Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2013-10-30 23:27

Maisha
Użytkownik
Lokalizacja: Pyroland
Data rejestracji: 2013-08-26
Liczba postów: 645
WWW

Blizna Skazy

W wyszukiwarce nie znalazłam takiego tematu, wiec dlaczego by nie?

Według tego co było napisane w książeczce TLK6NA, Skaza dostał bliznę w potyczce z rozjuszonym bawołem, a według fanów oberwał od swojego ojca.

Moje zdanie jest takie - mało prawdopodobne jest by Skaza otrzymał bliznę od bawoła. Bawoły to ogromne i niebezpieczne zwierzęta, w starciu z jednym nie ma szans by wyjść z małą blizną na oku. Zwierzęta te są tak silne, że bez większego wysiłku potrafiłyby porządnie pokaleczyć a nawet zabić lwa. Według mojej teorii, Taka pokłócił się ze swoim ojcem Ahadim, a ten wkurzony drapnął go po twarzy.

A jakie są wasze opinie na ten temat? A może macie jeszcze swoje teorie?

Ostatnio edytowany przez Fantlk (2013-10-31 15:28)


Moje DA.
I remember everything... And it changes nothing! ~Dust
JFuVehTQOmohyWKcfXXS
Bardzo tajemniczy link

Offline

#2 2013-10-30 23:36

Madame Carotte
Weteran
Lokalizacja: Poznań
Data rejestracji: 2012-05-31
Liczba postów: 2,169
WWW

Odp: Blizna Skazy

Ja myślę, że Skaza mógłby nabyć bliznę w efekcie ataku Mufasy. Przypuśćmy, że Skaza mając naście lat zdenerwował brata na tyle, że ten go trzasnął pazurem. But I could be wrong ;P

Offline

#3 2013-10-31 01:50

Feothar
Użytkownik
Data rejestracji: 2011-04-23
Liczba postów: 560

Odp: Blizna Skazy

Maisha napisał/a:

mało prawdopodobne jest by Skaza otrzymał bliznę od bawoła. Bawoły to ogromne i niebezpieczne zwierzęta, w starciu z jednym nie ma szans by wyjść z małą blizną na oku. Zwierzęta te są tak silne, ze bez większego wysiłku potrafiłyby porządnie pokaleczyć a nawet zabić lwa.

I tak właśnie miało być. Bawoły chciały zabić Takę, ale ten nie był aż tak głupi by wdawać się w walkę i zaczął uciekać. Jeden z bawołów dopadł go dopiero gdy się potknął, a oberwało mu się tak mocno, że już nie potrafił się podnieść. Dalej bawół szykował się do szarży i już miał zacząć bieg gdy zjawił się Ahadi na czele stada słoni. Nie trudno się domyślić jakby skończyło się uderzenie rozpędzonego bawoła w leżącego bez ruchu poobijanego lwa.

Maisha napisał/a:

Według mojej teorii, Taka pokłócił się ze swoim ojcem Ahadim, a ten wkurzony drapnął go po twarzy.

A ja jak zawsze się z tym nie zgodzę ;P
Żeby Ahadi zranił Takę to ten by musiał najpierw go zaatakować. Śmiem wątpić czy Taka był aż takim masochistą by rzucać się na dorosłego i silniejszego lwa. Ahadi rządził słowem, a nie siłą. Zamiast używać siły to kierował słowa do innych zwierząt i tylko w ten sposób władał królestwem. Ahadi tak samo traktował Takę jak Mufasa Simbe, a Simba Kiarę czyli "masz nauczkę więc nigdy już tak nie rób". Jedyną chwilę gniewu Ahadiego możemy zobaczyć w chwili gdy zauważył bawoła szykującego się do szarży na jego synów gdy jeszcze nie znał całe zajścia. Tak więc dla mnie jest to po prostu niemożliwe, aby Ahadi z własnej woli zaatakował któregoś z synów.

Nadal się zastanawiam jaki sens ma tworzenie wersji o tym, że Skazy bliznę zrobił Ahadi. A Tale of Two Brothers jest jedynym źródłem, w którym występuje Ahadi i jest tu też podane skąd Skaza ma bliznę. Gdyby nie ta książka to nie byłoby nawet tej teorii. Już prędzej można zignorować całe TLK6NA i wymyślać własne teorie typu:

Madame Carotte napisał/a:

Ja myślę, że Skaza mógłby nabyć bliznę w efekcie ataku Mufasy. Przypuśćmy, że Skaza mając naście lat zdenerwował brata na tyle, że ten go trzasnął pazurem.

To akurat miałoby sporo sensu bo mógłby być to efekt np. natarczywych zalotów do Sarabi, która wolała Mufasę :good:


"Było nas trzech, w każdym z nas inna krew, ale jeden przyświecał nam cel.
Za kilka lat mieć u stóp cały świat..." :buahaha:

Offline

#4 2013-10-31 15:28

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Blizna Skazy

Feo, znowu mnie wyprzedziłeś (już któryś raz :().

Więc, żeby się nie powtarzać to napisze może trochę inaczej. Jeśli chodzi o wersję z Ahadim, to jeszcze niedawno uważałem za możliwą. Ale po przeczytaniu TLK6NA, stwierdziłem, że to jest niemożliwe właśnie z powodu podanego przez Feo.

A Tale of Two Brothers jest jedynym źródłem, w którym występuje Ahadi i jest tu też podane skąd Skaza ma bliznę. Gdyby nie ta książka to nie byłoby nawet tej teorii.

Jeśli chodzi o teorię z Mufasą, to jak wiadomo z KL1 i TLK6NA, Skaza nie bardzo lubił Mufasę, więc mógł go sprowokować. I to jest bardziej prawdopodobne od wersji z zalotami do Sarabi, gdyż nigdzie nie ma przesłanek, które mogłyby świadczyć, że Skaza chciał Sarabi za żonę.

Ale ja i tak jestem za teorią z bawołem.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#5 2014-01-26 01:01

Licho
Użytkownik
Lokalizacja: Resko/Szczecin
Data rejestracji: 2014-01-25
Liczba postów: 30
WWW

Odp: Blizna Skazy

Niewykluczone, że pierwotna wersja tej historii z czasem uległa zmianie, by uczynić ją przystępniejszą dla odbiorcy. Cały scenariusz Króla Lwa zdaje się być pisany "dla starszej publiki", a pomimo tego jest bardzo dobrze umiejscowiony w swoim środowisku - doskonałe przeniesienie nie tylko ruchów, ale również zachowań stadnych i instynktownych.
Ten, kto poznał lwią naturę z filmów przyrodniczych, wie doskonale, że gdy młode samce wychodzą ze stada - szukają dla siebie różnych stad. Jednak jeśli są braćmi, dochodzi do wyjątku - wówczas wspólnie obierają przywództwo. Skaza, oddzielony od reszty stada w swej samotni, i szczerze nienawidzący brata - zdaje się opowiadać własną historię,  w której owa nienawiść musiałaby mieć poważny powód.
Sam Mufasa, pomimo że przedstawiony jako wzór cnót i szlachetności, również odnosi się do brata "z góry". Zwraca też uwagę fizyczna postawa Skazy - który pomimo, iż jest członkiem stada, jest chudy, wątły, i jakby zabiedzony. Podczas gdy "we dworze" trwa uroczystość, on raduje się upolowaniem myszy.
Dwoje braci, którzy odebrali to samo wychowanie, i  wzrastali w tych samych warunkach, a jednak jeden przepełniony jest szlachetnością, podczas gdy inny gryzie poczucie krzywdy. Żeby zaistniało POCZUCIE KRZYWDY, musi zaistnieć KRZYWDA. Wątpliwym jest więc, by Skaza żywił do brata nienawiść z powodu ataku obcego zwierzęcia. Dość ciekawym jest tutaj, że była to nienawiść tak silna, by przerzuciła się również na niczemu niewinne dziecko - tak silne emocje MUSZĄ mieć swoje źródło.
Z kolei jeszcze większe zainteresowanie wzbudza fakt, że pomimo, iż Skaza zabił Mufasę, i był przekonany o zgładzeniu Simby, samą Sarabi pozostawił bez szwanku i na jej dotychczasowej pozycji.
Przypominam wam też, że wedle samej natury, ciemne lwy z czarną grzywą są przeważnie większe i silniejsze od pozostałych - to potencjalni niezwyciężeni przywódcy. Biorąc pod uwagę doskonałe przygotowanie scenariusza - wątpliwe jest, by twórcy o tym nie wiedzieli, lub zignorowali ten fakt. Tak więc powyższe, jak dla mnie, dowodzi, że jest coś, co nie zostało odsłonięte przed widzami.


Nie naprawiaj tego, co działa.

Offline

#6 2014-01-30 10:25

Tima
Użytkownik
Data rejestracji: 2013-12-22
Liczba postów: 429
WWW

Odp: Blizna Skazy

Według mnie blizna Taki/Skazy powstała tak:
Taka walczył z bratem i nagle Mufasa go rzucił na drzewo i Taka dostał bliznę._A żeby dostał ją od bawoła to mało prawdopodobne._Bawół kiedy zaatakuje lwa może go zabić._Był taki przypadek, że stado lwic polowało na stado bawołów i tylko 3 lwice i 1 lwiątko wróciły, jeszcze był inny przypadek że, bawół przestawił kręgosłup dla lwa, więc żeby Taka wyszedł tylko z malutką blizną to nierealne.
//STAWIAJ SPACJE PO KROPKACH! ~ Goldi//

Ostatnio edytowany przez GoldenLion (2014-01-30 12:43)


"Ty i ja to jedno"
" Nie żałuj umarłych, żałuj tych, co żyją bez miłości." ~ Albus Dumbledore
http://krolllewek.blogspot.com/

Offline

#7 2014-03-14 16:21

wimpy^^
Użytkownik
Lokalizacja: Przemyśl
Data rejestracji: 2014-03-08
Liczba postów: 874

Odp: Blizna Skazy

Denerwują mnie te wszystkie teorie typu "Skazę zranił ojciec", "Skazę zranił brat" itp. W książce jest idealnie napisane skąd Skaza ma skazę, więc nie wiem czego tu nie rozumieć (jak cos, nie chcę tu nikogo obrażać). Oczywiscie mogła wczesniej istnieć inna wersja opowiadania, gdzie to ojciec rani Skazę, ale Król Lew to jedna wielka cenzura. I dobrze skoro to bajka dla dzieci, która ma je też czegos nauczyć, a bicie dzieci mogło by być trochę źle odebrane. Tym bardziej w przypadku Mufasy, który zawsze ma swiecić przykładem. A pomysł z bawołami nie jest też taki zły. Taka chciał zaszkodzić własnemu bratu wciągając go w potyczkę z bawołami, a sam na tym gorzej wyszedł. Blizna miała być nauczką i pamiątką jego głupoty ;P


tumblr_nj6drfxPLp1tjsw8vo4_250.gif

Offline

#8 2014-04-01 17:35

Mamao(Kiara 0)
Administrator
Lokalizacja: Stado L.Z. v. 3.0
Data rejestracji: 2007-02-04
Liczba postów: 6,566
Autor/ka awatara: Carotte
Mów mi: Mamo ;P
Wiek postaci: młoda dorosła
WWW

Odp: Blizna Skazy

Wimpy, problem nie jest w tym, że ktoś nie rozumie teorii z książki, tylko w tym, że książki TLK6NA nie zostały uznane jako oficjalne. Tak więc dla fanów mogą być bardziej ważne niż spekulacje czy fanficki, ale nigdy nie będą traktowane na równi  filmem.
Ja uznaję teorię z bawołem, ale wolę wierzyć, że to przez ojca, takk jak ukazała to Audrey Cosmo w swoim komiksie.

Offline

#9 2014-05-20 16:16

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Blizna Skazy

Jest jeszcze teoria, że to Mufasa.

Szkoda, że twórcy nie zrobią prequela KL, bo wtedy wszystko byłoby wiadome.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#10 2014-08-13 00:23

MiramiDeLion
Użytkownik
Data rejestracji: 2014-08-10
Liczba postów: 173

Odp: Blizna Skazy

A ja się zastanawiam, dlaczego w ogóle "Skaza". Jak wziął go ciachnął ten bawół, albo inny zwierz, to na co chrzcić go od razu "Skazą"? Może mi ktoś to wytłumaczyć, bo nie pojmuję ;-;


"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."

kimba+2.gif

Offline

#11 2014-08-13 01:11

Nit
Administrator
Data rejestracji: 2008-12-31
Liczba postów: 9,856
WWW

Odp: Blizna Skazy

Kanonicznego wytłumaczenia nie ma, ale w licencjonowanej (lecz niekanonicznej) książce była scena z bawołem. Odsyłam do całej serii TLK6NA. ;)


Nie ma niewinnych (u)serów! ~Sam

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman