jpg

Offline

#19 2014-08-30 02:16

Hassan
[center][img]http://i38.tinypic.com/i71jbn.gif[/im
Lokalizacja: z Twojej lodówki...
Data rejestracji: 2007-08-26
Liczba postów: 291

Odp: Wojsko-państwo-historia. Co o tym uważacie?

Warmik napisał/a:

...Hassanie, w stwierdzeniu "ostatnią wojnę" miałem na myśli działania w Afganistanie i na Bałkanach. ...

To nie nasza wojna. Pokazaliśmy jak powinno się profesjonalnie wchodzić innym do tyłka. Jestem zdania, że teraz Polska powinna próbować "wcisnąć" się na Ukrainę, aby zaimponować naszym wspaniałym sojusznikom.


"Nie wykonuję request'ów/art trade'ów/commission'ów"
1232550737_predator%20duck%20hunt1.gif

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman