Stado Lwiej Ziemi

Stado Lwiej Ziemi

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

#1 2014-06-12 19:10

GoldenLion
[center][size=12][b][color=green]Moderator[/color]
Data rejestracji: 2012-04-07
Liczba postów: 6,103

Dawno temu w trawie

"Film inspirowany jest klasyczną bajką Ezopa o "Koniku polnym i mrówce". Twórcy nagrodzonego Oscarem "Toy Story" w trzy lata po zrealizowaniu doskonałego komputerowo animowanego filmu znaleźli wreszcie temat, który pozwoliłby na pełniejsze wykorzystanie możliwości jakie niesie ze sobą animacja komputerowa.
Życie owadów nie jest usłane różami. Najlepiej wiedzą o tym mieszkańcy Wyspy Mrówek. Jak co roku jesienią tak i tym razem armia koników polnych dowodzona przez bezwzględnego Hoppera napada na kolonię mrówek domagając się pokaźnej części zapasów zgromadzonych z myślą o zimie przez przezorne owady. Rozpaczliwe próby uratowania zapasów nie przynoszą rezultatów i mrówki poddają się. Rychło okazuje się, że jedna z mrówek, niesforny Flik - domorosły naukowiec i wynalazca, eksperymentując, niszczy zgromadzone zapasy. Ta wiadomość doprowadza mrówki do rozpaczy, a Hoppera do wściekłości. Flik zostaje wydalony z kolonii i udaje się do pobliskiego miasta z nadzieją na znalezienie rozwiązania. Po drodze spotyka grupę niewydarzonych artystów z pobliskiego "cyrku pcheł". Grupę tworzą: porywczy pan biedronka, dumny pan modliszka, postawny chrząszcz, dobrotliwa ćma, nerwowy patyczak, gąsienica, przyjazna pajęczyca "czarna wdowa" i dwaj bliźniacy - stonogi. Cyrkowcy są przekonani, że Flik chce im zaproponować występy i gościnę, on sam zaś wierzy, że oto spotkał walecznych komandosów, którzy pomogą jemu i jego towarzyszom zwyciężyć w potyczce z ogromną armią groźnego Hoppera. Wkrótce dochodzi do ostatecznej konfrontacji..." //Filmweb//

Niedawno obejrzałam ten film na Polsacie. Muszę przyznać, że mi się spodobał. Może to ze względu na dobrze dobrane głosy w polskiej wersji językowej. :D Animacja komputerowa w tym filmie nie była jeszcze tak mocno rozwinięta jak teraz, ale i tak prezentuje się dobrze. Ten twór Disney'a nie był, nie jest i raczej nie będzie na liście moich ulubionych filmów animowanych, lecz sądzę, że należy mu się choć odrobinka uwagi. ;)


,,Pamiętaj, kim jesteś'' - Ja zawsze będę pamiętała, że jestem złotym fanem TLK! <3
shining_lion_by_maroko13-d6iz6rk.png ~ Goldi by Maro

Offline

#2 2014-06-12 19:18

Ognik
Fan TLK
Lokalizacja: Stargard/Poznań
Data rejestracji: 2013-03-12
Liczba postów: 5,507
WWW

Odp: Dawno temu w trawie

A na mojej liście jest. Pewnie dlatego że był jednym z moich ulubionych filmów, gdy byłem mały.
Bo w sumie niczym szczególnym się nie wyróżnia.


Animashe i inne filmy związane z Królem Lwem - http://youtube.pl/user/klfantlk

Offline

#3 2014-06-12 19:58

Warmik
Użytkownik
Lokalizacja: Będzin
Data rejestracji: 2013-09-01
Liczba postów: 484

Odp: Dawno temu w trawie

Prawdę mówiąc bardzo podobał i podoba mi się ten film. Fabuła jest dość ciekawie rozbudowana, a  główni bohaterowie dość zabawni. W dzieciństwie był jednym z moich ulubionych.


"Jasność tysiąca słońc, rozbłysłych na niebie, oddaje moc Jego potęgi. Teraz stałem się Śmiercią, niszczycielem światów." Robert Oppenheimer

tOKmh0p.jpg

Offline

Zalogowani użytkownicy przeglądający ten wątek: 0, goście: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB
Modified by Visman